اینکه‌ دیگر سخن‌ احمدی‌نژاد و ... نیست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

اینکه‌ دیگر سخن‌ احمدی‌نژاد و ... نیست؟

پست توسط Mr.Amirhessam »

روزنامه ابتکار نوشت:

بعضی ازهمین‌هایی که دراستقبال بودند وشما (استاندار) از آنها تعریف کردید خانمهایی بودند که درعرف معمولی به آنها می‌گویند خانم «بدحجاب». اشک هم از چشمش دارد می‌ریزد، حالا چکار کنیم ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه دل متعلق به این جبهه است. او یک نقص دارد، مگر من نقص ندارم؟ با این نگاه و روحیه برخورد کنید.

این فرمایشات رهبرمعظم انقلاب بود که در سفر به خراسان شمالی فرمودند و حالا کلاه خود را قاضی قرار دهید وببینید چقدر بین آن چه به نام حکومت انجام می‌شود و آن چه در کلام رهبر نظام هست اختلاف وجود دارد. این سخن حکم نص را دارد و جای ابهام برای تفسیر نگذاشته است.

یکی ازامتیازات احکام اجتماعی اسلام این است که از ابعاد مهم انسانی برخوردار است. حفظ کرامت انسانی محور همه دعوت‌ها است. دعوت به حجاب هم ازاین قاعده مستثنی نیست.

حجاب می‌بایست در خدمت حفظ شان انسانی زن باشد، نمی‌توان به بهانه بدحجابی اصل شان و حیثیت انسانی فرد را مورد تعرض قرار داد. بنابراین برخوردهای خشن وعلنی هیچ نسبتی با این هدف غایی ندارد، دعوت به حجاب نباید موجب لطمه وارد آوردن به شان انسانی گردد. نمی‌توان بنام ضرورت حجاب انسانیت کسی را لگد مال کرد و او را به استهزاء گرفت و تحقیر کرد.

آن چه مهم است این است که او یک انسان است و انسان بودنش اصل و بنیان می‌باشد. حجاب هم به خاطر شان انسانی اش ضرورت پیدا کرده است. حالا این منطق را مقایسه کنید با آن چه از برخوردها در اخبار و به وسیله تصاویر انعکاس پیدا می‌کند. انتشار عکس ها، خبرهایی که حکایت نادیده انگاشتن جایگاه و منزلت انسانی را در برخوردها به نمایش می‌گذارد به طبیعی خلاصه کردن همه منکرات در چهار تار موی بیرون یک دختر خانم و بسیج همه امکانات برای برخورد با آن به عنوان مظاهر منکراتی مصداق دور افتادن از اصل و گرفتار انحراف شدن است.

در آموزه‌های دینی اولویت بندی نسبت به منکرات وجود دارد، یعنی اگر در جامعه ای منکرات زیادی رواج دارد اولویت در برخورد با زشت ترین آنهاست. زشت ترین منکرات آن منکری است که بیشترین اثر سوء اجتماعی و تاثیر در معاش و زندگی و اعتقاد مردم داشته است و اصولا بخشی ازهمین برخوردها که به نام مبارزه با بدحجابی صورت می‌گیرد خود جزو مصادیق زشت ترین منکرات به حساب می‌آید. خلاصه آقایان این کلام رهبر انقلاب بود نه سخن احمدی نژاد و ... است، پس لطفا با این مقیاس عملکرد خود را ارزیابی کنید.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ آبان ۱۳۸۶, ۳:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: اینکه‌ دیگر سخن‌ احمدی‌نژاد و ... نیست؟

پست توسط big-man »

خوب حرف رو زد کی عمل میکنه؟
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: اینکه‌ دیگر سخن‌ احمدی‌نژاد و ... نیست؟

پست توسط f14tomcat »

قابل توجه گشت ارشاد!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: اینکه‌ دیگر سخن‌ احمدی‌نژاد و ... نیست؟

پست توسط FREE MAN »

حکایت بعضی مسئولین شده حکایت مسلمونایی که زمان پیامبر توی مسلمونی از ایشون میخواستن سبقت بگیرن ....
سبقت ممنوع:

يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تُقَدِّمُوا بَيْنَ يَدَيِ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ سَمِيعٌ عَلِيمٌ(1)
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! (در هيچ كارى) بر (حكم) خدا و پيامبر او پيشى نگيريد و از خداوند پروا كنيد، كه خداوند شنوا و دانا است.

-----------------------------------------

تفسیر و نکته های این آیه:

-------------------------------------------

گفته شده در شان نزول این آیه که اشاره به بعضی از اعمال مسلمین دارد که عباداتشان را قبل از وقت انجام می دادند در این موقع این آیه نازل شد (تفسير القرطبي، ج 9، ص 6121)

----------------------------------------------------------------------------

فطرت و عقل و شرع به انسان دستور مي‏دهند كه در كاري كه بر عهده انسان نيست، دخالت كردن غلط است چرا که پيشي گرفتن از حکم خدا و رسول خدا عين عقب افتادگي است
در آیات قرآن می خوانیم که( قُلْ أَطيعُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْكافِرينَ ) بگو: از خدا و پيامبر اطاعت كنيد. پس اگر روى گردانيدند [بدانند كه‏] يقيناً خدا كافران را دوست ندارد(آل عمران 32)
بنا بر اين چون مومنان ادعای ایمان دارید بايد با اطاعت از فرمان او و پيامبرش اين را اثبات كنند چرا که سرپيچى از فرمان خدا و پيامبر، برابر با كفر است


-------------------------------------------------------

در حدیثی اميرالمؤمنين علي عليه السلام مي‏فرمايد : " « ان الله حدد حدودا فلا تعتدوها و فرض فرائض فلا تتركوها و سكت عن اشياء لم يسكت عنها نسيانا فلا تتكلفوها » " . يعني خداوند حدود و مرزهائي قرار داده است ، از آنها تجاوز نكنيد ( محرماتي قرار داده آنها را نقض نكنيد ) ، و واجبات و فرائضي قرار داده آنها را ترك نكنيد ، و درباره بعضي چيزها سكوت كرده‏ است ( نه آنها را حرام كرده و نه واجب ) ، اين سكوت از روي فراموشي‏ نبوده است بلكه خواسته است شما در آن موارد آزاد باشيد . پس شما خود را در آن زمينه‏ها به تكلف و مشقت نيندازيد و از پيش خود براي خود به‏ نام دين و خدا تكليف درست نكنيد( بحار الأنوار ، ج‏2، ص: 260)

-------------------------------------------------------

خدا وند در آیه ای از قرآن فرشتگان را معرفی می کند که: : فرشتگان كساني اند كه (لا يسبقونه بالقول و هم بامره يعملون) ، فرشتگان هرگز جلو نمي افتند و تابع امر خدا هستند، (انبیاء آیه 27 )، سپس در سوره حجرات به مومنان خطاب می کند که از فرمان خدا و پیامبر پیشی نگیرید تابع دستور حق باشيد، يعني همانند فرشته باشيد، فرشتگان تابع اند، شما هم تابع باشيد. تا خوي فرشتگي در شما ايجاد شود، خود فرشته بشويد.

------------------------------------------------------
چقدر خطاب اول آیه زیباست اول به مومنان شخصیت می دهد و آنان را با احترام خطاب می کند(يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا) و بعد به آنها می فرماید ای مومنان حواستان جمع باشد بر حکم خدا پیشی نگیرید

این آیه به ما تعلیم می دهد که چگونه همدیگر را مخاطب قرار دهیم
-------------------------------------------------------

قرآن می فرماید که در هیچ کاری بر حکم خدا و پیامبرش سبقت نگیرید این نهی شامل انواع پیشی گرفتن می شود اعم از امور عقيدتى، اجتماعى، سياسى، اقتصادى و غير آن و حتی آیه نهی می کند که در کردار و گفتار از خدا و رسولش جلو نیفتید

-------------------------------------------------------------

در اول آیه می فرماید(اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد) و در آخر آیه می فرماید(تقوی پیشه کنید)تا به مومنان یاد آوری کند که ایمان و عمل صالح لازم و ملزوم یکدیگرند

------------------------------------------------------------

طبق معنای آیه کسی می تواند ادعای ایمان کند که بر حکم خدا و رسولش پیشی نگیرد و عقب نیفتد
به بیانی دیگر:
تقواى الهى، مستلزم تسليم محض بودن در برابر حكم خدا و رسول (ص) است

-------------------------------------------------------------

گروهى به گمان عبادت، انقلابى بودن و زهد و ساده زيستى، از خدا و رسول پيشى می گیرند و به قول معروف كاسه‏ى داغ‏تر از آش شدند. قرآن ازعمل این افراد هم نهی می کند

------------------------------------------------------------

اشتباهات و تندروى‏هاى خود را توجيه نكنيم‏ چرا که خداوند شنوا و دانا است(إِنَّ اللَّهَ سَمِيعٌ عَلِيمٌ)

-----------------------------------------------------------------
نمونه های سبقت گرفتن بر حکم خدا و پیامبرش در دوران تاریخ:

1- امام معصوم عليه السلام به شخصى فرمود: اين دعا را بخوان: لا اله الا الله ... تا آنجا كه مى‏فرمايد: «يحيى و يميت». شنونده از پيش خود جمله‏اى اضافه كرد و گفت: «و يميت و يحيى» حضرت فرمودند: جمله‏ى تو صحيح است، امّا آنچه من مى‏گويم بگو و سپس آيه‏ى‏ «لا تُقَدِّمُوا بَيْنَ يَدَيِ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ» را براى او تلاوت فرمودند. ( . خصال صدوق، ج 2، ص 62.)

2- بعضى اصحاب پيامبر اسلام صلى الله عليه و آله خواب و خوراك و آميزش با همسر را بر خود حرام كردند.
حضرت ناراحت شده و مردم را جمع كرده و فرمودند: من خودم غذا مى‏خورم، مى‏خوابم و با همسرم زندگى مى‏كنم. راه و روش و سيره‏ى زندگى من اين است، پس هركس از اين راه پيروى نكند، از من نيست. «فمن رغب عن سنتى فليس منى»( . وسائل، ج 23، ص 244.)

zitova.com
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

Re: اینکه‌ دیگر سخن‌ احمدی‌نژاد و ... نیست؟

پست توسط abbas.m.k »

ولی جالب شده ها مملکت ما
هر حرفی احمدی نژاد بزنه میشه سیاست غلط و انحراف و .... اما وقتی رهبری همون نظر رو بدن میشه ولایت مداری دو نمونش موضوع جمعیت و حجابتصویر
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”