دیپلمات مست سعودی 20 روز پیش از کشور اخراج شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

دیپلمات مست سعودی 20 روز پیش از کشور اخراج شد

پست توسط hani1459 »

مسئول پیگیری پرونده دیپلمات مست عربستان در مجلس با تأکید بر اینکه حقوق اتباع کشته و مصدوم شده ایرانی در حادثه تصادف این دیپلمات تأمین شده است، گفت که وی به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج شده است.
  مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی [External Link Removed for Guests] با اشاره به موضوع تصادف دیپلمات مست عربستان که منجر به کشته و مصدوم شدن2 نفر از هموطنانمان شده بود، اظهار داشت: با توجه به اینکه از نظر حقوق بین‌الملل، دیپلمات‌ها دارای مصونیت دیپلماتیک هستند و این جزو حقوق پذیرفته شده در عرصه بین‌المللی است، لذا اگر دیپلماتی در کشوری مرتکب جرمی شود، مصونیت دارد. 

وی افزود: در اثر تصادف دیپلمات مست عربستان، یک شهروند ایرانی کشته و یک شهروند دیگر مصدوم شده بود و طبق قوانین و مقررات باید دیه و خسارت آنها پرداخت می‌شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: خسارت و دیه شهروندان مصدوم و همچنین کشته شده، از سوی سفارت عربستان در تهران به حساب دادگستری واریز و پرداخت شده است، بنابراین حقوق اتباع ایرانی تأمین شده و از این جهت مشکلی وجود ندارد.

رئیس کمیته مطالبات ملی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دیه اولیای دم واریز شده و از این بابت مسئله‌ای نیست، تصریح کرد: دیپلمات سعودی در حالت مستی، رانندگی می‌کرد که این موضوع یک جرم عمومی محسوب می‌شود که او مرتکب شده و باید بدانیم 2 مسئله وجود در این زمینه وجود دارد، یکی اینکه در خودروی این دیپلمات مشروبات الکلی کشف شده و دیگر اینکه او از این مشروبات مصرف کرده است.

دواتگری بر همین اساس با تأکید بر اینکه حقوق اتباع ایرانی تأمین شده و هیچ نگرانی از این جهت وجود ندارد، تصریح کرد: درباره جرم این دیپلمات طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی عمل شده و با توجه به مصونیتی که دیپلمات‌ها دارند، به همین دلیل امکان ورود دستگاه قضایی کشور محل مأموریت وجود نداشت، از این منظر بایستی دستگاه قضایی عربستان به تخلف و جرم این دیپلمات رسیدگی کند.

وی با ذکر این نکته که جمهوری اسلامی ایران طبق کنوانسیون‌ها و مقررات بین‌المللی عمل کرده و این موضوع حاکی از پایبندی کشورمان به مقررات بین‌المللی است، گفت: این دیپلمات بر خلاف تعهدات و عرف عمل کرده و به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج شد و انتظار این است دستگاه قضایی عربستان جرم شرب خمر و حمل و نگهداری مشروبات الکلی این دیپلمات را مورد رسیدگی قرار دهد و نتیجه را در راستای حُسن روابط به جمهوری اسلامی ایران اعلام کند.

مسئول پیگیری پرونده دیپلمات مست عربستان در پایان مجدداً تأکید کرد که قصوری از ناحیه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه وجود نداشته است.

دواتگری با بیان اینکه دیپلمات سعودی از 20 روز از کشور اخراج شده است، گفت که این دیپلمات با ضوابط خاص دیپلماتیک، ایران را ترک کرده است.


[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
پست: 135
تاریخ عضویت: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 232 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: دیپلمات مست سعودی 20 روز پیش از کشور اخراج شد

پست توسط netwet »

منتظر باشید تا عربستان از این دیپلماتش به خاطر کشتن و اسیب رساندن به چند نفر شیعه تقدیر و تجلیل کنه!
Major II
Major II
پست: 135
تاریخ عضویت: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 232 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: دیپلمات مست سعودی 20 روز پیش از کشور اخراج شد

پست توسط netwet »

خبر اخراج دیپلمات سعودی بی اساس است

به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام آگاه در وزارت امورخارجه در خصوص دیپلمات سعودی خارج شده از کشور اظهار داشت: دیپلمات مذکور در تاریخ 5 مهرماه پس از پایان رسیدگی، تهران را ترک کرد.

سفارت عربستان سعودی نیز دو روز بعد طی یادداشتی به وزارت امور خارجه ماموریت دیپلمات مذکور را پایان یافته اعلام و مدارک وی را به وزارت امور خارجه عودت نمود. لذا انتشار برخی اخبار مبنی بر اخراج وی بی اساس است.

[External Link Removed for Guests]

حتی اخراج هم نشده چه برسه به محاکمه!
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۲:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: دیپلمات مست سعودی 20 روز پیش از کشور اخراج شد

پست توسط jhan2010 »

بزنید اون دست قشنگه را واسه این همه احساس مسولیت و پایبندی به قانون از جانب مدیران و مسولان ایرانی :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :-?
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”