جنگنده های ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

Re: جنگنده های ایران

پست توسط nima20 »

با سلام خدمت دوست عزیزم
باید به اطلاع عزیزان برسونم که این موضوع قبلا مفصل در موردش بحث شده که حهت اطلاع از محتویاتش من لنکشو میزارم

مهمترين هواپيماهاي حال حاضر ايران چيست؟
forum-f182/topic-t43564.html
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

تمامی جنگنده هایی که قبل ازانقلاب خریداری شده اند مانند F1 و F4وF5 و F14

جنگنده ای با نام F-1 در نیروی هوایی نداریم. این هواپیما با نام Mirage F-1 شناخته میشود و تا حالا ندیده ام کسی اون رو F-1 نامگذاری کنه. در ضمن این جنگنده ی فرانسوی قبل از انقلاب خریداری نشده وپیش از جنگ اول خلیج فارس به همراه چندین مدل دیگر از عراق به ایران فرار کردند و دیگر به عراق بازگردانده نشدند
در مورد مقاله ای هم که در مورد جنگنده ها قرار دادید اشکالات زیادی درش هست و خیلی نمیتونه معتبر باشه
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

پست توسط nairen »

در مورد نام جنگنده که F1 نوشته بودم معذرت میخوام اسم کاملش رو ننوشتم و درسته من نام جنگنده های فراری رو ذکر نکردم که تعداد مدلهای زیادی بود ولی از همه بیشتر جنگنده میراژ رو صید کردیم که الان در نیروی هوایی ما به کار میره
اما در مورد مقاله همونطور که گفتم تعداد جنگنده ها منبعی درست و قابل اطمینان نداره ولی نوع جنگنده ها مطمئنا صحیح است و وضعیت اونها از نظر عملیاتی بودن یا نبودن هم با توجه به شرایط عاقلانه به نظر میرسه!!
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1693 بار
سپاس‌های دریافتی: 4853 بار

پست توسط Miliali »

nairen نوشته شده:

البته این جنگنده ها در حال حاضر با رنگ آمیزی آبی استاندارد یگانهای دفاع هوایی نگهداری میشود به تصویر دقت کنید(شماره سریال 6073-3 یکی از اولین دریافت هاست)
(ایران در سال 2001 اقدام به خرید 24 فروند از این جنگنده نمود البته در سیر تحویل قرار دارد)

.

من در پست شما تصویری نمی بینم
New Member

پست توسط nairen »

ببخشید Miliali منظور شما چه جنگنده ای هستش؟؟
اگه منظورتون صاعقه هست من خوشحال میشم در مورد اون و استفادش در نیروی هوایی و از همه مهمتر تولید انبوه اون مطالبی رو با ذکر منبع بنویسین در مورد رنگ آبی هم باید بگم رنگ آبی که مخصوص نیروی دفاعی هست آبی کمرنگ هستش که الان همه جنگنده های میگ 29 ما این رنگی هستن میتونین عکسشون رو در صفحه اول ببینین رنگ صاعقه آبی پررنگه که هیچ جنگنده با این رنگ رو من ندیدم.که نشون دهنده این هست که این جنگنده ها برای نمونه ساخته شدن.
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1693 بار
سپاس‌های دریافتی: 4853 بار

پست توسط Miliali »

,

من منظورم سوخو 27 یا سوخو 30 ایرانی بود . چون در متن پست نوشته شده بود :

این جنگنده ها در حال حاضر با رنگ آمیزی آبی استاندارد یگانهای دفاع هوایی نگهداری میشود به تصویر دقت کنید(شماره سریال 6073-3 یکی از اولین دریافت هاست ....

فکر می کنم در مورد آذرخش صاعقه و.... در بخش نیروی هوایی ایران مطالب زیادی باشه . من خودم فقط یک خواننده علاقمند هستم ولی دوستان زیادی هستند که خیلی وارد هستند و می توانند در این مورد مشارکت داشته باشند.تصویر
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

پست توسط sokuteasemuni »

با سلام به دوستان جدید،سوخو24 در اختیار ارتش و سوخو 25 دست سپاهه
[External Link Removed for Guests]
New Member

پست توسط nairen »

خب
ممنون از مشارکتتون
اگه ممکنه مقاله هایی که از اول این بحث قرار دادم رو مطالعه کنین و اگه اعتراضی به اونا دارین بیان کنین در ضمن اگه جنگنده ای تازه ای رو در نیروی هوایی ایران میشناسین همراه با تصویرش قرار بدین و اگه در مورد جنگنده های صاعقه و آذرخش اطلاعاتی مبنی بر تولید انبوه دارین قرار بدین تا در آخر یه نتیجه کلی رو در مورد جنگنده های ایران قرار بدیم.
بازم ممنون
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 67 بار
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط pourya-x »

دوستان کسی در مورد این دو تصویر چیزی میدونه؟ تصویر

این جنگنده ها چی هستن و اینکه ظاهرشون هم مشابه هم هست ولی یکی با پرچم ایران و اون یکی با پرچم عراق !!!

موضوع چیه ممنون میشم اگه میدونید بگید قضیه چیه؟
تصویر

تصویرتصویر
وقتی با یک انگشت به کسی اشاره میکنی بیاد داشته باش که سه انگشت دیگه به طرف خودت میباشد.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

pourya-x, عزیز هر دو تصویر، جنگنده ی F-5 Tiger II هستند. تصویر متعلق به ایران مونتاژ است و بر روی ان عبارت Navy که بیانگر نیروی دریایی ایالات متحده است و همچنین علامت نیروی هوایی امریکا بر روی ورودی هوا وجود دارد. حتی نام اسکادران خدمتی این جنگنده در امریکا هم نوشته شده است: VFC-13
البته ایران جنگنده ی F-5 رو در اختیار داره و هنوز هم از این جنگنده استفاده میکنه
تصویر سمت راست نیز همین طور است و به نظر میرسه مونتاژ باشه. یعنی هم عبارت Navy و هم نشان نیروی هوایی امریکا رو داره.
در ضمن چیزی که اینجا جلب توجه میکنه سیستم سریال بندی روسی بر روی جنگنده هاست که نمایانگر اینه که این جنگنده ها متعلق به مدرسه ی تسلیحات نیروی دریایی امریکا(TOP GUN) هستند
اینم یه تصویر از جنگنده های اف-5 تاپ گان
تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical »

سلام
همونطور که دوست خوبم نوید گفت اینها f-5N یا اف 5 مهاجم متعلق به نیروی دریایی امریکا هستند . البته تواوت های چشمگیری با اف 4 های ما دارا هستم و ظاهرا چند نمونه از انها قادر به حمل موشک امرام هست .

نوید جان عکس پرچم روی دم هواپیما ها واقعی هست . :-o
اینها هواپیما های هدف هستند یا بهتره بگم هواپیماهای گروه دشمن در تمرینات هوایی به همین منظور اونها رو به شکل اسکین جنگنده های دشمن ایالات متحده و با پرچم اونها رنگ امیزی میکنند . همونطور که سابقا f-4N و احتمالا اگر اشتباه نکرده باشم F-14N هم در نیروی دریایی امریکا مشغول به خدمت به عنوان مهاجم بودند . احتمالا یکی دیگر از جنگنده هایی که به عنوان مهاجم در حال خدمت هست F-16N متعلق به نیروی دریایی هست . برای شبیه سازی مانور میگ 29 در داگفایت .
موفق باشید :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical »

از مدیریت محترم بابت پست مجدد عذر خواهی میکنم . اما نکته ای رو باید یاد اور میشدم.
نوید جان عکس پرچم روی دم هواپیما ها واقعی هست . :-o
اینها هواپیما های هدف هستند یا بهتره بگم هواپیماهای گروه دشمن در تمرینات هوایی به همین منظور اونها رو به شکل اسکین جنگنده های دشمن ایالات متحده و با پرچم اونها رنگ امیزی میکنند . همونطور که سابقا f-4N و احتمالا اگر اشتباه نکرده باشم F-14N هم در نیروی دریایی امریکا مشغول به خدمت به عنوان مهاجم بودند . احتمالا یکی دیگر از جنگنده هایی که به عنوان مهاجم در حال خدمت هست F-16N متعلق به نیروی دریایی هست . برای شبیه سازی مانور میگ 29 در داگفایت .
موفق باشید :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”