مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند+عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۸, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند+عکس

پست توسط samsun »

   
به گزارش آخرین نیوز،حمید داوود آبادی در وبلاگش درخصوص طرح مزار قیصر امین پور و شبهات ان به یادمان حزب بعث رمزگشایی کرد.
با عرض معذرت به پیشگاه روح عرفانی و عارف "قیصر امین پور"

امروز وقتی در سایت جام جم عکس های مزار مرحوم قیصر امین پور را دیدم، به یکباره رفتم سراغ تصاویری که در آرشیو داشتم.

عجب! کدام ناجنس و زرنگی! طرح یادمان متجاوزین بعثی را برای مزار قیصر طراحی و قالب کرده است؟!

این عکس ها بنای یادبود قیصر امین پور در شهرستان گتوند استان خوزستان است:
تصویر

تصویر


تصویر

این عکس هم متعلق به بنای یادبودی است که مثلا به یاد چند اسیر عراقی که به دست ایرانی ها تکه تکه شده اند! به دستور صدام در بغداد برپا شده است و فدائیان صدام در آنجا اعلام جان نثاری به دیکتاتور و جانی بغداد می کردند:

تصویر

تصویر   
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Junior Poster
Junior Poster
پست: 103
تاریخ عضویت: جمعه ۱۲ مهر ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 200 بار
سپاس‌های دریافتی: 288 بار

Re: مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند+عکس

پست توسط drs_mehry »

متاسفانه عنان هنر معماری ایران زمین به دست عده ای افتاده که به جای هنر فقط تقلید کوکورانه را می دانند .
از طریق این وب گاه به کودکان سرطانی کمک کنید:
[External Link Removed for Guests]
باور کنیم که آنها منتظر ما هستند.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 41
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۸۸, ۳:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: شیراز پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار
تماس:

Re: مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند+عکس

پست توسط kalafe2002 »

از عجب حزب و گروهی هم تقلید کرده اند :shock: :-O :-O
پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۸, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند+عکس

پست توسط samsun »

[HIGHLIGHT=#974806]نادر دریابان از تهیه‌ی شکایت از سازندگان طرح مقبره‌ی قیصر امین‌پور خبر داد. 
ایسنا:این پژوهشگر دفاع مقدس که پیش‌تر از تشابه مقبره‌ی قیصر امین‌پور با نماد بعثی‌ها در عراق خبر داده بود، عنوان کرد: «جمعی از ایثارگران خوزستانی درصدد تهیه‌ی شکایت از سازندگان طرح مقبره‌ی قیصر امین‌پور به دلیل توهین به ارزش‌های دفاع مقدس و حیف و میل بیت‌المال هستند که با طی مراحل قانونی، به دادگستری خوزستان ارائه خواهد شد».
[External Link Removed for Guests]
در حالی‌که احمد طلایی – مدیر پروژه‌ی قیصر امین‌پور – می‌گوید، این اولین گنبدی است که در کشور ما روی زمین نصب شده و از این موضوع به عنوان نقطه‌ی قوت کار یاد می‌کند، دریابان با ارائه‌ی اطلاعاتی درباره‌ی یادمان «اشبال صدام» (نصب الشهید) که نماد بعثی‌ها در عراق است، گفت: «این طرح به زیر کشیدن ایرانی‌ها و شیعیان را از آسمان نشان می‌دهد».
او در توضیح بیش‌تر افزود: «گنبد در این طرح آسمانی است که پایین کشیده شده و گنبد، نماد معماری اسلامی ایرانیان و شیعیان است که طراحان صدام آن را به نشانه‌ی ایرانی بودن، از آسمان به زیر کشیده و در روی زمین قرار داده‌اند و سپس با شمشیر اشبال صدام، آن را به دو نیم کرده‌اند».
دریابان همچنین گفت: «صدام پس از شنیدن این توضیحات از سوی اسماعیل فتاح الترکی – سازنده‌ی این نماد – دستور ساخت و نصب این یادمان بعثی را صادر کرد و دستور داد بر روی اسکناس‌های ۲۵ دیناری عراق، تصویر آن چاپ شود».
این پژوهشگر دفاع مقدس در ادامه گفت: «توضیحات مدیر پروژه‌ی طراحی و اجرای یادمان مرحوم استاد قیصر امین‌پور تلاشی برای پوشاندن خطای بزرگی است که متأسفانه تبعات آن متوجه استاد قیصر امین‌پور، شاعر ارزشی معاصر کشورمان، و کربلای لاله‌خیز خوزستان شده است».
دریابان همچنین عنوان کرد: «در کشورمان رسم شده است خطاها را با توجیهات عجیب و غریب و آسمان و ریسمان بافتن، درست و راست کنند که نمونه‌های آن در خوزستان ما بسیار یافت می‌شود».
مدیر پیشین مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر به بخشی از سخنان مدیر پروژه‌ی مقبره‌ی قیصر امین‌پور درباره‌ی تهیه‌ی طرح «اشبال صدام» در جمعه‌بازاری در تهران اشاره کرد و گفت: «او می‌گوید چون در عمل، نیمی از پروژه‌ی ساخت پیش رفته بود، آن را ادامه دادیم که نشان می‌دهد حداقل آن‌ها در نیمه‌ی راه خود متوجه شده بودند که این طرح کپی همان طرح «نصب الشهید» یا «اشبال صدام» است».
او در ادامه اضافه کرد: «نمی توان‌با استدلال کاشی‌کاری و لوستر و جمع شدن مردم بر اطراف این یادمان، از خطای بزرگی که روی داده، چشم‌پوشی کرد».
دریابان همچنین تأکید کرد: «این آقایان نمی‌توانند با نقاب مردم‌فریبی از خطای بزرگی که کرده‌اند، فرار کنند. وقتی هنرمندان برجسته‌ی کشور در وضعیت بی‌اطلاعی محض در خصوص این‌گونه طرح‌ها در کشوری که با آن هشت سال در جنگی سخت بوده‌ایم، هستند، از دیگرانی که به سازمان‌های انقلابی هنری وابسته نیستند و ارزش‌های جنگ و انقلاب را درک نکرده‌اند، چه انتظاری داریم؟»
این پژوهشگر دفاع مقدس در ادامه خاطرنشان کرد: «جای بسی تأسف است که در بازارهای هنرهای تجسمی کشور، یادمان «اشبال صدام» به راحتی به فروش می‌رسد. توضیحات ناقص و الکن سازندگان این طرح شکی باقی نمی‌گذارد که این طرح (یادمان قیصر) کپی‌شده از «نصب الشهدا» در عراق است که بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از بیت‌المال مسلمانان ایرانی برای آن هزینه شده است».
او همچنین گفت: «به جای گفتن جملات تکراری، همچون نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و یا حسین خسروجردی آدم شناخته‌شده‌ای است، از محضر قیصر، شهدای دفاع مقدس، خانواده‌های شهدا و ایثارگران عذرخواهی کنید که کپی نماد بعثی‌ها را در کربلای ایران خوزستان اجرا کرده‌اید».
دریابان در پایان با انتقاد از برخی رسانه‌ها گفت: «برخی از رسانه‌ها در حمایت از این اشتباه بزرگ، اعتراضات صورت‌گرفته را سانسور و فقط به ارائه‌ی توضیحات سازندگان این بنا بسنده کردند».
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند+عکس

پست توسط میهن پرست »

شما به این میگید تشابه این که همون بنا به همون متراژ هست.فقط رنگش فرق میکنه.دوستان همیشه مدعی معماری و طراحی لطف کنن وقتی میخوان کپی کنن یکم تحقیق کنن ساختمان مال کجا و چه سازمانی هست.هر چند این قضایا بودار هست.بعدا مفصلا میگم. :-)
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”