مایکروسافت کیت توسعه نرم افزار نقشه های بینگ را برای ...

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

مایکروسافت کیت توسعه نرم افزار نقشه های بینگ را برای ...

پست توسط jim_jahangir »

واحد خبر mobile.ir : کمپانی مایکروسافت کیت توسعه نرم افزار (SDK) نقشه های بینگ (Bing Maps) را برای سیستم عامل iOS اپل عرضه نمود. با استفاده از این SDK برنامه نویسان می توانند از نقشه های بینگ در برنامه های آیفون و آی پد خود استفاده نمایند.
بر اساس اعلام مایکروسافت در [External Link Removed for Guests]، SDK ارائه شده مشتمل بر مجموعه ای از کلاس های Objective C (زبان برنامه نویسی سیستم عامل های Mac OS X و iOS) برای ساخت برنامه های آیفون و آی پد در محیط توسعه Xcode است که همراه با راهنما و چند برنامه نمونه عرضه شده است. کنترل نقشه های بینگ (Bing Maps Control) ویژه iOS از جاده های بینگ و نقشه های تلفیقی هوایی بینگ پشتیبانی می نماید. همچنین امکان اضافه نمودن پونز (pushpin) بر روی نقشه برای نشان دادن موقعیت یک شیء یا مکان خاص و استفاده از GPS گوشی برای مشخص نمودن مکان کاربر بر روی نقشه برای برنامه نویسان فراهم شده است.

 تصویر 
مایکروسافت به منظور افزایش سرعت بارگیری و بهبود کارآیی در استفاده از نقشه های بینگ کنترل نقشه های بینگ را از سرویس های ویژه نقشه های بینگ تفکیک نموده است. برنامه نویسان می توانند از کنترل نقشه های بینگ در کنار سرویس های ویژه این نقشه ها (ژئوکدینگ و مسیر یابی) برای توسعه برنامه های مبتنی بر نقشه استفاده نمایند. علاوه بر این امکان استفاده از سرویس های جستجوی بینگ برای دریافت فهرست های محلی از مکان های مورد نیاز نظیر رستوران ها و مراکز خرید وجود دارد.

 تصویر 
مایکروسافت بر این اعتقاد است که شرایط قانونی استفاده از نقشه های بینگ برای iOS نسبت به کیت نقشه اپل (Apple Map Kit) بدون آنکه از عملکرد آن بکاهد محدودیت کمتری دارد. لازم به ذکر است که کیت نقشه اپل برای دریافت اطلاعات نقشه ها از سرویس نقشه های گوگل استفاده می نماید و عرضه نقشه های بینگ برای iOS را می توان به نوعی رقابت مایکروسافت با گوگل نیز تلقی نمود.
با توجه به آنکه پیش از این SDK نقشه های بینگ برای ویندوزفون و اندروید نیز عرضه شده و مایکروسافت سرویس ها و ابزارهای گوناگونی برای استفاده از این نقشه ها بر روی وب نیز عرضه نموده است، نقشه های بینگ را می توان در گستره وسیعی از برنامه ها بر روی وسایل الکترونیکی گوناگون بکار گرفت.
می توانید SDK نقشه های بینگ برای iOS را از [External Link Removed for Guests] دانلود نمائید.

منبع: [External Link Removed for Guests] (mobile.ir)
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”