اشتباهات میلیونی در خرید خودرو کارکرده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

اشتباهات میلیونی در خرید خودرو کارکرده

پست توسط zeynabzar »

 اگر با توجه به تحقیقاتتان به این نتیجه رسیدید که خرید خودروی کارکرده خارجی گزینه بهتری است، حواستان جمع باشد تا با مرتکب شدن اشتباهات زیر با ضررهای فراوان روبه‌رو نشوید:
 تست نکردن خودرو قبل از خرید
بنا به گزارش یک شرکت فعال در زمینه آمار خرید و فروش خودرو، ۳۰ تا ۴۰ درصد خریداران خودرو، قبل از خرید آن را تست نمی‌کنند و تنها به مطالب و مشخصاتی که کارخانه‌ها و کاتالوگ‌ها ارائه می‌دهند، بسنده می‌کنند. این مسئله در نهایت منجر به انتخاب خودرویی می شود که شاید مناسب حال خریدار نباشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید حداقل چند مدل منتخب از خودرو‌ها را شخصا آزمایش کنید. بهترین راه برای فهیمدن مناسب بودن یک خودرو، تست و آزمایش آن توسط خود شماست. البته نمی‌توان نقش کارشناسی خودرو در شناسایی عیوب ماشین را نیز دست کم گرفت اما این کارشناسی نیز باید توسط افراد خبره صورت گیرد.
خرید خودرو با اقساط بلندمدت
در بسیاری از موارد خریداران از اقساط بلند مدت استفاده می‌کنند تا بتوانند مبلغ ماهیانه‌ی کمتری را پرداخت کنند اما این خریداران به این نکته توجه نمی‌کنند که در این حالت قیمت تمام شده خودرو بسیار بیشتر خواهد شد و هزینه‌های جانبی نیز به آن افزوده می‌شود. بنابراین قبل از اینکه اقدام به خرید اتومبیل موردنظر خود کنید، قیمت نهایی خودرو را در نظر بگیرید.
خریدن خودروی نامناسب
قبل از خرید خودرو نیاز واقعی خود را مشخص کنید. اگر فردی هستید که معمولا مسافت‌های طولانی را طی می‌کنید قاعدتا به یک خودروی کم مصرف نیاز دارید. اگر معمولا اثاثیه زیادی را با خود حمل می‌کنید، به یک خودرو با ظرفیت بالای صندوق عقب احتیاج دارید. در زمان خرید توجه کنید که تبلیغات خیره کننده و یا تعریف یک دوست عاشق ماشین، از توجه شما به این فاکتور نکاهد.
فروشنده بهترین مشاور است؟!
تصور برخی از خریداران خودرو این است که فروشندگان به دلیل سر و کار داشتن زیاد با خودروها و خریداران می‌توانند بهترین مشاوره را برای خرید خودرو ارائه کنند. خریداران باید به این نکته توجه کنند که هدف اول و آخر فروشنده، راضی کردن مشتری برای انتخاب خودروی موردنظر فروشنده‌هاست. خریدارانی که بدون انجام تحقیقات مستقیما به نمایشگاه و یا فروشنده مراجعه می‌کنند با احتمال زیادی خودرویی را می‌خرند که مناسب آنها نیست. بنابراین قبل از خرید پرسش از افراد خبره الزامی است.
بررسی نکردن خودروی دست دوم قبل از خرید
آمارهای بدست آمده از سایت‌های معتبر خرید و فروش خودرو مانند همراه مکانیک نشان می‌دهد که در بیش از ٩٠ درصد موارد، ادعای فروشنده در خصوص سلامت خودرو حقیقت ندارد.
البته در برخی از موارد فروشنده نیز از این ایرادات آگاه نیست و بدون اطلاع از ایرادات خودرو و بدون انجام کارشناسی‌های لازم، آن خودرو را خریداری نموده است. امروزه دستکاری کردن کلیومترشمار خودرو به امری عادی تبدیل شده است که تشخیص آن در برخی موارد حتی از طریق دستگاه نیز امکان‌پذیر نیست. در این مواقع است که یک کارشناس خبره می تواند بر اساس تجربیاتی که در طی کارشناسی‌های مختلف بدست آورده، عدم صحت ادعای فروشنده را ثابت کند.
در زمینه رنگ نیز به دلیل افزایش مهارت تعمیرکاران، تشخیص موارد رنگ شدگی به سهولت گذشته نیست که در این موارد هم به یک کارشناسی باتجربه و دستگاه تست رنگ نیاز است. بنابراین خرید خودروی دست دوم بدون انجام کارشناسی‌های فنی و بدنه می‌تواند افراد را متقبل هزینه‌های زیادی نماید.

منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”