صفحه 1 از 2

اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ ق.ظ
توسط mohammad area51
افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا که هم‌اکنون در محوطه ترانزیت فرودگاه مسکو به سر می‌برد، برای اولین بار از زمان گریختن به روسیه در هشت روز پیش سکوت خود را شکست و گفت: من آزادم تا افشاگری‌های جدیدی در خصوص اقدامات جاسوسی آمریکا انجام دهم.


به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، آنچه در ذیل می‌آید ترجمه انگلیسی نامه بدون تاریخ ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین آژانس اطلاعاتی آمریکا به رافائل کوره‌آ، رئیس جمهوری اکوادور است که به زبان اسپانیایی نوشته شده است.

«رهبران کمی در دنیا وجود دارند که خود را برای احقاق حقوق انسانی یک فرد، در برابر قدرتمندترین دولت دنیا به خطر بیندازند و شجاعت اکوادور و مردم آن برای دنیا مثال زدنی است. من باید احترام عمیق خود را به شما ابراز کنم و از اقدام دولت شما در بررسی تقاضای پناهندگی سیاسی‌ام صمیمانه تشکر کنم. تصویر 


دولت ایالات متحده آمریکا بزرگترین سیستم نظارتی دنیا را ساخته است. این سیستم جهانی بر زندگی هر بشری که کوچکترین تماس با تکنولوژی داشته تاثیر گذاشته است و عقاید پنهانی هر عضو جامعه بین‌المللی را ضبط، تجزیه و تحلیل و انتقال می‌دهد. این نقض بزرگ حقوق بشر جهانی است که یک نظام سیاسی جاسوسی‌ خودکار، فراگیر و غیر مجاز را علیه افراد بی‌گناه استمرار می‌بخشد.

بر طبق این عقیده من این برنامه‌ را برای کشورم و دنیا آشکار ساختم، در حالی که مردم حمایت خود را از جرقه‌ای که من در خصوص این نظام پنهانی بی‌عدالتی زدم، با جرأت اعلام کردند، دولت ایالات متحده آمریکا با یک جستجوی گسترده غیرقانونی به من پاسخ داد که هزینه‌اش برای من از دست دادن خانواده‌ام، آزادی‌ام برای مسافرت و حق زندگی مسالمت‌آمیز بدون ترس از تجاوز غیرقانونی بود.

در حالی که من با دو پیگرد مواجهم. دولت‌هایی که از دولت آمریکا و تهدیدهایش می‌ترسند سکوت کرده‌اند، هرچند اکوادور برخاست تا حق انسانی برای پناهندگی را برقرار و از آن دفاع کند. اقدام قاطع "فیدل ناروائز" رایزن شما در لندن، تضمین کرد که حقوق من با رفتن از هنگ‌کنگ حفظ خواهد شد. من هیچ گه نمی‌توانستم خطر مسافرت بدون این اقدام را به جان بخرم. اکنون به خاطر حمایت ادامه‌دار دولت شما من آزادم و قادر خواهم بود اطلاعاتی را که مورد علاقه جهانیان است، منتشر کنم.

مهم نیست چند روز دیگر زنده باشم، من به جنگ برای عدالت در این دنیای نابرابری متعهد خواهم ماند. اگر هر کدام از روزهای پیش رو کمکی به بهتر شدن دنیا کند، جهان باید از مبانی اکوادور تشکر کند.

لطفا سپاسگزاری من را از دولت خود و مردم جمهوری اکوادور و نیز تحسین شخصی مرا از تعهد شما به آنچه درست است به جای آنچه مورد پاداش است بپذیرد.»

[External Link Removed for Guests]

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۰ ق.ظ
توسط mohammad area51
فرود اجباری مورالس در اتریش
هواپیمای رئیس‌جمهوری بولیوی که از مبدا روسیه به پرواز درآمده بود، به دنبال سوءظن در خصوص اینکه ادوارد اسنودن ممکن است در این هواپیما باشد، مجبور به انحراف از مسیر و فرود اجباری در اتریش شد.
به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، این در حالی است که چند کشور درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه‌های جاسوسی اینترنتی و تلفنی آمریکا را رد کرده‌اند.

بر این اساس، فرانسه و پرتغال اقدام به لغو مجوز هوایی هواپیمای حامل اوو مورالس، رئیس‌جمهوری بولیوی کرده و باعث توقف اجباری آن در شهر وین شدند.

این در حالی است که هیچ شواهدی در خصوص اینکه اسنودن که به دلیل افشای اسناد محرمانه آمریکا و به اتهام جاسوسی تحت تعقیب واشنگتن قرار دارد، محوطه ترانزیت فروودگاه بین‌المللی مسکو را ترک کرده باشد، وجود نداشته است.

یک مقام وزارت امور خارجه اتریش گفت: شایعات درباره اینکه اسنودن در این هواپیما بوده درست نیستند.

دیوید چوکه وانکا، وزیر امور خارجه بولیوی توقف اجباری این هواپیما را به دلیل سوء ظن‌های بی‌اساس مبنی بر اینکه اسنودن در این هواپیما است، دانست.

چوکه وانکا گفت: ما نمی‌دانیم چه کسی این دروغ را ساخته است. ما به دنبال ابراز ناراحتی خود هستیم زیرا این اقدام زندگی رئیس‌جمهور کشورمان را به خطر انداخته است.

بولیوی یکی از کشورهایی است که اسنودن به دنبال پناهندگی در آنها بوده و مورالس که اخیرا در یک کنفرانس انرژی در روسیه شرکت کرد اظهار داشته که در صورت درخواست اسنودن برای پناهندگی درخواست وی را بررسی خواهد کرد.

روبن ساودرا، وزیر دفاع بولیوی اظهار داشت: وزارت امور خارجه آمریکا احتمالا عامل تصمیم برای آنکه به هواپیمای مورالس اجازه فرود در پرتغال و یا پرواز در حریم هوایی فرانسه داده نشود، بوده است.

با وجود این، وی گفت: فرانسه و پرتغال اقدام به بازبینی کرده و پذیرفته بودند تا به هواپیمای مورالس اجازه پرواز در فراز این دو کشور را دهند اما این بار ایتالیا و اسپانیا از اجازه به عبور هواپیمای مورالس از حریم هوایی کشورشان خودداری کردند.

ساودرا گفت: دو کشور مواضع خود را تغییر دادند که نخست فرانسه و اکنون پرتغال هستند. ما صبورانه به دنبال حل موضع منفی اتخاذ شده از سوی ایتالیا و اسپانیا بر اساس هنجارهای بین‌المللی هستیم.

گزینه‌های اسنودن به منظور دریافت پناهندگی از زمانی که وی از هنگ‌کنگ وارد مسکو شد در حالی که هیچ سند مسافرتی معتبری نداشت، محدود شده‌اند.

[External Link Removed for Guests]

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ ق.ظ
توسط mohammad area51
درخواست پدر افشاگر از مردم آمریکا
پدر افشاگر برنامه جاسوسی آمریکا در نامه‌ای سرگشاده مردم آمریکا را خیزش علیه خطر روبه رشد استبداد دراین کشور فراخواند.
به گزارش مشرق به نقل از پانا، «لونی اسنودن» پدر افشاگر برنامه جاسوسی آمریکا در نامه‌ای سرگشاده از مردم آمریکا خواست تا «برای مقابله با خطر روبه رشد استبداد به پاخیزند.»

پدر اسنودن در این نامه که به امضای «بروس فین» دادستان واشنگتن‌دی‌سی رسیده، از اقدام فرزند خود در افشای اسناد محرمانه سازمان سیا تمجید کرده است.

این در حالی است که اسنودن در بخش ترانزیت فرودگاهی در مسکو، تلاش برای دریافت پناهندگی را آغاز کرده و درخواست‌هایی را برای 21 کشور جهان فرستاده است.

آلمان، اکوادور، اتریش، بولیوی، برزیل، چین، کوبا، فنلاند، هند، ایتالیا، ایرلند، هلند، نیکاراگوئه، لهستان، اسپانیا، سوئیس، نروژ و ونزوئلا از جمله کشورهایی هستند که وی از آنها درخواست پناهندگی کرده است.

«ادوارد اسنودن» که مدتی است افشاگری‌های وی جریان‌ساز شده است، مدرکی را در اختیار این نشریه قرار داده که متعلق به 3 سال پیش است و حاکی از شنود نمایندگی اتحادیه اروپا در پایتخت ایالات متحده است.

آمریکا در حال حاضر در تلاش است تا اسنودن را به کشور بازگرداند. وی اکنون فراری است و در فرودگاهی در مسکو به سر می‌برد. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز اعلام کرد در صورتی که اسنودن به افشاگری‌هایش پایان دهد، حاضر است اجازه اقامت وی در روسیه را صادر کند.

[External Link Removed for Guests]

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ق.ظ
توسط kaveh606
ببینید کشوری که خودش رو مهد حقوق بشر و آزادی و دموکراسی میدونه چطور قدرت خودش رو به دنیا تحمیل کرده که هیچ کشوری حاضر به دادن پناهندگی به این فرد نمیشه جالب تر اینکه کشور های به ظاهر مستقل اروپایی اجازه پرواز به هواپیمای رئیس جمهور یه کشور دیگه رو به خاطر اینکه شاید این فرد تحت تعقیب آمریکا در این هواپیما باشه رو نمیدن! بعد خود آمریکا شده مامن هزاران مخالف سیاسی دولت های دیگه و حتی کسانی که دستشون به خون ملتهای خودشون اغشته هست و راحت و بدون هیچ دغدغه ای از ازادی و حقوق بشر لذت میبرن

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ب.ظ
توسط pckho0r
بهتر نیست ما بهش پناهندگی بدیم؟! :-(

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۷:۴۹ ب.ظ
توسط mohammad area51
اینفوگرافی/ ضدّ سیا
دولتمردان آمریکایی پرونده حجیمی از جاسوسی را در کارنامه خود دارند؛ از ضبط و شنود مکالمات تلفنی شهروندان خود گرفته تا هک پیام‌های تلفن‌های همراه چینی‌ها و حتی تجسس در سیستم‌های رایانه‌ای نمایندگی اتحادیه اروپایی در واشنگتن. تصویر 

[External Link Removed for Guests]

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۸:۵۰ ب.ظ
توسط samre
هرکسی به کشور خیانت کنه حکمش مرگه
حالا اسنودن اگر آمریکا بگیرش حکمش صندلی الکتریکی است

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ب.ظ
توسط samre
آمریکایی ها پاسپورت اسنودن را هم باطل کردند تمام کارت های اعتباری وی را باطل کردن
پاسپورت آمریکا که در کشور رقیب حتی روسیه هم اعتبار داره
این دو کشور درسته که سر قدرت میجنگند اما توی کشور همدیگه سفارت دارن
بنظرم آمریکا نمیگذاره ماجرای ویکی لیکس تکرار بشه
بلایی سر جولیان آسانژ آوردن که دیگه اسمش هم نیست

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ب.ظ
توسط mohammad area51
مورالس آمریکا را تهدید کرد
رئیس جمهور بولیوی روز پنجشنبه اعلام کرد، قصد دارد در صورت لزوم سفارت آمریکا را در «لاپاز» پایتخت این کشور تعطیل کند. تصویر 

به گزارش مشرق، تسنیم به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز» نوشت: «اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی روز گذشته اعلام کرد، قصد دارد سفارت آمریکا را در لاپاز تعطیل کند.

مورالس پس از آنکه فشار آمریکا را بر بولیوی از طریق چهار کشور اروپایی که به هواپیمای وی اجازه ندهند از حریم هوایی آنها عبور کند، محکوم کرد، این مطلب را اعلام کرد.

این کشورهای اروپایی به هواپیمای مورالس مظنون بودند که احتمالا «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژآنس امنیت ملی آمریکا را که برنامه جاسوسی این کشور درباره شنود مکالمات تلفنی جهانی را فاش کرد، با خود حمل می کند.

رئیس جمهور بولیوی در «کوشابامبا» اعلام کرد:« ما بررسی خواهیم کرد و در صورتی که لازم باشد سفارت آمریکا را در بولیوی تعطیل خواهیم کرد. ما به سفارت آمریکا نیازی نداریم.»

در کوشابامبا نشست متحدان سنتی بولیوی در منطقه برای حمایت از رئیس جمهور این کشور پس از بازگشت وی از روسیه که سفر وی با مشکلاتی همراه بود، برگزار می شود.

[External Link Removed for Guests]

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۹ ب.ظ
توسط mohammad area51
جانشین چاوز به اروپا هشدار داد
رئیس جمهورونزوئلا در بدو ورود به خاک بولیوی ضمن اعلام حمایت از این کشور، اعلام کرد که دشمن بولیوی دشمن ونزوئلا است. تصویر 

به گزارش مشرق، تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«تله سور» نوشت: نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به محض ورود به خاک بولیوی ضمن اعلام حمایت از کشور بولیوی اعلام کرد که دشمن بولیوی دشمن ونزوئلا است.

مادورو در خصوص مورالس گفت: می خواهم تا مورالس بداند که ما در همه صورت از او و از بولیوی حمایت می کنیم و می خواهم دیگران نیز بدانند که دشمن بولیوی دشمن ونزوئلا نیز هست و به همین دلیل با آن ها مقابله می‌کنیم و اجازه هیچگونه بی احترامی را به کسی ا کشوری نمی دهیم.

مادورو خاطر نشان کرد که کشورهای اسپاننیا، ایتالیا، پرتغال و فرانسه با این اقدام خود به صورت آشکار اصول درج شده در کنوانسیون در خصوص مصونیت هواپیماهیای حامل رئیس جمهور یک کشور را نقض کرده‌اند.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین اعلام کرد که اروپا در خال سپری کردن لحظات بسیار سختی است اما برعکس منطقه ما بسیار خوشحال است زیرا که بار دیگر به جهانیان نشان داده‌ایم که منطقه ما تا چه اندازه متحد است و برای حفظ این اتحاد از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

روز چهارشنبه دولت‌های فرانسه، اسپانیا، پرتغال و ایتالیا مجوز ورود هواپیمای حامل مورالس و همراهانش را برای پرواز در خطوط هوایی این کشور را صادر نکردند و این هواپیما ناگریز شد تا تغییر مسیر داده و وارد فرودگاه وین در کشور اتریش شود.

[External Link Removed for Guests]

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۷:۱۶ ب.ظ
توسط anybody
چقدر این کشورهای های غربی ازادن و به حقوق شهروندی احترام میذارن...حالا اینارو خود ماهم میدونستیم...ببنی اینا چه کارای دیگه که نمیکنن و صداشم در نمیاد...اونوقت همش به دیگران گیر میدن که شما ازادی و ... ندارید!!!

Re: اولین سخنان افشاگر از زمان ورود به روسیه

ارسال شده: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۸:۱۳ ب.ظ
توسط esijoon
anybody نوشته شده:چقدر این کشورهای های غربی ازادن و به حقوق شهروندی احترام میذارن...حالا اینارو خود ماهم میدونستیم...ببنی اینا چه کارای دیگه که نمیکنن و صداشم در نمیاد...اونوقت همش به دیگران گیر میدن که شما ازادی و ... ندارید!!!


بهشت !!! روی زمینند دیگر...مگه باید غیر از این باشند؟؟؟ تصویر تصویر تصویر