نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 25 بهمن 1388, 5:06 am
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط HS368 »

[FONT=Times New Roman]دکتر جلالی: نسل 5 موبایل در اختیار کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در استفاده از نسل سوم!! 
  فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه نسخه‌های جدید موبایل نسل پنجم تا سال آینده در اختیار مردم کره جنوبی قرار می‌گیرد، گفت: زمانی که نسل سوم موبایل در ایران محقق شود بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نسخه‌های بالاتر را در اختیار خواهند داشت.

به گزارش مهر، علی اکبر جلالی با بیان اینکه زندگی مردم دنیا تا سال 2025 به زندگی همراه تبدیل خواهد شد اظهار داشت: در سا‌ل‌های اخیر در کشورمان توسعه تلفن همراه از نظر کمی نیز موقعیت و رشد خوبی داشته و تقریبا مردم ایران اگر بخواهند موبایل داشته باشند می‌توانند با هزینه ناچیزی صاحب آن شوند اما چالش اصلی ما امروزه در این حوزه کیفیت است که هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد.
 


  با تاکید بر اینکه کنفرانس شهروند الکترونیک و تلفن همراه ICECC2012 برای آشنا کردن مردم در استفاده بهتر از موبایل در کاربردهای مختلف به ویژه در حوزه تجاری و خدمات بخش خصوصی و دولتی برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری اینگونه کنفرانس ها نه تنها از نظر فرهنگی موثر است بلکه از طریق به نمایش در آوردن پدیده‌های جدید و ارائه تجربیات سایر کشورهای جهان می تواند از هزینه‌های زیادی که معمولا بر اثر عدم تجربه به دست می‌آید، بکاهد.

این استاد دانشگاه علم و صنعت با اشاره به توسعه تلفن همراه در چند سال گذشته گفت: در این مدت دسترسی تعداد کاربران نیز افزایش یافته و به حدود پنج میلیارد نفر رسیده و همچنین از نظر کیفیت فنی دستگاههای موبایل نیز ارتقا یافته‌اند.

وی با بیان اینکه نسخه‌های جدید تلفن همراه نسل پنجم تا سال 2012 دراختیار مردم کره جنوبی قرار می‌گیرد، گفت: این تلفن همراه توانایی‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها انتقال سه بعدی مجازی تصاویری است که دوربین سه بعدی آن را می‌گیرد و پهنای باند دسترسی به تلفن همراه نسل پنج، یک گیگابیت بر ثانیه (بیش از هزار مگابیت بر ثانیه است) که این تلفن همراه قطعا انقلابی در توسعه اقتصادی بوجود خواهد آورد و نوع جدیدی از اقتصاد را در دنیا معرفی خواهد کرد.

جلالی با بیان اینکه در کشور ما قرار بود از پنج سال گذشته اپراتور سوم به صحنه آمده و نسخه با کیفیت‌تری از موبایل در ایران عرضه کند، ادامه داد: اما این کار به تاخیر افتاده و به تازگی گفته شده تعداد محدودی سیم کارت نسل سوم در کرج آماده توزیع شده و تا زمانی که بخواهد این سیم کارت در اختیار مردم به عنوان یک پدیده جدید و با کیفیت قرار گیرد زمان زیادی خواهد برد.

وی گفت: طبیعی است که تا آن زمان بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نسخه‌های بسیار بالاتر از تلفن همراه را در اختیار دارند؛ بنابراین باید در حوزه کیفیت تلفن همراه، اپراتورهای ایرانی تلاش بیشتری کنند تا مردم نیز بتوانند از مزایای ارزش افزوده موبایل استفاده کنند.

 
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه 13 تیر 1390, 5:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط GHAZALAK88 »

ان شالله تا معرفی نسل هفتم اپراتور کره ما صاحب نسل سوم میشیم :-?
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 1344
تاریخ عضویت: شنبه 7 مهر 1386, 12:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

Re: نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط Mahdi Mahdavi »

البته طبق اخبار موسق از "فکر کنم" رئیس سازمان تنظیم مقررات در شبکه آموزش و برنامه صفر و یک همراه اول در حال آزمایش نسل 4 تلفن همراه هست و پس از معرفی نسل 3 و پس از اتمام مهلت حمایت از نسل 3 همراه اول میتونه نسل 4 رو ارائه کنه.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4350
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6691 بار
سپاس‌های دریافتی: 12081 بار
تماس:

Re: نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط Mohammad 1985 »

الان اگر در کرج با موبایلتون که از شبکه نسل 3 پشتیبانی میکنه شبکه ها رو سرچ کنید اپراتور چهارم رو با نام IR 20 پیدا می کنید و این یعنی ما خیلی پیشرفته هستیم ! خیلی !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 1166
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مرداد 1385, 11:49 am
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

Re: نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط SHAHRAM »

به نظر منظور ایشون استاندارد سازی نسل 5 یا همون 5G تا سال 2012 بوده....هنوز نسل 5 مراحل طراحی رو طی میکنه و paper های زیادی روش داره بیرون میاد وبعید میدونم به این سرعت به کاربری برسه...حتی هنوز به طور رسمی هم نماد"5G" تایید نشده.
نسل 4 حدود اواخر 2009 بود که استاندارد شد و با توجه به هزینه بالای تجهزیات هنوز به صورت کامل فرا گیر نشده.
به هر حال مثل اکثر پروژه ها دیگه،اومدن نسل سوم هم 7 خان رستم رو رد کرد و بعد از عوض شدن پیمانکار اولیه،7 خان دیگه ای طراحی شد و پروژه به شرکت تامین تله کام داده شد.قرار بود تا 22 بهمن 89 سیم کارت ها عرضه بشه که متاسفانه هنوز خبری نیست...
نکته بعدی هم اینه که در حال حاضر سیمکارت های شهرستان های کوچک همرا اول هنوز قابلیت فعال سازی gprs رو ندارند!پیشرفت پروژه تامین تله کام هم به نظر کند تر از همراه اول خواهد بود.بجث تامین پهنای باند مورد نیاز برای این نسل هم در ایران برای خودش چالشی هست که باید دید چطوری حل خواهد شد.
:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 306
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 14 تیر 1388, 6:38 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 157 بار
سپاس‌های دریافتی: 904 بار

Re: نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط Top Speed »

مطمئنا توسعه ی شبکه های مخابراتی برای مردم مثل سیم کارت های 3 جی یا فور جی از WCDMA گرفته تا HSDPA , HSUPA با مخالفت مسئولان بلند پایه رو به رو خواهد شد . به دلایل امنیتی و سیاسی که بهتره ذکر نشه.
تصویر
تصویر
تصویر
[FONT=Comic Sans MS]>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<< 
[FONT=Comic Sans MS].................................................................. 
معرفی اتومبیل های سوپر اسپرت همراه با عکس اینجا...
New Member
پست: 16
تاریخ عضویت: دوشنبه 31 مرداد 1390, 2:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 36 بار

Re: نسل 5 موبایل در کره جنوبی/ عقب ماندگی ایران در نسل سوم!!

پست توسط Reznov »

با این اوضاع و احوال شیلترینگ و محدودیت های وسیع اینترنت و وضعیت شبکه های موبایل و غیره و غیره و غیره... انتظار پیشرفت ایران رو در هیچ زمینه ای نداشته باشید... :x
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”