روش‌های پرداخت سریع خلافی خودرو!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

روش‌های پرداخت سریع خلافی خودرو!

پست توسط zeynabzar »

چرا خلافی خودرو را باید پرداخت کنیم؟!
 یکی از موارد مهمی که هنگام خرید خودرو باید به آن توجه کنید، استعلام خلافی خودرو است؛ به‌خصوص اگر قصد خرید خودرو دست‌دوم قسطی را دارید و تا پیش از پایان اقساط، قرار نیست برای انتقال سند به محضر مراجعه کنید، دریافت رسید پرداخت به‌روز خلافی خودرو تا روز تحویل، کاملاً لازم و ضروری به ‌نظر می‌رسد.
 
به‌طور کلی خلافی خودرو شامل جریمه‌هایی می‌شود که پلیس راهنمایی و رانندگی به هر دلیلی ممکن است برای شما در نظر گرفته باشد. مثلاً عبور از چراغ قرمز، نبستن کمربند ایمنی، نداشتن معاینه فنی، سرعت غیر مجاز و … از جمله دلایلی هستند که پلیس ممکن است خودروی شما را جریمه کند.
 این جریمه ممکن است مستقیماً به شخص شما تحویل داده شود که به آن جریمه تسلیمی گفته می‌شود. یا آن که ممکن است جریمه از طریق دوربین‌های راهنمایی رانندگی ثبت شده باشد. اگر هم در محل حضور نداشته باشید، جریمه به صورت الصاقی روی خودرو چسبانده می‌شود. و اگر خدای ناکرده از راننده‌هایی باشید که به فرمان ایست توسط پلیس بی‌توجهی کرده و پایتان را بیشتر روی پدال گاز فشرده‌اید، جریمه شما از نوع دوبرگی خواهد بود. این نوع جریمه همان‌طور که از نامش مشخص است، دو نوع جریمه را در پی دارد که یکی از آن‌ها به دلیل تخلف در رانندگی است و دیگری به دلیل عدم توجه به فرمان پلیس.
 در هر صورت شما ممکن است به نوعی جریمه شوید و شما ۶۰ روز فرصت دارید که مبلغ جریمه را پرداخت کنید. اگر این کار را انجام ندهید، مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد. البته جریمه دو برابری مربوط به جریمه‌های الصاقی و تسلیمی است و شامل جریمه دوربین و دوبرگی نمی‌شود. یعنی اگر خودروی شما توسط دوربین‌های ثبت تخلف جریمه شده باشد، تا هر زمان که بخواهید می‌توانید برای پرداخت آن دیر اقدام کنید. 

تصویر

 
روش‌های پرداخت سریع خلافی خودرو
 شما در هر شهر و هر نقطه‌ای از کشور که باشید، می‌توانید خلافی خودروی خود را با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ پرداخت کنید. برای این منظور کافی است سند مالکیت خودرو، بیمه‌نامه مربوط به بیمه شخص ثالث و یک کارت شناسایی شخصی را همراه داشته باشید. هزینه دریافت خلافی خودرو در این دفاتر در سال ۹۹ برابر با ۳۰ هزار تومان است. بعد از دریافت خلافی، می‌توانید با مراجعه به شعب بانک ملی یا دستگاه ATM این بانک، پرداخت خلافی را نیز انجام بدهید. اما برای کسانی که به دنبال راه‌های ساده‌تر هستند، روش‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:
  • پرداخت از طریق شماره تلفن
  • پرداخت از طریق موبایل و کد USSD
  • وب‌سایت پلیس راهور
  • ابزار استعلام خلافی خودرو همراه مکانیک
یکی دیگر از ابزارهای مفید برای استعلام خلافی خودرو، در وب‌سایت همراه مکانیک موجود است. با کمک این ابزار می‌توانید با واردکردن کد ۸ رقمی مربوط به کارت ماشین خود، استعلام خلافی را انجام داده و ریز موارد آن را مشاهده کنید. این ابزار علاوه بر به‌روز بودن، به‌سادگی با چند کلیک در اختیار شما قرار می‌گیرد و موارد مربوط به خلافی خودرو را برای شما به نمایش در می‌آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌های پرداخت خلافی می‌توانید به [External Link Removed for Guests]مراجعه کنید.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”