پارکینگ مکانیزه در ایران | انواع پارکینگ طبقاتی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 13
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹, ۱۰:۰۰ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پارکینگ مکانیزه در ایران | انواع پارکینگ طبقاتی

پست توسط tabeshestila »

پارکینگ مکانیزه در ایران را می‌توان یکی از مهم‌ترین طرح‌های کلان‌شهرها نامید. این نوع پارکینگ ها با استفاده از فضای کم و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا ساخته می شود تا بتوانند برای کمبود فضای پارک شهری درمانی باشند. امروزه با رشد سریع جمعیت و بزرگ شدن شهرها به تعداد خودروها افزوده می‌شود. یکی از مشکلات مهم کلان شار مشکل عدم وجود پارکینگ کافی برای خودروها است. پارکینگ مکانیزه در ایران به عنوان راه حلی برای این مشکل عنوان شده است.
تصویرپارکینگ مکانیزه چیست؟پارکینگ مکانیزه را می‌توان ترکیبی از تکنولوژی و ماشین‌آلات دانست. در این نوع پارکینگ ها دیگر از ساختمان‌های چند طبقه خبری نیست و خودرو در سازه های فولادی مکانیکی قرار می‌گیرند. هدف از ساخت این نوع پارکینگ‌ها [External Link Removed for Guests] به صورت طبقاتی است. پارکینگ مکانیزه در ایران که به آن پارکینگ طبقاتی هم گفته می شود برای کاهش میزان آلودگی هوا و صرفه جویی در هزینه های ساخت پارکینگ های قدیمی ایجاد شده است.
تصویر
تاریخچه پارکینگ مکانیزه در ایران
پارکینگ مکانیزه در ایران در اوایل سال 1370 خورشیدی در تهران رونمایی شد. در آن زمان تکنولوژی لازم برای این پارکینگ ها در ایران وجود نداشت و. به علت نبود خودروی زیاد مشکلی برای پارک خودرو در شهر تهران وجود نداشت. کلان‌شهرهای دیگر مثل مشهد و اصفهان هم مشکل چندانی بابت پارک خودرو نداشتن. کم‌کم که تعداد ماشین ها در شهر تهران د گیر کلان‌شهرها افزوده شد مشکل پارکینگ شروع به خودنمایی کرد.
بعد از آن بود که استفاده از پارکینگ طبقاتی مکانیزه و یا همان پارکینگ مکانیزه در ایران رواج سریعی پیدا کرد. در سال 1389 اولین پارکینگ مکانیزه با همکاری یک شرکت ژاپنی با گنجایش 168 خودرو در تهران راه‌اندازی شد و بعد از آن بود که کم‌کم پای [External Link Removed for Guests] هم به ساخت این نوع پارکینگ ها باز شد.
قیمت پارکینگ مکانیزه در ایران
قیمت پارکینگ مکانیزه در ایران بر اساس نوع پارکینگ و ظرفیت آن مشخص می شود. انواع مختلفی از پارکینگ طبقاتی در ایران ساخته می شود که هرکدام از آن‌ها مزیت‌های خاص خود را دارند. از پارکینگ مکانیزه خانگی در ایران گرفته تا پارکینگ های مکانیزه چندین طبقه با گنجایش بالا تنها نمونه هایی از این نوع پارکینگ ها است.
بر اساس نوع تکنولوژی و ظرفیت پارکینگ قیمت پارکینگ مکانیزه در ایران تفاوت می‌کند؛ مثلاً مدل پارکینگ [External Link Removed for Guests] وجود دارد که تنها دو خودرو گنجایش دارد در حالی که در نمونه های شهری گنجایش چند تایی تا چند ده‌تایی وجود دارد. با توجه به نوسانات قیمت آهن و آلیاژ در ایران که تحت تأثیر قیمت دلار هستند متأسفانه عدد ثابتی از قیمت پارکینگ مکانیزه در ایران در دسترس نیست. شما در صورتی که تمایل داشته باشد بیشتر با این نوع پارکینگ ها آشنا شوید بهتر است با شماره تلفن های درج شده در این سایت تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه می‌توانند به خوبی درزمینهٔ قیمت و نحوه کار و انواع مختلف پارکینگ مکانیزه در ایران به شما اطلاعات کافی بدهند.
تصویربرای مشاهده پروژه های انجام شده به [External Link Removed for Guests] ما مراجعه کنید . 
خرید پارکینگ مکانیزه در ایران 
برای خرید پارکینگ مکانیزه در ایران شما می‌توانید به مجموعه ماشین سازی مبتکران مراجعه کنید. این مجموعه به سابقه طولانی درزمینهٔ ساخت و احداث و نصب [External Link Removed for Guests] در ایران در خدمت شما است. خرید پارکینگ مکانیزه در ایران بر اساس نیاز کاربر و نوع پارکینگ هدف گذاری می شود. در صورتی که می خواهید برای ویلا و یا ساختمان خود پارکینگ مکانیزه احداث کنید مجموعه ماشین سازی مبتکران یکی از معدود شرکت های معتبر در این زمینه است که فعالیت می‌کند.
معرفی مجموعه ماشین سازی مبتکران 
شرکت ماشین سازی مبتکران فعالیت خود را از سال 1389 با هدف طراحی و ساخت ماشین‌آلات صنعتی آغاز نموده است. این شرکت از بدو تأسیس با بهره گیری از استانداردها و روش های نوین تولید ماشین‌آلات و با پشتوانه تیم فنی و جوان متشکل از متخصصین با تجربه و کارشناسان ارشد در این زمینه توانسته است [External Link Removed for Guests] متعددی را به مرحله اجرا درآورد.
این شرکت از ابتدای فعالیت خود و با اتکا به دانش، تخصص و تجربه کارشناسان خود توانسته است اجرای بیش از 20 پروژه موفق را بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و فنی روز در عرصه [External Link Removed for Guests] در کارنامه خود به ثبت برساند. بزرگ‌ترین هدف شرکت حفظ سرمایه نیروی انسانی خود، ایجاد اشتغال، تولید محصولات با تکنولوژی بالا و صادرات محصول خوب به کشورهای منطقه است. تدوین هدف فوق در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است.
تصویرتصویر
سؤالات متداول
پارکینگ مکانیزه چیست؟
امروزه با گسترش شهرنشینی و افزایش تعداد خودرو مسئله پارکینگ خودرو به یکی از بزرگ‌ترین معضلات شهرها در دنیا تبدیل‌شده است. با توجه به رشد تکنولوژی ما شاهد حضور پارکینگ‌های خاصی در سطح شهرها و حتی منازل هستند که به‌صورت طبقاتی و مکانیزه ساخته می‌شوند.[External Link Removed for Guests] را می‌توان ترکیبی از ماشین‌آلات مکانیکی، الکتریکی و دیجیتالی نامید که می‌تواند کمک بزرگی در حل معضل پارکینگ خودرو در شهرها باشند. وظیفه پارکینگ‌های مکانیزه چیدن حداکثر خودروها در کمترین فضا و بدون نیاز به نیروی انسانی است.

در کجاها می‌توان از پارکینگ‌های مکانیزه یا طبقاتی استفاده کرد؟
پارکینگ‌های مکانیزه دارای ویژگی جالبی هستند و این ویژگی به این صورت است که می‌توانند بر اساس مقدار فضای کاربر تغییر شکل و اندازه دهند. در واقع شرکت‌های سازنده توانایی[External Link Removed for Guests]ی، خانگی و هتلی را در ابعاد و شکل‌های مختلف دارا هستند و همین امر هم باعث شده است که در سال‌های اخیر به محبوبیت این پارکینگ‌ها به‌شدت اضافه شود.

هزینه ساخت پارکینگ‌های مکانیزه چقدر است؟
قطعاً هزینه ساخت پارکینگ‌های مکانیزه نسبت به ساخت یک پارکینگ طبقاتی با ساختار بتنی و ساختمانی، به‌مراتب کمتر است. در واقع شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی قطعات این پارکینگ‌ها را روی‌هم سوار کرده و آن‌ها را آماده بهره‌برداری کنید. همچنین در یک فضای باز شما می‌توانید چندین دستگاه از این پارکینگ‌ها را در کنار هم قرار داده و ماشین‌های بیشتری را سرویس دهید کنید. در نتیجه همه این موارد به‌شدت هزینه‌های ساخت و نگهداری یک پارکینگ طبقاتی و مکانیزه را کاهش می‌دهد.

آیا پارکینگ‌های مکانیزه ایمن است؟
بله تمامی مدل‌های ساخته‌شده در داخل ایران ایمن بوده و در ساختار آن‌ها از حداکثر موارد ایمنی استفاده‌شده است. در واقع شدت ایمنی این پارکینگ‌ها به نحوی بالا بوده که حتی در برخی مدل‌ها به راننده برای پارک ‌خودرو نیاز نیست و در این مدل‌ها دستگاه‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار اقدام به جانمایی خودرو کرده و عمل پارک کردن خودرو را به‌صورت خودکار انجام دهند.

آیا پارکینگ‌های مکانیزه استاندارد هستند؟
بله تمامی مدل پارکینگ‌های مکانیزه ساخته‌شده توسط شرکت ماشین سازی مبتکران دارای نشان استاندارد بوده و تمامی مواردی ایمنی در آن‌ها لحاظ شده است. در مراحل ساخت و نصب این پارکینگ‌ها نیز مهندسان و تکنسین‌های این شرکت حضور داشته و با دقت تمامی این فرایندها را زیر نظر خواهند داشت.

بهترین تولید کننده پارکینگ مکانیزه در ایران کدام شرکت است؟
امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به تولید پارکینگ‌های مکانیزه در ایران می‌کنند بااین‌حال مجموعه ماشین سازی مبتکران با استفاده از کادری مجرب و باتجربه چندین ساله درزمینهٔ تولید پارکینگ‌های مکانیزه و طبقاتی در ایران فعالیت می‌کند. مدل‌های ساخته‌شده و نصب‌شده این مجموعه در بیشتر شهرها و استان‌های ایران قرار دارند و همین امر نشانه دقت، تجربه و توانمندی این مجموعه درزمینهٔ تولید پارکینگ طبقاتی در ایران است.
 

 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”