شرمن:آمریکا خواهان توقف تحریم های جدید ایران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱:۴۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

شرمن:آمریکا خواهان توقف تحریم های جدید ایران است

پست توسط potpotpot »

  :آمریکا خواهان توقف تحریم های جدید ایران است/پیشرفت مذاکرات ایران و امریکا نیاز به زمان دارد/احترام فراوانی برای مردم ایران قائل  [TR][/TR]  


 اندیشه ها: [SIZE=150][FONT=BMitraBold] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]   جمعه به وقت واشنگتن،صدای آمریکا در یک گفتگوی اختصاصی با وندی شرمن معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا، روند مذاکرات و مسائل و حاشیه های آن را مطرح کرد.     [FONT=BMitraBold] [FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]به گزارش روزنو، متن کامل این گفتگو را در زیر می خوانید.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]گفتگوی مستقیم شما با نمایندگان ایرانی تا چه بر روی روند مذاکرات تأثیرگذار بوده است؟   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]به نظرم اتفاقات مهمی در حال رخ دادن است. تاریخچۀ روابط ایالات متحده و ایران طولانی و در عین حال دشوار بوده است. اما در حقیقت با ملاقات دوجانبۀ آقای جان کری، وزیر امور خارجۀ آمریکا، با آقای ظریف، وزیر امور خارجۀ ایران، طی نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و البته گفتگوی تلفنی تاریخی رؤسای جمهوری دو کشور، آقای روحانی و آقای اوباما، و نیز ملاقات من با طرف ایرانی در جریان مذاکرات ژنو، ما در ابتدای درک بهتری از یکدیگر هستیم، تا همینطور از نیازهای دو طرف و از آمال مردم هر دو کشور آگاه شویم؛ و به عقیدۀ من اینها اتفاقات ارزشمندی بوده اند، چرا که پیشرفت گفتگوها، برای ما که چندین دهه است نسبت به هم بی اعتماد بوده ایم، نیاز به زمان دارد، و همانطور که پرزیدنت اوباما در سخنرانی اخیرشان در نشست سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفتند، تنها با تعامل با یکدیگر است که می توانیم آن بی اعتمادی ها را برطرف نماییم و تلاش کنیم مشکلات حل شود. در این راستا، تمایل ایران برای پاسخ دادن به نگرانی های جامعۀ بین المللی نسبت به برنامۀ هسته ای اش امری اساسی است.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]آیا در جریان دیدارهای دوجانبه سوء تفاهمی هم پیش آمد؟   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]سوء تفاهمی در جریان دیدارهای دوجانبه نداشتیم، اما فکر می کنم در بارۀ بخشی از اظهارات چند روز پیش من در پاسخ به یکی از نمایندگان مجلس سنا ، در روز سوم اکتبر، از واژه ای استفاده کردم که به نظر موجب نگرانی هایی در میان مردم ایران و همینطور گروهی از ایرانی-آمریکایی ها در اینجا شد، که این واژه ها به نظر من نشان دهندۀ همان بی اعتمادی عمیقی است که پرزیدنت اوباما به آن اشاره کرد، و من فکر می کنم ما واقعأ باید با کمک همدیگر این بی اعتمادی ها را کنار بزنیم و این مذاکرات هسته ای به ما کمک خواهد کرد بتوانیم این کار را انجام دهیم؛ البته همانطور که آقای اوباما گفتند این کار زمان می برد؛ وقتی در طول چند دهه، از انقلاب پنجاه و هفت ایران تا کنون، این بی اعتمادی ها بوجود آمده اند، خوب برطرف کردن آنها هم نیاز به زمان دارد و برای این منظور لازم است که هر دو طرف با هم همکاری کنند؛ من در تلاش هستم که این کار انجام شود و معتقدم که همتایان ایرانی من هم دارند تلاش خودشان را می کنند و بهترین راه برای این کار این است که نگرانی هایمان را در موارد مختلف بیان کنیم و در این میان مهمترین نگرانی ایالات متحدۀ آمریکا ماهیت برنامۀ هسته ای ایران است.
گفتگوهایی که ژنو داشتیم، مفید بودند و به عنوان گام اول مناسب بودند. قرار است دوباره در شانزدهم و هفدهم آبان ماه با یکدیگر ملاقات کنیم و امیدواریم در این مسیر بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]منظورتان از اینکه «فریب کاری بخشی از دی ان ای است» چه بود؟   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]این در واقع مربوط به حوادث گذشته است؛ به طور تاریخی ایرانی ها فکر می کنند که ما فریبکار بوده ایم، و به نظر من در حقیقت اشاره ای بود که این بی اعتمادی بین ما چگونه است. همانطور که پرزیدنت اوباما گفته اند باید با یکدیگر در این زمینه کار کنیم و معتقدم که آقای روحانی هم می خواهند در همین مورد با هم همکاری کنیم. اعتماد دوجانبه و احترام متقابل میان ما وجود دارد. زمان زیادی نیاز دارد که بتوانیم به نقطۀ مطلوب برسیم. اما، من هم می گویم، قبلأ هم بطور علنی گفته ام، آقای کری، وزیر خارجه و آقای اوباما، رئیس جمهوری هم بطور علنی گفته اند که ما همگی احترام فراوانی برای مردم ایران قائل هستیم، برای تمدن و تاریخ ایران، و برای همۀ میراث فرهنگی فوق العاده ای که ایران به جای گذاشته و ما از آنها بهره مند می شویم، مثل همین فرشی که زیر پای ماست. از اینروست که باید با کمک هم روی این مساله کار کنیم.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]آیا تحت فشارهای بیرونی مذاکرات را ترک می کنید؟   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه آمریکا از من خواسته اند که سرپرستی هیات مذاکره کننده را به عهده بگیرم. فکر می کنم که همکارانم بر این عقیده اند که من مذاکره کننده ای منصف و معتدل هستم که درپی حل مشکلاتم، و به دنبال گرفتن امتیازات غیرمنصفانه و بی احترامی به دیگران نیستم؛ از همتایان ایرانی خودم هم همین انتظار را دارم، همانطور که در ژنو دیدم که رویکردی بسیار متفاوت و عملی را اتخاذ کرده اند.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]هر یک از اعضای گروه پنج به علاوه یک، همینطور ایران، برای حفظ منافع کشورخودشان تلاش می کنند و این کاری است که همۀ ما باید انجام دهیم؛ اما در عین حال می خواهیم مساله ای را حل و فصل کنیم که واقعا می خواهیم حل شود. آنچه را که رئیس جمهور روحانی گفته اند باور داریم، اما نیاز داریم که شاهد برداشتن گام هایی عملی و واقعی باشیم که به آن حرف ها جامۀ عمل بپوشاند.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]با کرۀ شمالی هم چنین مسائلی داشتید؟   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]در کنار هر گفتگویی، افراد تندرو، افراد معتدل و افراد لیبرال وجود دارند، اینجا در کشور خودمان هم داریم. اینجا هم افرادی بوده اند که فکر می کردند من مذاکرات را بیش از حد آسان می گیرم و باید در جریان گفتگوها سرسخت تر از این باشم. همینطور در ایران هم کسانی هستند که حرف های غیرمحترمانه ای راجع به آمریکا زده اند، می دانید که از ما به عنوان «شیطان بزرگ» نام می برند و مدام شعار «مرگ بر آمریکا» سر می دهند؛ این حساسیت ها را ما درک می کنیم چون دهه هاست که این بی اعتماد ی میان ما بوده است. اما حالا می خواهیم مشکلاتمان را حل کنیم و از آن دوران عبور کنیم؛ زمان خواهد برد، اما مصمم هستیم که این کار را انجام دهیم.   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]از مذاکرات ژنو به این سو آیا تماس مستقیم دیگری بین مقامات آمریکایی و ایرانی بوده است؟   
[FONT=tahoma, tahoma] [HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]من خودم، از مذاکرات ژنو به این طرف، با مقامات ایران تماسی نداشته ام. تیم های کارشناسی ما قرار است هشتم و نهم آبان ماه با هم دیدار کنند تا گفتگوهای ژنو را با جدیت پیگیری کنند و همانطور که پیشتر گفتم، ملاقات در سطح بالاتر، با حضور من، خانم کترین اشتون، نمایندۀ عالی اتحادیۀ اروپا، و هیات ایرانی به      
   
[url=http://tnews.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7/BFDF18457019.html#شرمن-آمریکا-خواهان-توقف-تحریم-های-جدید-ایران-است-پ2]منبع[/url]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: شرمن:آمریکا خواهان توقف تحریم های جدید ایران است

پست توسط Present »

خانم شرمن ، ببخشید DNA شناس ، شما تا به حال یک روده راست تو شکمت پیدا شده ؟
اشکالی نداره ، تا به حال DNA خودتون رو مورد اکتشاف قرار دادی ؟
اشکالی نداره ، یکی از ایرانی ها این کارو کرده !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: شرمن:آمریکا خواهان توقف تحریم های جدید ایران است

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به دوستان
منظورتان از اینکه «فریب کاری بخشی از دی ان ای است» چه بود؟
این در واقع مربوط به حوادث گذشته است؛ به طور تاریخی ایرانی ها فکر می کنند که ما فریبکار بوده ایم، و به نظر من در حقیقت اشاره ای بود که این بی اعتمادی بین ما چگونه است.

ماست مالی هم بلد نیست!

اعتماد دوجانبه و احترام متقابل میان ما وجود دارد. زمان زیادی نیاز دارد که بتوانیم به نقطۀ مطلوب برسیم.

اعتماد!!! شما از دوستان خودتان هم جاسوسی می کنید، ما که جای خود داریم! شنود مکالمه های فرانسه و آلمان و برزیل و... را که کاربران شنیده اند من دیگر توضیح نمی دهم.

اما، من هم می گویم، قبلأ هم بطور علنی گفته ام، آقای کری، وزیر خارجه و آقای اوباما، رئیس جمهوری هم بطور علنی گفته اند که ما همگی احترام فراوانی برای مردم ایران قائل هستیم، برای تمدن و تاریخ ایران، و برای همۀ میراث فرهنگی فوق العاده ای که ایران به جای گذاشته و ما از آنها بهره مند می شویم، مثل همین فرشی که زیر پای ماست.

مثل حذف کردن نام «فارس» از عبارت «خلیج فارس»! و یا پول و مأموریت دادن به گروهک های تروریستی برای بر هم زدن آرامش و امنیت مردم ایران! یا مثلاً اکران فیلم ضد ایرانی 300 و...

تحریم دندانگیری هم دیگر برایشان نمانده! حالا شاید برای دلخوشی و ذوق زدگی یک عده، چماق جدید را همان بالا نگه دارند و فعلاً پایین نیاورند. و یا یک سری تحریم های بسیار کم تأثیر مثل تحریمهای مربوط به حوزه محیط زیست را بردارند!
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۲:۱۵ ب.ظ
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: شرمن:آمریکا خواهان توقف تحریم های جدید ایران است

پست توسط SA@M »

از این حرف ها دو حالت بیشتر نمیشه پیشبینی کرد....
1- اینکه واقعا آمریکا مصمم هست (فرض محال!)
2- کلاه گشادی داره بافته میشه!
اندکی صبر...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”