پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه قضا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه قضا

پست توسط Mr.Amirhessam »

به گزارش شبکه ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکتر محمود احمدی نژاد در بخش دیگری از نامه خود به رئیس قوه قضائیه، تصریح کرد: اتفاقاً رفع ریشه ای مشکلات مزمن اقتصادی کشور ایجاب می نماید که علاوه بر اقدامات صرف اقتصادی، نحوه اعمال عدالت و برخورد با مفاسد اقتصادی و رانت خواری های عده ای خاص و ایجاد امنیت عمومی اقتصادی که در تمهید فضای سالم اقتصادی و اثر بخش بودن سیاستها و برنامه-های اقتصادی دولت نقش تعیین کننده دارد، نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد اموری که جزء‌وظایف اصلی قوه قضائیه بوده و از این جهت نقش این قوه را ممتاز کرده است تا جایی که به اعتقاد بسیاری از علما وظیفه قطعی و لاینفک حکومت قضاوت است. متاسفانه گزارش مستند و دقیقی از انجام این وظایف قوه قضائیه در دسترس نیست.

متن نامه دکتر محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضائیه شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله صادق لاریجانی

رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

پاسخ مورخه 30/7/91 جنابعالی که با مُهر"خیلی محرمانه" ارسال گردید واصل و موجب تشدید نگرانی اینجانب از نحوه اجرای اصول متعدد قانون اساسی از سوی ریاست محترم قوه قضائیه گردید. از آنجا که این مکاتبات مربوط به حقوق اساسی ملت است ضرورتی به محرمانه بودن ندارد، درباره نامه فوق نکات زیر را متذکر می گردم:

1- بر اساس اصل 113 قانون اساسی رئیس جمهوری به عنوان منتخب ملت بالاترین مقام رسمی کشور پس از رهبری و رئیس قوه مجریه و به علاوه مجری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. همچنین بر اساس اصل 121 قانون اساسی ریاست جمهوری با سوگند شرعی متعهد به صیانت از حقوق اساسی ملت شده است. متن اصول فوق کاملاً‌روشن است. صیانت از حقوق اساسی ملت از منظر تدوین کنندگان قانون اساسی آنقدر مهم بوده است که در متن سوگند شرعی ریاست جمهوری به وضوح درج شده است و تفاسیر متعدد شورای محترم نگهبان نیز بر این مسئولیت و اختیار خطیر رئیس جمهوری تاکید دارد.

2- اینجانب بر اساس وظیفه قانونی، بررسی نحوه اجرای اصول قانون اساسی در آن قوه از جمله نحوه دادرسی را در برنامه کاری خود داشته ام. از سال 88 چندین بار با جنابعالی مکاتبه و مواردی از قانون اساسی را تذکر داده ام لیکن از علنی کردن آنها خودداری نموده ام. در سخنرانی های عمومی تذکرات لازم برای اجرای عدالت و رسیدگی دقیق به حقوق مردم داده ام. به خصوص در جلسه مورخه 6/4/91 مسئولین قضایی در مشهد مقدس نگرانی خود را دربارة اهتمام کافی قوه قضائیه به تامین و رعایت حقوق اساسی ملت مندرج در اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصول2 ، 3 ، 6 ، 9 ، 19 ،20 ، 22 ، 23 ، 24 ، 25 ، 26 ، 27 ، 32 ، 34، 35 ، 36 ، 37 ، 38 و 39 به صراحت اعلام نمودم.

3- در نامه خود فرموده اید که رئیس جمهوری قبل از برنامه ریزی برای سرکشی به زندان باید از قوه-قضائیه اجازه بگیرد. دو بار هم تاکید کرده اید که سرکشی به زندان اوین به مصلحت نمی باشد و یک بار هم فرموده اید که موافق نیستید. باید یادآور شوم که در اصول قانون اساسی لزوم اجازه یا موافقت و یا مصلحت اندیشی قوه قضائیه در اجرای وظایف قانونی رئیس جمهوری پیش بینی نشده است.

چگونه جنابعالی اجرای قانون اساسی را به مصلحت نمی دانید. اگر این نگاه بر کل فعالیت های قوه قضائیه حاکم باشد آیا نمی شود تصور کرد که برخی از اصول قانون اساسی و حقوق اساسی مردم با مصلحت اندیشی و تشخیص شخصی در قوه قضائیه متوقف شده و یا نادیده انگاشته می شود. متاسفانه جنابعالی قبلاً اعلام کرده اید که وجود هیئت منصفه مطبوعات که صراحت اصل 168 قانون اساسی است را قبول ندارید که در این مورد حضوری تذکر دادم. اما متاسفانه ظاهراً بخشی از اقدامات قوه قضائیه درباره مطبوعات و رسانه ها با همین نگاه انجام می گیرد.

4- در نامه فوق با استناد به عناوینی چون ضرورت رسیدگی به معیشت مردم و یا اینکه یکی از منتسبین نزدیک اینجانب (آقای جوانفکر مدیر روزنامه ایران) مشغول تحمل کیفر در زندان اوین است و یا اینکه چرا در سال هفتم ریاست جمهوری سرکشی انجام می شود و یا اینکه نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری بعدی هستیم، سرکشی از زندان اوین را دارای شائبه سیاسی و حمایت از مجرم تلقی فرموده اید:

اولاً به استناد کدام اصل از اصول قانون اساسی جنابعالی می توانید امری را تفسیر سیاسی کنید و مانع از اجرای قانون اساسی شوید.

ثانیاً آیا به عنوان رئیس قوه قضائیه می توانید به استناد تشخیص سیاسی خود حکمی صادر نمائید.

ثالثاً مگر بناست قوه قضائیه و یا زندان اوین در انتخابات آتی نقشی ایفا نمایند.

رابعاً آیا جنابعالی برنامه های کاری و اجرای وظایف مندرج در قانون اساسی و اصل قضاوت را منوط به شرایط سیاسی می دانید.

خامساً به راحتی به اینجانب اتهام " حمایت از مجرم" زده اید. گرچه اینجانب حکم علیه آقای جوانفکر را بر خلاف عدالت می دانم ولیکن محاکمه تمام شده و ایشان در حال تحمل مجازات است. چگونه ممکن است سرکشی به زندان حمایت از مجرم تلقی شود. به علاوه شما از کجا می دانید که دیدار با ایشان در برنامه کاری اینجانب بوده است.

در حالی که جنابعالی به آسانی به رئیس جمهوری که نماینده ملت و مجری قانون اساسی است اتهام

می زنید آیا می توان برای آحاد مردم که پشتیبان خاصی جز خداوند ندارند امنیت قضایی متصور بود. ضمن احترام عمیق به خیل عظیم قضات متعهد و کارکنان شریف قوه قضائیه باید اذعان نمایم که برخی معتقدند این رفتار به یک رویه در مسئولین بلند مرتبه قوه قضائیه تبدیل شده است. توجه شما را به برخورد سخنگوی قوه قضائیه با سئوال خبرنگار جلب می نمایم. لازم به ذکر است که آقای جوانفکر مشاور مطبوعاتی اینجانب بوده ولیکن هیچ نسبتی با اینجانب دور یا نزدیک ندارد.

سادساً‌ آیا به نظر جنابعالی اجرای اصول قانون اساسی می تواند تحت تاثیر سالهای مختلف مسئولیت یک مسئول متوقف و یا دگرگون شود. آیا باید پذیرفت که بسیاری از رفتارها و مواضع در قوه قضائیه تحت تاثیر حوادث سیاسی است.

سابعاً اتفاقاً‌رفع ریشه ای مشکلات مزمن اقتصادی کشور ایجاب می نماید که علاوه بر اقدامات صرف اقتصادی، نحوه اعمال عدالت و برخورد با مفاسد اقتصادی و رانت خواری های عده ای خاص و ایجاد امنیت عمومی اقتصادی که در تمهید فضای سالم اقتصادی و اثر بخش بودن سیاستها و برنامه های اقتصادی دولت نقش تعیین کننده دارد، نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. اموری که جزء‌وظایف اصلی قوه-قضائیه بوده و از این جهت نقش این قوه را ممتاز کرده است تا جایی که به اعتقاد بسیاری از علما وظیفه قطعی و لاینفک حکومت قضاوت است. متاسفانه گزارش مستند و دقیقی از انجام این وظایف قوه قضائیه در دسترس نیست.

ثامناً در حالیکه به فرموده امام راحل (ره) زندان باید دانشگاه باشد و علی القاعده درب آن به روی اقشار مختلف از جمله حقوقدانان، روانشناسان، جامعه شناسان و محققین علوم انسانی و دانشجویان و مددکاران اجتماعی باز باشد، بازدید رئیس جمهوری که انتظار می رفت با استقبال مسئولین قوه قضائیه مواجه شود، شائبه ای ایجاد نمی کند بلکه مخالفت با این امر شائبه های زیادی ایجاد خواهد کرد.

تاسعاً آیا قابل قبول است که اینجانب نیز پرداخت بودجه های کلان به قوه قضائیه را به مصلحت ندانم.

5- ضمن تذکر اصول 61 ، 113 ، 121 ، 161 و بند 2 اصل 156 اعلام می دارم که به استناد اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصل 113 و سوگند شرعی اصل 121، مصمم به اجرای کامل قانون اساسی و اصلاح اساسی و ریشه ای امور کشور هستم و مطمئناً با سرکشی از زندانها و برخی دادگاهها نحوه اجرای اصول قانون اساسی و رعایت حقوق اساسی ملت را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را به ملت بزرگ و مقام معظم رهبری تقدیم خواهم کرد. انشاء‌الله .

در انجام این وظیفه سنگین یاری همه قوا و دلسوزان و لطف خدای متعال را می طلبم.

محمود احمدی نژاد
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Mr.Amirhessam »

رئیس جمهور در بند دوم نامه غیر محرمانه خود به رئیس قوه قضائیه که لحظاتی پیش متن آن منتشر شد، نوشت که "در جلسه مورخه 6/4/91 مسئولین قضایی در مشهد مقدس نگرانی خود را دربارة اهتمام کافی قوه قضائیه به تامین و رعایت حقوق اساسی ملت مندرج در اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصول2 ، 3 ، 6 ، 9 ، 19 ،20 ، 22 ، 23 ، 24 ، 25 ، 26 ، 27 ، 32 ، 34، 35 ، 36 ، 37 ، 38 و 39 به صراحت اعلام نمودم." این اصول که رئیس قوه مجریه نسبت به اهتمام آن توسط قوه قضائیه ابراز نگرانی کرده است چیست؟


اصل 2
جمهوری اسلامی‏، نظامی‏ است‏ بر پایه‏ ایمان‏ به‏:
1- خدای‏ یکتا (لااله‏ الاالله‏) و اختصاص‏ حاکمیت‏ و تشریع به‏ او و لزوم‏ تسلیم‏ در برابر امر او.
2- وحی‏ الهی‏ و نقش‏ بنیادی‏ آن‏ در بیان‏ قوانین.
3- معاد و نقش‏ سازنده‏ آن‏ در سیر تکاملی‏ انسان‏ به‏ سوی‏ خدا.
4- عدل‏ خدا در خلقت‏ و تشریع.
5- امامت‏ و رهبری‏ مستمر و نقش‏ اساسی‏ آن‏ در تداوم‏ انقلاب‏ اسلام‏.
6- کرامت‏ و ارزش‏ والای‏ انسان‏ و آزادی‏ توام‏ با مسئولیت‏ او در برابر خدا، که‏ از راه:
الف‏- اجتهاد مستمر فقهای‏ جامع‌الشرایط براساس‏ کتاب‏ و سنت‏ معصومین‏ سلام‏الله‏ علیهم‏ اجمعین،
ب- استفاده‏ از علوم‏ و فنون‏ و تجارب‏ پیشرفته‏ بشری‏ و تلاش‏ در پیشبرد آنها،
ج- نفی‏ هرگونه‏ ستمگری‏ و ستم‏کشی‏ و سلطه‏گری‏ و سلطه‏پذیری‏، قسط و عدل‏ و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و
اجتماعی‏ و فرهنگی‏ و همبستگی‏ ملی‏ را تأمین‏ می‏کند.

اصل 3
دولت‏ جمهوری اسلامی‏ ایران‏ موظف‏ است‏ برای‏ نیل‏ به‏ اهداف‏ مذکور در اصل‏ دوم‏، همه‏ امکانات‏ خود را برای‏ امور زیر به‏ کار برد:
1- ایجاد محیط مساعد برای‏ رشد فضایل‏ اخلاقی‏ بر اساس‏ ایمان‏ و تقوی‏ و مبارزه‏ با کلیه‏ مظاهر فساد و تباهی‏.
2- بالا بردن‏ سطح‏ آگاهی‏های‏ عمومی‏ در همه‏ زمینه‏ها‏ با استفاده‏ صحیح‏ از مطبوعات‏ و رسانه‏های‏ گروهی‏ و وسایل‏ دیگر.
3- آموزش‏ و پرورش‏ و تربیت‏ بدنی‏ رایگان‏ برای‏ همه‏ در تمام‏ سطوح‏، و تسهیل‏ و تعمیم‏ آموزش‏ عالی‏.
4- تقویت‏ روح‏ بررسی‏ و تتبع و ابتکار در تمام‏ زمینه‏های‏ علمی‏، فنی‏، فرهنگی‏ و اسلامی‏ از طریق‏ تاسیس‏ مراکز تحقیق‏ و تشویق‏ محققان‏.
5- طرد کامل‏ استعمار و جلوگیری‏ از نفوذ اجانب‏.
6- محو هرگونه‏ استبداد و خودکامگی‏ و انحصارطلبی‏.
7- تأمین‏ آزادیهای‏ سیاسی‏ و اجتماعی‏ در حدود قانون‏.
8- مشارکت‏ عامه‏ مردم‏ در تعیین‏ سرنوشت‏ سیاسی‏، اقتصادی‏، اجتماعی‏ و فرهنگی‏ خویش‏.
9- رفع تبعیضات‏ ناروا و ایجاد امکانات‏ عادلانه‏ برای‏ همه‏، در تمام‏ زمینه‏های‏ مادی‏ و معنوی‏.
10- ایجاد نظام‏ اداری‏ صحیح‏ و حذف‏ تشکیلات‏ غیرضرور.
11- تقویت‏ کامل‏ بنیه‏ دفاع‏ ملی‏ از طریق‏ آموزش‏ نظامی‏ عمومی‏ برای‏ حفظ استقلال‏ و تمامیت‏ ارضی‏ و نظام‏ اسلامی‏ کشور.
12- پی‏ریزی‏ اقتصاد‏ صحیح‏ و عادلانه‏ برطبق‏ ضوابط اسلامی‏ جهت‏ ایجاد رفاه‏ و رفع فقر و برطرف‏ ساختن‏ هر نوع‏ محرومیت‏ در زمینه‏های‏ تغذیه‏ و مسکن‏ و کار و بهداشت‏ و تعمیم‏ بیمه‏.
13- تأمین‏ خودکفایی‏ در علوم‏ و فنون‏ صنعت‏ و کشاورزی‏ و امور نظامی‏ و مانند اینها.
14- تأمین‏ حقوق‏ همه‏جانبه‏ افراد از زن‏ و مرد و ایجاد امنیت‏ قضایی‏ عادلانه‏ برای‏ همه‏ و تساوی‏ عموم‏ در برابر قانون‏.
15- توسعه‏ و تحکیم‏ برادری‏ اسلامی‏ و تعاون‏ عمومی‏ بین‏ همه‏ مردم‏.
16- تنظیم‏ سیاست‏ خارجی‏ کشور بر اساس‏ معیارهای‏ اسلام‏، تعهد برادرانه‏ نسبت‏ به‏ همه‏ مسلمانان‏ و حمایت‏ بی‏دریغ از مستضعفان‏ جهان‏
اصل 6
در جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ امور کشور باید به‏ اتکاء آرا عمومی‏ اداره‏ شود، از راه‏ انتخابات: انتخاب‏ رییس‏ جمهور، نمایندگان‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏، اعضای‏ شوراها و نظایر اینها، یا از راه‏ همه‏پرسی‏ در مواردی‏ که‏ در اصول‏ دیگر این‏ قانون‏ معین‏ می‏گردد.
اصل 9
در جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ آزادی‏ و استقلال‏ و وحدت‏ و تمامیت‏ ارضی‏ کشور از یکدیگر تفکیک‏ناپذیرند و حفظ آنها وظیفه‏ دولت‏ و آحاد ملت‏ است‏. هیچ‏ فرد یا گروه‏ یا مقامی‏ حق‏ ندارد به‏ نام‏ استفاده‏ از آزادی‏، به‏ استقلال‏ سیاسی‏، فرهنگی‏، اقتصادی‏، نظامی‏ و تمامیت‏ ارضی‏ ایران‏ کمترین‏ خدشه‏ای‏ وارد کند و هیچ‏ مقامی‏ حق‏ ندارد به‏نام‏ حفظ استقلال‏ و تمامیت‏ ارضی‏ کشور آزادیهای‏ مشروع‏ را، هر چند با وضع قوانین‏ و مقررات‏، سلب‏ کند.
اصل 19
مردم‏ ایران‏ از هر قوم‏ و قبیله‏ که‏ باشند از حقوق‏ مساوی‏ برخوردارند و رنگ‏، نژاد، زبان‏ و مانند اینها سبب‏ امتیاز نخواهد بود.
اصل 20
همه‏ افراد ملت‏ اعم‏ از زن‏ و مرد یکسان‏ در حمایت‏ قانون‏ قرار دارند و از همه‏ حقوق‏ انسانی‏، سیاسی‏، اقتصادی‏، اجتماعی‏ و فرهنگی‏ با رعایت‏ موازین‏ اسلام‏ برخوردارند.
اصل 21
دولت‏ موظف‏ است‏ حقوق‏ زن‏ را در تمام‏ جهات‏ با رعایت‏ موازین‏ اسلامی‏ تضمین‏ نماید و امور زیر را انجام‏ دهد:
1- ایجاد زمینه‏های‏ مساعد برای‏ رشد شخصیت‏ زن‏ و احیا حقوق‏ مادی‏ و معنوی‏ او.
2- حمایت‏ مادران‏، بالخصوص‏ در دوران‏ بارداری‏ و حضانت‏ فرزند، و حمایت‏ از کودکان‏ بی‏سرپرست‏.
3- ایجاد دادگاه‏ صالح‏ برای‏ حفظ کیان‏ و بقای‏ خانواده‏.
4- ایجاد بیمه‏ خاص‏ بیوگان‏ و زنان‏ سالخورده‏ و بی‏سرپرست‏.
5- اعطای‏ قیمومت‏ فرزندان‏ به‏ مادران‏ شایسته‏ در جهت‏ غبطه‏ آنها در صورت‏ نبودن‏ ولی‏ شرعی‏.
اصل 22
حیثیت‏، جان‏، مال‏، حقوق‏، مسکن‏ و شغل‏ اشخاص‏ از تعرض‏ مصون‏ است‏ مگر در مواردی‏ که‏ قانون‏ تجویز کند.
اصل 23
تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی‌توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.
اصل 24
نشریات‏ و مطبوعات‏ در بیان‏ مطالب‏ آزادند مگر آن‏ که‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ یا حقوق‏ عمومی‏ باشد تفصیل‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏کند.
اصل 25
بازرسی‏ و نرساندن‏ نامه‏ها، ضبط و فاش‏ کردن‏ مکالمات‏ تلفنی‏، افشای‏ مخابرات‏ تلگرافی‏ و تلکس‏، سانسور، عدم‏ مخابره‏ و نرساندن‏ آنها، استراق‏ سمع و هر گونه‏ تجسس‏ ممنوع‏ است‏ مگر به‏ حکم‏ قانون‏.
اصل 26
احزاب‏، جمعیت‏ها، انجمن‏های‏ سیاسی‏ و صنفی‏ و انجمنهای‏ اسلامی‏ یا اقلیتهای‏ دینی‏ شناخته‏ شده‏ آزادند، مشروط به‏ این‏ که‏ اصول‏ استقلال‏، آزادی‏، وحدت‏ ملی‏، موازین‏ اسلامی‏ و اساس‏ جمهوری اسلامی‏ را نقض‏ نکنند. هیچکس‏ را نمی‏توان‏ از شرکت‏ در آنها منع کرد یا به‏ شرکت‏ در یکی‏ از آنها مجبور ساخت‏.
اصل 27
تشکیل‏ اجتماعات‏ و راهپیمایی‏ها، بدون‏ حمل‏ سلاح‏، به‏ شرط آن‏ که‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ نباشد آزاد است‏.
اصل 32
هیچکس‏ را نمی‏توان‏ دستگیر کرد مگر به‏ حکم‏ و ترتیبی‏ که‏ قانون‏ معین‏ می‏کند درصورت‏ بازداشت‏، موضوع‏ اتهام‏ باید با ذکر دلایل‏ بلافاصله‏ کتباً به‏ متهم‏ ابلاغ‏ و تفهیم‏ شود و حداکثر ظرف‏ مدت‏ بیست‏ و چهار ساعت‏ پرونده‏ مقدماتی‏ به‏ مراجع صالحه‏ قضایی‏ ارسال‏ و مقدمات‏ محاکمه‏، در اسرع‏ وقت‏ فراهم‏ گردد. متخلف‏ از این‏ اصل‏ طبق‏ قانون‏ مجازات‏ می‏شود.
اصل 34
دادخواهی‏ حق‏ مسلم‏ هر فرد است‏ و هر کس‏ می‏تواند به‏منظور دادخواهی‏ به‏ دادگاه‏ های‏ صالح‏ رجوع‏ نماید. همه‏ افراد ملت‏ حق‏ دارند این‏گونه‏ دادگاه‏ها را در دسترس‏ داشته‏ باشند و هیچکس‏ را نمی‏توان از دادگاهی‏ که‏ به‏موجب‏ قانون‏ حق‏ مراجعه‏ به‏ آن‏ را دارد منع کرد.
اصل 35
در همه‏ دادگاه‏ها طرفین‏ دعوی‏ حق‏ دارند برای‏ خود وکیل‏ انتخاب‏ نمایند و اگر توانایی‏ انتخاب‏ وکیل‏ را نداشته‏ باشند باید برای‏ آنها امکانات‏ تعیین‏ وکیل‏ فراهم‏ گردد.
اصل 36
حکم‏ به‏ مجازات‏ و اجرای آن‏ باید تنها از طریق‏ دادگاه‏ صالح‏ و به‏موجب‏ قانون‏ باشد.
اصل 37
اصل‏، برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد.
اصل 38
هر گونه‏ شکنجه‏ برای‏ گرفتن‏ اقرار و یا کسب‏ اطلاع‏ ممنوع‏ است‏. اجبار شخص‏ به‏ شهادت‏، اقرار یا سوگند، مجاز نیست‏ و چنین‏ شهادت‏ و اقرار و سوگندی‏ فاقد ارزش‏ و اعتبار است‏. متخلف‏ از این‏ اصل‏ طبق‏ قانون‏ مجازات‏ می‏شود.
اصل 39
هتک‏ حرمت‏ و حیثیت‏ کسی‏ که‏ به‏ حکم‏ قانون‏ دستگیر، بازداشت‏، زندانی‏ یا تبعید شده‏، به‏ هر صورت‏ که‏ باشد ممنوع‏ و موجب‏ مجازات‏ است‏..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

متاسفانه هیچکس ارزش این نامه را درک نکرده است! از اصل 20 تا 39 کدامیک در این مملکت اجرا میشود؟! دوستی حقوق دان داشتم که در تحقیقی درسی بیان کرده بود که 60% قانون اساسی جمهوری اسلامی بکلی اجرا نمی شود و ان 40% باقی مانده هم به صورت ناقص اجرا می شود!!!

به نظر دوستان با این وضعیت میتوان امید به ایجاد عدالت و رفاه داشت؟!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Java »

  شکر مملکت به برکت ابتکارات مبارکشان در حال شکوفایی است و روزی نیست که ملت ما شاهد شاهکاری کم نظیر از این دولت فخیمه نباشد...  ظاهرا" دکتر قرار است زندان ها را هم آباد کنند... ان شاالله...   
  
 
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Lord_Jason »

بعد نکته ی جالبش اینه که ایشون پس از نزدیک 8 سال ریاست جمهوری، حالا که یکی از نزدیکانِ سیاسی شون در اوین هستند به یاد وظایف ملی و قانونی شون افتادن. استفاده ابزاری از اسم ملت و حقوق اساسی مردم هم که شده نقلِ مجلس. این سالها هم میگذره و می بینیم رو سیاهیش واسه کیا میمونه.
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط marshal1987 »

اصل 38

هر گونه‏ شکنجه‏ برای‏ گرفتن‏ اقرار و یا کسب‏ اطلاع‏ ممنوع‏ است‏. [HIGHLIGHT=#ffc000]اجبار شخص‏ به‏ شهادت‏، اقرار یا  ، مجاز نیست‏ و چنین‏ شهادت‏ و اقرار و سوگندی‏ فاقد ارزش‏ و اعتبار است‏. متخلف‏ از این‏ اصل‏ طبق‏ قانون‏ مجازات‏ می‏شود.

تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر


آه پدر ژپتو روحت شاد !! یه پینیکیو ساختی فکر ساختی فکر کردی خیلی هنر کردی؟؟!

بیا ایران ببین تا دلت بخواد پینیکیو ریخته!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Mr.Amirhessam »

  , دوست محترم!

سیاه نمایی تا کجا؟! بعد در این فروم اسم من رو گذاشتن متعصب ! خوبه جواب شما را در متن نامه داده است! تمام اصول زندگی را انقدر سطحی مرور میکنید!؟

  ,   , !

البته ملتی که به تو سری خوردن عادت کرده باشند از اینکه کسی به دنبال استیفای حقوق اساسی انان باشد متعجب می شوند! روزی که یارانه ها را به مردم دادند،شما همین را گفتید! روزی که اسکله ها را رسوا کردند باز هم شما همین را گفتید! و ....
جالب است که دوستان مخالف به جای اینکه خوشحال باشند که شخصی در جمهوری اسلامی پیدا شده است که با هر نیتی(گیرم حرف شما درست!) به دنبال استیفای حقوق شماست که در قانون اساسی است باز هم سیاه نمایی...!

اگر روزی گرفتار قوه محترم قضاییه شودید ،از محبت های انها نهایت استفاده را نمایید و به فکر جیبتان باشید،هر بلایی سرتان امد،فدای سر جیب و شکم ...

البته ما عادت کرده ایم به سیاه نمایی و اسم گذاشتن ، برچسپ زدن و لکه دار کردن حال ان فرد یا افراد خیرخواه ما باشند یا دشمن ما،ما در هر دو صورت کار خودمان را میکنیم !

------------------------------------------------------
گفتنش درست نیست! اما از برخی برداشت ها میتوان نتیجه گرفت که برخی در هنگام جنگ احتمالا غم نان دارند،برخی خانواده دارند،برخی کار دارند! برخی باید به دانشگاه و سمینار و ... بروند ! امام زمان عج هم بیاید مردم دنیا زده همین گونه هستند،شکم از همه چیز مهمتر است، میترسم.... استغفرالله

امان از ملتی که فقط اسم مسلمانی را یدک می کشند...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Lord_Jason »

دوست عزیز Mr.Amirhessam
ما سطحی نگر، ما سیاه نما، ما خودفروخته. اما شما یک مساله رو عمداً فراموش کردی، 8 سال گذشته و صحبت ها و دغدغه های آقای رییس جمهور برای مردم واضح و مشخصه.
هر کسی که 8 سال اخیر رو داخل ایران زندگی کرده، میتونه بفهمه که این صحبت ها به چه میزان برای مصالح ملی و احقاق حقوق ملت هست و چقدر بحث جناحی و استفاده ابزاری از نام ملت.
بعد میشه بفرمایید چطور در زمانی که بحث قوه قضاییه و آقای مرتضوی مطرح بود تمام قوه مجریه ساکت بودند و با اون جنجال ایشون رو در جمع یاران نزدیک خود پذیرفتن، اما حالا که فقر و فلاکت اقتصادی گلوی مردم رو گرفته، ایشون اون مسایل رو رها کرده و به یاد قوه قضاییه و صحت اجرای عدالت قضایی افتادن؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Mr.Amirhessam »

  ,

ما خودفروخته : حرف تو دهن من نذار مرد مومن!

بحث جناحی: راستی کدوم جناح؟ چپ؟ راست؟ کدوم،تا جایی که یادمه دکتر افتخارش اینه که جز هیچ گروه ،حزب و دسته ای نیست،البته و صد البته عملکر 7 ساله دولت هم همین رو نشون میده... البته بجز رفتارهای برخی از اعضای سابق دولت که دنبال باند بازی و حزب و سیاسیگری بودند که از دولت بیرون انداخته شدند!

مرتضوی : اصل 37
اصل‏، برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد./فکر کنم خیلی واضح گفتم.... :P

--------------------------------------------------------------------------
برای بار چندم میگویم کسی منکر مشکلات کشور و بخصوص دولت نیست! اما اینکه همه چیز را سیاه و مقصر را یک نفر بدانیم،نشان از بی سوادی مفرط سیاسی است و بس...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Lord_Jason »

Mr.Amirhessam نوشته شده:  ,

ما خودفروخته : حرف تو دهن من نذار مرد مومن!

بحث جناحی: راستی کدوم جناح؟ چپ؟ راست؟ کدوم،تا جایی که یادمه دکتر افتخارش اینه که جز هیچ گروه ،حزب و دسته ای نیست،البته و صد البته عملکر 7 ساله دولت هم همین رو نشون میده... البته بجز رفتارهای برخی از اعضای سابق دولت که دنبال باند بازی و حزب و سیاسیگری بودند که از دولت بیرون انداخته شدند!

مرتضوی : اصل 37
اصل‏، برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد./فکر کنم خیلی واضح گفتم.... :P

--------------------------------------------------------------------------
برای بار چندم میگویم کسی منکر مشکلات کشور و بخصوص دولت نیست! اما اینکه همه چیز را سیاه و مقصر را یک نفر بدانیم،نشان از بی سوادی مفرط سیاسی است و بس...


عرض کردم خدمتتون. گذشت زمان همه چیز رو مشخص میکنه و میبینیم که آیندگان از این دوره چگونه یاد خواهند کرد.
در چهارچوب قوانین سایت و قفل نشدن تاپیک این بحث رو ادامه نخواهم داد، خوشبختانه جمله ی اول بند آخر نوشته های شما خود گویای خیلی از مسائل هست.
ماشالله ادبیات نوشتاری شما هم به شدت به ادبیات آقای دکتر نزدیک است و معرف حضور جامعه. به من که بر نمیخورد؛ دوستان ادبیات بنده رو میشناسند، ادبیات شما رو هم شناختند.
ما بی سوادِ مفرط سیاسی، نتیجه ی سیاست های دکتر و همراهانِ آگاه سیاسی اش (عرض نکردم دولت! همراهان. همه کسانی که تا دیروز یعنی 6 سال از مدیریت کشور ایشون رو رجایی دوم میدونستند و حالا جمیعاً نتیجه ی مدیریت شان رو شد) رو هم دیدیم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Solver »

به قول مادربزرگ من :

نه نه مگه رئیس جمهور عوض شده !
احمدی نژاد کجاست ؟ هر کس نداند، با دیدن صدا و سیمای ایران دچار این سوتفاهم خواهد شد که نکند جناب ...ی رئیس جمهور هستند و مثلا احمدی نژاد حتی تو اخبار خودمان هم یه آقایی چیزی براش نمی گن از بس دوستش دارند :-) یکی از تندروهای افراطی و رهبر فلان NGO آن هم در ایالتی دور افتاده باشد ....

قبلا هم گفتم، مملکتی که رئیس جمهورش برای رساندن صداش به مردم مجبور به داد زدن باشد که تازه شاید عده ای کمی صداش را بشوند را چه به ...

به دوستان بر نخورد، اما صادق باشم باید گفت چشمم از آیندگان این مملکت چندان آب نمی خورد ... چون در آیندگان دیروز (همین ما امروزی ها) کم نیستند آنها که هنوز افتخارشان آریامهر و و امثالهم هست و هنوز نفهمیدند آن چه را روزی امیر کبیرهای این مملکت بابتش سر دادند ... پس از آیندگان امروز هم انتظار نمیره روزی بفهمند در این کشور چه بوده و چه گذشته ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 45
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۰, ۳:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط faraz7126979 »

منم بپرم وسط بحث و جدل ،
جناب امير حسين براي دومين اين سئوال ازت مي پرسم.
چرا اين همه طرفداري از دكتر ؟ هر وقت بحثي بابت دكتر پيش اومده شما به عنوان يكي محدود مدافعان لب به سخن گشودي و اشتباهات وكارهاي دولت به هر ترتيب و اسمي براي خوانندگان توجيج مي كني.
يك دفعه به نام رهبري ، دفعه بعد با نام دفاع از حقوق ملت و.....
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: پاسخ غیرمحرمانه رییس جمهور به نامه خیلی محرمانه رییس قوه

پست توسط Mr.Amirhessam »

  , سلام

توجيج مي كني : البته بنده چیزی را توجیه نمیکنم! اسمش تبیین، وقتی خواننده موضوعی را درک نکند و یا علتش را متوجه نشود باید برای او توضیح داد. رهبری خود بزرگترین مدافع دولت هستند،واقعا نمیبینید؟!

-------------------------------------------------------------------------------------------
یک نکته و پایان بحث!

ملت ما مردمی هستند که صبح گفتند درود بر مصدق و عصر گفتند مرگ بر مصدق! ملت ما همان ملتی است با با مگر و نیرنگ انگلیسی امیرکبیرها را به مسلخ فرستادند! اکنون هم همین است،تمامی حملات به دولت از جانب کسانی است که با واسطه و یا بی واسطه با انگلستان در رابطه هستند!

این برای جمهوری اسلامی ننگ است که 3000 اقازاده در انگلیس در حال تحصیل هستند! حال چگونه هراقازاده به راحتی راهی انگلیس می شود برای درس خواندن ان بماند!

و در اخر چرا هیچ ایرانی از خود سوال نمیکند چرا تا رئیس جمهور نگوید اتفاقی نمی افتد! مگر همین اختلال گران بازار سکه و ارز طی یک سال فعالیت نمیکردند؟! در این مدت یکسال قوه قضاییه و اطلاعات ... و ... کجا تشریف داشتن؟! همه رئیس جمهور رو فحش میدهند اما کسی نمیگوید که باقی دستگاها چه میکنند؟! نکند رئیس جمهور باید کار اطلاعاتی بکند،بعد هم حکم جلب بگیرد و اقدام به دستگیری کند و به زندان بیندازد؟! و .....


دوستان محترم احمدی نژاد رئیس جمهور است با اختیارات مشخص ،باز هم توصیه میکنم! قانون اساسی بخوانید تا به حقوق خود اگاه باشید و اگر کسی خواست حقتان را بگیرد،دچار مشکل نشوید :P

تمام :razz:
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”