موبایلی که از غمگيني حاصل از تغيير فصل جلوگيري مي کند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

موبایلی که از غمگيني حاصل از تغيير فصل جلوگيري مي کند

پست توسط Kingman_62 »

مخترعین نوعی گوشی همراه مجهــّز به تجهیزاتی سبک که موجب می شود "اختلالات ناشی از تغییر فصول" ، معروف به SAD (غمگین) در افراد برطرف شود، درخواست ثبت اختراعشان را در آمريکا مطرح کرده اند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، بیشتر کسانی که از "اختلالات ناشی از تغییر فصول" رنج می برند در بیشتر ایــّام سال از سلامت روانی طبیعی برخوردارند، امــّا در فصل زمستان دچار افسردگی می شوند. به نظر می رسد تغییرات روحیــّه در فصول مختلف بیشتر ناشی از تغییرات وضع نور در ساعات روز باشد تا تغییر دما. به همین خاطر، SAD در مناطقی که در طول جغرافیائی متوسط قرار دارند و زمستان های معتدلی دارند، مثل سیاتل، هم کارساز است.
شماره ثبت US 2006/0183516 مربوط به تلفن هایی می شود که امکان نصب تعدادی تجهزات سبک روی نمای بیرونی آنها وجود دارد. با اين کار امکان انجام درمان های سبک روی صورت مشترک در زمانی که وی در حال استفاده از گوشی است فراهم مي شود.
سیستمی که SAD بر مبنای آن کار می کند متشکــّل از "جعبه هایی سبک" است که نوری درخشان را به شدتی برابر با 10,000 lux برای مدّت 30 تا 60 دقیقه در روز متصاعد می کند. در توضیحات ثبت این کالا آمده است از آنجا که نشستن در برابر یک جعبهء نورانی بطور مداوم چندان هم دلپذیر نیست، افزودن یک منبع نورانی با شدّتی کمتر در درون گوشی به "درمان های سبک تر" کمک می کند و این وسیله را تکمیل تر می کند.
در توضیحات مذکور همچنین آمده است که اگر LED ها طوری تنظیم شوند تا نوری با طول موج 370-450 نانومتر متصاعد کنند، این نور همچنین خواهد توانست در درمان جوش های صورت نیز مفید باشد.
تصور می شود مشترکین در هنگام استفاده از چنین گوشی هایی لازم باشد آن را هر چند دقیقه یک بار از یک گوش به گوش دیگر خود بگیرند تا از تغییر رنگ پوست یک سمت صورت نیز جلوگیری کنند.
افسردگی زمستانی، معروف به "winter blues" بین اهالی کشور های حوزهء اسکاندیناوی از مشکلات شایع است. روانشناسان تخمین می زنند حدود 20% از سوئدی ها مبتلا به این مشکل باشند، و به نظر می رسد وراثت نیز نقشی در بروز آن داشته باشد.
نخستین محقـقــّی که این پدیده را در قرن ششم توصیف کرد، یوردینز از اهالی شهر گوث سوئد بود که در کتاب خود "Getica" نوشت، "کثیری از اهالی کشور های حوزهء اسکاندیناوی از این مشکل رنج می برند."
در ایالات متـّحده نخستین کسی که "اختلالات ناشی از تغییر فصول" را تشخیص داد و ویژگی های آن را در سال 1984 توصیف کرد دکتر نرمن رزنتال ، یک پزشک عمومی بود.
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”