آخرین اخبار موبایل و مخابرات

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »

 نوکیا کارخانه های تولیدی اش را در اروپا و مکزیک تعطیل می کند ‬


  تصویر
 
تلفن همراه شما ساخت کجا است؟ اگر به یاد داشته باشید تا چند سال پیش به تلفن های ساخت فنلاند نوکیا افتخار زیادی میشد. اما حالا این شرکت تصمیم گرفته به خاطر کاهش هزینه ها و رقابت بیشتر، کارخانه های تولیدی اش را در اروپا و مکزیک تعطیل کرده و آنها را به آسیا منتقل کند.

به همین دلیل تا چند وقت دیگر کارخانه های تولید تلفن همراه نوکیا در فنلاند، مجارستان و مکزیک تعطیل خواهد شد و به دنبال آن حدود ۱۰ هزار نفر نیز شغل خود را از دست می دهند.

البته این شرکت اعلام کرده بخش های مهم و تحقیقاتی اش را همچنان در اروپا نگاه خواهد داشت اما بخش عمده تولیدات را به آسیا منتقل می کند.

منظور از آسیا کجا است؟ حدس زدن اش ساده است. بخش عمده تولیدات در چین خواهد بود و قسمت دیگر در کره جنوبی تولید می شود.

به زودی دیگر در بازار به دنبال تلفن های نوکیا ساخت فنلاند نباشید.
 Please Login or Register to see this code 
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »

 رسوایی گوگل با تعقیب نامحسوس کاربران آی‌فون
 


پژوهش‌های یک محقق برجسته در دانشگاه استنفورد نشان داده است که گوگل با استفاده از یک کد پیچیده تلاش کرده تا رفتارهای کاربران آی‌فون در هنگام استفاده از مرورگر سافاری را تحلیل کند تا اطلاعات بیشتری به‌دست آورد.
انتشار یک گزارش افشاگرانه جامع در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال درباره اقدامات پنهانی گوگل برای کسب اطلاعات خصوصی از رفتارهای آنلاین میلیون‌ها کاربر آی‌فون در سراسر جهان، بحث داغی را در میان متخصصان و فعالان برجسته وب در سراسر جهان برانگیخته است.

بر اساس این گزارش که روز جمعه (۱۷ فوریه، ۲۸ بهمن) منتشر شد، ماجرا این است که گوگل، غول جست‌وجوهای آنلاین و پرترافیک‌ترین وب‌سایت جهان، با دور زدن تنظیمات حریم خصوصی آی‌فون و سافاری، مرورگر پیش‌فرض تجهیزات کمپانی اپل، تلاش کرده تا اطلاعاتی درباره عادات، علایق و رفتارهای کاربران در زمان وب‌گردی روی موبایل به‌دست آورد و از آنجایی که این کار بدون اطلاع‌رسانی و جلب رضایت کاربران انجام شده، حالا موج گسترده‌ای از انتقادات و شکایات را روانه گوگل کرده است.

گوگل برای تحقق این هدف، تنظیمات پیش‌فرض اپل در گوشی‌های آی‌فون را تغییر داده تا بتواند درک کند که کاربران در هنگام استفاده از سافاری، وقتی در سایت گوگل حضور ندارند، بیشتر به چه مسائلی توجه نشان می‌دهند. گوگل این کار را از طریق «یک کد پیچیده و مخصوص» انجام داده که مرورگر سافاری را از طریق یک آسیب‌پذیری و نقص ساده فریب می‌دهد. تنظیمات پیش‌فرض سافاری به‌گونه‌ای است که از چنین اقدامات تعقیبی و رهگیرانه‌ای جلوگیری می‌کند و اجازه رهگیری نامحسوس را به هیچ اپلیکیشن و سرویس دیگری نمی‌دهد.


گوگل می‌گوید در پی کسب اطلاعات خصوصی کاربران نبوده است

گزارش کاوش‌گرانه وال‌استریت‌ژورنال، در واقع نتیجه تحقیقات جاناتان مایر، از پژوهشگران دانشگاه استنفورد است که توسط اشکان سلطانی، مشاور فنی این روزنامه معتبر آمریکایی مورد تایید قرار گرفته و سپس منتشر شده است. پس از انتشار این اطلاعات افشاگرانه، گوگل بلافاصله این کد را غیرفعال کرده است. گفته می‌شود غیر از گوگل، کمپانی‌های فعال دیگری در صنعت تبلیغات آنلاین، نظیر پوینت‌رول، وایبرنت میدیا و میدیا اینوویشن هم از «تکنیک‌های مشابه» استفاده کرده‌اند.

گوگل «نقض حریم خصوصی کاربران» را انکار می‌کند

در واکنش به انتقادات گسترده، ریچل وتستون، معاون ارتباطات و سیاست‌های عمومی گوگل، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «گزارش وال‌استریت‌ژورنال آنچه رخ داده و علل آن را به‌گونه‌ای سوءتفاهم‌انگیز پوشش داده است. ما از کارکردهای شناخته‌شده سافاری برای فعال کردن قابلیت‌هایی استفاده کرده‌ایم که کاربران گوگل وقتی Sign-in می‌کنند از آنها استفاده کنند. باید تاکید کنیم که این کوکی‌های تبلیغاتی، اطلاعات شخصی کاربران را جمع‌آوری نمی‌کنند.»

خانم وتستون می‌گوید: «ما برای این‌که کاربران گوگل بتوانند محتوا و تبلیغات شخصی‌سازی‌شده را دریافت کنند، لینک موقتی میان مرورگر سافاری و سرورهای گوگل ایجاد کرده‌ایم تا بفهمیم که کاربران این مرورگر به گوگل متصل شده‌اند یا نه. اما این کار برای اطمینان از محرمانه ماندن اطلاعات کاربران انجام شده است.» او تاکید کرده که دیگر کوکی‌ها به‌صورت غیرمنتظره و تصادفی فعال شده‌اند و آنچه رخ داده، در حیطه محاسبات و مطالبات گوگل نبوده است.

برخی از تحلیل‌گران می‌گویند آنچه رخ داده ممکن است از عوارض جانبی ناخواسته سیستمی باشد که گوگل برای شخصی‌سازی داده‌ها در فضاهای اجتماعی مجازی نظیر گوگل‌پلاس طراحی کرده است. برخی از متخصصان اعلام کرده‌اند که پس از افشای این اطلاعات، زمان آن فرارسیده که گوگل هر نوع تعقیب و رهگیری نامحسوس را متوقف، و پیرامون شیوه‌های جمع‌آوری اطلاعات درباره کاربران روشنگری کند.

بزرگ‌ترین بخش از درآمدهای گوگل از طریق تبلیغات آنلاین به دست می‌آید که اطلاعات کاربران می‌تواند نقشی کلیدی در هدفمند کردن آنها و در نتیجه افزایش درآمدها داشته باشد. با افشای این اطلاعات، وجهه گوگل در افکار عمومی آسیب جدی خواهد دید و با نارضایتی‌هایی که تبلیغ‌دهندگان و مشتریان گوگل ابراز کرده‌اند، کاهش درآمد این کمپانی هم از پیامدهای محتمل است. بی‌تردید بحث‌ها و اعتراضات به این موضوع در روزها و هفته‌های آتی ادامه خواهد داشت.


منبع:
  Please Login or Register to see this code

 
   تصویر     
  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط Solver »

فقط یک نگ روانی است از طرف مایکروسافت...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »

 پروژه دیتا سنتر ۷۰۰ میلیون دلاری آسیایی گوگل با سایت تایوان در حال پایان ‬
 


 تصویر  
[BLOCKQUOTE]طرح ساخت دیتا سنتر تایوان که آخرین بخش از نقشه سایت های سه گانه گوگل برای بهبود کیفیت خدمات این شرکت در قاره آسیا است، آغاز شد. این شرکت قبلا با شروع ساخت دیتا سنتر هنگ کنگ و سنگاپور این طرح را آغاز کرده بود و هم اکنون با سایت ۳۰۰ میلیون دلاری تایوان به انتهای مسیر بهبود خدمات در آسیا نزدیک می شود. پیش بینی گوگل برای مراحل سه گانه این طرح بیش از ۷۰۰ میلیون دلار است. گوگل قصد دارد که سایت تایوان را تا اواسط سال آینده میلادی کامل نموده و راه اندازی کند. این سایت بعد از راه اندازی به صورت ۲۴ ساعته فعال بوده و ۲۵ نفر کارمند تمام وقت به همراه تعدادی نیروی پاره وقت و قراردادی را به خدمت خواهد گرفت. این غول جستجو یکی از معدود شرکت های وب بین المللی است که در حال توسعه دیتاسنترهای خود در آسیا است.

Daniel Alegre مدیر آسیا اقیانوسیه گوگل می گوید‫:‬
تعداد کاربران جدیدی که هر روزه در آسیا به اینترنت می پیوندند، بیشتر از هر نقطه دیگری در دنیا است‫.‬ و این دلیل ساخت دیتاسنترهای ما در این قاره است‫.‬ زیرا می خواهیم مطمئن شویم که کاربران مان در اینجا سریع ترین و قابل اطمینان ترین دسترسی را به تمامی سرویس های ما دارند و می توانند به کارشان ادامه دهند‫.‬
البته این تنها دلیل اهمیت یافتن سایت تایوان گوگل نیست. بلکه این شرکت در دیتاسنتر تایوان از سیستم خنک کننده منحصر به فردی استفاده می کند که بهره وری انرژی را به شکل چشمگیری بهبود می بخشد. سخنگوی گوگل می گوید:
کاری که ما در اینجا برای افزایش بهره وری انرژی انجام می دهیم، استفاده از شیوه بی نظیری برای خنک کردن دیتاسنتر است. ما از خنکی شب هنگام استفاده کرده و ان را در سیستم ذخیره انرژی دمایی، نگهداری می کنیم. هنگامی که در شب دمای هوا پایین می آید، مقادیر عظیمی از آب را با استفاده از انرژی کمی در مجاورت هوای آزاد قرار داده و خنک می کنیم. سپس این آب سرد شده را در تانکر های عایق ذخیره می کنیم تا دمای آب حفظ شود. در طول روز که دمای هوا بالا می رود (به خصوص در تابستان) و هزینه انرژی گرانتر است، آب سرد شده را درون سیستم سرمایشی ساختمان منتشر می کنیم تا هوا را خنک کنند.
کاربران آسیایی اغلب توسط شرکت های اینترنتی مورد اغفال واقع می شوند. اما گوگل رهبری موج جدیدی برای ارائه خدمات به این قاره را بر عهده گرفته و پس از تاسیس دفاتر رسمی در اندونزی و تایلند، در حال برنامه ریزی برای افتتاح دفتر در ۱۲ کشور منطقه آسیا-اقیانوسیه است. به نظر می رسد کم کم این قاره پر جمعیت جایگاه خود را در معادلات دنیای دیجیتال پیدا می کند.[/BLOCKQUOTE]

 Please Login or Register to see this code 
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »


 روش‌های برقراری ارتباط افراد با یکدیگر ‬  تصویر 
[BLOCKQUOTE]وبلاگ جهانی نوکیا چندی پیش از کاربرانش خواست در یک نظرسنجی شرکت کرده تا ببیند مردم چطور در عصر مدرن حاضر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؛ چند نفر ترجیح می‌دهند پیام کوتاه ارسال کنند یا تماس تلفنی برقرار کنند؟ یا حتی از روش منسوخ ارسال نامه استفاده کنند؟

وقتی موبایل در چند دهه اخیر به جهان معرفی شد، در ابتدا به این منظور طراحی شده بود که برقراری تماس صوتی افراد با یکدیگر را ممکن کند. این تنها هدف آن بود. امروزه، طبق نتایجی که نظرسنجی نشان می‌دهد برقراری تماس تلفنی روش ترجیحی مردم برای برقراری ارتباط نیست.

ارسال پیام کوتاه میان تمام جواب‌های ممکن با ۲۱ درصد یعنی بیش از یک‌پنجم آرا در مقام اول قرار دارد. ارسال پیام متنی به افراد اغلب آسان‌تر از تماس گرفتن با آن‌ها است. این روش از برقراری ارتباط خاموش نامیده می‌‌شود. به این معنی که کسی نمی‌داند شما در حال برقراری ارتباط هستید. بنابراین به راحتی می‌توان در مواقعی که تماس صوتی ممکن نیست از این روش استفاده کرد. علاوه بر این، در تماس تلفنی راحت‌تر می‌شود جزییات را فراموش کرد، اما در یک متن سیاه و سفید تقریبا غیرممکن است.

ایمیل با اختصاص دادن حدود ۱۹ درصد از آرا در جایگاه دوم قرار دارد. در این روش نیز مانند پیام کوتاه بدون نگرانی از فراموش کردن جزییاتی که حین مکالمه ممکن است از قلم بیفتد می‌توان پیام را ارسال کرد. افزون بر این، درست مانند پیام کوتاه، روشی ساده برای صحبت کردن با دیگران بدون ایجاد سر و صدا است. البته بگذریم از اینکه ممکن است ضربه‌هایی که روی کلیدهای صفحه‌کلید وارد می‌کنید شنیده شوند.

با این حال، خوشحالیم که بگوییم در جایگاه سوم، مردم هنوز از تلفن برای اهداف اصلی آن، یعنی برای برقراری تماس صوتی استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد بیان کلمات به صورت شفاهی هنوز هم برای کاربران تلفن همراه اهمیت دارد. اما در درجه سوم!

با وجود این‌که ارسال پیام کوتاه و ایمیل برای حفظ جزییات خوب است، اغلب ممکن است به آسانی در لحن کلام و حرفی که باید گفته شود سوء تفاهم پیش بیاید. لحن کلام چیزی است که تنها می‌تواند از طریق شنیدن صدای طرف مقابل فهمیده و درک شود. این گزینه ۱۷ درصد آرا را از آن خود کرد.

شبکه‌های اجتماعی با ۱۰ درصد در جایگاه چهارم قرار دارند. با این‌که شبکه‌های اجتماعی رشد بسیاری داشته‌اند، اما به نظر می‌رسد مردم به عنوان روش اصلی برقراری ارتباط از آن استفاده نمی‌کنند.

پنجمین گزینه کمی ما را به تعجب واداشت؛ زیرا ما فکر می‌کردیم امتیاز بالاتری در این فهرست کسب کند. صحبت کردن رودررو با مردم چیزی در حدود ۸.۵ درصد از امتیازها را کسب کرد. درست است که خیلی از مردم فناوری تلفن همراه را دوست دارند، ولی ما امیدوار بودیم چیزی جایگزین ارتباط رودرروی مردم نشود. دنیای وحشتناکی خواهد شد اگر همه ما در خانه‌هایمان بمانیم و تنها از طریق سِروِرها با هم مکالمه کنیم. از خانه‌ها بیرون بروید و از هیجان مکالمه رودررو لذت ببرید! Please Login or Register to see this code  [/BLOCKQUOTE]
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »

 سبقت سامسونگ از نوکیا و صدرنشینی بازار موبایل دنیا ‬ 


 تصویر 

[BLOCKQUOTE]شرکت سامسونگ الکترونیکز در سه ماهه اول 2012 از بزرگ ترین تولید کننده موبایل دنیا (نوکیا) سبقت گرفت و به حکومت ۱۴ ساله این شرکت فنلاندی پایان دهد. شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics در جدیدترین گزارش خود خبر از جای گیری رهبری جدید در صنعت بین المللی موبایل می دهد.

نوکیا از سال ۱۹۹۸ که توانست موتورولا را پشت سر بگذارد، رتبه اول فروش موبایل دنیا را در اختیار داشت. اما در سه ماه گذشته سامسونگ با فروش ۹۳ میلیون دستگاه تلفن همراه توانست نوکیا را که فقط ۸۳ میلیون دستگاه فروخته، پشت سر بگذارد.

سامسونگ امروز آمار مالی سه ماهه اول 2012 خود را منتشر کرد. به لطف استقبال بازار از اسمارت فون های گلکسی، این شرکت تنها در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات توانسته سود 4‪.‬5 میلیارد دلاری را کسب کند. سود خالص سامسونگ نسبت به سه ماهه مشابه سال 2011 این شرکت رشد ۸۱ درصدی را نشان می دهد.

هم اکنون 25‪.‬4 درصد بازار تلفن همراه دنیا در دستان سامسونگ بوده و نوکیا 22‪.‬5 درصد این بازار را در اختیار دارد. همچنین اپل با سهم 9‪.‬5 درصدی در جایگاه سوم بازار موبایل دنیا ایستاده است.

نکته جالب بعدی در گزارش Strategy Analytics، کسب رتبه اول دیگری توسط سامسونگ در دنیای ارتباطات است. سامسونگ در سه ماهه اول 2012 با فروش 44‪.‬5 میلیون اسمارت فون، توانسته صدرنشینی این عرصه را هم از آن خود کرده و اپل را که در این سه ماهه 35‪.‬1 اسمارت فون فروخته، پشت سر گذارد.

هم اکنون در بازار موبایل های هوشمند سامسونگ با سهم ۳۱ درصدی اول است و اپل با سهم ۲۴ درصدی مقام دوم را در اختیار دارد. البته در اینجا هم نوکیا یکی از بازیگران اصلی است و جایگاه سوم تولید اسمارت فون دنیا را قبضه کرده است. Please Login or Register to see this code  [/BLOCKQUOTE]
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »

 Galaxy S III به تهران نزدیک شد!

ورود تلفن همراه به بازار دبی برابر است با حضور آن تا حداکثر یک هفته تا ده روز دیگر در بازار تهران

  تصویر 
 سامسونگ Galaxy SIII یک هفته زودتر از پیش بینی های قبلی وارد بازار “دبی” شد، و با قیمیت ۶۶۶ دلار تیکت خورد  کهکشانی سامسونگ به تهران نزدیک شد، سامسونگ Galaxy SIII یک هفته زودتر از پیش بینی های قبلی وارد بازار “دبی” شد، و با قیمیت ۶۶۶ دلار تیکت خورد! این خبر توسط vigilantReddit که امروز در بازار دبی با برچسب ” موجود است” در مقابل Galaxy SIII‌ مواجه شد. تایید شده است، طبق صحبتی که کارمند مجری ارائه این مدل به بازار داشته است، تمام فروشگاه ها این کهکشانی را در رنگ سفید در انبار خود دارند، در مورد حافظه داخلی صحبتی نشده است ولی آنچه از شواهد بر می آید، مدل با حافظه داخلی ۱۶ گیگ وارد بازار شده است.برخی دیگر از کاربران نیز این مدل را برای خرید پیدا کرده اند و خرید هم کرده اند اما با قیمت ۶۸۰ $، ما فکر می کنیم این اختلاف قیمت مربوط به کسانی که از پیش این مدل را پیش خرید کرده اند با کاربرانی که اکنون اقدام به خرید می کنند باشد.
یکی از کاربران عکس این پست را از یکی از فروشگاه ها گرفته است، و تایید نموده است قیمت ۶۸۰ $ برابر با ۲۵۰۰ درهم امارات برای این تلفن همراه در فروشگاه درج شده بود.
همانطور که تجربیات قبلی نشان داده است ورود تلفن همراه به بازار دبی برابر است با حضور آن تا حداکثر یک هفته تا ده روز دیگر در بازار تهران!  Please Login or Register to see this code 
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: آخرین اخبار موبایل و مخابرات

پست توسط RAHVAR »

سایت گوشی شاپ گلکسی اس 3 رو تحویل 5 روزه زده 1580000 تومان بدون گارانتی . با احتساب دلار 1700 تومانی هم ، حالا حساب کنید چقدر می خواد بکشه روش
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”