نظر سنجی: بهترین ادبیات جهان؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست

بهترین ادبیات جهان؟

زبان فارسی
10
53%
زبان انگلیسی
2
11%
زبان فرانسوی
2
11%
زبان روسی
3
16%
زبان اسپانیایی
1
5%
زبان عربی
0
بدون راي
زبان آلمانی
0
بدون راي
سایر
1
5%

مجموع رای گیری: 19

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 180 بار
سپاس‌های دریافتی: 201 بار

نظر سنجی: بهترین ادبیات جهان؟

پست توسط Hosein1395 »

درودتصویر

هدف من ازایجاداین موضوع علاوه برنظرسنجی، بحث درباره ی ادبیات کشورهای مختلف هست.

ودوستانی که آثارادبی مختلفی رامطالعه کرده اند،میتوانند بامعرفی تاثیرگذارترین وبهترین این آثاروشرحی بسیارکوتاه درمورد کتاب،به سایرین نیزسودبرسانند.

حداکثرانتخاب 2گزینه،باامکان تغییر
(درصورت صلاح دیددوستان ومدیران،گزینه ها تغییرخواهدکرد)
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 180 بار
سپاس‌های دریافتی: 201 بار

Re: نظر سنجی: بهترین ادبیات جهان؟

پست توسط Hosein1395 »

درود

خوب،خودم شروع میکنم.من ازبین حدود10-12تارمان وادبیات مستندی که ازادبیات روسیه خوندم،رمان،"پیشگوی نفرین شده" اثرچنگیزآیتماتف روبهترین میدونم.وخوندن این رمان روبرای کسایی که ازموضوع های فلسفی لذت میبرندتوصیه میکنم، اما من این رمان روبرای گروه سنی زیر20سال مضرمیدونم، چون مفاهیمی مطرح شده که برای این گروه سنی غیرقابل هضمه.

موضوع این رمان ازاین قراره که:بعدازفروپاشی اتحادشوروی وباته کشیدن بودجه تحقیقات فضایی قرارمیشه که گروهی ازفضانوردان شوروی که برای تحقیقات درایستگاه فضایی هستند،به زمین برگردند.
دراین هنگام،فیتوله(کشیش فضایی)چون هیچ کسی درروی زمین چشم انتظارش نبوده، تصمیم میگیره که برنگرده وهمون جابه تحقیقاتش ادامه بده،ودراین هنگامه که او کشف عجیبی میکنه....
دراین رمان تکان دهنده،باخوندن هرصفحش عرقی سرد،برپیشانی میشینه وهرصفحش ساعت هاانسان روبه فکروامیداره.

خوشحال میشم نظردوستان رودرمورد آثارچخوف ورمان آناکارنینا(شاهکارتولستوی )بدونم.من چندموردازداستانهای کوتاه ازچخوف روکه دیدم،چیزخاصی توجهم روجلب نکرد!وفکرمیکنم که آثارچخوف خلاقیت بالایی که درخورشهرت وآوازه ی چخوف داشته باشه نداره.
وباتوجه به این که آثارچخوف خیلی زیاد هستند،میشه گفت آثارش مثنوی صدمن هست!
آناکارنینا،که فکرمیکنم اگه ازروش فیلم بسازند،خیلی بهتروزیباترازرمانش دربیاد.
متاسفانه من هیچ اثری ازپوشکین رونتونستم ببینم.
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”