از کارشناسی خودرو چه می‌دانید؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

از کارشناسی خودرو چه می‌دانید؟

پست توسط zeynabzar »

یکی از مواردی مهم پیش از خرید خودرو که بهتر است انجام شود کارشناسی خودرو است.
چرا که بخش زیادی از اشکالات خودرو مشخص شده و جلوی ضرر شما را می‌گیرد. توجه کنید که افزایش قیمت خودرو باعث شده است که تعداد سودجویان و کلاهبرداران حاضر در این بازار بیشتر بشود. بنابراین ممکن است برخی افراد با دریافت هزینه‌ای مراحل کارشناسی را به سود یکی از طرفین انجام داده و ضرر زیادی نصیب طرف دیگر کنند.
بر همین اساس یافتن یک کارشناس مورد اعتماد و بی‌طرف که به‌خوبی همه اشکالات موجود در خودرو را تشخیص دهد امری بسیار مهم است.
 
یکی از مهم‌ترین نکاتی که در کارشناسی خودرو باید به آن توجه کرد سلامت فنی خودرو است که تاثیر زیادی در هزینه‌های نگهداری آن و طول عمر قطعات دارد. درصورتی‌که خودرو از نظر فنی سالم نباشد، مدام باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.
در بخش فنی موتور و بخش‌های مرتبط با آن مهم‌ترین جایی است که باید سلامتی آن بررسی شود. چراکه موتور قلب اصلی خودرو است و در صورت وجود مشکل در این بخش دیگر بخش‌ها نیز تحت تاثیر قرارگرفته و ممکن است خراب ‌شوند.
کارشناس خودرو بخش‌های خنک‌کننده نظیر رادیاتور و لوله‌های آب، سیستم سوخت‌رسانی، سیستم روغن رسانی، صداهای موتور هنگام حرکت یا روشن شدن و... را نیز باید بررسی کند.
اما فراموش نکنید که بخش فنی خودرو تنها شامل قطعاتی که در کاپوت آن قرارگرفته‌اند نیست. کارشناس باید سلامت ترمزها را بررسی کند.

کارشناس لاستیک‌ها را نیز از نظر میزان ساییدگی و پوسیدگی بررسی می‌کند. همچنین قطعات مربوط به لاستیک‌ها نیز بررسی‌شده و هنگام رانندگی لق نخوردن لاستیک یا چرخش مناسب آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. میزان باد لاستیک‌ها و هماهنگی ارتفاع آن‌ها نیز از دیگر عواملی است که در سلامت لاستیک‌ها بررسی می‌شود.

 
چرا به کارشناسی خودرو نیاز است؟
شما باید مطمئن شوید که قیمت تمام‌شده خودرو منصفانه بوده و متناسب با ارزش آن است. برخی مواقع بنگاه‌داران یا فروشندگان سودجو با چرب‌زبانی چشم شما را به روی حقایق بسته و ضرری چندمیلیونی به شما می‌رسانند.
به‌خصوص اگر متوجه شوند که شما تجربه کافی درزمینه خرید خودرو دست‌دوم ندارید و نمی‌دانید که هنگام خرید باید چه مواردی را بررسی کنید.
در چنین مواردی اغلب دست روی نقاط قوت خودرو گذاشته و نقاط ضعف آن را می‌پوشانند. به‌عنوان‌مثال با تعریف از ظاهر جذاب و راحتی کابین خودرو چشم شما را بر روی مسائل مهم‌تری نظیر سلامت فنی آن می‌بندند.
اما اگر هنگام معامله با شخص آگاهی همچون یک کارشناس حرفه‌ای خودرو مشورت کنید، دیگر در دام کلاه‌برداران نخواهید افتاد.

تجربه کارشناس در تعیین قیمت نهایی خودرو کمک زیادی به شما می‌تواند بکند. بنابراین استفاده از خدمات کارشناسی خودرو تنها مخصوص خریداران بی‌اطلاع نیست حتی افراد حرفه‌ای هم که مدام در حال خرید و فروش خودرو هستند بهتر است از این خدمات استفاده کنند. به‌خصوص در بازار فعلی که سودجویان در کمین کوچک‌ترین قرصت برای کلاه‌برداری هستند.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”