خاتمی: این انتخابات فرصت تاریخی برای خروج از بحران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

قفل شده
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 291
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

خاتمی: این انتخابات فرصت تاریخی برای خروج از بحران است

پست توسط saeid 7 »

[FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]محمد خاتمی در سخنانی انتخابات پیش رو را یک فرصت تاریخی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، سیاسی و معیشتی مردم و کشور دانست و از کسانی که دغدغه ملی، میهنی و دینی دارند خواست این فرصت را مغتنم شمرده و با انتخابات قهر نکنند و رای خود را به هاشمی رفسنجانی بدهند.

به گزارش وبسایت محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در دیدار با هیات اجرایی ستاد ملی جوانان اصلاح‌طلب، بار دیگر پشتیبانی همه‌جانبه خود از هاشمی رفسنجانی را اعلام کرد و ثبت نام وی برای انتخابات ریاست جمهوری را «فداکاری» برشمرد.

محمد خاتمی تصریح کرد: «من به همه مردم می‌گویم، این لحظه تاریخی را درک کنند و به تمام کسانی که به من لطف داشتند و می‌خواستند بیایم و البته به جناب آقای هاشمی هم نظر دارند می‌گویم در این موقعیت رأی خود را به جناب آقای هاشمی بدهند. من این خواهش را از همه می‌کنم. کسی نباید قهر کند و همه باید بیایند و همه در کنار آقای هاشمی قرار گیرند تا ان شاء الله از این بحران بیرون بیاییم. دل‌ها به هم نزدیک‌تر شود، اقتصاد بهبود پیدا کند و فضای امنیتی از بین برود. تهدید‌های بیرون کاهش پیدا بکند و یا دست کم، اثر کمتری بگذارد با هماهنگی رهبری و تشکیلات مختلف ان شاء الله حضور جناب آقای هاشمی منشاء خیر خواهد بود.»

افزایش حملات به هاشمی

حمایت خاتمی از هاشمی در حالی است که نامزدهای اصولگرایان و عقبه‌های آنها، از محمدباقر قالیباف تا کاندیدای اصلح محمد تقی مصباح یزدی، کامران باقری لنکرانی، به شدت حملات خود علیه هاشمی افزوده‌اند.

اما از دیگر سو شبکه‌ ایران، رسانه دولت، نیز نوشته است که تنها اسفندیار رحیم مشایی می‌تواند در برابر هاشمی یک «سوپر دو قطبی» ایجاد کند.

در حالی که به گفته اصولگرایان و دولتی‌ها با آمدن هاشمی رفسنجانی عرصه انتخابات دگرگون شده است، سایت الف به نقل از نظرسنجی یک «نهاد معتبر» که نامی از آن نبرده، گزارش داده است که «اگر اصولگراها تا انتها با همین دست فرمان بروند» انتخابات را به اکبر هاشمی رفسنجانی واگذار خواهند کرد.

جریان‌های اصولگرا که درون خود بایکدیگر به‌شدت اختلاف دارند، در روزهای اخیر این سئوال را مطرح می‌کنند که چرا اصلاح‌طلبان با توجه به سابقه خود از هاشمی حمایت می‌کنند. حداد عادل یکی از نامزدهای ۱+۲ گفته است که یا هاشمی عوض شده یا اصلاح‌طلبان. قالیباف آن را به «میلیتاریسم» تشبیه کرده و گفته دوران اصلاحات زاییده دولت هاشمی بود. لنکرانی هم گفته است که اگر هاشمی سال ۲۰۰۵ را در اینترنت جستجو کنیم روزه‌ با‌طل کن است.

بحران دامن همه را خواهد گرفت

محمد خاتمی روز چهارشنبه با بحرانی توصیف کردن کشور گفت: «بخواهیم یا نخواهیم، بگوییم یا نگوییم، کشور و جامعه با بحران روبرو است و اگر این وضع تداوم و گسترش بیابد دامن همه را خواهد گرفت و تمام جامعه را گرفتار خواهد کرد، همچنان که مقدماتش دامن مردم را گرفته است. وظیفه شرعی، انقلابی، ملی، انسانی و روشنفکری ما این است که تلاش کنیم تا از این بحران خارج شویم.»

وی هاشمی را مناسب‌ترین گزینه برای تشکیل دولت آینده ایران دانست و گفت: «با توجه به همه این مسائل جناب آقای هاشمی رفسنجانی مناسب‌ترین شخصیتی است که می‌تواند حضورشان مؤثر باشد و با برنامه‌های جدید و دیدگاه‌های جدید نقش بسیار مهمی را می‌توانند داشته باشند. ایشان با نقشی که در انقلاب و نظام داشته‌اند، عنایت ویژه‌ای که امام به ایشان داشتند، تجربه فرماندهی جنگ، دو دوره ریاست جمهوری و بعد حضور در متن جریانات و همراه و خیرخواه رهبری و نظام، اینها همه نکات مثبت است. مهم‌تر این که همه آن برنامه‌ها و جهت‌گیری‌ها باید با هماهنگی رهبری باشد که جناب آقای هاشمی در این مورد تواناتر از همه‌اند.»

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام نامزدی هاشمی رفسنجانی را اقدامی «شجاعانه» توصیف کرد وگفت: «می‌دانم که از نظر شخصی نمی‌خواستند بیایند، ولی به خاطر کشور فداکاری کردند و منافع ملی و خیر کلی را بر خواست شخصی ترجیح دادند و اینک مردم‌اند که باید شجاعانه و مسئولانه به صحنه بیایند و ایشان را کمک کنند.»

رئیس جمهور پیشین ایران با اشاره به مشکلات داخلی و بین‌المللی کشور گفت: «نباید توقعات را بالا برد و انتظار معجزه داشت. اگر مشکلات موجود مهار شود و امور به مسیر منطقی، عقلانی و مدبرانه قرار گیرد. کار بسیار بزرگی صورت گرفته است. بازگرداندن ثبات و آرامش خود دست آورد مهمی است. اگر همه در کنار هم باشیم آثار مثبت هم مشخص خواهد شد؛ بدون اینکه انتظار داشته باشیم ظرف شش ماهه همه مشکلات حل شود. همین که مسائل رو به حل شدن برود امید ایجاد می شود.»

نباید ایران را به یک کمیته امداد بزرگ تبدیل کرد

خاتمی همچنین به معضلات اقتصادی، معیشتی، اشتغال و تحریم‌های بین‌المللی پرداخت و گفت دولت آینده باید اسباب هم آرامش طبقه محروم را فراهم کند و هم به تولیدکنندگان و کارآفرینان اعتماد را بازگرداند.

وی هدفمند کردن یارانه‌ها را به‌خودی‌خود تصمیمی درست دانست اما گفت در عین حال، باید فشاری که از ناحیه اجرای این قانون روی طبقات محروم وارد می‌آید کاسته شود و «کارآفرینی» و «تولید» تقویت شده و تامین اجتماعی هم گسترش یابد.

سامان دادن به اقتصاد از جمله مواردی است که خاتمی بر آن تاکید داشت. به گفته وی «بیش‌ از شصت درصد» نان‌آوران خانواده‌اها هم‌اکنون برای تامین معاش روزمره، بهداشت و تحصیل فرزندانشان با مشکل مواجه هستند که دولت بعدی باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهد.

رئیس جمهور پیشین ایران، تصریح کرد که نباید ایران را به «یک کمیته امداد بزرگ» تبدیل کرد چراکه به عقیده او در نهایت قشر کم‌درآمد و طبقات محروم بیش از همه آسیب خواهد دید.

رئیس جمهور پیشین ایران گفت: «حتی آن کسی که امروز پول یارانه می‌گیرد، و باید هم یارانه دریافت کند، اما با برنامه‌ای درست که سرچشمه از بین نرود، یعنی منبعی که یارانه از آن تأمین می‌شود از بین نرود و یارانه هم درست به دست جامعه برسد. حتی این بخش از جامعه هم اعتمادش لطمه خورده است. نمی‌داند کار دوام پیدا می‌کند یا خیر؟ آیا با بیکاری بلندمدت و مزمن او و فرزندانش همراه خواهد بود؟ با گرانی‌ها چطور؟»

خاتمی کشور را در معرض «تهدیدها‌ی جدی» خارجی دانست و گفت: «متأسفانه رویکردها و کارکردهای داخلی هم این تهدیدها را تشدید می‌کند و در نتیجه این تهدیدها روی اساس نظام و کشور و روی زندگی مردم و آینده ما اثر منفی و مخرب دارد. یا باید آن را خنثی کنیم یا دست کم تأثیر آن را کاهش دهیم. منظور این نیست که از اصول و منافع ملی و ارزش‌ها دست برداریم.»

قرار است یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران روز ۲۴ خرداد به همراه انتخابات شوراها برگزار شود. هنوز تکلیف صلاحیت‌ نامزدها در شورای نگهبان مشخص نشده است و برخی از جریان‌های اصولگرا از شورای نگهبان خواسته‌اند رقبایشان را رد صلاحیت کند. 
[External Link Removed for Guests]

   
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: خاتمی: این انتخابات فرصت تاریخی برای خروج از بحران است

پست توسط Present »

یک کلام از ننه عروس :-(
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۵:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 206 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: خاتمی: این انتخابات فرصت تاریخی برای خروج از بحران است

پست توسط a.m 76 »

جالبه!
نمیدونستم جدیدأ تلاش برای کسب قدرت وتحمیل کردن نظرات شخصی به ملت فداکاری حساب میشه!!!!!!!!!!!!!! :-( :-P
داشتن مغز دلیل قطعی بر انسان بودن نیست...!پسته و بادام هم مغز دارند...!برای انسان بودن باید شعور داشت...!!!!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: خاتمی: این انتخابات فرصت تاریخی برای خروج از بحران است

پست توسط esijoon »

Present نوشته شده:یک کلام از ننه عروس :-(مخصوصا این تیکش

saeid 7 نوشته شده:[FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]
اما از دیگر سو شبکه‌ ایران، رسانه دولت، نیز نوشته است که تنها اسفندیار رحیم مشایی می‌تواند در برابر هاشمی یک «سوپر دو قطبی» ایجاد کند. 
 
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: خاتمی: این انتخابات فرصت تاریخی برای خروج از بحران است

پست توسط Java »

اولا" طرح مباحث سیاسی و انتخابی در سایت ممنوع است!!!

دوما" خاک بر سر ما که سوپر دیکتاتور سابق و پدر تورم 50 درصدی در زمان خودش میخواد ما رو از بحران نجات بده!!! هرچقدر بدبخت باشم ,زمانه هاشمی رو فراموش نکردم!

و اما در مورد اسفندیار.... دکتر باهوش تر از اونی هست که روی اسب مرده ای به نام مشایی حساب باز کنه! نماینده دکتر اونی هست که روز ثبت نام با پراید و بدون اطلاع قبلی (به سبک محمود سال84) میره وزارت کشور تا ثبت نام کنه...
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”