قشنگترین جمله ای که تا حالا شنیدی چی بوده ؟؟!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه موضوعات فرهنگي و ادبي به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

Re: قشنگترین جمله ای که تا حالا شنیدی چی بوده ؟؟!!

پست توسط HORLIKAN »

بزرگ ترین گناه ترس است

(امام علی )(ع)
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: وب
سپاس‌های ارسالی: 38 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط mshb »

رونین نوشته شده:سلام خدمت دوستان گرامی و دوست عزیز ali1371

جمله بیان شده از جانب شما فکر کنم از بیانات و سخنان امیرالموئمنین علی (ع) باشد نه کوروش هخامنش شاهنشاه بزرگ ایران زمین.

در کشور اسلامی خیلی چیزها به اسم اعراب ثبت شده که مطعلق به امپراطوری های قدر سرزمینمان بوده...

البته تحریف!
از تن تو هر چقدر هم كه قوی باشی ترسی ندارند از گاو كه گنده تر نمی شوی می دوشنت از خر كه قوی تر نمی شوی بارت می كنند از اسب كه دونده تر نمیشوی سوارت می شوند آنها فقط و فقط از فهمیدن تو می ترسند. (دکتر شریعتی)
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: ايران
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 40 بار
تماس:

پست توسط Damavand »

کوروش بزرگ

تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است .

همواره بياد داشته باشيد آخرين کليد باقيمانده، شايد بازگشاينده قفل در باشد.

همه سخنان کوروش کبیر زیبا و دل نشین هست
وبلاگ فني و تخصصي کامپيوتر
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4547 بار
سپاس‌های دریافتی: 8634 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
زیباترین و با معناترین دو جمله ی بی نقطه ی آسمانها و زمین :
لا إله إلّا الله محمد رسول الله

زیباترین و با معناترین سه جمله ی آسمانها و زمین :
لا إله إلا الله محمد رسول الله علي ولي الله

تنها جمله ای که اگر قبل از دیدنِ عزرائیل گفته شود انسانِ جهنمی را بهشتی میکند :
لا اله الا الله

آنکس که آخرین حرفش قبل از مرگ " لا اله الا الله باشد , بهشتی هست .
مَن کانَ آخِرَ کَلامَهُ أن لا إله إلّا الله دَخَلَ الجَنَّة

محمد ص

============================

نمیدونم اعدامِ صدام رو دیدین یا نه

آخرین حرفش همین بود .

إنّ اللهَ یَغفرُ الذنوبَ جمیعا

اگر روز قیامت دیدین صدام بهشتی هست تعجب نکنید . رحمت و غفرانِ خداوند گسترده تر از مخیّله ی مخلوقاتش هست .
سبحان الله
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط dove2787 »

آن سوی ناکامی ها همیشه خدایی هست که داشتنش جبران همه نداشتن هاست....
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 76 بار
سپاس‌های دریافتی: 192 بار
تماس:

Re:

پست توسط saghar130 »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:

آخرین حرفش همین بود .

اگر روز قیامت دیدین صدام بهشتی هست تعجب نکنید . رحمت و غفرانِ خداوند گسترده تر از مخیّله ی مخلوقاتش هست .
سبحان الله

در جواب این حرفی که شما زدین می خوام بگم من فکر نمیکنم حتی بهشت رو بهش نشون بدن !!میدونید چرا ؟؟
چون رحمت خدا وسیع انقدر که ما درکش نمی کنیم ولی این رو مطمئینم که خدا از حق خودش می گذره چون رحیمه ولی از حق الناس اصلا حق الناس خیلی مهمه ولی متاسفانه ما خیلی کوچیک اون رو در نظر میگیریم اگر صدام میلیون ها سال عبادت موردد قبول داشته باشه با این همه حق مردمی که برای خودش درست کرده اگر قرار باشه اون دنیا تک تک مردم رو راضی کنه ! فکر میکنی چیزی از عبادتش باقی میمونه که به بهشت برسه ؟؟؟!!
[FONT=Arial,sans-serif]من ترک عشق شاهد و ساغر نمی کنم صد بار توبه کردم و دیگر نمی کنم  
[FONT=Arial,sans-serif]باغ بهشت و سایه طوبی و قصر حور با خاک کوی دوست برابر نمی کنم  
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

Re:

پست توسط HORLIKAN »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام
زیباترین و با معناترین دو جمله ی بی نقطه ی آسمانها و زمین :
لا إله إلّا الله محمد رسول الله

زیباترین و با معناترین سه جمله ی آسمانها و زمین :
لا إله إلا الله محمد رسول الله علي ولي الله

تنها جمله ای که اگر قبل از دیدنِ عزرائیل گفته شود انسانِ جهنمی را بهشتی میکند :
لا اله الا الله

آنکس که آخرین حرفش قبل از مرگ " لا اله الا الله باشد , بهشتی هست .
مَن کانَ آخِرَ کَلامَهُ أن لا إله إلّا الله دَخَلَ الجَنَّة

محمد ص

============================

آخرین حرفش همین بود .

سبحان الله

خب اگر قرار صدام بره بهشت پس حتما من اتاق بغلی حضرت محمد هم میشه ماله من

برادران اینکه خداوند بخشندس شکی نیست ولی این حرفا مال کساییه که میخان گناهان خودشون رو کوچک جلوه بدن

الان با نهایت ارامش دارم اتیش میگیرم

الان هم حرفی بزنم حاج مهدی خرخره مارو میچسبه

ایا فقط بحث های غیر علمی بده ؟؟؟

شست و شوی مغزی در این حد ندیده بودیم که شکر خدا قسمت شد

اگه الان کسی در این محفل بره سراغ گناهی پیش خودش چی میگه؟؟؟؟

میگه خب صدام میره بهشت پس این که چیزی نیست پس بریم تو کارش.................

پس اینجا کی اتش بیار معرکه شد؟؟؟

همون که این چرت و پرت هارو نوشته
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 328 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

پست توسط Eagle_of_sky »

زیبا ترین و ژرف ترین جمله : این نیز بگذرد....
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: Victoria, Australia
سپاس‌های ارسالی: 6778 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

پست توسط noora »

زندگی فقط همین لحظه ای است که در آن هستیم تصویر

پائولو کوئلیو
هرچه مردم نا آگاه تر بمانند زمان درک این نکته که ثروت خودشان به خودشان هدیه شده طولانی تر خواهد بود
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: برزخ
سپاس‌های ارسالی: 377 بار
سپاس‌های دریافتی: 80 بار
تماس:

پست توسط shazdepesar »

عمری که بی تو می گذرد مرگی است به نام زندگی.
آنچنان میل تو دارد دل من__که اگر نامه رسان گرگ بیابان باشد

قدمش می بوسم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

Re:

پست توسط sinaset »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:نمیدونم اعدامِ صدام رو دیدین یا نه
آخرین حرفش همین بود .
سبحان الله

سلام بر شما دوست عزیزتصویر
دوست خوبم اینقدر احساسی برخورد نکنید .
در رحمت و مغفرت خدواند هیچ شکی نیست .
ولی قرآن کریم می فرمایند (کلیات) هر چیزی که در دنیا کاشتی در ان دنیا برداشت می کنی .
در آن دنیا خبری جدید نیست ، هر چه هست همین جاست .
صدام حسین باید به خاطره دشمنی که با خدا و انسان ها در این دنیا انجام داده ، حساب پس بده .
که به نظر خودم ، بدون شک ، صدام "تا ابد در جهنم " خواهد بود . ، که البته کاملا عادلانه است و خودش برای این جایگاه بسیار بسیار تلاش کرده (خود صدام عاشق گناه بوده)
دوست خوبم بعضی انسان ها ، به خاطره نابودن کرد فطرت خودشون حتا اگر بارها هم به زمین برگردند ، بازم میرن سر همون کار قبلی خودشون . (هرگز درست بشو نیستن)
پس لیاقتشون همون عذاب بزرگ و خوار کنند ابدی خدواند می باشد .
در جواب این حرفی که شما زدین می خوام بگم من فکر نمیکنم حتی بهشت رو بهش نشون بدن !!میدونید چرا ؟؟چون رحمت خدا وسیع انقدر که ما درکش نمی کنیم ولی این رو مطمئینم که خدا از حق خودش می گذره چون رحیمه ولی از حق الناس اصلا حق الناس خیلی مهمه ولی متاسفانه ما خیلی کوچیک اون رو در نظر میگیریم اگر صدام میلیون ها سال عبادت موردد قبول داشته باشه با این همه حق مردمی که برای خودش درست کرده اگر قرار باشه اون دنیا تک تک مردم رو راضی کنه ! فکر میکنی چیزی از عبادتش باقی میمونه که به بهشت برسه ؟؟؟!!

سلام بر شما دوست عزیز و مهربانم .تصویر
دوست من همین الان بهترین ادم کره خاکی (والاترین درجه در نزد خدا) را بیاورید و در ترازو قرار بدهید ، ببینید وزنه کارها خیر او بالاتر است یا وزنه کارهای که خدواند در حق ان شخص انجام داده ؟
خواهید دید وزنه خدواند خیلی خیلی بالاتر است . من فکر نمی کنم تا اخر دنیا (و حتا تا ابد) کسی از پس شکر نعمت ها خدواند بر بی اید .

تازه از این بگذریم که ما هر چه کار خیر انجام دادیم، کمک و یاری خود خدا بوده (اینش بماند .)...

در رابطه با صدام حق با شماست و صحبتی در این رابطه نیست .
اما دوست من حق الناس با یکی سری راه کارها و ترفنده ها ( که قطعات به همت و تلاش کوشش خود شخص بستکی دارد ) می توان رفع اش کرد .
مثلا ، من از گناه خود پیشمان شده ام ، و توبه کردم ، بجایی آن اعمال صالح انجام دادم ، خدواند متعال به خاطره بخشندگی و مهربانی زیاد(که 100 البته از روی حساب و کتاب است) ، به کمک ما شتافته و مهر و بخشش را در دل بعضی از انسان های که از ما ناراضی بودن ، قرار می دهید .(و انواع اقسام راه ها) ، البته ممکن برای بخشش حتا شخص در برزخ یا جهنم عذاب کوتاه ببینید .. ( که همه این ها به یک سری عوامل بستگی دارد )

بخشش و مغفرت خدواند زیاد است ، ولی از روی حساب و کتاب .
مثلآ ما چند قدم خالصانه برای خدا بر میداریم ، خدواند هم به سمت ما می آید .
هر چه ما بیشتر برویم به سمت چیزی های که خدا دوست داشته باشه ، خداوند هم روز به روز به ما نزدیک تر میشود
اینطوری شاید ما یک روز طمع زیبا عشقبازی با خدا و زیبایی زندگی و حس زیبا از ته وجود خوشحال بودن و عشق ورزیدن به خدا را خواهیم فهمیدم (لا اله الا اللّه)
اگر رسیدید به این شرایط ، حتما ما را هم دعا بفرمایید .
باتشکر از شما خوبان .
تصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 76 بار
سپاس‌های دریافتی: 192 بار
تماس:

Re: Re:

پست توسط saghar130 »

sinaset نوشته شده:

سلام بر شما دوست عزیز و مهربانم .تصویر
دوست من همین الان بهترین ادم کره خاکی (والاترین درجه در نزد خدا) را بیاورید و در ترازو قرار بدهید ، ببینید وزنه کارها خیر او بالاتر است یا وزنه کارهای که خدواند در حق ان شخص انجام داده ؟
خواهید دید وزنه خدواند خیلی خیلی بالاتر است . من فکر نمی کنم تا اخر دنیا (و حتا تا ابد) کسی از پس شکر نعمت ها خدواند بر بی اید .

تازه از این بگذریم که ما هر چه کار خیر انجام دادیم، کمک و یاری خود خدا بوده (اینش بماند .)...

در رابطه با صدام حق با شماست و صحبتی در این رابطه نیست .
اما دوست من حق الناس با یکی سری راه کارها و ترفنده ها ( که قطعات به همت و تلاش کوشش خود شخص بستکی دارد ) می توان رفع اش کرد .
مثلا ، من از گناه خود پیشمان شده ام ، و توبه کردم ، بجایی آن اعمال صالح انجام دادم ، خدواند متعال به خاطره بخشندگی و مهربانی زیاد(که 100 البته از روی حساب و کتاب است) ، به کمک ما شتافته و مهر و بخشش را در دل بعضی از انسان های که از ما ناراضی بودن ، قرار می دهید .(و انواع اقسام راه ها) ، البته ممکن برای بخشش حتا شخص در برزخ یا جهنم عذاب کوتاه ببینید .. ( که همه این ها به یک سری عوامل بستگی دارد )

بخشش و مغفرت خدواند زیاد است ، ولی از روی حساب و کتاب .
مثلآ ما چند قدم خالصانه برای خدا بر میداریم ، خدواند هم به سمت ما می آید .
هر چه ما بیشتر برویم به سمت چیزی های که خدا دوست داشته باشه ، خداوند هم روز به روز به ما نزدیک تر میشود
اینطوری شاید ما یک روز طمع زیبا عشقبازی با خدا و زیبایی زندگی و حس زیبا از ته وجود خوشحال بودن و عشق ورزیدن به خدا را خواهیم فهمیدم (لا اله الا اللّه)
اگر رسیدید به این شرایط ، حتما ما را هم دعا بفرمایید .
باتشکر از شما خوبان .
تصویر

همون طور که خودتون گفتید منظور من صدام بود که نمی تونه حق الناس هایی رو که به گردن داره جبران کنه !! بحث حق الناس رو هم از این جهت گفتم که خدا حق خودش رو میبخشه ولی حق مردم رو نه!! اون هم به این دلیله که طرف مقابل رو باید راضی کنی نه این که توبه کنی و فکر کنی گناهت از بین رفت پس صدام به این علت هم که باشه جهنمی است حالا گناه های دیگه اش بماند ولی من نگفتم بقیه نمیتونن حق االناس رو جبران کنند بله می تونن ولی پیشگیری بهتر از در مانه !!! 
  سری از راه های جبران حق الناس رو می ذارم فکر می کنم برای همه مفید باشه  

و مسائل مربوط به حق‏الناس دو قسم است:
1. امور مالى (مانند بدهى، مظالم، خمس، زکات و...).
2. امور غیرمالى (مانند غیبت، تهمت، هتک حرمت و...).
حقوق مالى در اسلام از اهمیت ویژه‏اى برخوردار است و باید در رعایت این حقوق، بسیار دقت کرد؛ چه اینکه اگر اندکى از مال دیگران تضییع گردد و وى راضى نشود؛ به هیچ وجه با توبه و پشیمانى پاک نمى‏گردد! امام صادق‏علیه السلام مى‏فرماید: «اولین قطره خون شهید، کفاره گناهان او است؛ مگر بدهکارى که کفاره آن اداى آن است».V}«اَوّلُ قَطْرَه مِنْ دَمِ الشَّهید کَفارهُ لِذُنُوبِه اِلاَّ الدَّیْن فَاِنَّ کَفارَتُه قَضائه»: من لا یحضره الفقیه، ج‏3، ص 183، ح‏3688.{V
حق الناس در اسلام از اهمیت ویژه‏اى برخوردار است و باید خیلى در آن دقت شود؛ چه این که در روایات آمده که خداوند از حقوق خودش با توبه گذشت مى‏کند؛ ولى حق الناس آن قدر مهم است که تا صاحب حق راضى نگردد، بخشیده نمى‏شود.
اگر حق الناس از امور مالی است، مثلاً در معاملات و یا معاشرت‏هاى دیگر خداى ناکرده مالى از کسى تلف یا غصب کرده و یا کلاه‏بردارى و دزدى انجام داده باید مثل آن را اگر مثلی است و قیمت آن را اگر قیمتی است به او برگرداند و می تواند به واسطه شخص دیگر و یا پست یا در حساب جاری شخص واریز کند و یا رضایت او را به نحوی تحصیل کند  

حقوق غیر مالی و اخلاقی مثل غیبت    جبران گناه در برخي موارد گناهان بايد از فردي كه به نحوي آبرويش رفته و يا ضرري به او وارد شده، كسب رضايت و حلاليت نمود، ولي در زمينه غيبت در صورتي كه طلب حلاليت موجب فتنه و ناراحتي و دشمني غيبت شده مي شود همين مقدار که شخص توبه کند گناه او بخشيده ميشود و لازم نيست از طرف مقابل حلاليت بطلبد، ولی سعی کنيد از خداوند براي او طلب آمرزش کنيد. راستی دوستان عزیز این رو هم در نظر داشته باشیداز حقوق غیر مالی فقط غیبت رو دقیقا می دونم برای بقیه حقوق غیر مالی اگه لازم داشتید بگید تا تحقیق بیشتری انجام بگیره !    تصویر

[FONT=Arial,sans-serif]من ترک عشق شاهد و ساغر نمی کنم صد بار توبه کردم و دیگر نمی کنم  
[FONT=Arial,sans-serif]باغ بهشت و سایه طوبی و قصر حور با خاک کوی دوست برابر نمی کنم  
ارسال پست

بازگشت به “شعر و ادبيات”