درد و دلي پر احساس با سرزمينم پارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 71 بار
سپاس‌های دریافتی: 194 بار

درد و دلي پر احساس با سرزمينم پارس

پست توسط آريو »

به نام اهوره مزدا

كه به نوشتن اين متن مشغولم سرازير از تنهايي هستم تنهاييم را تنها با پروردگارم و ميهنم قسمت مي كنم و براي ايران مي نويسم:
ايران سراسر زندگي ايران سرزمين مردان پارس ايران سرزمين زنان پاك از عشق چون ليلا و شيرين
مي خوانم براي پارس مي خوانم براي مردان سرزمين سپند مي بالم به اين خاك اهورايي جان من سراسر به ديدگان اين مرزو بوم باشد
نتوانم بدون نام پارس بمانم چون منم سرباز ميهن و در راه ميهن جان بر كف تا بماند تا ابد پارس
مي خوانم به نام پروردگار پارس:
ببار اي آسمان ببار به ياد مردمان از دست رفته ببار به ياد گلگون بدنهايي كه زير سم اسبان ستمكاران مردانه جان دادند اما اينك نام پارس را با غرور فرياد ميزنم
چون در تنهاترين تنهاييها نام ميهن مرا آرامش دهد پس مي خوانم تو را پارس با ياد كوروش هايت به ياد داريوش هايت به ياد آريو برزن هايت به ياد ماندان هايت و مي مانم سر تا پا به دنبال جاي پاي شهيدان راه ميهن كه 8 سال براي ميهن براي خاك پاك براي آنچه تو بدان سپندي مردانه جنگيدند
اورمزد نگاهدار سرزمين سپند باشد كه پارسيان بدان آسوده سر به بالين گذارند اما به ياد خواهيم داشت كه بهترين درود ها بهترين ستايشها از آن سپنتا مينو خواهد بود.
هر چند چشمانم اشك است و با دستان خسته مي نويسم و با نگاهي كم سو نگاه دارم اما با دلي سراسر اميدو جانفشاني زندگانيم را به پاي اين مرزو بوم ميريزم
جانم فدايت اي گل مرزو بوم اي  

پارس هميشه جاويد

[External Link Removed for Guests]

است كه ايران ويران  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

Re: درد و دلي پر احساس با سرزمينم پارس

پست توسط آريو »

به نام اهوره مزدا

كوه بلند مردي ايستاده با قلبي آكنده از ايثار در اره ميهن
سر كوه بلند مردي با چهرۀ گلگون براي رهايي مي ستايد يزدان پاك را
سر كوه بلند مردي ايستاده با دست خسته اما دلي روشن از اميد براي ميهن
سر كوه بلند مردي ايستاده بدون دشنه اما رجز مي خواند براي دشمن
سر كوه بلند مردي به دنبال خوان هشتم است
سر كوه بلند مردي ايستاده..........
سر كوه بلند آرشي است.....................
به ياد آرش  

پارس هميشه جاويد

است كه ايران ويران  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط آريو »

به نام اهوره مزدا

مسلمانم ولي بر كيش زرتشتم
خواهان آن بزرگي وآيين پدرانمم
زرتشت را نمي شناسم اما الهۀ پاكي ها در دلم مرا به سمت زتشت مي كشاند
او بود مرا آيين مهرو نيكي
پس او را در قلبم نگاهدارم
من مسلمانم...
تازه مسلماني غيور كه در دلم مهر ايزد پاك ميدرخشد از براي زرتشتم
پارس را خواهم از براي زرتشتم
براي جان دادن در راه ميهن در انتظار ندايي هستم نه!نه!اي شاهان نه من مستم مي داني چرا؟
چون من مسلمانم ولي بر كيش  

پارس هميشه جاويد
  است كه ايران ويران  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط آريو »

به نام اهوره مزدا

يا آن شبهاي بي بال و پر
هر چه داشتم بي پروا بدون درد
بر آوردم از ژرف سيه روي دلم
گذاردم بر آيينۀ نشسته
كه ميبنم امروز نتايج آن را
به ياد آن شبهاي بي غم كه ياد سفر مي كرديم من و تو
به ياد كوچه خلوتهاي روشن شده با پيه سوز رو به خاموشي
پس گريه كن به زار حال من
كه نسيتم تا ابد
كه صد حيف و صد اندوه
نيستم تا فدا كنم جان در راه اين مرزو بوم
اما من اكنون هراسانم كه نا خداي كشتي من
نكند كه مرا به سوي تخت خواب به انتها برساند
نا خداي كشتي من هاي با توام
مرا روان به سوي بهشتم كن
روان به سوي ايرانم كن كه بهشت من  

پارس هميشه جاويد
  است كه ايران ويران  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط آريو »

به نام اهوره مزدا

باز آن سرنوشت شوم مرا آزرد
آن سرنوشت كه با آن مرگي با زجر براي من دارد
مرگي با زجر و بدون ميهن
نه.نه من هرگز نمي خواهم اين ننگ را
خواهم شست روح و روانم را از موهوم بي رنگ
و رنگش خواهم كرد با خون خود به رنگ خاك كشورم
آري رنگش خواهم كرد با شما هم سنگرانم اما اگر مرا ياري كنيد....... 

پارس هميشه جاويد
  است كه ايران ويران  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 17 بار
سپاس‌های دریافتی: 86 بار

پست توسط آريو برزن »

ما را خواباندند با روياهاي خيس شب زده
ما را خواباندند با كابوس هاي نيمه تمام از بيم اين نا مردان چهره پرست
كسي نبود ما را به ضرب شلاقي از پر پروانه به فرداها فراخواند
فرداهايي بدون كابوس
فرداهايي بدون روياها
فرداهايي كه ما مردم پارس با دلي روشن و سري بلند
به پيشگاه كوروش رهسپار خواهيم شد
سراپايم مهر ميهن است
و تا به آنجا به پيش خواهم رفت كه دگر نتوانند دشمنانم مرا بخوانند
دشمناني از جنس خودمان
نه. بس است دگر
تا به‌ آنجا به پيش خواهم رفت كه اين نامردان نشنوند صداي پر از مهر ميهن مرا

با آرزوي ياري ميهن پرستان central :grin:
اهوره مزدا بتابان خورشيد تابان بر ايران
آريايي تو به پا خيز هم چو آرش باز كمان گير
اما اين بار براي قلبت تو نشان گير
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

پست توسط hani1459 »

بچه ها این شعر تومایه رپ از خودم هاااااااااااااا
تقدیم به بچه ای وطن پرست سنترال
اسراییل ای غاصب دیونه بی خونه
اینجا ایرونه مهد دلیرونه :razz: هر کسی چپ نگاه کنه تصویر غضب ایرونی اون رو میسوزونه
اینو گفتم تا دنیا اینو بدونه :razz: مگر که بشه دیونه :razz: فرشته مرگ نگهبونمونه
چون ازراییل رفیق فابریکمونه :razz: اگر اسراییل دشمنمونه :razz: کاری میکنم تا بشه خل و و دیوونه
لبنان 2006 که یادتونه :razz: از موشکهایی که ساعر میترکونه فراوونه :razz: تازه گل سر سبدش سجیلهامونه
وقتی غضب کنیم قطب شمال پناهگاهتونه :razz: ازادی قدس هم هدفمونه :razz: نتیجه این شد که خفه
اینقدر نکشین تا بشین نعشه :razz: چرت و پرت بگین هر دقیقه :razz: ما ایرونی هستیم نه عرب بی بوته
خون دادن در راه وطن افتخارمونه :razz: مثالش گلزار شهدامونه :razz: از این لاله ها اینجا فراوونه
بوی اینها قدرت اصلیمونه :razz: نیازی به بمب نیست اینو همه جهان میدونه :razz: دفاع مقدس که یادتونه
سر لوحه ما رهبرمونه تصویر منتظریم امر کنه تصویر تا ایمانمون شما رو بترکونه
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

به نام اهوره مزدا

ما هم به ایران افتخار میکنیم ،

ولی همیشه جملاتمون را با نام خداوند آغاز می کنیم !
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

اهورا مزدا از نگاه ویکی پدیا...

َهورامَزدا نامِ خدای یکتا در مزدیَسنا است. دیگرگویشهای این واژه ی دینی، اهوره مزدا، هُرمُزد، هُرمَزد، هورمَزد و اَهُرمَزد هستند.

واژه شناسی

اهورامزدا یک واژه ی ترکیبی است و از اهورا و مزدا تشکیل شده است. در گاتاها گاهی اهورامزدا جدا از هم بکار رفته است. مزدا در بعضی بندهای گاتاها به معنی حافظه و به حافظه سپردن و به یاد داشتن است. این واژه در سانسکریت مَذِس، به معنی دانش و هوش می باشد. بنابراین وقتی که مزدا برای خدا به کار برده شده است از آن معنی هوشیار و آگاه و دانا برداشت کرده اند. اهورا نیز بمعنای سرور و بزرگ است پس اهورامزدا در مجموع به معنیِ سرورِ دانا است.

ویژگی های اهورامزدا

اهورامزدا آفریننده جهان است. مزدیسنان اهورا مزدا را می‌پرستند. اهورامزدا خالق و داور همه‌ی چیزهای مادی و معنوی و نیز آفریننده روشنی و تاریکی و برقرار کننده نظم هستی است. او با اندیشیدن همه چیز را هستی بخشیده است پس در واقع او از عدم می‌آفریند و با خود تنهاست. برای اهورا مزدا در هرمزد یشت، در حدود شصت صفتِ نیک آورده شده و تقریباً همه‌ی چیزهای خوب به وی منتسب شده است. همچنین او در مزدیسنا دارای شش صفتِ برجسته زیر است:

سپنتَه مَینیو یعنی مقدس ترین روان، خشثره ویرنه بگویش امروزی شهریور یعنی شهریار و پادشاهی که باید انتخاب و برگزیده شود، سپنتَه آرمیتی است یعنی پارسایی مقدس. هورتات بگویش امروزی خورداد بمعنی جامعیت و رسایی و امرتات جاودانگی و بی مرگی است. او اشه یعنی راستی و درستی و قانون ایزدی و پاکی است. همچنین وهومَنَه است به معنی خوب منش. این صفات در مزدیسنا به نامِ امشاسپندان خوانده می شوند و زمانی پنداشته می شد که ایزدانی جدا از اهورامزدا هستند اما چنین تفسیری از امشاسپندان در رابطه با اهورامزدا در گاتها یافت نمی شود.

اهورامزدا و باورها

بر اساسِ کتابِ بندهشن که پس از ساسانیان نوشته شده، نیروی مخالفِ اهورامزدا و زاینده ی بدی‌ها را اهریمن معرفی می کند که نص صریح گاتها است. در کیش زرتشتی، اهریمن هیچگاه توانِ ذاتی برای مقابله با قدرتِ اهورا مزدا را ندارد و رقیبی برای او نیست بلکه اهریمن همان اندیشه ی بد یا اَنگره مینیو است اما در باورِ زروانیان، اهریمن برادر و رقیبِ اهورا مزدا و پسر زروان و دارای هویتی جداگانه از اهورا مزدا است.

بر پایه باورهای کهنِ زروانی که بدعتی در مزدیسناست و دیگر دینهای پس از آن چون مانویان "اهورامزدا و اهریمن هردو زاده ی زروان (خدای زمان) بودند و جهان عرصه جنگ این دو نیروی نیک و بد است ولی سرانجام چیرگی در پایانِ جهان با اهورامزداست و چون اهورامزدا پاکی مطلق است بدی در او راه ندارد . پس هر آنچه که بد است اهریمنی است." البته این سخن در هیچ جای گاهان نیست و زروان در زبان اوستایی تنها به معنای زمان است و ارتباطی با خداوند ندارد.
  بی  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط آريو برزن »

به نام اهوره مزدا

ما هم به ایران افتخار میکنیم ،

ولی همیشه جملاتمون را با نام خداوند آغاز می کنیم !

قابل توجه اهوره مزدا يا اورمزد همان الله مسلمانان.پروردگاز ايرانيان.يهوه يهوديان وGod انگليسيان و ... است
پس هيچ فرقي نمي كند كه با نام اهوره مزدا يا پروردگار آغاز كنيم
اهوره مزدا خود آفريدۀ خدايي ديگر است كه با توجه به آفرينش دنيا از نظر زرتشتيان در 3 هزار سال نخست به وجود آمده و با انگره مينو يا همان اهريمن جنگي داشته كه انگره مينو براي نابودي روشنايي موجوداتي را در زمين مي آفريند.زرتشتيان بر اين باورند كه اهوره مزدا از ويژگي هاي بد مانند دروغ و تهمت و ... به درو است و نمي تواند همچين صفات و ويژگي هايي داشته باشد.اما ما مسلمانان بر اين باوريم كه پروردگار داراي همه ويژگي هاي خوب و بد است.آن گونه كه پروردگار در قرآن مي گويد:آيا آنان كه در پنهانيت دسيسه مي كنند نمي دانند خداوند زيرك ترين زيركهاست؟
هم چنين خداوند در آيه 17 سوره حج زرتشت را دين يكتا پرستي مي خواند
از مديريت انجمن در خواست دارم كه از اين پس تاپيك هايي كه به موضوع مر بوط نيست را حذف كند.از دوستان درخواست دارم كه تنها درد و دلهاي خود را با ميهنمان در پست هاي خود قرار دهند.

در مورد زروان:زروان به معني سپيدي و نور مطلق است و حتا به خاور دور راه پيدا كرده است.مسلكي با عنوان زروان پرستي.
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

سلام به دوست عزیز :D

ببینید

شما داری واژه ای را که زرتشتیان بکار میبرن برای خدای خودشون برای خدای مسلمونها بکار میبری.

شما که مسلمونی چرا به جای خدا (الله) که مسلمونها قبول دارن از واژه زرتشتیان استفاده میکنید ؟

خدای ما با خدای زرتشتیان خیلی فرق داره.

خود شما میگی اهورا مزدا یه خدای دیگه خلق کرد !

اگه خودش خدا هست پس چجوری میتونه یه خدای دیگه خلق کنه درصورتیکه خدا باید ذات لایزال باشه یعنی نامحدود باشه یعنی باید حدی درش وجود نداشته باشه چون اگه حد داشته باشه محدود میشه و نقص بهش وارد میشه.

اگه خدای دیگه خلق کنه پس میشه دو خدا ، دو خدای نامحدود ، همه میدونیم که دو نا محدود در کنار هم نمیتونن باشن چون ناخوداگاه یکسری حدودی برای هم ایجاد میکنن.

پس بطلان این قضیه را متوجه شدید ؟

پس دیدید خداها با هم فرق دارن ؟

شما میگی هر دو منظور خدا هستن ولی اسمشون فرق داره ، این حرف درست نیست.

چون همین الفاظ هم بسیار حیاتی هستن اگه لفظ مهم نیست و مهم فقط ماهیت هست.

چرا اعراب که به خلیج فارس میگن خلیج عربی ما اینقدر بهشون اعتراض میکنیم ؟ خب پس اینکه اشکالی نداره منظور همون خلیجه دیگه چه فارس چه عربی !!

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید :D

موفق باشید :razz:
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط آريو برزن »

به نام اهوره مزدا

نه هم ميهن گرامي اين گونه نيست كه چون زروان اهره مزدا و... آفريد مبني بر دو خدايي باشد نه
اين يك باور ديرينه ايراني است و نمي شود كه به راحتي آن را رد كرد و به هيچ وجه نمي توان به آن توهين كرد.
من پيش از مسلمان بودنم يك پارسي هستم و پيرو باور هاي پدرانم چون كوروش بزرگ
اگر به طور كامل نوشته پيشين من را مطالعه كرده باشيد متوجه خواهيد شد كه من گفتم قرآن نيز در آيه 17 سوره حج زرتشت را دين يكتا پرستي معرفي كرده اسنت.من مي انديشم كه اين نشان براي شما كاملن قابل قبول باشه و سخني براي گفتن نباشد؟اگر شما قرآن را به عنوان مرجع خود در دين مقدس اسلام بپذيريد.؟!
ما همه اين مشكل را داريم كه بر سر واژه هادر دين مشكل داريم دگر نمي بينيم كه طرف خدا را مي پذيرد باقي دگر مهم نيست كه نامه را با الله آغاز كنيم يا با اهوره مزدا و يا هر چيز ديگر

بيايم به سخنان قرآن پايبند باشيم و بينديشيم:
چگونه شما كه مردم را به نيكوكاري دستور مي دهيدخود را فراموش مي كنيد و حال آن كه كتاب خدا را مي خوانيد پس چرا در آن نمي انديشيد؟ بقره 44
با پوزش از هم ميهن گرامي اگر باعث رنجش شما شدم :o
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”