تبعات خلافی خودرو پرداخت نشده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

تبعات خلافی خودرو پرداخت نشده

پست توسط zeynabzar »

خلافی خودرو انباشته‌شده بر روی یکدیگر می‌تواند تبعات مختلفی را برای شما داشته باشد و در برخی موارد شما را یک یا چند روز کاری از زندگی‌تان بیندازد. بنابراین بهتر است با این موارد آشنا شوید.
 
۱- افزایش جریمه بر اثر عدم پرداخت
 
همان‌طور که میدانید جریمه‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند که در برخی از موارد عدم پرداخت جریمه در بازه‌ی قانونی آن باعث خواهد شد تا جریمه شما به مبلغ دو برابر افزایش پیدا کند. جریمه در حالت عادی نیز فشار مالی و حتی روانی زیادی را بر مالک خود را وارد خواهد کرد. درصورتی‌که این مبلغ به مبلغ دو برابر آن افزایش یابد به‌احتمال‌زیاد فشار مالی آن بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است در بازه قانونی جریمه آن را پرداخت نمایید.
 
۲- ضبط خودرو توسط پلیس
 
درصورتی‌که عدد جریمه‌های شما به بالای مبلغ یک میلیون تومان برسد، خودروی شما توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در لیست خودروهای تحت پیگرد قرار خواهد گرفت. ممکن است در جاده‌های برون‌شهری و یا حتی در خیابان‌های شهر با فرمان ایست پلیس روبرو شده و خودروی شما ضبط و به پارکینگ منتقل شود. درصورتی‌که خودرو در اثر انباشت جریمه به پارکینگ راهنمایی و رانندگی منتقل شوید بایستی تمامی خلافی خودرو را تسویه کرده و همچنین علاوه بر آن بایستی هزینه حمل‌ونقل به پارکینگ و هزینه مدت‌زمانی که خودروی شما در پارکینگ متوقف بوده است را نیز پرداخت نمایید.
 
۳- عدم امکان نقل‌وانتقال
 
استعلام خلافی خودرو برای تمامی خودروها در زمان نقل‌وانتقال انجام خواهد شد. درصورتی‌که خلافی خودرو صفر نباشد نمی‌توانید آن را به شخص دیگری منتقل نمایید.
 
۴- پیگرد قانونی
 
جالب است بدانید که خلافی بالای خودروی هر شخص ممکن است برای وی حتی تبعات قانونی و قضایی نیز به دنبال داشته باشد. در برخی از موارد درصورتی‌که خلافی خودرو خیلی بالا باشد، ممکن است راهنمایی و رانندگی اقدام به شکایت علیه شخص مالک کرده و نقل‌وانتقال تمامی وسایل نقلیه‌ای که به نام وی ثبت شده است را غیرممکن سازد.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”