یک‌متر قبر،گران‌تر از جردن و نیاوران!+قیمتها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 125
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۰, ۵:۲۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 203 بار
سپاس‌های دریافتی: 219 بار
تماس:

یک‌متر قبر،گران‌تر از جردن و نیاوران!+قیمتها

پست توسط ze_ca »

به گزارش مشرق، تسنیم نوشت: تعجب نکنید ،نه خنده دارد ونه گریه ،اما حقیقت دارد .واقعیت این روزهای "بازار قبر فروشی" و"دلالان قبر" حکایت از مسائلی دارد که نه می شود گریه نکرد ونه می شود نخندیدوازقضا باید انگشت تحیر هم به دهان گرفت وبعضا باید هرسه کار را باهم کرد!!

این روزها آنهایی که به فکر عاقبت خود ووالدینشان افتاده اند،آنهایی که می خواهند بعد از فوتشان ،اهل وعیال سرگردان وویلان خرید قبر نشوند وبقول امروزی ها "آینده نگر " هستند ،از شنیدن قیمت های قبر در قبرستان های تهران وحومه چندین شاخ درتاج سرشان در می آید!!

تعجب از نرخ قبرها ومدفن ابدی از یک طرف ودلایل گرانی قبرها و اینکه چراخانه آخرت اینقدر گران است بیشتر مایه تعجب می شود.

وقتی از یک دلال وفروشنده قبر علت گرانی را جویا می شویم و او برایمان توضیح می دهد ،ناخودآگاه به او می گوییم:آقاجان ما که خونه تو جردن وشمرون نمی خوایم ......وقتی او هم خنده ای تحویلمان می دهد ومی گوید:" منهم خونه بشما نمی فروشم بلکه قبر می فروشم "!!آنوقت است که تازه متوجه می شویم یک متر قبر ناقابل بیشتر از چندمتر منزل وآپارتمان مدرن وشیک در جردن ،فرمانیه ،نیاوران ،شهرک غرب و......ارزش دارد وقیمت گذاری می شود!!!؟وتازه درمی یابیم که خریدن قبر با خریدن خونه در جردن ونیاوران ازقضاشباهت های خیلی نزدیکی باهم دارند که باعث گرانی بیش از حد قبور شده است.

ازجمله دلایل گرانی قبور در برخی گورستان های تهران نزدیکی آنها به ایستگاه مترو ،جاده ها وخیابان های قابل دسترسی در گورستان ،داشتن فضا برای پارک اتومبیل بستگان متوفی ،فضای سبز نزدیک قبر، و.........از امکاناتی است که باعث رقم های نجومی قبور شده است.لطفا وقتی قیمت های قبر ،این خانه آخرت را می خوانید به این موضوع هم فکر کنید که چرا برای رفتن به آن دنیا که باید "حساب وکتاب " این دنیای تان را پس بدهید دست از تجمل گرایی وچشم وهمچشمی برنمی داریدوبا اینگونه رفتارها به آشفته بازاری دامن می زنیدکه آخرتتان را مخدوش می کندوبا دلی چرکین ازقیمت گزافی که برای خانه آخرتتان پرداخته اید به دیارباقی سفر می کنید؟

بهرحال از قدیم گفته انداگر "شاه وگدا" هم باشید هنگام مرگ فقط دومتر "چلوار" از این دنیا با خودتان می برید! پس در این واپیسن روزهای حیات دنیوی تان، چرابرای خرید قبر اینقدر حرص وولع دارید ورفتاری از خود بروز می دهید که با اعتقادات دینی تان منافات وتضاد دارد؟بعد ازاین همه موعظه ونصیحت تقاضا داریم به این قیمت ها هم نظری بیاندازید وبعد کلاهتان را قاضی کنید.........!!؟

نام مکان ................... قیمت قبر

امامزاده صالح ....................... از 140 میلیون تا 500 میلیون
امامزاده 5 تن لویزان ....................... 40 تا 80 میلیون
امامزاده صالح فرحزاد ....................... از 100 میلیون به بالا
بهشت زهرا - قطعات قدیم ....................... از 30 میلیون تا 70 میلیون
امامزادگان محلی لواسانات و شمیرانات....................... 20 تا 50 میلیون تومان
امامزاده اسماعیل چیذر ....................... از 100 میلیون تومان به بالا
ابن بابویه ....................... 50 تا 60 میلیون تومان
شاه عبدالعظیم ....................... از 50 میلیون تومان به بالا
امامزاده عبدالله شهرری ....................... 300 تا 400 میلیون
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

| [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]   | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]  |
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”