سوال در مورد SEO و بک لینک

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 446
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۸:۵۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

سوال در مورد SEO و بک لینک

پست توسط R.A.F »

از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند میخواستم بپرسم که سایت من که در حال حاضر PR صفر هستش، اگه برای یکماه بک لینک PR8 بخرم، پیج رنک من چند میشه؟

بعد از یکماه که لینک سایت من از سایت مورد نظر برداشته میشه، پیج رنک من به همون حالت اول یعنی PR صفر برمیگرده؟


ممنون
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: سوال در مورد SEO و بک لینک

پست توسط Solver »

 .A. , عزیز

PageRank یک الگوریتم بود که در سال های دور گوگل برای فهرست کردن نتایج جستجو بر آن تکیه می کرد، بعد از مدتی هم در تولبار خودش قابلیت مشاهده ضریب اون را نمایش داد. در اصل پیج رنک 0.00000 است. و اونها که پیج رنکشان به یکان برسد یعنی در صفحه اول نتایج جستجو هستند و مشخص است پیج رنک 10 یعنی رتبه 1 در صفحه 1 گوگل.

اما این مربوط به گذشته است، با تغییر سیستم های جستجو گوگل و روی کار آمدن وابستگی به کلمات کلیدی (یک صفحه برای کلمات مختلف جایگاه های متفاوتی در نتایج جستجو دارد) همینطور با توجه به همین قضیه خرید و فروش پیج رنک ها و بی کیفیت شدن نتایج جستجو، گوگل هر چند که نتایج خودش را بر اساس این PR دیگر فهرست نمی کرد بلکه چندی قبل تر دیگر آپدیت PR را نیز متوقف کرد و فکر نمی کنم دیگر هم فعالش کرده باشد.

بنابراین با هدف تغییر PR گوگل خود هیچ فعالیتی نکنید چون احتمالا بی نتیجه خواهد بود. چیزی که سئو کارها این روزها اون را جایگزین PR میداند نوعی رتبه دهی به صفحات هست که موسسه سئو موز ارائه می کند با نام Page Authority که نمره صفحه از 100 می باشد و البته کاملا پویا هست یعنی خیلی زود به روز می شود.

میتونید تولبار سئو موز را نصب کنید یا از ابزارهای آنلاین برای مشاهده Page Authority صفحات خود استفاده کنید.

لازم به اشاره هم هست که هم PR و هم Page Authority هر دو همانطور که مشخص است مربوط به Page هستند نه سایت! یعنی صفحات مختلف یک سایت PR و PA های متفاوتی دارند. معمولا PR و PA صفحه نخست را به کل سایت اطلاق می کنند که نادرست است.

خرید بک لینک در PA موثر است، اما در سیستم های نوین بک لینک هایی ارزشمند هست که کسی روی انها کلیک کند در غیر اینصورت ارزشی ندارند. به این ترتیب حجم زیادی از بک لینک های غیر واقعی و تبلیغاتی بی فایده شده اند.

در این حوزه نکات ریز و درشت فراوان دیگری هم هست که بهتره با جستجو یا از سخن دیگر دوستان ازش مطلع بشید که من هم از پر حرفی بیشتر معاف بشم.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”