انتقادات استیوجابز به اوباما/ می توانستم در پاریس شاعر شوم!

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

انتقادات استیوجابز به اوباما/ می توانستم در پاریس شاعر شوم!

پست توسط Qaher1406 »

بخشهایی از کتاب رئیس اپل/
ا نتقادات جابز به اوباما/ می توانستم در پاریس شاعر شوم!
رسانه ها در روزهای اخیر گوشه هایی از کتاب بیوگرافی استیو جابز را در وب منتشر کرده اند که انتقادات جابز به اوباما، توجه وسواس گونه به جزئیات و رک گویی بی حد و اندازه رئیس اپل را نشان می دهند و تاکید می کنند که جابز معتقد بود عمر کوتاهی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیوگرافی "استیو جابز" به قلم "والتر ایزاکسون" که از روز دوشنبه 24 اکتبر وارد بازار نشر می شود بی شک به یکی از پرفروش ترین و داغ ترین کتابهای زندگی نامه در سال 2011 تبدیل خواهد شد.

ایزاکسون اظهار داشته است که در مصاحبه نهایی با رئیس اپل، جابز گفت: "می خواهم فرزندانم مرا بشناسند. من در همه لحظات در کنار آنها نبودم برای همین می خواهم که آنها بدانند چرا و بفهمند که من چه کارهایی انجام دادم."

در این کتاب جزئیاتی از زندگی رئیس مرموز اپل فاش شده است که تاکنون هرگز بدانها اشاره نشده بود. در ادامه بخشهایی از این جزئیات را می خوانید:
ملاقات جابز با اوباما

استیو جابز که به خاطر داشتن یک شخصیت خود رای شهرت داشت در اواخر سال 2010 تقریباً نزدیک بود ملاقات با رئیس جمهور اوباما را از دست بدهد. درحقیقت رئیس اپل اصرار داشت که رئیس جمهور شخصاً باید از وی درخواست ملاقات کند و باوجود اینکه لارن، همسرش، به وی گفت: "اوباما واقعاً شیفته ملاقات با تو است." وی همچنان به دریافت دعوت نامه از سوی شخص اوباما پافشاری می کرد.

سرانجام کوتاه آمد و به این ترتیب آنها رئیس جمهور آمریکا را در فرودگاه "وستین" سانفرانسیسکو ملاقات کردند. از آنجا که جابز در کل یک شخصیت رک داشت در شروع این ملاقات که اوباما بسیار اصرار داشت دوستانه تر و تجاری تر باشد به وی گفت: "شما تنها برای یک دوره، رئیس جمهور هستید."

جابز با ذکر نمونه ای شرح داد که شرکتها می توانند در چین کارخانه های خود را بسیار آسانتر از آمریکا بسازند و اینکه مقررات و هزینه های غیرضروری در آمریکا تاسیس کارخانه در این کشور را برای شرکتها بسیار دشوار کرده است.
جابز همچنین سیستم آموزشی آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت: "قوانین اتحادیه کار، سیستم آموزشی را فلج کرده است. تا زمانیکه اتحادیه های معلمان شکسته نشوند تقریباً هیچ امیدی برای اصلاحات آموزشی وجود ندارد."

وی سپس اصول مناسبی را در خصوص استخدام و اخراج معلمان برپایه میزان شایستگی آنها و همچنین بازبودن مدارس تا ساعت 6 بعد از ظهر به مدت 11 ماه در سال پیشنهاد داد.
تصویرتصویر


ضیافت شام با غولهای سیلیکون ولی- جابز در کنار اوباما

اوباما برای انتخاب مجدد به حمایت نیاز دارد

جابز اظهار داشت که اوباما باید 7- 6 رئیس شرکتهای دیگر را ملاقات کند. روسایی که بتوانند احتیاجات تجارت نوآورانه را بیان کنند.

اما زمانی که کاخ سفید اسامی مدیران اجرایی شرکتهای دیگر را وارد لیست مدعوین مهمانی معروف شام با اوباما (در مارس 2011) کرد جابز بهانه آورد که این لیست خیلی بزرگ شده است و بنابراین دیگر تمایل ندارد که حضور داشته باشد.

در زمان تدارک شام، جابز توجه وسواس گونه خود را نسبت به جزئیات نشان داد و به "جان دوئر" سرمایه دار آمریکایی گفت که منوی میگو، ماهی کاد و سالاد عدس بسیار خیالبافانه است و به دسر شکلات قارچی اعتراض کرد اما زمانی که کاخ سفید گفت رئیس جمهور به "پای خامه" علاقه دارد در مورد این دسر کوتاه آمد.

پس از مهمانی شام، اوباما و جابز تماس خود را حفظ کردند و هر چند وقت یکبار تلفنی با هم صحبت می کردند. جابز حتی برای ساخت آگهی های تبلیغاتی انتخابات 2012 اوباما کمک کرد.

بیل گیتس و استیو جابز

به گزارش مهر، استیو جابز مجذوب بیل گیتس بود اما معتقد بود که بنیانگذار مایکروسافت اساساً عجیب و به طور شگفت انگیزی همانند یک انسان، کاستی دارد. جابز در این خصوص به نویسنده زندگی نامه اش گفت: "بیل گیتس تمایل داشت که به روشی به تو بگوید که آدم بی خودی هستی و یا سعی می کرد تو را اغفال کند!"

جابز معتقد بود پس از 30 سال دوستی، گیتس به وی از روی بی میلی احترام می گذاشت. رئیس اپل اظهار داشت: "بیل واقعاً چیز زیادی درباره فناوری نمی دانست، اما برای کارش از یک غریزه شگفت انگیز برخوردار بود. او اساساً قوه تخیل ندارد و هرگز چیزی اختراع نکرده است به همین دلیل است من فکر می کنم که چرا وی الان در فعالیتهای بشردوستانه راحت تر از زمانی است که در بخش فناوری بود. او به طرز بیشرمانه ای تنها ایده های سایر مردم را می گرفت."
تصویرتصویر


کنفرانس دنیای مک 1997 ویدیو کنفرانس میان استیو جابز و بیل گیتس

ملاقات با پدر واقعی[/size]

استیو جابز از زمان تولد به فرزندخواندگی "پل جابز" درآمده و هرگز پدر واقعی خود را ملاقات نکرده بود و نمی دانست که رستوران مدیترانه ای مورد علاقه اش در شمال سن خوزه متعلق به پدر واقعی اش است که بی رحمانه وی را رها کرده بود. سرانجام پدر واقعی خود را ملاقات کرد.

رئیس اپل به "واکتر ایزاکسون" گفت: "شگفت انگیز بود. من چندین بار به آن رستوران رفته بودم و به یاد می آورم که مالک آن را ملاقات کرده بود. آن مرد اهل سوریه بود و ما باهم دست دادیم." اما باوجود اینکه پدر واقعی خود را شناخت، هرگز آرزو نداشت که وی را ببیند.

  می دانم که در جوانی می میرم


جابز یکبار به "جان اسکولی" که بین سالهای 1983 تا 1993 مدیر اجرایی اپل بود گفت: "اگر با رایانه ها کار نمی کردم می توانستم خود را به عنوان شاعری ببینم که در پاریس زندگی می کند."

جابز محرمانه به اسکولی گفت: "فکر می کنم که در جوانی بمیرم و بنابراین نیاز دارم که کارهایم را به سرعت انجام دهم و نام خود را در تاریخ سیلیکون ولی حک کنم. همه ما دوره کوتاهی
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 696
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 آبان 1390, 12:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 1326 بار
سپاس‌های دریافتی: 2342 بار
تماس:

Re: انتقادات استیوجابز به اوباما/ می توانستم در پاریس شاعر ش

پست توسط serat&mersad »

ممنون ازاین پست زیبا.......... :smile:
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”