راههای جلوگيری تصادف از عقب در هنگام راهبندان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 427
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵, ۱:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: ماهشهر-شیراز
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

راههای جلوگيری تصادف از عقب در هنگام راهبندان

پست توسط جعفر طاهري »

راههای جلوگيری تصادف از عقب در هنگام راهبندان
در جاده و يا خيابانهايی كه با سرعت رانندگی ميكنند ، هنگاميكه بناگهان بر اثر اتفاقی ، راهبندان ايجاد ميشود و احتمال خطر برخورد ماشينهای عقبی با خودرو ما وجود دارد، معمولاً در شرايط عادی وقتی فاصله با خودروهای جلوئی بحد كافی باشد ، بهترين كار استفاده زود هنگام از چراغهای چشمك زن برای اطلاع رانندگان پشت سر، جهت جلوگيری از تصادف ميباشد.
اما اين ترس وجود دارد كه ممكن است راننده عقبی بحد كافی از خطر پيش آمده به اندازه شما بعلت مثلاً فاصله بيشتر و ديد كمتر او تا محل راهبندان ، و يا كم تجربه بودن ، مطلع نباشد .
پس چگونه در اين مواقع خطر برخورد را كاهش دهيم .
تجربيات من :
1- ضمن ترمز كردن ، اگر لازم است حركت زيگزاگی انجام دهيد، به اينصورت راننده خودرو عقبی ، تصور ميكند ترمزگيری شديد شما ، باعث انحراف زيگزاگی در حركت خودرويتان شده و عكس العمل سريعتری را برای كم كردن سرعتش انجام ميدهد. ضمناً چهار چراغ را نيز براه بيندازيد.
2- با فاصله زياد از محل راهبندان ، در سمت راست و خارج از جاده و يا فضاهای باز و امن خودرويتان را نگهداريد .
3- در مواردی كه شرايط جوری شده است كه فاصله ايستادنتان با محل راهبندان بناچار كم است حتی الامكان با فاصله از خودروهای جلو در حاليكه در دنده يك هستيد بايستيد و با نگاه به آئينه ، عقب سر را بپائيد و در صورت احتمال برخورد از عقب با توجه به فاصله ائی كه داريد به سمت راست يا چپ و يا خارج از مسير جهت جلوگيری از تصادف برانيد.
4- اگر راهبندان در پشت يك پيچ كوهستانی و يا جاده لغزنده رخ داده است و با توجه به شرايط احتمال برخورد از عقب بسيار زياد است ، سريعاً از خودرو خارج شده و به منطقه امن با پايتان بگريزيد . شهرام اسماعيلی

منبع : [External Link Removed for Guests]

تجربيات شما :
داستانهای فاطمه امیری کهنوج
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”