ابعاد اساسی در فروش خودرو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

ابعاد اساسی در فروش خودرو

پست توسط zeynabzar »

تعویض پلاک

«تعویض پلاک؛ یکی از مهم‌ترین مراحل نقل و انتقال خودرو است که خریدارن و فروشندگان را درگیر می‌کند. یکی از اهداف اصلی تغییر پلاک خودرو، دسترسی سریع به هویت و نشانی مالک وسیله نقلیه است. بدین منظور طرفین معامله باید مستندات و مدارک تعویض پلاک خودرو را آماده کنند و با مراجعه به مراکز مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.»

پس از تنظیم قرارداد معامله بین فروشنده و خریدار، این دو نفر به مراکز معتبر تعویض پلاک در کشور مراجعه می‌کنند تا فک پلاک قبلی و نصب پلاک جدید خودرو انجام شود.مدارک مختلفی لازم است که بتوانید تعویض پلاک خودرو خود را با موفقیت انجام دهید. فروشنده خودرو باید اصل سند فروش، اصل کارت شناسایی خودرو، اصل سند مالکیت، اصل بیمه شخص ثالث، برگه عدم خلافی، اصل فیش پرداخت بهای پلاک و اصل کارت معاینه فنی معتبر را به همراه داشته باشد. اما برای خریدار، شناسنامه و کارت ملی وی به همراه مدارک احراز سکونت کافی است. حضور هر دو نفر خریدار و فروشنده برای انجام فرآیند تعویض پلاک الزامی است؛ مگر اینکه هرکدام از آن‌ها برای خود نماینده قانونی تعیین کرده و به فرد دیگری وکالت داده باشند.

کارت خودرو

«پیگیری کارت خودرو یکی از مواردی است که در خرید خودرو با آن مواجه می‌شوید؛ کارت خودرو به محل سکونت مالک خودرو ارسال خواهد شد. گاهی ممکن است کارت ماشین به دستتان نرسد در این صورت کارت خودرو برگشتی محسوب می‌شود. برای پیگیری کارت ماشین روش‎های متعددی وجود دارد؛ برای مثال می‌توانید به سایت اداره پست مراجعه و یا از کد دستوریUSSD استفاده کنید.»

کارت ماشین اهمیت زیادی دارد، زیرا یکی از مهم‌ترین مدارک برای احراز هویت خودرو و مالک آن است و در صورت به‌همراه‌ نداشتن آن ممکن است دچار دردسر شوید. کارت خودرو معمولا ده روزه صادر می‌شود اما گاهی دیرتر از این مدت به دست مالک می‌رسد.
اگر پس از خرید خودرو جدیدتان، کارت خودرو به‌موقع به‌دستتان نرسید می‌توانید از چند روش صدور آن را پیگیری کنید. اول اینکه وارد سایت اداره پست شوید و با وارد کردن شماره پلاک، کارت خودرو خود را رهگیری کنید. کد *110# نیز می‌تواند در پیگیری کارت خودرو از پلیس +10 به شما کمک کند.

خلافی خودرو

خلافی خودرو یکی از دغدغه‌های بیشتر افراد به‌خصوص رانندگان متخلف است. جالب است بدانید که 4 نوع جریمه خودرو وجود دارد که عبارتند از تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دوبرگی.
جهت اعتراض به جریمه خودرو ثبت شده، دو راه پیش روی شما است؛ اول اینکه به قبض جریمه اعتراض کنید، به‌این‌صورت که مرکز اجراییات محل سکونت خود مراجعه کنید و شکایت خود را مطرح کنید. دوم اینکه با مراجعه به پلیس 10+ به وضعیت تخلفات خود اعتراض کنید تا پس از یک روز به درخواست شما رسیدگی کنند.

منبع:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”