کیا اپتیما بخریم یا مزدا ۳ نیو؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

کیا اپتیما بخریم یا مزدا ۳ نیو؟

پست توسط zeynabzar »

قیمت چه مدل‌هایی از مزدا 3 جدید و اپتیما با هم برابر است؟
 هنگامی که شما برای خرید خودرو دست‌دوم به بازار خودرو مراجعه می‌کنید، اولین سوالی که با آن مواجه می‌شوید این است که چه مقدار پول دارید؟ پس از پاسخ دادن به این سوال است که فروشنده گزینه‌های مختلف خود را روی میز قرار داده و مواردی را که فکر می‌کند برای شما مناسب‌تر هستند، به شما معرفی می‌کند. اگر پولی که در دست دارید حدود 850 میلیون تومان باشد، دو گزینه اصلی پیش روی شما قرار خواهند گرفت.
مزدا 3 نیو کم کارکرد و اپتیما با کارکرد بالا دو سدانی هستند که در اسفندماه 99 به افرادی که دنبال خودرویی در بازه قیمتی 800 تا 900 میلیون تومان می‌گردند، معرفی می‌شوند. قیمت مزدا 3 نیو مدل 98 در سوم اسفندماه 99 در بازار خودروهای دست‌دوم در بازه 807 میلیون تا 853 میلیون تومان قرار می‌گیرد. این قیمت در صورتی است که مزدا 3 نیو حدود 40 هزار کیلومتر کار کرده و از بیمه شخص ثالث آن بیش از شش ماه باقی مانده باشد.

گزینه دومی که شما می‌توانید با در دست داشتن 800 تا 900 میلیون تومان پول خریداری کنید، اپتیما TF نیوفیس مدل 2014 است. کیا اپتیما TF نیوفیس در دو مدل فول و نیمه‌فول در ایران حضور دارد که قیمت نسخه فول بالاتر است. در تاریخ سوم اسفندماه سال 99 قیمت اپتیما با مشخصات ذکرشده و بیش از 200 هزار کیلومتر کارکرد، در بازه 868 میلیون تا 911 میلیون تومان قرار می‌گیرد. به‌طور متوسط می‌توان با حدود 890 میلیون تومان صاحب یک کیا اپتیما TF نیوفیس نیمه‌فول مدل 2014 شد.
 
کیا اپتیما TF نیوفیس مدل 2014 چه آپشن‌هایی دارد؟
کیا اپتیما TF نیوفیس مدل 2014 یکی از سدان‌های اسپرت بسیار جذاب در بازار خودروهای دست‌دوم ایران است. این خودروی خانوادگی دارای یک کابین جادار است و برای تامین توان خود از یک پیشرانه 2.4 لیتری استفاده می‌کند. قدرتی که این پیشرانه برای کیا اپتیما TF نیوفیس به ارمغان می‌آورد، برابر 178 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن برابر 229 نیوتن متر است. این قدرت با استفاده از یک گیربکس خودکار 6 سرعته در اختیار چرخ‌های جلو قرار می‌گیرد. چنین قدرتی می‌تواند برای رسیدن از صفر تا صد در 10 ثانیه کافی باشد. هرچند بیشینه سرعت کیا اپتیما نسبت به مزدا 3 نیو 8 کیلومتر بیشتر بوده و برابر 208 کیلومتر است، اما مصرف سوخت آن نیز از این خودرو بالاتر است. کیا اپتیما TF نیوفیس برای پیمودن یک مسیر ترکیبی صد کیلومتری حدود 8.1 لیتر سوخت می‌سوزاند.

تصویر
 کدام یک را بخریم؟
اینکه در میان این دو گزینه کدام‌یک را انتخاب کنید تا حد زیادی بسته به اولویت‌های شما در خرید خودرو است. بسیاری از خریداران هستند که به دلیل ظاهر مزدا 3 نیو ترجیح می‌دهند پول خود را صرف خرید دیگر گزینه‌های روی میز کنند. همچنین اگر به دنبال یک خودروی خانوادگی با کابین جذاب می‌گردید، بدون شک کیا اپتیما TF نیوفیس گزینه بهتری برای شما است. اما همان‌طور که گفتیم قیمت مزدا 3 نیو تیپ 4 مدل 98 با قیمت اپتیما TF نیوفیس نیمه‌فول مدل 2014 در یک سطح قرار گرفته است.
این جمله به این معنا است که مزدا 3 نیو کارکرد کمتری نسبت به کیا اپتیما TF دارد. درنتیجه احتمالا هزینه‌های نگهداری آن نیز کمتر خواهد بود. زیرا خودروی جدیدتری است. در کنار این‌ها کیا اپتیما TF نیوفیس حتی باوجود کارکرد بالاتر باز هم قیمت بالاتری نسبت به مزدا 3 نیو دارد. بنابراین اگر هزینه‌ای که برای خرید خودرو می‌پردازید اصلی‌ترین اولویتتان است و نمی‌توانید چیز بیشتری روی آن بگذارید، احتمالا مزدا 3 نیو تیپ 4 گزینه مناسب‌تری برای شما است. اما اگر به دنبال خودرویی با هندلینگ آسان و تجربه سواری مطمئن می‌گردید و قیمت برایتان اهمیت زیادی ندارد، پیشنهاد ما به شما کیا اپتیما TF نیوفیس مدل 2014 است.

مشاهده لیست قیمت اپتیما در [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”