استیو جابز مدیر عامل اپل مرخصی استعلاجی گرفت

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

استیو جابز مدیر عامل اپل مرخصی استعلاجی گرفت

پست توسط jim_jahangir »

واحد خبر mobile.ir : استیو جابز -- مدیر عامل 55 ساله اپل -- در روز دوشنبه 17 ژانویه 2011 (27 دی ماه 1389) با ارسال ایمیلی به کارکنان این شرکت اعلام نمود که برای تمرکز بر روی سلامتی خود از این کمپانی مرخصی می گیرد، اما کماکان مدیر عامل این کمپانی باقی مانده و در تصمیم گیری های استراتژیک و اصلی این کمپانی شرکت خواهد نمود. همچنین در مدت مرخصی استیو جابز، تیم کوک 50 ساله -- مدیر عملیاتی اپل و مرد شماره 2 این کمپانی -- زمام امور روزانه اپل را به دست خواهد گرفت.
سابقه بیماری جابز به سال ها پیش باز می گردد. در سال 2004 استیو جابز به کارکنان شرکت اپل اعلام نمود که پزشکان غده ای سرطانی را در لوزالمعده اش تشخیص داده اند و وی به یکی از اشکال بسیار نادر سرطان لوزالمعده مبتلا شده که بسیار خفیف تر از نوع متداول این سرطان است. بدین ترتیب در جولای همان سال جابز تحت عمل جراحی قرار گرفت و غده سرطانی از لوزالمعده وی خارج شد. پزشکان از شیمی درمانی و پرتو درمانی بر روی جابز استفاده نکردند.
جابز در ژانویه سال 2009 نیز به مدت 6 ماه مرخصی استعلاجی گرفت و در ماه آوریل همان سال تحت پیوند کبد قرار گرفت. تیم کوک که در غیبت جابز در سال 2004 نیز اکثر وظایف او را به عهده گرفته بود این بار نیز جانشین موقت جابز شد.

 تصویر 
 تصویر بالا: تیم کوک در کنار استیو جابز 
حضور استیو جابز در اپل برای این کمپانی بسیار حیاتی است. جابز در سال 1976 همراه با استیو وزنیاک و رونالد واین اپل را تأسیس نمود. وی در سال 1985 توسط هیأت مدیره از مقام خود برکنار گردید، اما در سال 1997 دوباره به این کمپانی بازگشت. جابز با بازگشت خود توانست اپل را از بحران خارج ساخته و این کمپانی را به اوج برساند. عرضه کامپیوترهای آی مک، پخش کننده موسیقی آی پاد، گوشی های موبایل آیفون، تبلت آی پد، فروشگاه آی تیونز و سرویس App Store از دستاوردهای اپل پس از بازگشت جابز به این کمپانی است. عرضه این محصولات دستاوردهای مالی بی نظیری را برای اپل بدنبال داشت به گونه ای که این کمپانی در سال 2010 با پشت سر گذاشتن مایکروسافت (از نظر مجموع ارزش سهام) به پرارزش ترین کمپانی فناوری جهان بدل شد.
خبر مرخصی جابز در شرایطی منتشر می شود که بازار سهام آمریکا به مناسبت سالگرد تولد مارتین لوتن کینگ جونیور(رهبر سیاه پوست جنبش حقوق مدنی آمریکا) تعطیل است، اما با انتشار این خبر سهام اپل در بازارهای اروپا تا 8 درصد سقوط نمود.
امیدواریم استیو جابز -- این نابغه بزرگ دنیای فناوری -- به زودی سلامت خود را بازیافته و باز هم شاهد نوآوری های وی باشیم.
متن کامل ایمیل استیو جابز را می توانید در [External Link Removed for Guests] ملاحظه نمائید.

منبع: [External Link Removed for Guests] (mobile.ir)
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”