پارکینگ مکانیزه | مزایای استفاده از پارکینگ طبقاتی درمنازل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 13
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹, ۱۰:۰۰ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پارکینگ مکانیزه | مزایای استفاده از پارکینگ طبقاتی درمنازل

پست توسط tabeshestila »

پارکینگ مکانیزه به عنوان راه حلی کامل و جامع برای مشکل پارکینگ در دنیای مدرن امروزی تلقی می شود. بر اساس آمارها هر ساله تعداد خودرو ها در جهان رشد چشمگیری پیدا می کند. این افزایش خودرو باعث می شود که مشکلات عدیده ای برای مالکان آن‌ها به وجود بیاید.
تصویر
پارکینگ مکانیزه راه حلی برای مشکلات پارک خودرو
پارکینگ مکانیزه راه حلی برای مشکلات پارک خودروبا توجه به رشد تولید خودرو در سال های اخیر معضل داشت پارکینگ و محلی برای پارک خودرو ها به شدت حس می شود. با تولید اتومبیل های بیشتر شما باید فضای بیشتری به عنوان پارکینگ خودرو در نظر بگیرید و با توجه به روند توسعه شهری و محدودیت های ساختمان ها این کار معمولاً با مشکل مواجه می شود. در حال حاضر ساختمان های زیادی در سطح شهر ها وجود دارد که امکان تأمین پارکینگ برای خودرو های مالکان را ندارند و نتیجه آن پارک خودرو ها در سطح خیابان ها و کوچه ها می شود. همین امر مشکلات زیادی را برای همسایه ها و حتی خود مالکان خودرو ها ایجاد می کند.
با توجه به این موضوع شرکت های مهندسی با استفاده از ابتکار ها و اختراعات خود به کمک مالکان آماده اند. یکی از این راهکار ها استفاده از پارکینگ مکانیزه یا همان پارکینگ طبقاتی است. امروزه پارکینگ‌های موجود در ساختمان ها دارای فضای های اضافی زیادی هستند که نه امکان پارک خودرو است و نه می توان از آن‌ها به درستی استفاده کرد. این فضا ها با کمی تغییر می تواند به عنوان محل قرارگیری پارکینگ مکانیزه طبقاتی در نظر گرفته شوند. در نتیجه در هر محل پارک خودرو می توان دو خودرو را به راحتی پارک کرد.
[External Link Removed for Guests]  پارکینگ طبقاتی دبلاین نوع پارکینگ‌های طبقاتی که با نام پارکینگ طبقاتی دبل (در دو نوع [External Link Removed for Guests] و  [External Link Removed for Guests]) شناخته می شوند به عنوان یکی از بهترین راه حل ها برای حل مشکل پارکینگ در ساختمان‌های چند طبقه استفاده می شوند. شاید از خود بپرسید که مزیت استفاده از این پارکینگ‌ها در چیست و می‌توان با هزینه آن فضای پارکینگ را در دو یا چند طبقه بیشتر گسترش داد.
مزایای استفاده از پارکینگ طبقاتیصرفه جویی در هزینه – قیمت پارکینگ مکانیزهساخت یک طبقه پارکینگ برای ساختمان ها هزینه زیادی دارد. درواقع شما نمی‌توانید بعد از اتمام ساخت یک ساختمان یک طبقه پارکینگ برای ان ایجاد کنید. همچنین اگر در زمان ساخت یک بنا بخواهید یک طبقه پارکینگ دیگر به آن اضافه کنید علاوه بر مشکلات و محدودیت های نظام مهندسی و شهرداری باید هزینه زیادی را نیز برای ان پرداخت کنید.
استفاده از پارکینگ مکانیزه به شما این امکان را می دهد که در همان پارکینگ فعلی از فضاها استفاده مفید کنید. این مزیت به شما این امکان را می‌دهد که با هزینه ای به مراقبت کمتر فضای پارک خودرو را تا دو برابر به راحتی ایجاد کنید. این امر باعث بهبود کارایی فضای پارکینگ شما شده و همچنین می تواند تأثیر مستقیمی روی افزایش قیمت واحدهای ساختمان نیز داشته باشد. قیمت پارکینگ مکانیزه نسبت به هزینه اجرای یک پارکینگ به‌مراتب کمتر است.

هزینه عملیاتی پایین – قیمت پارکینگ طبقاتیبرای ساخت یک طبقه پارکینگ شما باید هزینه زیادی را برای خاک‌برداری، ساخت بنا و ایجاد امکانات ایمنی بپردازید. این در حالی است که در حالت فعلی شما هزینه ای برای این موارد پرداخت نمی‌کنید. نیازی به هزینه‌های بیشتر برای تهویه هوا، ایمنی، آتش‌نشانی و حتی نیروی انسانی بیشتر نیست.
شما می‌توانید با صرف یک هزینه عملیاتی کم به راحتی از هر محل پارکینگ برای پارک دو خودرو استفاده کنید. همچنین این کار باعث می شود که فرایند سرقت از خودرو ها نیز به شدت کاهش پیدا کنید چراکه شما به راحتی می‌توانید با حداقل هزینه برای نصب دوربین مداربسته به راحتی فرایند نظارتی کامل روی پارکینگ خود داشته باشید. این نکته را به یاد داشته باشید که قیمت پارکینگ طبقاتی به‌مراتب کمتر از هزینه‌های جانبی ساخت یک پارکینگ است.

جلب رضایت مالکان و خریداران ساختمان هاشما به عنوان یک سازنده ساختمان همواره این نکته را مدنظر دارید که به راحتی نظر مالکان و خریداران را جلب کنید. اینکه مشتریان ساختمان شما در هنگام خرید از نبود پارکینگ برای خودروهایشان دلسرد شوند همواره دغدغه افراد بوده است. بااین‌حال شما می‌توانید با استفاده از پارکینگ طبقاتی دبل به راحتی این مشکل را حل کنید.
این نکته را باید به یاد داشته باشید که این کار علاوه بر جلب رضایت خریداران می تواند به عنوان یک تجربه لوکس نیز برای آن‌ها تلقی شود. آن‌ها به راحتی می‌توانند فضای کافی برای پارک خودرو های خودشان داشته باشند و بدون صرف هزینه ای بیشتر می تواند از فضای پارکینگ بیشترین استفاده را کنند.

 قابلیت اجرا در تمامی ساختمان هااستفاده از پارک طبقاتی محدود به ساختمان های چندطبقه نیست. درواقع پارکینگ طبقاتی دبل را می توان در انواع خانه‌ها اجرا و پیاده‌سازی کرد و فرقی نمی‌کند که در یک ساختمان چند طبقه زندگی می‌کنید، در یک‌خانه مستقل زندگی می‌کنید و یا برای ویلای خود می‌خواهید. شما به راحتی می‌توانید این پارکینگ در مدت کوتاهی نصب‌کرده و از آن استفاده کنید. حتی این امکان برای مشتریان وجود دارد که شما این پارکینگ مکانیزه را فقط در محل پارک خود قرار داده و برای از آن برای پارک خودرو های خود استفاده کنید (امروزه تعداد زیادی از خانواده‌ها دارای دو خودرو و یا حتی بیشتر هستند که مشکل پارکینگ به مهم‌ترین دغدغه آن‌ها تبدیل‌شده است.)

تصویر
برای مشاهده پروژه های انجام شده به [External Link Removed for Guests] ما مراجعه کنید . 
  ماشین سازی مبتکران مخترع و تولید کننده انواع پارکینگ طبقاتیمجموعه ماشین سازی مبتکران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طراحان اجراکننده‌های پارکینگ طبقاتی در سطح کشور اقدام به طراحی و پیاده‌سازی مجموعه پارکینگ‌های طبقاتی دبل کرده است. این نوع پارکینگ‌ها به راحتی قابلیت نصب در منازل مسکونی و آپارتمان‌ها را دارا می‌باشند.
 سوالات متداول

پارکینگ مکانیزه چیست؟
امروزه با گسترش شهرنشینی و افزایش تعداد خودرو مسئله [External Link Removed for Guests] به یکی از بزرگ‌ترین معضلات شهرها در دنیا تبدیل‌شده است. با توجه به رشد تکنولوژی ما شاهد حضور پارکینگ‌های خاصی در سطح شهرها و حتی منازل هستند که به‌صورت طبقاتی و مکانیزه ساخته می‌شوند. پارکینگ های مکانیزه را می‌توان ترکیبی از ماشین‌آلات مکانیکی ، الکتریکی و دیجیتالی نامید که می‌تواند کمک بزرگی در حل معضل پارکینگ خودرو در شهرها باشند. وظیفه پارکینگ های مکانیزه چیدن حداکثر خودرو ها در کمترین فضا و بدون نیاز به نیروی انسانی است.

 در کجاها می‌توان از پارکینگ های مکانیزه یا طبقاتی استفاده کرد؟
پارکینگ‌های مکانیزه دارای ویژگی جالبی هستند و این ویژگی به این صورت است که می‌توانند بر اساس مقدار فضای کاربر تغییر شکل و اندازه دهند. درواقع شرکت‌های سازنده توانایی ساخت پارکینگ‌های مکانیزه شهری ، خانگی و هتلی را در ابعاد و شکل‌های مختلف دارا هستند و همین امر هم باعث شده است که در سال‌های اخیر به محبوبیت این پارکینگ‌ها به‌شدت اضافه شود.

 هزینه ساخت پارکینگ های مکانیزه چقدر است؟
قطعاً هزینه ساخت [External Link Removed for Guests] نسبت به ساخت یک پارکینگ طبقاتی با ساختار بتنی و ساختمانی، به‌مراتب کمتر است. درواقع شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی قطعات این پارکینگ‌ها را روی‌هم سوار کرده و آن‌ها را آماده بهره‌برداری کنید. همچنین در یک فضای باز شما می‌توانید چندین دستگاه از این پارکینگ‌ها را در کنار هم قرار داده و ماشین‌های بیشتری را سرویس دهید کنید. درنتیجه همه این موارد به‌شدت هزینه‌های ساخت و نگهداری یک پارکینگ طبقاتی را کاهش می‌دهد.

 آیا پارکینگ های مکانیزه ایمن است؟
بله تمامی مدل‌های ساخته‌شده در داخل ایران ایمن بوده و در ساختار آن‌ها از حداکثر موارد ایمنی استفاده‌شده است. درواقع شدت [External Link Removed for Guests] به نحوی بالا بوده که حتی در برخی مدل ها به راننده برای پارک ‌خودرو نیاز نیست و در در این مدل‌ها دستگاه‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار اقدام به جانمایی خودرو کرده و عمل پارک کردن خودرو را به‌صورت خودکار انجام دهند.

آیا پارکینگ‌های مکانیزه استاندارد هستند؟
بله تمامی مدل پارکینگ‌های مکانیزه ساخته‌شده توسط [External Link Removed for Guests] دارای نشان استاندارد بوده و تمامی مواردی ایمنی در آن‌ها لحاظ شده است. در مراحل ساخت و نصب این پارکینگ‌ها نیز مهندسان و تکنسین‌های این شرکت حضورداشته و با دقت تمامی این فرایندها را زیر نظر خواهند داشت.

بهترین تولیدکننده پارکینگ مکانیزه در ایران کدام شرکت است؟
امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به تولید پارکینگ‌های مکانیزه در ایران می‌کنند بااین‌حال [External Link Removed for Guests] با استفاده از کادری مجرب و باتجربه چندین ساله در زمینه [External Link Removed for Guests] فعالیت می‌کند. مدل‌های ساخته‌شده و نصب‌شده این مجموعه در بیشتر شهرها و استان‌های ایران قرار دارند و همین امر نشانه دقت، تجربه و توانمندی این مجموعه در زمینه تولید پارکینگ طبقاتی در ایران است.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”