کودک‌شهیدی که عاشق‌ایران و رهبرش بود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

کودک‌شهیدی که عاشق‌ایران و رهبرش بود

پست توسط mohammad area51 »

نوه شهید عارف‌حسینی؛ رهبر معروف شیعیان پاکستان، در حمله انتحاری اخیر به شهادت رسید. این نوجوان ۱۲ ساله عاشق ایران بود.

تصویر

به گزارش سرویس فرهنگی مشرق به نقل از تسنیم، حملات انتحاری در پاکستان و شیعه‌کشی در مناطق مختلف این کشور دیگر این‌قدر تکرار شده است که در صفحه اول روزنامه‌های ایرانی هم جایی نداشته باشد، اما عاشقان ایران در سرزمین پاکستان، همچنان بر سر مزار شهدایشان پرچم ایران می‌زنند و امام‌خمینی(ره) را نجات‌بخش دنیای خودشان می‌دانند.

روز جمعه، یعنی چهار روز پیش یک حمله انتحاری دیگر در شهر پیشاور پاکستان اتفاق افتاد و هدف حمله این بار مدرسه‌ای بود که در همه این سالها در خط مقدم ایستادگی در مقابل تفکر وهابیت ایستاده بود.

شهید عارف‌حسینی، رهبر سابق شیعیان پاکستان در زمان حیاتش پایه مدرسه‌ای دینی را در پیشاور گذاشت که امروز به نام مدرسه شهید عارف‌حسینی معروف است و بزرگترین مرکز دینی شیعیان پاکستان است و بانیان امروزش هم ابایی از وابستکی ایدئولوژیک تفکرات اداره مدرسه‌شان با جمهوری اسلامی ایران ندارند.

مدرسه‌ای که بیش از اینکه سفارت ایران در پاکستان مرکزی برای بسط و گسترش تفکر انقلاب امام خمینی در پاکستان باشد، این مدرسه پایگاه همه عاشقان امام خمینی و رهبر انقلاب شده است.

در این حمله انتحاری نوه شهید عارف حسینی هم شهید می‌شود. نوجوان 12 ساله‌ای که نزدیکانش می‌گویند از همان بچگی عاشق ایران و رهبرش می‌شود.

نزدیکان نوه شهید‌شده شهید عارف حسینی خاطره واضحی از او دارند: " همیشه این شعر عموپورنگ که با مطلع «ایران وطن ماست» شروع می‌شد را می‌خواند و وقتی بقیه هم سن و سالهایش با تعجب از او سوال می‌کردند با افتخار اعلام می‌:کرد که ایران وطن اوست.

این تنها شهید عاشق ایرانی پاکستانی حتی سال جاری نیست و رسانه‌ها و فرهنگ و هنر ایرانی به سادگی در حال عبور کردن از این قضایا هستند.

به زودی پرونده ویژه‌ای در قالب پروژه «سیاست، فرهنگ و جمهوری اسلامی» در مورد مدرسه شهید عارف حسینی، مرکز انتقال تفکرات ایدئولوژیک جمهوری اسلامی ایران در پاکستان منتشر خواهد شد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”