دوستداران سعدي آرامگاه استاد سخن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

دوستداران سعدي آرامگاه استاد سخن

پست توسط ARMIN »

همزمان با اول ارديبهشت ياد روز شاعر گرانمايه سعدي شيرازي، جمعي از سعدي شناسان، پژوهشگران و دوستداران شيخ اجل روز جمعه آرامگاه وي را در شيراز گلباران كردند.

در اين‌آيين كه درفضايي معنوي وآميخته با سحر كلام سعدي انجام شد، حاضران بر تربت استاد سخن فاتحه خواندند.

برخي از دوستداران سعدي كه از نقاط مختلف كشورمان براي شركت در آيين ياد روز سعدي به شيراز آمده‌اند دراين آيين معنوي بر سنگ آرامگاه‌سعدي بوسه زدند و بر آستان قدسي شاعر شيرين كلام شيراز اشك شوق ريختند.

شميم معطر بهار نارنج باغستانهاي آرامگاه سعدي و باغ دلگشاي شيراز شگون فضاي ملكوتي آرامگاه سعدي را دوچندان ساخت و اين جاذبه كم نظير شيراز نيز مورد تحسين و تكريم سعدي شناسان قرار گرفت.

استاندار فارس دراين مراسم سعدي را شاعري باابعاد شخصيتي جهاني دانست و بر لزوم بهره‌گيري بيشتر از فضايل اخلاقي شاعر بلند آوازه ايران تاكيد نمود.

"سيد محمد رضا رضا زاده" گفت: اشعار و حكايت‌هاي بوستان و گلستان سعدي مملو از فضايلي است كه نسل كنوني مي‌تواند با بهره‌گيري از آن در جهت ارتقاي معنوي زندگي خود استفاده نمايد.

اول اريبهشت ماه به پيشنهاد بنياد فارس شناسي در تقويم ملي ايران روز سعدي نامگذاري شده و هر سال به همين مناسبت آيين‌هاي فرهنگي در شيراز و ساير شهرهاي فرهنگي كشور برگزار مي‌شود.
Don't play games with the ones who love you
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”