درمان ها و روش های زیبا تر کردن دندان ها در دندانپزشکی زیبایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 29
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸, ۴:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

درمان ها و روش های زیبا تر کردن دندان ها در دندانپزشکی زیبایی

پست توسط teletexting »

درمان های مختلفی در این تخصص بر روی دندان ها صورت میگیرد، که در ادامه با برخی از این درمان ها بیشتر آشنا خواهید شد. اگر میخواهید بدانید که دندانپزشکی زیبایی چگونه میتواند به لبخند شما زیبایی ببخشد ادامه مقاله را از دست ندهید.
زیبایی دندان با کمک گرفتن از کامپوزیت‌ها
طی فرآیند [External Link Removed for Guests]، موادی که همرنگ دندان ها هستند با کمک چسپ های مخصوصی به بخش جلویی دندان ها متصل میشوند یا پیوند میخورند. اگر دندان ها به صورت جزئی کج شده باشند و به کمک کامپوزیت ظاهر نامناسب آن ها را پنهان کنند، به آن زیبایی بدون کمک از ارتودنسی گفته میشود.
کامپوزیتها مشابه روکش های دندانی هسند با این تفاوت که زیباتر هستند، استحکام بیشتری دارند و به بافت دندان ها آسیبی وارد نمیکنند. خوشبختانه نسل های جدید کامپوزیت با تمام ویژگی های مثبت خود این روزها در خدمت دندانپزشکی زیبایی در آمده اند و استقبال از آن ها نسبتا خوب است.
ویژگی ای ساختاری و ظاهری کامپوزیت های نسل جدید به قدری حیرت آور است که بیماران و مراجعان به خوبی لزوم استفاده ازآن ها را درک کرده اند و از آن رضایت کامل دارند.
لمینت های سرامیکی
دندان های که تغییر رنگ داده اند یا عیوب ظاهری دارند طی این روش با کمک لایه هایی از سرامیک پوشانده میشوند و جز زیبایی، چیزی از آن ها دیده نمیشود. استفاده از [External Link Removed for Guests] سرامیکی مستلزم تراش خوردن بخشی از ضخامت مینا است.
روکش دندان
دندان هایی که آسیب وارد شده به آن ها نسبتا وسیعتر است را میتوان با کمک روکش دندان ترمیم کرده و زیباتر نشان داد. هرچند که کارایی ونیرها در زیبایی دندان بیشتر است اما چون روکش ها سطح بیشتری را میپوشانند، و کم هزینه تر هستند، با استقبال بیشتر مواجه هستند.
بریج یا پل‌های بین دندانی
بریج ها نیز نوعی از تکنیک های زیبایی و ترمیم دندان محسوب میشوند. در این روش با کمک دو دندان مجاور اقدام به نصب روکشی به فرم پل میکنند تا خلاء به وجود آمده در پیوستگی دندان ها جبران شود.
ایمپلنت ها
زمانی که یکی از دندان ها به هر دلیلی بی افتد جای خالی آن معمولا مشکل بزرگی در زیبایی دندان های شما خواهد بود. برای جبران این مشکل، ایمپلنت ها میتوانند گزینه بسیار مناسبی باشند تا علاوه بر پر کردن فضای خالی، ظاهری بهتر به طرح لبخند ببخشند. هرچند که [External Link Removed for Guests] بیشتر برای بهبود و اصطلاح است اما نمیتوان تاثیر آن در مفهوم زیبایی را در نظر نگرفت.
جراحی بر روی لثه ها به منظور زیبایی
دندان ها هیچگاه بدون وجود لثه ها، زیبا به چشم نمی آیند و بیشتر شبیه به ساختارهای دراز و بلندی هستند که از استخوان بیرون زده اند. اما با وجود لثه ها دندان ها هم زیباتر هستند. گاهی اوقات جهت ایجاد یا اصلاح طرح لبخند دندانپزشک زیبایی اقدام به انجام عمل جراحی لثه میکند تا با تنظیم ارتفاع آن ها لبخندها بهتر و گیراتر شوند.
سفید کردن دندان ها با فرآیند بلیچینگ
قطعا یکی فاکتورهای دخلیل در ظاهر دندان ها رنگ آن ها است. دندان هایی که سفید هستند نشان میدهند افراد به بهداشت و سلامتی خود اهمیت میدهند و برعکس دندان هایی که تیره و بد رنگ هستند نشان میدهند اوضاع سلامت عمومی اشخاص اصلا جالب نیست.
[External Link Removed for Guests] از جمله راه کارهایی است که به زیبایی دندان منجر میشود و میتواند چندین درجه دندان ها را سفید و درخشانتر کند.
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰, ۱:۰۶ ب.ظ

Re: درمان ها و روش های زیبا تر کردن دندان ها در دندانپزشکی زیبایی

پست توسط fatimaaaach21 »

علاوه بر درمان های تخصصی میتونین از درمان های عمومی تر مثل کرم ها و ... برای سلامت دندون هامون استفاده کنیم که با تخفیف های تخفیف هات از داروکده به راحتی قابل خریداری هستند.
ارسال پست

بازگشت به “پزشكي و درمان”