بررسی مزایا و معایب 3 مدل پژو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

بررسی مزایا و معایب 3 مدل پژو

پست توسط zeynabzar »

پژو 206 تیپ 2: مزایا و معایب
 پژو 206 یکی از هاچ‌بک‌های محبوب در میان ایرانیان است. تیپ 2 ین خودرو از سال 1380 توسط ایران‌خودرو تولید و عرضه شد. از همان ابتدا پژو 206 به دلیل ابعاد جمع‌وجور و مصرف سوخت پایین خود توانست در میان خریداران کسب محبوبیت کند. پژو 206 تیپ 2 نیز مانند سایر اعضای خانواده خود یک خودرو اقتصادی ازلحاظ مصرف سوخت است. این خودرو در یک سیکل شهری حدود 9 لیتر، در سیکل خارج شهری 5 لیتر و در سیکل ترکیبی 6.4 لیتر بنزین می‌سوزاند. به‌علاوه گفته می‌شود که پژو 206 تیپ 2 می‌توان معیارهای استاندارد یورو 4 را برآورده کرده و از این نظر یک خودرو دوستدار محیط‌زیست است.
 در کنار این‌ها پژو 206 تیپ 2 توانست در سال 2000 چهار ستاره ایمنی از یوروانکپ را نصیب خود کند. همچنین به دلیل در دسترس بودن خدمات پس از فروش، این خودرو توانسته هنوز هم با وجود قیمت 70 تا 200 میلیونی خود در مدل‌های 80 تا 99 در بازار حضور موفقی داشته باشد. باوجوداین افزایش قیمت هنوز هم سرنشینان از کمبود فضا در کابین رنج می‌برند. به‌علاوه در دسترس بودن قطعات حتی ذره‌ای در کاهش قیمت آن‌ها تاثیرگذار نبوده است. همین موضوع باعث شده که هزینه نگهداری پژو 206 تیپ 2 افزایش پیدا کند.
 پژو 206 تیپ 5، آری یا نه؟
 یکی دیگر از آخرین بازمانده‌های پژو 206 در ایران تیپ 5 است. این تیپ از 206 نیز توانست به‌واسطه ظاهر اسپرت خود سری در سرهای بازار خودرو درآورد. یکی از تفاوت‌هایی که تیپ 5 پژو 206 با تیپ 2 دارد، قاب سفید رنگی است که در تیپ 5 بر روی آینه‌ها نصب شده است. همچنین یک سنسور دما نیز بر روی آینه جانبی سمت شاگرد در تیپ 5 پژو 206 قرار گرفته است. پژو 206 تیپ 5 در صورت نداشتن سرنشین در قسمت عقب سواری خشکی دارد. اما اگر در قسمت عقب سرنشینی وجود داشته باشد، کمک‌فنرهای گازی به‌خوبی کارکرده و این مشکل را برطرف می‌کنند.
 همچنین به دلیل جلوبندی ضعیف ممکن است شما در برخورد با سرعت‌گیرها دچار مشکل شوید. از سوی دیگر استفاده از کولر به‌طور فاحشی افت قدرت موتور را در پی دارد. این‌ها همه ایراداتی است که انتظار می‌رود با رسیدن قیمت پژو 206 تیپ 5 به مرز 200 میلیون مرتفع شده باشد، اما هنوز هم به قوت خود باقی هستند.
 پژو 207 بخریم یا نخریم؟
 
پژو 207 فیس‌لیفت پژو 206 است که از سال 89 تا 91 در بازار حضور داشته و پس از یک وقفه چهارساله در تولید، به بازار بازگشت. این خودرو ازنظر ظاهری تغییراتی جزئی داشته است اما کیفیت قطعات داخل کابین با پژو 206 تفاوتی ندارد. این در حالی است که قیمت پژو 207 حدود دو برابر پژو 206 بوده و در بازه 217 تا 437 میلیون قرار می‌گیرد. از سوی دیگر دو برابر شدن قیمت هم نتوانست مشکل کمبود فضا برای سرنشینان عقب را برطرف نماید. بااین‌حال نسبت به سایر خودروهای ملی، امکانات رفاهی پژو 207 در سطح قابل قبولی قرار دارد.
 استفاده از تکنولوژی قدیمی در مدل اتوماتیک باعث کاهش چالاکی آن شده است. همچنین نمونه اتوماتیک پژو 207 به دلیل تاخیر در تعویض دنده می‌تواند رانندگی در مسیرهای کوهستانی و پرپیچ‌وخم را به یک کار طاقت‌فرسا تبدیل کند. استفاده از ترمزهای کاسه‌ای در قسمت عقب هرچند برای خودرویی در این کلاس قیمتی درست به نظر نمی‌رسد، اما چیزی از قدرت ترمزگیری پژو 207 نکاسته است. بااین‌حال پژو 207 در مقایسه با رقیب پرقدرت خود یعنی رنو ساندرو، حرف زیادی برای گفتن ندارد.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”