آیا کاهش قیمت خودروها ادامه‌دار است؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

آیا کاهش قیمت خودروها ادامه‌دار است؟

پست توسط zeynabzar »

نعمت‌الله کاشانی، نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران گفت: افت نرخ ارز سبب می‌شود تا خریداران به انتظار ریزش بیشتر قیمت‌ها از خرید دست بکشند، هرچند بیش از دوهفته است که رکود مطلق در بازار حاکم است.
 
بازار خودرو که از ماه‌های گذشته آشفتگی شدیدی را تجربه می‌کند و قیمت‌ها در آن به‌صورت حبابی بالا رفته و هر کس به‌صورت سلیقه‌ای قیمتی برای خودروی خود تعیین می‌کند، مدت‌هاست با نوسان نرخ ارز بالا و پایین می‌شود و نرخ دلار، درست یا نادرست به‌عنوان شاخص دلالان، واسطه‌ها و فروشندگان در قیمت‌گذاری‌ها محسوب می‌شود.
 
پنجشنبه شاهد ریزش شدید قیمت‌ها در بازار سکه، طلا و ارز بودیم. به‌طوری‌که سکه بهارآزادی نسبت به‌روز گذشته افت بیش از دو میلیون تومانی و دلار آمریکا کاهش بیش از دو هزار و ۵۰۰ تومانی را تجربه کرد.
تصویر
 
در همین موضوع، نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران گفت: بازار خودرو در هفته‌های گذشته هیچ رونقی نداشته، به‌طوری‌که خریداران از خرید و فروشندگان از فروش دست کشیده‌اند، معاملات به صفر رسیده و رکود کامل در بازار حاکم است.
 
نعمت‌الله کاشانی افزود: اگر روند نزولی دلار تداوم داشته باشد، به‌طورقطع بر معاملات خودرویی نیز تأثیرگذار خواهد شد و قیمت‌های حبابی بازار به شدت افت خواهد کرد.
 
وی درعین‌حال خاطرنشان کرد: باتوجه‌به انجام نشدن معاملات خودرویی، قیمت‌ها هم مشخص نیست.
 
این مقام صنفی تأکید کرد: این روزها خریداران بر این باورند قیمت‌ خودرو که بر مدار کاهشی قرار گرفته بود، بیش از هفته‌های گذشته کاهش خواهد یافت و به همین دلیل، از حدود دوهفته پیش تاکنون معاملات قفل شده و رکود مطلق بر بازار حاکم است.
 
وی در آخر گفت: انتظار می‌رود ریزش‌ها در بازار خودروهای خارجی شدیدتر باشد، زیرا افزایش بی‌ضابطه و حباب گونه قیمت‌ها در این خودروها به‌مراتب شدیدتر بود.

مشاهده [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”