تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منظور دفاع از حرم زينب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۰, ۳:۵۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2568 بار

تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منظور دفاع از حرم زينب

پست توسط babak1985 »

تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (عليه السلام) به منظور دفاع از حرم حضرت زينب (سلام الله عليها)


 شاهد اين سخنان سيد حسن نصرالله که هيچ حساسيتي را در اذهان اصحاب رسانه‌ها و به تبع آن مردم بر‌نينگيخت، حال و هواي اين روزهاي شهرهاي عراق، مناطق جنوبي لبنان و سوريه است که نظاره گر تشييع و دفن بي‌سر و صدا و مظلومانه شهدايي است که پايگاه‌هاي خبري وهابي از آنان به ‌«کشته‌هاي جنگ قبور» ياد مي‌کنند.  تصویر [TR] [TD]

سه شنبه دهم ارديبهشت ماه و در حالي که تکفيري‌هاي مسلط شده بر «عدرا البلد» درغوطه شرقي واقع درحومه دمشق مشغول تخريب و نبش قبر «حُجر بن عَدي الکِندي» بودند، سيد حسن نصر الله دبيرکل حزب الله لبنان در بخشي از سخنراني تفصيلي و چند وجهي خود به تهديد جدي که حرم حضرت زينب ـ سلام الله عليها ـ را تهديد مي‌کند اشاره کرد و جملاتي به زبان راند که شايد اکثريت شنوندگان بدون توجه از کنار آن گذشته باشند: «افرادي هستند که از اين مرقد دفاع مي‌کنند و براي دفاع از آن حاضر به شهادت هستند؛ آنان از فتنه جلوگيري مي‌کنند. جلوگيري از سيطره گروه‌هاي مسلح بر مرقد حضرت زينب (سلام الله عليها) و منع تکفيري‌ها از تخريب اين مرقد واجب است».
شاهد اين سخنان سيد حسن نصرالله که هيچ حساسيتي را در اذهان اصحاب رسانه‌ها و به تبع آن مردم بر‌نينگيخت، حال و هواي اين روزهاي شهرهاي عراق، مناطق جنوبي لبنان و سوريه است که نظاره گر تشييع و دفن بي‌سر و صدا و مظلومانه شهدايي است که پايگاه‌هاي خبري وهابي از آنان به ‌«کشته‌هاي جنگ قبور» ياد مي‌کنند.
در حالي که رسانه‌هاي فارسي زبان به دليل پرداختن به دغدغه‌هاي پوشالين و جنجال ساز از اين مسئله مهم غفلت کرده‌اند، در مقابل رسانه‌هاي حامي معارضين تکفيري غير سوري مستقر در سوريه با هجومي پرحجم مجاهداني را که جان خود را طي ماه‌هاي گذشته فداي دفاع ازمقدسات و بقاع متبرکه شيعيان نموده‌اند، متهم به جنگ افروزي فرقه‌اي و لشکر کشي ‌عليه اهل تسنن نموده و شهدايي که جان خود را فداي دفاع از مقدسات شيعيان کرده‌اند، کشته‌هايي مي‌نامند که تنها براي دفاع از قبوري بي‌ارزش و اعتقادات شرک آلود شيعيان در حال دميدن به جنگ فرقه‌اي هستند!
انفجار مرقد فرزند امام حسين (عليه السلام) سرآغاز تحول مزار امامزاده محسن فرزند امام حسين (عليه السلام) در محله «المشهد» در حلب يکي از اين بقاع است که تکفيري‌ها علي رغم مقاومت‌هاي صورت گرفته در ‌‌نهايت روز سوم شهريور ماه سال گذشته آن را تصرف ‌و منفجر کردند و تقريبا به غير از مخابره يک خبر محدود در مورد آن نکته ديگري در داخل کشور شنيده نشد، حادثه‌اي که در سوريه و ديگر کشورهاي محل استقرار شيعيان منشأ يک تحول بزرگ شد که در مقاومت شديد نيروهاي مردمي براي حفاظت از مرقد حضرت «سکينه» دختر امام حسين (عليه السلام) متجلي گشت. ‌اندک زماني پس از تخريب حرم حضرت محسن ابن حسين(عليه السلام) که وهابي‌هاي مسلح براي تکرار‌‌ همان فاجعه يورش سنگيني را به آن حرم شريف آغاز کرده بودند، علي رغم خسارات شديدي که به گنبد و صحن و سراي حضرت وارد شد اما از تصرف و تخريب آن بازماندند که هنوز هم به تلاش خود در برابر مقاومت نيروهاي محافظ اين حرم براي تصرف و تخريب آن ادامه مي‌دهند.
تيپ مردمي از عراق
بنابراين هشداري که سيد حسن نصرالله روز دهم ارديبهشت ماه سال جاري در مورد حرم حضرت زينب داد، مسأله‌اي بود که پيش از اين و به شکلي قوي از سوي شيعيان عراقي درک شده بود تا به منظور پيشگيري ازيک فاجعه تاريخي، از بهمن ماه سال گذشته با اعزام نيروهاي مردمي به سوريه و تجميع قوا با عراقي‌هاي مجاور حرم حضرت زينب به دفع حملات بي‌امان وهابي‌ها بپردازند. اين افراد در قالب «تيپ ابوالفضل العباس» که هسته اصلي آن را نيروهاي داوطلب سازماندهي شده از سوي دو گروه مسلح عراقي «عصائب اهل الحق» و گردان‌هاي حزب الله عراق تشکيل مي‌دهند، مشغول به پاسداري از حرم حضرت سکينه و زينب ـ سلام الله عليهما ـ هستند.

اين درحالي است كه ثبت نام جوانان شيعه عراقي اين روزها فارغ از گرايش سياسي شان براي عزيمت به سوريه و پيوستن به گروه‌هاي محافظ حرم حضرت زينب (سلام الله عليها) افزايش يافته است. اين موضوعي است كه مي توان آن را آغاز يك تحول عظيم در بسيج نيروهاي مردمي شيعه در منطقه دانست. تحولي كه تداوم آن قطعا معادلات موجود در جبهه سوريه و پس از آن كل سرزمين هاي تحت سيطره محور مقاومت را دچار تغييرات اساسي خواهد كرد.

پانصد داوطلب بغدادي تنها در يك فهرست در يك روز
پايگاه خبري «المراقب العراقي» درباره اعزام داوطلبانه جوانان عراقي به محله «سيده زينب» پس از فاجعه تخريب حرم صحابه پيامبر طي گزارشي مي‌نويسد: «حسن الساعدي» يکي از اين جوانان داوطلبي است که از «المحاويل» عراق براي پيوستن به تيپ ابوالفضل العباس به يکي از شاخه‌هاي عصائب اهل الحق پيوسته است. همچنين «علي حسين» مجاهد ديگري از «ديوانييه» عراق است که که عازم ريف دمشق است و شهداي زيادي از هم‌وطنانش را مي‌شناسد که در اين منطقه در دفاع از مقدساتشان به خاک افتاده‌اند. «عصام الياسري» نيز جوان عراقي ديگري است که در تأييد سخنان هم‌رزمش به مراسم‌ عزاداري پرشماري اشاره مي‌کند که در بابل، نجف و ديوانية در تکريم شهداي عراقي دفاع ازحرم حضرت زينب بر پا شده و او شاهد برگزاري آن بوده است».

اين پايگاه خبري در ادامه گزارش خود به شور ثبت نام جوانان در پايتخت عراق براي اعزام به سوريه مي نويسد:«خبرفاجعه نبش قبرحجر ابن عدي درحالي منتشر شد كه تنها يكي از فرم هاي ثبت نام عزام به سوريه درشهر بغداد شامل پانصد داوطلب مي شد كه انگيزه خود براي اين كار را دفاع ازحرم حضرت زينب (سلام الله عليها) اعلام كرده بودند».
آيا «تيپ ابوالفضل العباس» وابسته به حزب الله لبنان است؟
اما بر خلاف اخبار کذبي که به نقل از رسانه‌هاي غربي و عربي مغرض منتشر شده و در ‌کشور نيز بازنشر يافته تا تشکيل «تيپ ابوالفضل العباس» را به حزب الله لبنان نسبت مي‌دهند و بدين ترتيب با استناد به شهداي لبناني اين تيپ ماهيت مردمي آن را خدشه دار ودخالت حزب الله لبنان در بحران سوريه را ثابت کنند، بايد گفت هسته اوليه تشکيل اين تيپ در نجف اشرف و توسط «عبد الامير الربيعي» اولين شهيد دفاع از حرم حضرت زينب تشکيل شد و پا گرفت. پيکر اين فرمانده شهيد چهاردهم فروردين ماه در کاظمين تشييع و به خاک سپرده شد و پس از او تشييع پيکر شهداي عراقي مدافع حرم حضرت زينب در مناطق «ابو جفات»، «الحرية الثالثة» و «حي الامين» در «بغداد الجديدة» و «الشعلة» از مناطق تحت کنترل جريان صدر و عصائب اهل الحق آغاز شد.
آيت الله «شيخ قاسم الطائي» يکي از فقها و زعماي شيعه و در واقع صادر کننده فتواي تشکيل تيپ ابوالفضل العباس است که در مورد منشأ تشکيل آن در گفت‌و‌گو با «نجف نيوز» مي‌گويد: «اين تيپ پس از لبيک جوانان شيعي تشکيل شد که پيام بزرگان مبني بر لزوم تشکيل يک گردان نظامي مدافع مقدسات شيعه را به گوش جان خريدند و با تاسيس آن درمقابل تکفيري‌هاي اعزامي با پول شيوخ وهابي در سوريه مقابله کردند. در واقع دفاع از حرم حضرت زينب ـ سلام الله عليه ـ يک راهبرد براي جلوگيري از آغاز يک جنگ بزرگ قومي مذهبي درمنطقه است که وهابي‌ها به سرکردگي آمريکا قصد دارند با تعرض به اماکن مقدس وجريحه دارساختن احساسات شيعيان به راه بيندازند».
خط مشي «تيپ» از زبان يك مرجع تقليد
آيت الله «شيخ قاسم الطائي» که خود را تنها مرجع تقليدي مي‌داندکه براي دفاع از حرم حضرت زينب از تشکيل تيپ ابوالفضل العباس دفاع کرده براي بازديد از عملکرد اين تيپ به سوريه سفر کرده در ادامه مي‌افزايد: «ما خواهان تکرار تراژدي جنگ قومي جاري عراق در سوريه نيستيم، ما شاهد هدف قرار گرفتن درد آورعتبات مقدسه در عراق براي برافروختن نزاع مذهبي درکشورمان بوده‌ايم و با همين درک و فهم وانگيزه که امنيت سوريه امنيت عراق است به تشکيل اين تيپ مبادرت ورزيديم. راهبرد ما در چارچوب دفاع از حرم است و به نزاع ميان ارتش و تکفيري‌ها تسري نمي‌يابد وبنابراين تيپ ابوالفضل العباس صرفا از حرم حضرت زينب دفاع مي‌کند».
اين فقيه عراقي علي رغم اخبار منتشره مبني بر عملکرد مخفيانه تيپ ابوالفضل العباس مي‌گويد: «من به چند دليل به سوريه سفر کردم، اول براي نشان دادن و علني کردن موضع علني وحمايت بدون قيد و شرط خودم از تيپ ابوالفضل العباس. دوم براي بالا بردن روحيه مرداني که در دفاع از مقدسات وظيفه سنگيني را بر عهده گرفته‌اند و اينکه بدانند عدم ترک اين وظيفه چه ظربه سختي به تکفيري‌ها خواهد زد وسوم اينکه مي‌خواهم به روشني اين پيام را منتقل کنم که مهاجمان تکفيري آموزه‌ها و مقدسات ما را هدف قرار داده‌اند که ما هرگز نمي‌توانيم اين تهاجم را بپذيريم وتا نفس داريم از حريم حضرت زينب دفاع خواهيم کرد وديگر اينکه با قهرمانان تيپ ابوالفضل العباس ملاقات کنم وضرورت ولزوم بالا بردن وحدت درعمليات دفاعي را به آنان تاکيد کنم و به تجميع تلاش‌هاي صورت گرفته در اين زمينه بپردازم».
آيت الله الشيخ قاسم الطائي درادامه به نجف نيوز مي‌گويد: «مهمترين مسأله موکد درباره تيپ ابوالفضل العباس اين است که اين مدافعان گرايش سياسي به هيچ يک از طرفين مناقشه در سوريه ندارند و صرفا به دفاع از حرم حضرت زينب مي‌پردازند. اکنون بسياري از جوانان متدين سوري با مشاهده اين تيپ و انگيزه تشکيلش براي دفاع از مقدسات به آن پيوسته‌اند».
شهداي بي‌سرو‌صداي بين‌المللي
اما علاوه بر گروه «عصائب اهل الحق» که اين روز‌ها نقش ويژه‌اي را در کمک به ارتش عراق براي خاموش ساختن فتنه در اين کشور بازي مي‌کند مراجعه به پايگاه اطلاع رساني گردانهاي حزب الله عراق نيز بازديدکنندگان را با شهداي اين گروه در تيپ ابوالفضل العباس آشنا خواهد کرد که طي يک ماه اخير بدون سرو صدا جان خود را در دفاع ازحرم حضرت زينب ـ سلام الله عليها ـ تقديم کرده‌اند. «سعد عبد القادر» (ابو شيماء)، «ارفد محسن الحميداوي» و «احمد مهدي الشويلي» از جمله شهداي متاخر گردانهاي حزب الله عراق در دفاع از مقدسات شيعيان هستند.
البته لبناني‌ها نيز دراين تيپ نقش فعالي دارند، «حيدر الحاج علي»، «إبراهيم قانصو»، «عباس ريحان»، «حسين صلاح حبيب» و «محمد اسعد علي» شهداي اخير لبناني هستند که در دفاع از حرم حضرت زينب به فيض شهادت نائل آمده‌اند که هيچ ارتباط سازماني با حزب الله لبنان ندارند اما با شکوه هر چه تمام‌تر توسط حزب الله لبنان تشييع و به خاک سپرده شدند.
تقصيرهاي رسانه ملي
هرچند اطلاع رساني بد و برقراري امنيت در مرزهاي ميهني جمهوري اسلامي ايران، جوانان ايراني را از درک آنچه همکيشان عراقي و لبنانيشان به سرعت به آن دست مي‌يابند محروم مي‌سازد، اما به نظرمي رسد شيعيان ايراني که خود الگوي سازمان يافته‌ترين و کارا‌ترين بسيج مردمي را به جهان معرفي کرده‌اند امروز و پس از آگاهي از شرايط بغرج حاکم برجهان اسلام و خطر آغاز جنگ مهيب فرقه‌اي، عقب ماندگي خود را جبران و با تشکيل اولين هسته‌هاي دفاع مردمي به مدافعان حرم حضرت زينب سلام الله عليه بپيوندند.
فروز رجايي فر دبيرکل ستاد پاسداشت شهداي جهان اسلام در اين رابطه مي‌گويد: «آنچه شيعيان بايد به عنوان يک حرکت دفاعي در دستور کار خود قرار دهند سازماندهي نيروهاي غير دولتي و غير نظامي مردمي است که براي محافظت از حرم‌ها و اماکن مقدسه و بويژه در شرايط حساس کنوني حرم حضرت زينب (سلام الله عليها) اعلام آمادگي مي‌کنند. اما به نظر مي‌رسد دليل اينکه چرا تا کنون در مرزهاي ميهني جمهوري اسلامي ايران در اين باره و به طور ويژه براي دفاع از حرم حضرت زينب (سلام الله عليها) شاهد چنين سازماندهي نبوده‌ايم به عملکرد بسيار ضعيف و غير کار‌شناسانه و حتي وارونه نمايي رسانه ملي از وقايع ميداني جبهه نبرد درجمهوري عربي سوريه است. درواقع بايد گفت حلقه گم شده درگزارش دهي صدا وسيما ازجنگ سوريه شناسايي نقاط قوت و ضعف جبهه دشمن وخودي است تا براساس آن قادر به القاء درک عمومي خطر و تصميم گيري براي دفع آن باشيم. نتيجه چنين شيوه غلطي اين است حرم حضرت سکينه بدون اينکه حساسيت شيعيان برانگيخته شود تخريب مي‌شود و هنوز هم در معرض فاجعه بد‌تر است و يا قبر صحابي پيامبر با آرامش کامل توسط تکفيري‌ها تخريب و نبش مي‌شود، آن
هم در نزديکي پايتخت.
لزوم عمل به نظريه ارتش مردمي فراملي
دبير کل ستاد پاسداشت شهداي جهان اسلام در ادامه مي‌افزايد: «درحالي که مقام معظم رهبري به عنوان سياست گذار کلان نظام جمهوري اسلامي ايران همواره و به شکل مداوم بر نقش مردم تاکيد دارند، حاکميت تفکرواقع گرايي غربي‌ِ قدرت ـ دولت محور بر بدنه نظام، اين انديشه را پايه گذاري کرده که مردم قادر به ايفاي نقش موثر نخواهند بود. اين درحالي است که مروجان غربي اين نظريه امروز در سوريه دقيقا در حال بهره برداري از کاربرد راهبردي عکس آن چيزي هستند که ترويج مي‌کنند.
غرب در حال بهره برداري فراملي از نيروهاي مردمي در سوريه به نفع خويش است درحالي که اين خيل عظيم بسيج شده نه از داخل سوريه که از سرتاسر نقاط دنيا و 5 قاره به جمهوري عربي سوريه سرازير شده‌اند. آنچه گفته شد تأکيدي بر لزوم هرچه سريع‌تر نيروهاي مردمي است که امتحان خود را به خوبي در جنگ تحميلي پس داده و اتفاقا يکي از الگوهاي موفق درسوريه است که ماه‌هاست درقالب تشکيل کميته‌هاي مردمي براي دفاع از سوريه در برابر نيروهاي مهاجم و کمک به ارتش اين کشور عملياتي شده است. بنابراين آنچه اکنون به صورت عاجل مورد نياز است باز کردن راه مسدود شده استفاده از ظرفيت نيروهاي مردمي است که پس ازجنگ تحميلي در ايران اتفاق افتاده است.
زيرا احساس عمومي از خطر واقعي که حرم حضرت زينب (سلام الله عليها) را تهديد مي‌کند قطعا مردم را سرعت وارد صحنه عمل خواهد کرد. بنابراين به نظر مي‌رسد علي رغم حضور تيپ ابوالفضل العباس براي دفاع ازحرم حضرت زينب بايد هشدار سيد حسن نصرالله درمورد تهديد اين حرم توسط وهابي‌ها را جدي گرفت و دراين رابطه تشکل‌هاي غير دولتي موجود بايد کار خود را به شکل جدي و سريع در اين زمينه آغاز کنند».
اما توضيحات دبير کل ستاد پاسداشت شهداي جهان اسلام درحالي است که پايگاه خبري «ولي امر» در اقدامي خود جوش، ثبت نام ابتدايي از نيروهاي مردمي به منظور حفاظت از حرم زينب کبري را آغاز نموده و تا لحظه تنظيم اين گزارش تعداد افراد داوطلب اعزام ثبت نام شده بر اساس اعلام آنلاين اين پايگاه خبري به 2409 نفر رسيده است.
منبع: مهر
  
دشمن رو باید از دور دید
Novice Poster
Novice Poster
پست: 50
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 171 بار

Re: تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منظور دفاع از حرم

پست توسط ljdk »

سلام خیلیی کمه الان باید بالای 10 هزار نفر میشد برو بچ مسلمان شیعه ماشالله بجنبید دارهدیر میشه اینجا کاروان اسمانه داره بلیط میفروشه عین کاروان کربلا میمونه هرکی جا بمونه بعدا دلخخور نش من بلیطو را گرفتم فقط منتظرم که کاروان راه بیفته
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۰, ۳:۵۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2568 بار

Re: تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منظور دفاع از حرم

پست توسط babak1985 »

ljdk نوشته شده:سلام خیلیی کمه الان باید بالای 10 هزار نفر میشد برو بچ مسلمان شیعه ماشالله بجنبید دارهدیر میشه اینجا کاروان اسمانه داره بلیط میفروشه عین کاروان کربلا میمونه هرکی جا بمونه بعدا دلخخور نش من بلیطو را گرفتم فقط منتظرم که کاروان راه بیفته


باسلام

تا الان 5441 نفر ثبت نام کردند .

شما هم بشتابید

[External Link Removed for Guests]

محل شهادت : حرم مطهر بی بی حضرت زینب سلام الله علیهالبیک یا مهدی (عج)
دشمن رو باید از دور دید
New Member
پست: 11
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۲, ۸:۳۸ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

Re: تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منظور دفاع از حرم

پست توسط مطلوب »

حاجی ما اسم نوشتیم . ولی خوب عربی که بلد نیستیم حرف بزنیم . کارمون اونجا از عرب ها سخت تره . بد نیست بچه های سپاه قدس هم یه ذره بیشتر تلاش کنن که شر این قوم وهابی هر چه سریعتر و قبل از اینکه غربی ها دوباره کمکشون کنن و معادله پیچیده تر بشه ، کنده بشه .
Novice Poster
Novice Poster
پست: 50
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 171 بار

Re: تشکيل تيپ حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منظور دفاع از حرم

پست توسط ljdk »

ماشالله بچه ها نیتتون فقط نیت حب الله باشه ما نمیریم برای چیز دیگه فقط حب الله میریماز نوه بیغمبردفاع کنیم واسلام اگه نیتمون خیر نباشه دیدین فردا جا موندیم حالا به هرنحوی بچه های شعیه ییکم تبلیغ بیشتر میخواد خیلیا خبر ندارن اونایی که در سایت های ایرانی البته مجاز دارن فعالیت میکنن لینک بدن احتمالا 1الی 2ماه دیه بریم اماده بشید 2رکعت نماز اجابت بخونید انشالله میریم اونجا دلها رو صاف میدیم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”