قطاری سریع تر از هواپیما (+عکس)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 12
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

قطاری سریع تر از هواپیما (+عکس)

پست توسط F a T i M a »

[HR]<!-- / icon and title --><!-- message -->
<!-- google_ad_section_start -->[BLOCKQUOTE]مدلی از قطار مگلو، در محیط آزمایشگاهی جنوب غربی چین توسعه یافت؛ قطاری که قرار است از هواپیما نیز سریعتر حرکت کند. هرچند که برای به انتها رسیدن این پروژه راه زیادی باقی است. با تحقیقات انجام شده در دانشگاه Jiao Tong در شانگهای، مدلی از این قطار پر سرعت توانایی حرکت بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارد؛ یعنی معادل سرعت یک هواپیما. انتظار میرود این تکنولوژی تا ۱۰ سال آینده عملیاتی شود و تا سال ۲۰۳۰ در سراسر کشور گسترش یابد. با کمک این تکنولوژی، مسافران قادر خواهند بود فاصلهی بین پایتخت تا "گوانگژو" (۲۲۹۴ کیلومتر) را در زمان ۲ ساعت طی کنند. مسافتی که با استفاده از هواپیما ۳ ساعت طول میکشد.

 تصویر 
تنها دو کشور ایالات متحده و سوئیس هستند که بر روی این تکنولوژی تحقیق و پژوهش میکنند. بد نیست بدانید که از لحاظ تئوری با استفاده از این تکنولوژی میشود تا ۲۰۰۰۰ کیلومتر بر ساعت قطارها را به حرکت در آورد. برخی از مزیتهای این تکنولوژی، مصرف یک دهم سوخت مورد مصرف هواپیماها و ایجاد تقریبا هیچ نویز است. البته هزینهی استفاده از این تکنولوژی نیز نجومی است. یکی از استادان دانشگاه Jiao Tong البته با دیده شک به قضیه مینگرد. او از لحاظ فنی و اقتصادی آن را مورد سوال قرار میدهد و اضافه میکند که برای مردم بسیار خطرناک است که با کمک این تکنولوژی با میانگین سرعتی بیش از ۳۵۰ کیلومتر مسافرت کنند.

[/BLOCKQUOTE]
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: قطاری سریع تر از هواپیما (+عکس)

پست توسط Achilles »

همین الان هم فرودگاه شانگهای قطاری داره که با سرعت حدود 900 کیلومتر بر ساعت در چشم برهم زدنی مسافران را از فرودگاه پودونگ به وسط شهر انتقال میده.

جالب اینه که توی قطار جلوی چشم مسافران کیلومتر شمار گذاشته و همه میتونن سرعت قطار رو در هر لحظه ببینند.تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”