پرشیاelxدر مقابل زانتیا و پژو206تیپ5

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث خودرو و وسايل نقليه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

قفل شده
New Member

پست توسط Mehrdad66 »

عزیزم تعصب رو بزار کنار اونایی که تو بردی یقینا تیپ 2 بوده نه 5 ! این حرف واسه ماشین بازای اینجا خنده داره که میگی از پارس سوار 206 شدم راه نرفت!!! ضمنا مساله نازیدن به ماشین یا پول پرداختی مطرح نیست چون بنده خودم با اسپرو mpfi پرشیا رو سوسک کردم.ایشون احتمالا به ماشینشون مینازیدن.من 206 ندارم ولی خدا وکیلی نازیدن هم داره اونم در مقابل پرشیا که نه air bag داره نه abs درست حسابی.اینا همه امتیازه فداااااااااااات شم :-o :-) واگر ماشینی واقعا ماشین باشه 206 ماشینه نه پرشیا که اصلا اصلیت فرانسوی نداره و نسخه face lift شده ی 405 اونم با چه سال ساختی... :sad: :?
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

پست توسط M.Schumacher »

Mohsen1001 نوشته شده:kh.roozbeh,
با تيپ 6 اصلا نميشه اوانته رو زد ، چون اوانته موتور 2.0 ليتري داره و 140 اسب بخار با شتاب حدود 9 ثانيه (البته گيرباکس دستي) ، گرچه بستگي به دست فرمون راننده هم داره.

Mohsen1001 جان به نظر من حرف شما متين ولي فقط به اين دليله كه تيپ 6 اتومات هستش وگرنه آوانته كه سهله زانتيا رو ميخوره تو شتاب
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط farzad_sh_2020 »

Mehrdad66 نوشته شده:عزیزم تعصب رو بزار کنار اونایی که تو بردی یقینا تیپ 2 بوده نه 5 ! این حرف واسه ماشین بازای اینجا خنده داره که میگی از پارس سوار 206 شدم راه نرفت!!! ضمنا مساله نازیدن به ماشین یا پول پرداختی مطرح نیست چون بنده خودم با اسپرو mpfi پرشیا رو سوسک کردم.ایشون احتمالا به ماشینشون مینازیدن.من 206 ندارم ولی خدا وکیلی نازیدن هم داره اونم در مقابل پرشیا که نه air bag داره نه abs درست حسابی.اینا همه امتیازه فداااااااااااات شم :-o :-) واگر ماشینی واقعا ماشین باشه 206 ماشینه نه پرشیا که اصلا اصلیت فرانسوی نداره و نسخه face lift شده ی 405 اونم با چه سال ساختی... :sad: :?

سلام.دوست عزيز اگه يكم درست خونده بودي كلمه elx را مي ديدي ديگه اين حرف ها را نمي زدي :x . من خودم شخصا حالم از پارس معمولي بهم مي خوره. :sad: موتور پارس معمولي موتور نيست. مي توني بري از هركي كه معمولي داشته و بعد elx سوار شده بپرسي ببيني چقدر فرق داره. درضمنبگم كه تمام 206ها تيپ 5 بودن. تيپ 6 كه اصلا راه نميره. تيپ 5 بهتر از 6 هست ولي بازم پارس elx را نمي گيره. در ضمن ترمز abs هست و اگر دقت كني ايران خودرو داره سفارشي روي elx ها هم air bag نصب ميكنه. اگه ديگه حرفي داشتي براي گفتن من در خدمتم. من به ماشينم نمي نازم چون عاشق زانتيا 2000 هستم. ولي بهتر از 206 هست. امنيتش 100 برابر هست. :-D
بهترين سايت براي دانلود

[External Link Removed for Guests]
New Member

پست توسط Mehrdad66 »

سلام. اولا بنده elx رو دیدم که میگن 110 اسب بخاره!!! اینم میدونم که 6 اتوماتبک کمتره شتابش از 5 که به لطف over drive کمی بهتر شده منظورتو از راه نمیره نمیفهمم!!.اگه شاسی s (over drive رو فعال کنی بازم elx رو قورت میده تیپ 6. موتور elx چندان فرقی با معمولیش نداره فقط سرسیلندرش ماله زانتیاست همین.من خودم با تیپ 5 elx رو گرفتم خب حقیقت تلخه اونم نه 1 بار. 206 هم سبکتره هم ایرودینامیکش بهتره از پرشیا باور نمیکنی از بچه های همین جا بپرس. پرشیا با اینکه قدیمی تر از 206 هست چون بزرگتره میگن ایمنیش بیشتره لازم به ذکره 206 طوری طراحی شده که تو تصادف شدید کاپوت تخریب میشه و موتور به سمت زمین متمایل میشه و به سرنشین صدمه نمیزنه ولی در خودرو های دیگه موتور مثل اکاردئون جمع میشه و میاد تو اتاق.پشت موتور و ستون ها با فولاد تقویت شده.یه نگاه به ساختار اتاقش بنداز پس جثه بزرگ به معنی ایمنی بیشتر نیست :-o یه سر اگه به پارکینگ بیمه بزنی و نمونه های چپی و جلو خورده پرشیا و 206 رو مقایسه کنی قطا متوجه میشی. و در مورد air bag و abs شما سیستم نصب شده توسط کمپانی رو با نصب شده توسط مهندسین ایران خودرو رو یکی نکن!!!.و همچنین air bag .این 2 فقط نمونه ای از تمایز بود وگرنه تمایز زیاده مثل سیستم تهویه ی اتوماتیک سیستم ورود بدون کلید سیستم ضد سرقت یا ECU بسیار پیشرفته تر از پرشیا. اینجا باید بگم که از ماشینای داخلی فقط 206 و گل استاندارد ترمز با ضریب منفی( 0 )دارند(میان خودرو های هم رده)(پراید=7/6- ار دی 7/5- 405و پرشیای معمولی 7/4- سمند 7/3- ای ال ایکس 7/2- ) و از نظر ایمنی بنز و مگان( 5) ستاره 206( 4 )ستاره و ورنا (3) ستاره از موسسه ی استاندارد ایمنی اروپا کسب کردن . خاستی لینک این اطلاعاتو میدم بهت :) عزیزم پرشیا فقط تو ایرانه که مقبوله. پس بازم میگم تعصب رو بزاریم کنار خیلی بهتره اینم فقط به خاطر تایید حرفم میگم پدر بنده elx داره ولی من شخصا اسپروی خودمو ترجیح میدم خب سلیقه ها و انتظارات فرق داره. :D
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

دوستان عزیز

لطفاً از پرداختن به مسائل اینچنینی که هیچ طرف قانع نمیشه ، خودداری کنید.

با دلیل و مدرک صحبت کنید تا بیانتون برای همه قابل قبول بشه.

تاپیک قفل شد...
قفل شده

بازگشت به “متفرقه وسايل نقليه”