آموزش ایلوستریتور : لایه لایه کردن وکتور ها برای ایجاد افکت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 935
تاریخ عضویت: چهارشنبه 6 تیر 1386, 2:01 am
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

آموزش ایلوستریتور : لایه لایه کردن وکتور ها برای ایجاد افکت

پست توسط CentralWeb »

 تصویر آموزش لایه لایه کردن وکتورها برای افکت های زیبا در ایلوستریتور

تام مک چگونگی ساخت یک افکت چکه ای یک پرتره را با استفاده از ابزار Pen در ایلوستریتور و تکنیک لایه ایی کردن تصاویر را به شما نشان خواهد داد.

پرتره یک سبک بسیار قدیمی است در این عصر رقابت دیجیتالی، استفاده از تکنیک های فردی برای جلب توجه بسیار مهم است.
در این آموزش به شما نشان خواهم داد که چگونه یک تصویر لایه لایه و به حالت چکیده شده خلق کنید. من از ابزار Pen، پالت های رنگی محدود و تکنیک های لایه ای موثر در ساخت این پرتره استفاده می کنم. زمانی که به طور کامل آن را یاد گرفتید می توانید تصاویر پیچیده تری طراحی کنید.

پیش نمایش تصویر نهایی

 تصویر  تصویر مرحله 1
ابتدا برای پرتره یک طراحی خطی انجام دهید. از ابزار Pen برای زیبا و مرتب کردن خطوط منحنی استفاده کنید. من بر روی یک سند با سایز A3 کار می کنم. اگر هر زمان حس کردید که از خطوط منحنی راضی نیستید می توانید دوباره آن ها را دستکاری کنید.

 تصویر مرحله 2
هنگامی که حالت کلی خطوط رضایت بخش شد، باید خطوط طرح طوری طراحی شده باشند که با تغییر سایز در زمان انجام کار بر روی آن ها نا صافی نشان داده نشود.شما می توانید این کار را با انتخاب دسته ها و رفتن به گزینه Object>Expand انجام دهید. وقتی این کار انجام شد باید قسمت های صاف پایانی را با جابه جا کردن نقطه ها و ابزار Delete Anchor Point حذف کنید.

 تصویر مرحله 3
حالا تصویر به سطوحی تیره احتیاج دارد. به وسیله ابزار Pen، سطوحی مانند فرم مژه ها را رسم کنید. سعی کنید تعادلی بین سطوح تیره و روشن ایجاد کنید. فراموش نکنید که در هر زمان می توانید طرح را تغییر دهید.

 تصویر مرحله 4
طرح اصلی کامل شد، حالا باید یک پالت رنگی انتخاب کنید. من از یک رنگ تیره و چهار رنگ روشن دیگر استفاده می کند. همچنین یک رنگ روشن نیز انتخاب می کنم. سپس لایه را قفل می کنیم.یک لایه جدید بسازید، ابزار Pen را برداشته و در زیر تصویر یک colour fill بسازید.

 تصویر مرحله 5
حالا باید جزئیات بیشتری به سایه ها اضافه کنید، از تن های رنگی باقی مانده استفاده کنید. قفل لایه که رویش هستید را باز کرده و یک لایه جدید در بین دو لایه ایجاد کنید. حالا می توانید به سادگی روی بوم سایه ایجاد کنید. باید اشیاء را به حالت جاری نگاه دارید. باید قطعه ها را با این روش Arrange>Send Backward/Bring Forward یا ( Ctrl+[/]) بالا و پایین یکدیگر قرار دهید.

 تصویر مرحله 6
ساخت قطره ها بسیار آسان است. با ابزار Pen، سه نقطه مثلثی بسازید، سپس نقطه وسطی را با ابزار Convert Anchor Point بیرون آورده و دو نقطه دیگر را به سمت داخل برده تا یک منحنی ساخته شود. می توانید با اضفه کردن نقاط دیگر حالت شمل را تغییر دهید. اگر از تبلت استفاده می کنید آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. من از ترکیب هر دو استفاده می کنم.

 تصویر مرحله 7
برای ایجاد حس مایع، قطره ها و سایه ها باید در مکان مناسبی قرار گیرند. برای رسیدن به همچین نتیجه ای Bezier pointهای بیشتری به هر قطره اضافه کنید.

 تصویر مرحله 8
زمان آن رسیده که قطره ها را در جاهای مختلف تصویر قرار دهیم. یک لایه جدید برای روی هم قرار دادن لایه های مختلف می سازیم. برای گرفتن نتیجه بهتر باید بر روی خر لایه جداگانه کار شود. اما می توانید هر کدام را که می خواهید تکرار کنید، آن ها را به طور دقیق با خطوطی که روی آن قرار دارند ادغام کنید.

 تصویر مرحله 9
زمانی که تمام قطرات جای گرفتند، بهتر است که بعضی از سایه ها که مربوط به یک قطره را به یکدیگر متصل کنید تا بیشتر شکل مایع به خود بگیرد. در مورد کامل کردن چهره فکر کنید، سعی کنید که قطرات به طور یکسان پخش شوند و مکان زیادی در تصویر باقی نماند.

 تصویر مرحله 10
حالا در مورد موها فکر کنید. به وسیله همان سایز قلمی که در ابتدا استفاده کردید، خطوط خارجی مو را بکشید. بهتر است اول خطوط اصلی را بکشید و بعدا جزئیات را اضافه کنید، در میان آن فضاهایی نیز ایجاد کنید. سعی کنید در بین فصاهای پر و خالی تعادل ایجاد کنید.

 تصویر مرحله 11
زمانی که طراحی کلی مو ها به اتمام رسید، اضفه کردن جزئیات را شروع می کنیم. ابزار Pen را انتخاب کرده و خطوط دو نقطه ایی می کشیم. از یک قلم ظریف استفاده می کنیم و آن را No Fill تنظیم می کنیم، آن را با توجه به حالت موها رسم می کنیم. با تغییر جهت دادن خطوط سعی می کنیم که تصویر را به هم مرتبط سازیم. اینکار خیلی وقت گیر است اما نتیجه را فوق العاده می کند.

 تصویر مرحله 12
حالا موها باید رنگ شوند. به همان روشی که صورت را رنگ کردیم، موها را نیز رنگ آمیزی می کنیم، آن ها را به چند قسمت تقسیم کرده و برای قسمت های بزرگ تر رنگمایه های روشت تر استفاده می کنیم. زمانی که کامل شد، برای هر قسمت به وسیله سایه روشن شیب رنگی ایجاد می کنیم تا ظاهری زیبا به تصویر بدهد.

 تصویر مرحله 13
بهتر است به وسیله موها جزئیات بیشتری به تصویر اضافه کنید، به وسیله ابزار Pen رشته موهای بیشتری به طرح بیفزایید و آن ها را به شکل منحنی بر بر روی قسمت های مختلف ساختار بکشید. از یک ترکیب قلم خوب و حجمی استفاده کنید.

 تصویر مرحله 14
پرتره تقریبا کامل شده پس یک نگاه کلی به آن بیاندازید. اگر قسمتی از کار با بقیه هم خوانی ندارد، اصلاحش کنید. به دنبال قسمت هایی که جزئیات کم یا فضای خالی زیاد دارند بگردید و آن ها را کامل کنید.

 تصویر مرحله 15
زمانی که تصویر کامل شد، تمام لایه ها را از حالت قفل خارج کرده و همه را انتخاب کنید. در اینجا شما می توانید همانند شروع کار تصویر را بزرگ کرده و تبدیل به یک گروه کنید. سپس آن را برای ترکیب بندی نهایی به عنوان یک شئ هوشمند به محیط فوتوشاپ منتقل کنید.
ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”