تیگو7 و آپشن های جذاب آن!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

تیگو7 و آپشن های جذاب آن!

پست توسط zeynabzar »

سنسور باران و نور به اضافه سقف پانوراما
سنسور نور آپشنی است که در کمتر خودرویی در بازار ایران مشاهده می‌شود. اما سازندگان چری تیگو ۷ این آپشن را برای آن در نظر گرفته‌اند. سنسور نور بدین صورت کار می‌کند که به محض کم شدن نور و تاریک شدن فضای اطراف، چراغ‌های خودرو به صورت خودکار روشن خواهند شد و نیازی به عملکرد دستی راننده وجود ندارد.
سنسور باران نیز آپشن دیگری است که سازندگان چری تیگو ۷ برای آن در نظر گرفته‌اند. این آپشن باعث می‌شود تا در مواقع بارانی یا برفی سیستم برف پاک‌کن به صورت خودکار عمل کرده و روشن شود. اگرچه سنسور باران در برخی از خودروهای موجود در بازار ایران دیده می‌شود، اما چندان رایج نیست. بنابراین وجود این دو سنسور را می‌توان یکی از آپشن‌های خوب چری تیگو ۷ دانست.
در گذشته‌های نه چندان دور وجود سانروف یک مزیت و آپشن مهم برای خودروها محسوب می‌شد. اما در حال حاضر بسیاری از خودروهای موجود در بازار از این مزیت برخوردار هستند. هر چند باز هم بسیاری از خودروهای ساخت داخل یا حتی خودروهای خارجی باز هم از آن بی‌بهره هستند. با این حال، سازندگان چری تیگو ۷ یک گام اضافه‌تر برداشته و سقف پانامورا را برای این خودرو در نظر گرفته‌اند.
این سقف شیشه‌ای به صورت برقی باز و بسته شده و به گونه‌ای طراحی شده که موجب انعکاس نور بیشتر در فضای داخل کابین خواهد شد. بنابراین تجربه رانندگی را برای راننده و سرنشینان بسیار لذت‌بخش خواهد کرد.
سنسور پارک نیز یکی دیگر از آپشن‌های در نظر گرفته شده برای چری تیگو ۷ بوده که ایمنی آن را بالا خواهد برد. البته این روزها سنسور پارک در بسیاری از خودروها مشاهده می‌شود.
سیستم فرمان EBS و دوربین ۳۶۰ درجه
چری تیگو ۷ به جای سیستم فرمان هیدرولیک از سیستم فرمان برقی یا همان EPS استفاده می‌کند که مزایای خاص خود را دارد. این سیستم برقی به صورت یک موتور برقی بوده که بر روی فرمان تعبیه شده است. سیستم مذکور باعث می‌شود تا فرمان قابلیت نرمی و انعطاف خود را همچنان همانند سیستم هیدرولیک داشته باشد. با این تفاوت که اطمینان کار کردن با نیز بالا است.
وجود دوربین ۳۶۰ درجه را می‌توان یکی از مهم‌ترین آپشن‌های چری تیگو ۷ دانست که باعث شده راننده از داخل کابین فضای اطراف خودرو را کاملا مشاهده کند. به گونه‌ای که تصاویر محیط پیرامون خودرو از جهات مختلف بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. بدین ترتیب راننده می‌تواند دید بسیار مناسبی نسبت به اطراف خودرو داشته تا بتواند آن را بهتر کنترل کند.
این آپشن در کمتر خودرویی دیده می‌شود و می‌توان آن را نقطه قوت چری تیگو ۷ در بحث امکانات دانست. دوربین مذکور در بخش‌های عقب و جلو خودرو به همراه بخش‌های جانبی قرار دارد و تمام نقاط را پوشش می‌دهد.

برای مطالعه بیشتر درباره آپشن های تیگو 7 می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: تیگو7 و آپشن های جذاب آن!

پست توسط Mohammad 1985 »

چقدر بدبخت شدیم ما ایرانیا که دیگه ماشین چینی هم برای ما جز آدم حساب میشه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”