راه اندازی شبکه نسل سوم موبایل در کرج

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

راه اندازی شبکه نسل سوم موبایل در کرج

پست توسط FARSHAD.ADL »

شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از 6 ماه تاخیر در زمان بهره برداری در کرج راه اندازی اولیه شد.

به گزارش «مهر» راه اندازی اولیه شبکه موبایل نسل سوم اپراتور تامین تله کامدر کرج از سوی روابط عمومی این شرکت اعلام شده به نحوی که این اپراتورتاکید کرده که با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده ازسرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیام کوتاه برای نخستین‌بار امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری بر روی گوشی‌های تلفن همراه فراهم شدهاست.

طبق اعلام تامین تله‌کام، در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد و این اپراتوردر تلاش است تا در آینده ‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.

براساس اعلام تامین تله کام با افتتاح شبکه نسل سوم تلفن همراه، کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌کننده از شبکه نسل سوم موبایل پیوست و با آغاز به کار این شبکه، امکان ارائه بسیاری از خدمات نوین ارتباطی همراه برای نخستین‌بار در کشور فراهم شده است.

راه اندازی اولیه شبکه نسل سوم موبایل در کرج در حالی ازسوی روابط عمومی تامین تله کام اعلام شده که پیش از این نیز در اول خردادماه سال 90 که آخرین مهلت اپراتور سوم برای عرضه سیم کارت بود، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری اینسیم کارتها به صورت تجاری در تهران خبر داده بودند اما تاکنون سیم کارتی از سوی تامین تله کام واگذار نشده است.

به گزارش مهر، این اپراتورکه وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل کشور را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن تامین تله کام 9ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

هفته گذشته رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با مهر ازعرضه سیم کارتهای این اپراتور در تهران و کرج طی هفته های جاری خبر داده بود. وی گفته بود که این اپراتور تاکنون موفق شده با پست سر گذاشتن محدودیتهای امنیتی و بین المللی حدود 400 سایت BTS در کشور نصب کند.

راه اندازی اولیه شبکه اپراتور سوم موبایل در کرج در حالی از سوی تامین تله کام اعلام شده که اپراتور دوم موبایل - ایرانسل - نیز 4 سال پیش در چنین روزهایی شبکه اش را به صورت رسمی راه اندازی کرده بود.

تاکنون عرضه سیم کارتهای تامین تله کام و چگونگی واگذاری آن اعلام رسمی نشده اماشنیده ها حاکی از آن است که تامین تلکام ، نام تجاری "رایتل" را برای سیمکارت های نسل سوم خود انتخاب کرده است.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4350
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6691 بار
سپاس‌های دریافتی: 12081 بار
تماس:

Re: راه اندازی شبکه نسل سوم موبایل در کرج

پست توسط Mohammad 1985 »

خبر مربوط به کی هست ؟ ایرانسل بیش از 5 ساله داره فعالیت میکنه ! نه چهارسال پیش این حدود !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”