سالنامه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 28
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۶, ۴:۵۵ ب.ظ

سالنامه

پست توسط farrokheftekhar »

در هر سال عده ای می آیند و عده ای میروند،گروهی با هم دوست و آشنا و فامیل میشوند و جمعی رشته های دوستی و خویشاوندی را پاره مینمایند،برخی بیمار میشوند و بعضی سلامت خود را بدست می آورند،گروهی مطالب جدید یاد میگیرند و عده ای بخشی از دانش خویش را از دست میدهند،عده ای ثروت هنگفت بچنگ می اورند و جمعی ور شکست می شوند،برخی بر سریر قدرت تکیه میزنند و گروهی معزول و بازنشسته و مستعفی و از کار افتاده می گردنند،بعضی والدین خود را از دست میدهند و جمعی صاحب فرزند میشوند،عده ای گم شده خود را می یابند و گروهی عزیز خود را گم میکنند،جمعی برنده میشوند و گروهی می بازند،و.......

در این روزهای پایانی سال خود را بجوییم وبیابیم که در این دوره از عمر خود چه دادیم و چه گرفتیم؟آیا بجهت آنچه که آنرا انسانیت،معنویت و تعالی مینامند پیشرفتی داشته ایم؟اگر جنبه های مادی زندگی ما تغییر کرده بر اساس انتخاب ما بوده یا باد آورده ای آمده یا باد آورده ای را باد برده است؟

چقدر در زندگی خود و دیگران نقش داشته ایم ؟

تصمیم داریم در سال آینده چه کارهایی بکنیم که امسال انجام نشده ،و یا می خواهیم از چه کارهایی دست بکشیم که تا بحال نتوانسته ایم؟

تمام ظرفیت انسانی ما در این است که در خود تغییرات ارادی بسمت بهبود و تعالی بوجود آوزیم.نه اینکه فقط اسیر عادات و غرایز خود باشیم.
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”