دوچرخه سوار ها بيان تو!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

New Member
نمایه کاربر
محل اقامت: شرق تهران
سپاس‌های ارسالی: 5 بار

Re: دوچرخه سوار ها بيان تو!

پست توسط empty box »

بازم سلام , برادرا يكي پيدا نميشه اين پست قبلي مارو دريابه ؟ :lol:
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط SERPICO »

سلام.
 [FONT=Times New Roman]ببینید عزیزان، در حال حاضر بدون شک بهترین مارک های دوچرخه توی ایران GIANT

، MERIDA

و Cannondale

هستن. منظورم دوچرخه های نیمه حرفه&shy;ای یا حرفه ای هستن که برای کار دوچرخه سواری کوهستان قابل اعتمادن.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p> 

[FONT=Times New Roman]که بین این سه برند GIANT

و Cannondale

توی چین تولید می&shy;شن که شایان ذکر هیچ چی از کیفیتشون پایین نیومده چون تنها امتیاز ساخت افتاده دست چینی ها، ولی دستگاهها و تکنولوژی همون دستگاهها و تکنولوژی قدیم هستن. اما MERIDA

هنوز دست آلمان. <o:p></o:p> 

[FONT=Times New Roman] با اطمینان می تونم بگم دو چرخه های نیمه حرفه ای مریدا مثل Sub 40, Su 60و TFS 100 از دوچرخه های رده نیمه حرفه ای جاینت بهترن (من خودم جاینت دارم)   
 [FONT=Times New Roman]اماتو رده ی حرفه ای یعنی بالای 800 تومن جاینت حرف اول رو می زنه. مریده هم حرف برای گفتن زیاد داره ولی نه به اندازه ی جاینت. یکی از مزیت های دوچرخه های جاینت طراحی منحصر به فرد تنه هست که فقط مختص جاینت هستش.  
 [FONT=Times New Roman]TFS 100  
 [FONT=Times New Roman]دوچرخه ی خوب و عالیه. مخصوصاً طراحیش که مثل دوچرخه تیم مریدا هست. 24 دنده ست دئوربا کمک های SR Sountor، زین و میله زین Xmission، لاستیک دور ابریشم و کلا خیلی باحال. من یه TFS 100 2009 رو همین یک هفته پیش سوار شدم. دوچرخه قابل اعتماد و خوش دستیه. پیش نهاد می کنم اگه تو مایه های 500 می خواین پول بدین همین دوچرخه رو بردارین.  

بي تو اين جاده مي رسه به ناکجا
تکيه گاهم باش تو اي خدا ...

اي خدا...

اي خدا...
New Member

پست توسط Behnam-Rj »

دوچرخه جاینت yukon چطوره؟می ارزه؟ (قیمت yukon 2007 460.000 )
New Member

راهنمایی کنید

پست توسط jmehrab »

سلام دوستان گرامی
من اولین بار هست به این انجمن میام ولی احتمالا در آینده نزدیک بیشترمیام چون قصد دارم دوچرخه سواری نیمه حرفه ای انجام ‏بدم . چند سالی هست که یک دماوند دارم که کارش خیلی خوب بود ولی برای مسیرهای نا همواری که میریم مشکلاتی دارم . ‏میخوام یک دوچرخه سبک کراس کانتری نیمه حرفه ای بخرم وبودجه 500 تا 600 برام عالیه اما تا700 و 800 هم شاید بتونم جور ‏کنم .‏
‏1 ) الان شما با فرض بودجه 600 تومان چه دوچرخه ای رو پیشنهاد میکنید از دو برند جاینت و مریدا ؟
‏( لطفا مدلش رو هم بگید )‏
‏2 ) من توی مشهد دوچرخه های زیادی دیدم که تنه شبیه تنه اصلی که تو سایت شرکت تولید کننده هست اما قطعاتش از لاستیک ‏گرفته تا ریز ترین اجزائشون متفاوت هست .سوالم اینه که آیا اینکه دوچرخه های تقلبی جاینت به وفور وارد شده درسته ؟ اگر درسته ‏چه طور باید این رو فهمید ؟ ضمنا من شنیدم شرکت مریدا که اون هم تایوانی هست ( البته مریدا اصالتا آلمانی هست ) هنوز اجازه ‏نداده که تنها نمایندگی اش تو ایران جنس های تقلبی روی مدل هاش بزنه .آیا این صحت داره ؟
این طور که از تحقیقاتی که تو یک ماهه اخیر کردم میشه فهمید احتمالا با این پول اگر مریدا انتخاب کنم بتونم مدل های بهتری ‏بخرم تا بخوام به جاینت پول بدم ( چون جاینت بالخره به واسطه اسم و رسمش تو ایران قیمت هاش کمی بیشتره ) . نظر شما چیه ؟ تصویر

خیلی ممنونم از راهنمایی تون پیشاپیش که واقعا نیاز دارم چون این فروشنده ها اغلب فقط از اجناس خودشون تعریف میکنن و البته ‏اطلاعات تخصصی هم ندارن . گفتم اینجا مطرح کنم تا دوستان اهل فن و تجربه راهنمایی ام کنن. با تشکر ‏
New Member

پست توسط music_tehran »

درود بر شما
با توجه به اینکه از آخرین پست خیلی وقته که میگذره میخوام ببینم آیا کسی میتونه کمکم کنه میخوام یه دوچرخه بخرم
امروز گمرک بودم آمار دادن بهم بودجه ۲۵۰ تا ۳۰۰ دوچرخه های اورلورد، ویوا و هاسا رو معرفی کردند
میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه کدومو بگیرم
چیزهایی که اشاره کردند : دنده اینا شیمانو آسرو و کمک جلو قابل تنظیم یا معمولی

اگه کسی لطف کنه کمک کنه ممنون میشم
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

Re:

پست توسط pouyadh »

hajahmadi mohammad نوشته شده:يك ويدئوي خيلي جالب براي مقايسه بين شانژمان هاي shimano DEORE و sram X.6 :

[External Link Removed for Guests]

سلام مقايسه بين شانژمان هاي shimano DEORE و sram X.5 : عالي بود من رو دوچرخم شانژمانsram X.5 هست
New Member

پست توسط iran2011 »

سلام
من می خوام یک دوچرخه ویوا در حد 200 تا 350 بخرم اگر امکان داره بهترین مدل هاش (کمک فنر دار ) رو برام معرفی کنید

با تشکر تصویر
New Member

Re:

پست توسط mahdis82 »

Frogfoot نوشته شده:
مارک دوچرخه من VIVA هستش و توي مسيرهاي 130 -140 کيلومتري خيلي خوب جواب داده و تا حالا هم اذيت نکرده قيمتش هم حدود 250 هزار تومانه من ازش راضيم.

منم یه مدل Viva دارم، قیمتش حدود 275 بود. ازش راضیم، دنده، دسته دنده، و چرخ دنده هاش Shimano هست. بدنه اش هم آلیاژ آلومنیوم هست، ساخت تایوان، روی بدنه هم اسم Shimano حک شده، ولی من جایی در سایت Shimano ندیدم که خودش بدنه هم تولید کنه. لاسیتک ها از جنس نایلون هستند، طوقه ها از آلیاژ آلومینیوم. ترمزها از نوع V-Brake هستند. یک کمک فنر روی دوشاخه جلو داره. ظاهرا کل سیستم فرمان و کمک فنر محصول شرکتی بنام Zoom هست.
ازش برای رفت و آمدهای درون شهری، و گاها دوچرخه سواری با دوستان در مسیرهای خارج شهر، طبیعت، و کوهستان استفاده میکنم. البته این دوچرخه Hybrid هست، و برای مصارف حرفه ایی کوهستان نیست، برای همین هم من ازش برای مسیرهای صعب العبور استفاده نمی کنم. در هر حال، ارزش پولش رو داشت!
البته بزرگترین مشکل اینجور دوچرخه ها، همون بزرگترین مزیتشان هست: سبکی دوچرخه و قیمت بالای تجهیزات آن، و جدا شدن قسمت های مختلف دوچرخه برای حمل و نقل و نگهداری راحتتر آن، باعث میشه که احتمال دزدیده شدن آنها افزایش پیدا کنه. مجبوری هر جا میری، یه میله ایی پیدا کنی و بدنه و چرخ جلو رو بهش قفل کنی، چون باز کردن چرخ عقب یخورده بیشتر طول میکشه و طرف باید یخورده وارد باشه. باز هم با این حال، نمی تونی دوچرخه رو در این حالت مدت زیادی نگهداری، چون اگر کسی وارد باشه و فرصت کافی هم داشته باشه، میتونه دوچرخه یا بعضی از اجزائش رو بدزده، یا اگر موفق نشد بدزده، بهش خسارت بزنه، مثلا دسته دنده رو بشکونه، و...!! :?

میشه بگی کدوم مدلشه من می خوام دو چرخه بخرم اتفاقا به سایت ویوا هم سر زدم می خوام بدونم کدوم مدل ویوا هستش؟تصویر
New Member

پست توسط mahdis82 »

iran2011 نوشته شده:سلام
من می خوام یک دوچرخه ویوا در حد 200 تا 350 بخرم اگر امکان داره بهترین مدل هاش (کمک فنر دار ) رو برام معرفی کنید

با تشکر تصویر

سلام من وبسایت ویوا رو بهت میدم مدل هاش رو ببین بعد برو تو قسمت نماینده حرف ها رو هم از سمت چپ بخون چون بر عکس هستن بهد اگه خواستی تماس بگیر و یه چیزه دیگه این که حتما مدل رو از میون دو چرخه ها انتخاب کن بعد به خاطر بسپار و قیمت رو بپرس اگه خواستی مدل های دیگش رو هم ببین بهد مدل های 2011 از مدل های 2012 بهتره منظورم اینه قشنگ تر هست راستی توی صفحه اول پرچم ایران هست رو ی اون کلیک کن تا به وبسایت فارسیش بری: تصویرwww.viva-bicycle.com
New Member

پست توسط mahdis82 »

music_tehran نوشته شده:درود بر شما
با توجه به اینکه از آخرین پست خیلی وقته که میگذره میخوام ببینم آیا کسی میتونه کمکم کنه میخوام یه دوچرخه بخرم
امروز گمرک بودم آمار دادن بهم بودجه ۲۵۰ تا ۳۰۰ دوچرخه های اورلورد، ویوا و هاسا رو معرفی کردند
میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه کدومو بگیرم
چیزهایی که اشاره کردند : دنده اینا شیمانو آسرو و کمک جلو قابل تنظیم یا معمولی

اگه کسی لطف کنه کمک کنه ممنون میشم

به نظرم ویوا بهتره اینم سایتش : تصویرwww.viva-bicycle.com/ir
New Member

پست توسط mahdis82 »

بچه ها من می خوام دوچرخه بخرم مارک ویوا خوبه یا برم از گمرک بخرم؟ :-( :? 8-> :-o :-D :-?
New Member

پست توسط BENI22 »

mahdis82 نوشته شده:بچه ها من می خوام دوچرخه بخرم مارک ویوا خوبه یا برم از گمرک بخرم؟ :-( :? 8-> :-o :-D :-?

برو گمرک خیابان قلمستان اونجا دوچرخه های جاینت بخر ویوا زیاد تعریفی نیست
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”