راز مرگ نويسنده شازده كوچولو اعلام شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 154
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۸۶, ۴:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

راز مرگ نويسنده شازده كوچولو اعلام شد

پست توسط Ocean Bird »

راز مرگ نويسنده شازده كوچولو اعلام شد


يك خلبان آلماني زمان جنگ جهاني دوم گفته است كه او احتمالا مسئول سقوط هواپيماي آنتوان دوسنت اگزوپري، نويسنده سرشناس فرانسوي است.

هواپيماي آنتوان دوسنت اگزوپري، در سال 1944 ناپديد شد و علت سقوط هواپيماي حامل او براي مدت هاي طولاتي نامعلوم بود.
هرست ريپرت، خلبان آلماني گفته است كه هواپيمايي كه او به طرف آن شليك كرده، متعلق به اگزوپري بوده است. او تاكيد كرده كه اگر مي دانست سرنشين اين هواپيما چه كسي است، به طرف آن شليك نمي كرد.

آنتوان دوسنت اگزوپري نويسنده كتاب شازده كوچولو است كه يكي از پرفروش ترين كتاب ها در دنيا است. اين كتاب توسط محمد قاضي، احمد شاملو و ابوالحسن نجفي به زبان فارسي ترجمه شده كه هر كدام از كتاب ها بارها تجديد چاپ شده اند.

نويسنده شازده كوچولو در سال 1900 در ليون فرانسه به دنيا آمد. در بيست و يك سالگي خدمت نظامي خود را آغاز كرد و به عنوان خلبان تعليم ديد.
به او پيشنهاد داده شد تا به نيروي هوايي منتقل شود اما ترجيح داد تا شغلي اداري داشته باشد.
اولين داستان او به نام هوانورد در مجله اي منتشر شد. اولين كتاب او به نام "پست جنوبي" در سال 1929 انتشار يافت. در همين زمان او به عنوان خلبان، مسير كازابلانكا و داكار را طي مي كرد.
در سال 1931 كتاب پرواز شبانه منتشر شد كه موفقيت هاي بسياري را براي او به ارمغان آورد.

در دسامبر 1935 هواپيماي او در هنگام پرواز از پاريس به سوي سايگون در صحرا در نزديكي شهر وادي النطرون در مصر سقوط كرد و پس از تحمل دو سه روز بي آبي و بي غذايي توسط يك عرب صحرا نشين نجات يافت.

آنتوان دوسنت اگزوپري تا زمان جنگ جهاني دوم همزمان به نويسندگي و پرواز ادامه داد. در زمان جنگ، او براي مدت كوتاهي در نيويورك زندگي كرد. كتاب شازده كوچولو عمدتا در نيويورك نوشته شده است.

و در 43 سالگي به فرانسه بازگشت و به عنوان خلبان به كمك ارتش شتافت. او در آخرين ماموريت خود در 31 ژوئيه 1944 براي جمع آوري اطلاعات در مورد نيروهاي آلمان به پرواز در آمد.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 188
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۶, ۸:۰۰ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maryam-paizi »

من چند سال پيش جايي خواندم كه يك محقق فرانسوي لاشه ي هواپيمايي اگزوپري را در جنوب فرانسه پيدا كرده و در آن هيچ اثري از گلوله پيدا نشد.! در ضمن هواپيما بصورت افقي بازمين برخورد كرده ! يعني اينكه احتمال خود كشي اگزوپري زياد است .
بعلاوه در ان روزها ( تابستان 1944) نيروي هوايي آلمان تقريبا نابود شده بود و از هواپيما هايي آلماني در ان منطقه هيچ خبري نبود.!
اگزوپري مردي تنها بود( چون جامعه اش او را با آن افكارش درك نميكرد) احتمال زياد او خودكشي كرده است!!!
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”