معرفی ورژن جدیدی از سیستم عامل اندروید با نام Honeycomb

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

معرفی ورژن جدیدی از سیستم عامل اندروید با نام Honeycomb

پست توسط abbas.m.k »

نگار نیک نفس - فاوانیوز به نقل از ببینیم اندرويد ورژن بعدی پلتفرم خود را که از پايه برای ديوايس هایی با صفحات بزرگ طراحی شده است با نام اندرويد 3.0 با کد Honeycomb معرفی کرد. گوگل امروز نمای ظاهری اين ورژن را منتشر کرد. بعضی از امکانات آن عبارتند از:
اينترفيس متحول شده نسبت به ورژن های قبلی

يکی از مهم ترين ويژگی های اين ورژن، اينترفيس متحول شده آن نسبت به ورژن های قبلی است. ديگر خبری از چهار کليد سخت افزاری استاندارد اندرويد روی تبلت ها نيست و همه چيز به اسکرين تبلت محدود ميشود. System Bar در همه برنامه ها در پايين صفحه موجود بوده که البته يک مد "Lights Out" هم برای اجرای فول اسکرين برنامه ها در نظر گرفته شده است که در مواقع تماشای فايل های ويدئويی بسيار مفيد است.

 تصویر 

يک Action Bar در بالای صفحه قرار دارد که هنگامی که از يک برنامه استفاده ميکنيد ظاهر ميشود و با استفاده از آن به محتويات مختلف برنامه دسترسی داريد. يکی از نقاط قوت اندرويد مولتی تسکينگ کامل آن است که برای Web OS بسيار مطلوب می باشد. همچنین نحوه انتخاب متن و همين طور Copy/paste راحت تر شده است.
امکانات جديد ارتباطی
اندرويد 3.0 از پروتکل انتقال مديا/عکس (MTP/PTP) پشتيبانی ميکند. بدين ترتيب کاربران ميتوانند فايل های مديا را به راحتی با دوربين و يا کامپيوتری که با پورت USB به تبلت متصل شده ، سينک نمايند همچنين امکان اتصال کيبورد از طريق بلوتوث و WiFi هم فراهم گرديده که بسيار کاربردی است.

Bluetooth Tethering هم یکی ديگر از راه های ارتباط آن با سایر دستگاه ها ميباشد که نتيجه اش استفاده از اينترنت تبلت اندرويدی بر روی تعداد بيشتری از ديوايس ها است. همچنین از HTTP Live Streaming پشتيبانی می کند. اينترفيس برنامه های استاندارد سيستم عامل، مثل بروزر، ایمیل، گالری عکس ها و دوربين، همگی به طور کامل برای صفحات بزرگ بهينه شده اند.
پشتیبانی این سيستم عامل از سخت افزارهای تک و چند هسته اي
اندرويد 3.0 اولين ورژن اين سيستم عامل است که برای اجرا بر روی سخت افزارهای تک و چند هسته اي طراحی شده است. با وجود اينترفيس جديد این سيستم عامل، سازگاری کامل با برنامه هايی که برای ورژن های قبلی و صفحات کوچکتر نوشته شده اند وجود دارد.

[External Link Removed for Guests]
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”