پرونده سعید مرتضوی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

پرونده سعید مرتضوی

پست توسط hani1459 »

پس از قرائت گزارش جنجالی تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، یکی از بند‌هایی که توجه بیشتر نمایندگان و رسانه‌ها‌ را به خود جلب کرد، اعلام خبر دریافت مبالغی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سعید مرتضوی، رئیس وقت سازمان تأمین اجتماعی بود.

س از قرائت گزارش جنجالی تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، یکی از بند‌هایی که توجه بیشتر نمایندگان و رسانه‌ها‌ را به خود جلب کرد، اعلام خبر دریافت مبالغی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سعید مرتضوی، رئیس وقت سازمان تأمین اجتماعی بود.

به گزارش «تابناک»، در این گزارش ‌این گونه آمده است: مبلغ یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال کارت هدیه حسب اسناد ثبت شده مالی از بودجه در اختیار مدیرعامل سازمان به ۳۷ تن از نمایندگان مجلس (با درج کد در اسناد و بدون ذکر مشخصات) در اردیبهشت ماه سال جاری سند خورده است.

بنا بر این گزارش، هیأت جهت تأیید سند مربوطه اعلامی، نام‌ها را از امور مالی سازمان درخواست کرد و در پاسخ اعلام شد، هویت نمایندگان محترم تنها در اختیار آقای مرتضوی است. در مذاکره حضوری با ایشان اعلام نمود به شرط عدم افشای هویت نمایندگان لیست مربوطه را تحویل رئیس هیأت می‌دهد که با پاسخ هیأت مبنی بر اینکه هیچ سندی در تحقیق و تفحص محرمانه نخواهد ماند، روبه‌رو شد.

با توجه به موارد یاد شده‌ در گزارش تحقیق و تفحص، هنوز نام کسانی که این مبالغ را در قالب کارت هدیه از سازمان تأمین اجتماعی دریافت کرده‌اند، در دست نیست و به جای نام افراد، کد برای آن‌ها در سند مربوطه ذکر شده است.

هم‌‌اکنون «تابناک» اسنادی را که مربوط به تحویل کارت هدیه به این افراد است‌، منتشر می‌کند

تصویر

تصویر


پس از دیدن این اسناد، شاید نخستین احتمالی ‌که به ذهن هر بیننده‌ای برسد، این باشد که چگونه می‌شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ‌در ازای دریافت این مبالغ ناچیز ‌و وامدار کردن خود به آن، به وظایف نمایندگی‌شان عی توانند عمل نمایند؟! البته اگر از این دید ‌به این موضوع نگاه شود که نمایندگان مبالغ دریافتی را هزینه ‌مصارف شخصی ‌نکرده‌اند نیز جای بحث دارد! دیگر آنکه‌ با این مبالغ می‌توان چه کاری ‌برای حوزه انتخابی ‌یا مردمی که به شما اعتماد کرده‌اند، انجام داد؟!


تابناک
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

Re: سند مبالغ دریافتی ۳۷ نماینده مجلس از سعید مرتضوی

پست توسط Goebbels »

به هر حال سعید جان برای پاک کردن برخی افتضاحاتشان نیاز به حامی دارند دیگر نه؟!
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۹:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: سند مبالغ دریافتی ۳۷ نماینده مجلس از سعید مرتضوی

پست توسط shadro »

خدا لعنت کنه اینارو که دسته هرچی دزد و راهزنه از پشت بستن :-o :shock:
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: سند مبالغ دریافتی ۳۷ نماینده مجلس از سعید مرتضوی

پست توسط Present »

یکی توضیح میده دقیقا چه اتفاقی افتاده ؟
من که درست متوجه نشدم !
خود نمایندگان هم خبر داشتند که برای چه کاری به آنها پول داده شده است و یا نه ؟
علتش چی بوده ؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

300 میلیون کارت هدیه مرتضوی به این چهار نفر !

پست توسط Goebbels »

پس از قرائت گزارش جنجالی تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، یکی از بند‌هایی دیگری که توجه بسیاری را به خود جلب کرد دریافت کارتهای هدیه به افراد خواص بود.

  گزارش «تابناک»، یکی از اتفاقات جالب در سازمان تامین اجتماعی، نوع بذل و بخشش‌های صورت پذیرفته به مقامات ارشد دولت است که ظاهراً رابطه حسنه‌ای با رئیس وقت این سازمان داشته اند. سوای رقم های کوچک چند میلیونی که میان اشخاص مختلف تحت عناوین مختلف توزیع شده و در مجموع عدد مشخصی را شامل می‌شود، در سال 91 و نیمه اول 92 مبالغی به شرح ذیل اعطا شده که «تابناک» بدون قضاوت درباره این هدیه های جالب تنها به انتشار اسناد پرداخت های مهم می پردازد. 
از این مبالغ پانصد میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس جمهوری
یک میلیارد ریال به آقای عباسی سرپرست وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
یک میلیارد ریال به آقای شیخ الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس جمهور
پانصد میلیون ریال کارت هدیه به آقای عباسی سرپرست وقت وزارتخانه پرداخت شده است.

تنها مجموع این چهار پرداخت عدد 300 میلیون تومان می‌شود که در نوع خود هدیه چشمگیری است.

برای ملاحظه اسناد به لینک زیر مراجعه کنید :

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

از ۶ میلیارد پاداش به خودمانی‌ها تا ثبت ۱۵ میلیون مورد تخلف

پست توسط Goebbels »

انبوه تخلفات در سازمان تأمین اجتماعی در فاصله سال‌های ۸۶ تا ۹۲، به اندازه‌ای است که رئیس کمیته تحقیق و تفحص ‌از این سازمان نیز در طول مصاحبه با ما، از ده‌ها هزار سند که گواه بر متخلف بودن بیشتر ‌مدیران این سازمان است، در ضمائم گزارش نهایی امروز مجلس قرار دارد. علیرضا محجوب که خود زمان نسبتا طولانی در سازمان تأمین اجتماعی، مسئولیت ارشد اجرایی را بر عهده داشته، از داستانش با سعید مرتضوی و تلاش وی برای دور زدنش می‌گوید. وی که پرهیز داشت موضوع گفته‌اش به روی افراد متمرکز شود، از موارد بیشمار تخلف بابک زنجانی و سعید مرتضوی بار‌ها سخن گفت؛ اما نخواست رسانه‌ای شود، تخلفاتی که به زعم وی نشان از عمق مشکلات دستگاه‌های نظارتی و بی‌توجهی مدیران دولت گذشته به روح قانون و اخلاق است.

در ادامه، ‌این گفت‌و‌گو‌ را می‌خوانید‌.

تابناک:
سرانجام پس از مدت‌ها، تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی نهایی شد و قرار است در صحن مجلس خوانده شود. با توجه به حجم تخلفات، آیا به نظر شما ممکن است در یک دستگاهی از روی سهل انگاری این مقدار تخلف از قانون صورت بگیرد؟

محجوب: بخشی از تخلفاتی که انجام شده، ‌جنبه فردی یا شبه فردی ‌و بخشی جنبه هزینه‌های اصراف‌آلود دارد؛ مانند هزینه‌ای که برای جشن سازمان تأمین اجتماعی شده است. فقط ۱۳۰ میلیون تومان هزینه آوردن افرادی شده ‌که این برنامه را اجرا کرده‌اند. بیش از شش میلیارد تومان پاداش پیش بینی کرده بودند تا به مدیرانی بدهند که از ۸۶ تا ۹۲ مدیریت کرده‌اند و البته تمام حساب‌های آن‌ها قبلا از سوی هیأت مسدود اعلام شده بود.

در بودجه سال‌های ۸۶ تا ۹۲ ‌حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی پیش بینی کرده بودیم. این‌ها همسان‌سازی را برای خودشان یارانه تلقی کرده‌اند و دولت در حالی در سال ۸۷ تکلیف کرده که مصوب مجلس نبوده است. در بودجه سال ۸۸ نیز مصوب کردیم همسان‌سازی را برای حداقل‌بگیران اجرا کرده‌اند، اما این را برده‌اند با تصمیمات نادرستی که ‌‌گرفته‌اند، محاسبه و عمل کرده‌اند. به جای اینکه به حساب بازنشستگان پرداخت کنند به حساب خودشان گذاشته‌اند و همه جور هزینه‌ای با آن کرده‌اند، چون بر این دستگاه کنترلی نیست.

سازمان تأمین اجتماعی بر اساس محاسبات دیوان محاسبات در سال ۸۸ از ۳۵ میلیاردی که در بودجه در نظر گرفته شده بود، ۳۳ میلیارد آن را وصول کرده؛ اما مدعی است که تاکنون پولی نگرفته و بعد جزو جرایم تلقی کرده و در محاسباتش پولی را که از این بابت گرفته منظور نکرده است.

از بیمه کارگران هم دریغ کرده؛ بیمه‌ای که پولش را از دولت گرفته است. تا سال گذشته کاری برای بیمه نی بر‌ها نی‌شکر هفت تپه انجام نشده بود و سنوات افراد را به بهانه اینکه پولی دریافت نکرده‌اند، نپرداخته‌اند. نی بر‌ها از محروم‌ترین افراد هستند و حتی بخشی از بیمه این‌ها را گرفته‌اند، در حالی که مجلس دو استفساریه در مورد این‌ها داشت. با این حال هنوز معطل هستند و به رغم اقدامات مجلس، موضوع به جایی نرسیده ‌و ما مجبور هستیم در این مورد پرونده‌ای به دادگاه بفرستیم. بخشی از سوابق افراد را پذیرفته‌اند و ۹ درصد حق بیمه وصول کرده‌اند، بدون اینکه قانون تکلیفی کرده باشد. گفته‌اند این‌ها بابت درمانشان این را پرداخته‌اند. نه اینکه این پول را دریافت کرده باشند، بلکه جزو مطالبات خود آورده‌اند، در حالی که در تأمین اجتماعی چیری به نام حق بیمه ناقص نداریم.

سوابق این‌ها پس از مذاکرات بسیار و سه صورت جلسه در کمیسیون اجتماعی محرز و روشن ‌و حتی ترتیب پرداخت نیز مشخص شده، اما به مانند گذشته، تأمین اجتماعی حرف خودش را می‌زند. آخرین حرفشان این است که شرکت‌های این‌ها پنج سال حقوق مابه‌التفاوت به حساب صندوق تأمین اجتماعی بپردازند که شاید این‌ها پنج سال زود‌تر بازنشسته شوند.

این در حالی است که یک نی بر با سوابق فصلی‌ که دارد، شاید پنجاه سال طول بکشد تا بازنشسته شود. نی بری کار خشن و پرخطری است، حال آن که تأمین اجتماعی با یک مصوبه ۶ میلیارد به نفع خودش وضع می‌کند. کل مبلغی که شرکت‌ها باید بپردازند ۶ میلیارد تومان است اما این‌ها ۱۳۰ میلیارد تومان محاسبه کرده‌اند. با این ماخذ که برای ۵ سال ۱۳۰ درصد حقوق برای افراد محاسبه کرده‌اند. در حالی که اختیار قانونی برای این محاسبات ندارند.

آن چیزی که ما به آن رسیدیم ‌این است که اصولا در ‌این بازه زمانی، سازمان تأمین اجتماعی چیزی به نام قانون را به رسمیت نمی‌شناخته و آنچه خود وضع می‌کند، قانون می‌دانسته است. تک تک این‌ها باید در دادگاه پاسخ بدهند. ممکن است وقتی سخنان من را می‌شنوند، نیشخند بزنند، ولی مطمئن باشند که باید بابت این کار‌ها پاسخ بدهند و ما آن‌ها را‌‌ رها نخواهیم کرد. اگر دادگاه هم این موضوع را جدی نگیرد، کارگران ر‌هایشان نخواهد کرد. پیش از اینکه وقت اصلاح کردن دیر شود، خودشان را اصلاح کنند. اینکه در دستگاهی این همه خلاف و سوء‌استفاده آشکار از قانون و خلاف عمل به قانون وجود دارد نشانه چیست؟

تابناک:
آیا تخلفات گزارش شده در همین سطح محدود شده یا اینکه حجم تخلفات کثیر به دیگر نهادهای سازمان نیز ارتباط دارد؟

محجوب: خیر این مواردی که گفتم تنها در بخش کارگری است. در بخش کارفرمایی ۱۵ میلیون بازرسی خلاف قانون ثبت کرده‌ایم. در ماده ۹۲ قانون نظام صنفی تکلیف کرده‌ایم که نمی‌شود بدون شکایت کارگر، سراغ کارگاه و مغازه مردم رفت. خلاف از این آشکار‌تر چیست؟

ممکن است بگویند برداشت ما از این ماده این نبوده و برداشتمان این بوده که می‌شود بازرسی هم کرد و ما بازرسی عادی کرده‌ایم و شکایت کارگر را هم باید گرفت. ما می‌گوییم شاید این‌ها درست بگویند، ولی می‌بینیم همین سازمان یک دستور‌العمل برای نانوایان تهران داده است؛ درست منطبق بر ماده ۹۲. یعنی گفته ‌اگر کارگری شکایت کرد، به کارگاهش مراجعه کنید؛ بنابر‌این، می‌دانسته‌اند که ماده ۹۲ و قانون چیست و با ‌وجود این، باز هم خلاف کرده‌اند. هزینه همه این بازرسی‌ها هم از مردم گرفته است. شاید رقم ‌کمی بیشتر یا کمتر از این باشد.

در یک دوره بررسی کرده‌ایم که چند بازرسی با ‌شکایت انجام شده ‌و دیدیم ‌۳ درصد بازرسی‌ها مطابق قانون است. ۲ درصد هم کارگاه‌هایی هستند که مشغول بازرسی هستند؛ بنابراین، ما ۵ درصد را کم ‌و مابقی را محاسبه کردیم و ممکن است عدد کمی بیشتر یا کمتر باشد اما مطمئن هستیم که تعداد تخلف‌ در حدود ۱۵ میلیون فقره تخلف بازرسی است.

بر پایه قانون تأمین اجتماعی، تعریف کارگر و کارفرما مشخص است. اگر یک کارفرما بخواهد کارگرش را بیمه کند، سیاهه‌ای از مدارک رنگارنگ از وی خواهند خواست و چقدر هم این کار طول می‌کشد. اگر کارفرما پیگیری نکند، بیمه این‌ها باید تعطیل شود؟ آیا این‌ها برای بازرسی می‌آیند؟
خیر، جایی را که فکر می‌کنند کارش درست است بازرسی می‌کنند؛ اما اینگونه کارگاه‌ها را بازرسی نمی‌کنند. این‌ها سوابق مردم را بر باد می‌دهند. خودشان هم به خوبی می‌دانند که تخلف می‌کنند. این مدارک را سازمان مکلف است تهیه کند و کارفرما مکلف نیست راسا کاری کند. از سویی بیش ۳۷۵۰۰۰۰ کارگاه با کمتر از پنج ‌کارگر داریم که قراردادهای آن‌ها شفاهی است. قرار نیست بیمه این افراد نادیده گرفته شود.

آیا وقتی خلاف قانون انجام شد، فساد در آن داخل نمی‌شود؟ آیا بعدا نباید برخی کارگران و کارفرمایانی که می‌خواهند قانون در مورد آن‌ها اجرا شود، ‌هزینه فساد کارمندان را بپردازند؟ چه کسی مسئول این مفاسد دامنگیر است؟ کسانی این فساد را ایجاد می‌کنند که قانون را اجرا نکرده‌اند و وقعی به آن نمی‌نهند و آشکارا ناراست می‌گویند. می‌گویند ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی را بیمه کرده‌اند. عدد که در سالنامه آمار نشان می‌دهد این آمار ۴۸۰ هزار تن است و عدد نهایی ما ۴۹۵ هزار تن است. قانون گذار که نباید در حق خود تقلب کند. اختلاف این آمار ۳۰۰ هزار بیچاره‌ای است که مشمول می‌شدند. بنا بر این،‌ برداشت خودشان وگرنه برداشت ما این است که همه باید بیمه شوند. با اجرای قانون کمتر کارگر ساختمانی‌ می‌ماند که بیمه نداشته باشد. آقایان به جای اینکه بازرسی خلاف قانون انجام دهند توجه خود را به کارگاه‌های ساختمانی معطوف می‌کردند. کسانی هستند که خود را ‌کارگر ساختمانی جا زده‌اند و آن‌ها را بیرون می‌کشیدند.

با ۸۰۰ هزار تن، تمام این جامعه پوشش داده می‌شد؛ کسانی که سال‌ها در مورد بیمه‌شان شعار داده شده است. مجلس سه سال بحث کرده تا به این قانون رسیده. بار‌ها دعوا شده است، حال آن که بودجه این کار را از جواز ساخت مردم گرفته‌اند و امسال هم گفته‌اند که از بودجه شهرداری‌ها کم کنند و بدهند. برای امسال هم نوشته‌اند ۲۰۰ هزار نفر و ۱۰۰ هزار نفر هم که قبلا باید عملی می‌کردند که انجام نشد. عدد کل جواز‌ها ۱۲۰ هزار متر بوده که در مجموع یک میلیارد و ششصد میلیون تومان درآمد نهایی آن است. ۷ درصدی که می‌گیرند یک میلیون و چهارصد هزار نفر را پوشش می‌دهد. پول همه را هم دریافت کرده‌اند.

هم‌اکنون پرسش اینجاست که چرا این سهمیه را اعمال نکرده‌اند؟ سهمیه‌ای که خودشان تعیین کرده بودند. می‌گویند از این تعداد ۷۰۰ هزار نفر ‌نام‌نویسی شده! ما مدعی هستیم تخلف کرده‌اند که همه را بیمه نکرده‌اند. گفته‌ایم که ۸۰۰ هزار نفر را بیمه کنند، نه اینکه ۸۰۰ هزار پرونده تشکیل شود. تازه مطمئن نیستیم که بتوانند این تعداد پرونده ارائه کنند. اطلاعات این‌ها را نا‌راست می‌دانیم و ناچاریم دروغ بودن این اطلاعات را اعلام کنیم.

تخلفات تأمین اجتماعی بالا‌تر از ۵۰ میلیارد تومانی است که برخی می‌گویند. این‌ها از آقای زنجانی چک گرفته‌اند! تا کنون شنیده‌اید که فروشنده‌ای به خریدار چک تضمینی بدهد؟ فقط ۱۷ هزار میلیارد مبلغ چکی است که هنوز وصول نشده و آقای زنجانی ۴ فقره از این چک‌ها را به عنوان بدهی‌هایش نزد شرکت نیکو ـ شرکت نفت ـ گذاشته و یکی را هم از بانک برگشت گرفته است؛ چکی که به عنوان ضمانت داده شده است. هیچ کدام از اصول آیین‌نامه‌ای در معاملات رعایت نشده ‌و معاملات بر هیچ اصلی استوار نیست.

گزارش هیأت نظارت تا سال ۸۰ ساکت است و از ۸۰ شیب می‌گیرد؛ یعنی اعتراضاتشان زیاد ‌و گزارش حسابرسان تند می‌شود. از ۸۴ به بعد هجومی است و حساب‌ها را هم رد می‌کنند. آخرین حسابرسی مربوط به سال ۹۰ است که صراحتا مردود اعلام کرده‌اند. قبلا این را با ملایمت و مهربانی می‌گفتند؛ اما در سال ۹۰ آن ملایمت را هم نداشتند. از نظر آن‌ها ۹۱ هم پیشاپیش مردود است. گزارش هیأت نظارت به حساب نیامده و به پشیزی گرفته نشده است. آیا از دستگاهی که ناظرش را به حساب نمی‌آورد و نظارت را به هیچ می‌شمارد، می‌توان انتظار سلامت داشت؟

با پیشی گرفتن مصارف بر منابع و ادامه این وضع، صندوق تأمین اجتماعی مانند صندوق بازنشستگان کشوری می‌شود که ۹۵ درصد منابعش را دولت تأمین می‌کند! در همین شرایط برای خودشان حقوق چندین برابر کارگران و مستمری بگیران تعیین می‌کنند. با کدام حساب این بازی‌ها را با پول مردم کرده‌اند؟ آیا باید اینقدر در حق فقرا ظلم شود؟

آنچه را همکاران ما در مورد آقای مرتضی گفته‌اند، دقیقا نص قانون تشخیص داده‌ایم. در مورد هر کسی که شرایطی مانند وی داشته باشد نیز کمترین انتظار ما از دادگاه این است که مبالغ دریافتی را به صندوق بازگرداند. تعجب ما این است که چرا دیوان برای بالا دستی این‌ها انفصال نداده است. نیازی به استیضاح مجلس نبوده و زمانی که حکم اجرا نشده، باید دیوان حکم انفصال می‌زد. ما رأی آن‌ها را تحصین می‌کنیم، ولی می‌گوییم که قانون به دیوان اجازه انفصال هم داده است. دیوان رأی خوب و به حقی داده اما در اجرای رأی خود دقت کافی نکرده است.

ما فراموش نمی‌کنیم برخی عواملی که ‌ علیه مجلس حرف می‌زنند، در خیمه شب بازی‌های آن روزها سهیم بوده‌اند‌ و پاداش گرفته‌اند. زمانی که در مورد روزنامه خورشید و صورت‌حساب آن تحقیق و تفحص می‌شد، آقایان می‌گفتند که مجلس می‌خواهد آزادی مطبوعات را زیر سؤال ببرد! در این مورد هم گزارش خواهیم داد و قرار است قرائت شود.

تابناک:
گفته می‌شود برخی نمایندگان در استمرار تخلفات سازمان تأمین اجتماعی نقش داشته‌اند؟ آیا نام آن‌ها در گزارش خوانده خواهد شد؟

محجوب: ما کاری با مصالح مدیران نداریم، بلکه باید به دنبال مصالح مردم باشیم. با این حال سازمان تأمین اجتماعی تحمل ضربات سخت را ندارد. از نظر ما هیچ مانعی برای انتشار اطلاعات این تحقیق و تفحص وجود ندارد و برای همه اطلاعات هم مدرک جمع کرده‌ایم که از گزارش‌ها و اسناد خودشان است.‌

تعداد محدودی از نمایندگان هم در این پرونده نقش داشته‌اند که رئیس مجلس دستور داده ‌‌این اسامی را منتشر کنیم؛ اما آقای مرتضوی گفته است که با ۳۹ نماینده در ارتباط بوده اما نامی از آن‌ها نبرده و گفته ‌که تعهد اخلاقی داده که نامی نبرد! اما دادگاه مکلف است ‌این نام‌ها را به دست آورده و منتشر کند. آقای لاریجانی نیز تأکید کرده‌اند‌ که نام هر کس تخلف کرده است حتی نمایندگان از تریبون مجلس خوانده شود، ولی مسأله این است که آقای مرتضوی با کلی‌گویی از افشای نام نمایندگانی که مدعی بود در دیفالت هدایا شریک بوده‌اند پرهیز کرد.

گزارش اصلی تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی بالغ بر ۱۲۰ صفحه است که امیدواریم بتوانیم ۲۰ تا ۳۰ صفحه آن را بخوانیم. متن کامل آن را هم در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

تابناک:
در راه تحقیق و تفحص، آیا از سوی افراد یا نهادی فشاری برای جلوگیری از افشای متن تحقیق بر شما وارد نشد؟

محجوب: ۳۸ میلیون تن تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند. من نمی‌خواهم از افشاگری دست بکشم و اگر همکاران من هم کم‌کاری کنند من کار خود را انجام خواهم داد. یکی از راه‌های درمان این بیماری افشاگری است. خیلی‌ها خواستند میانجی‌گری کنند و روی ذهن نمایندگان تأثیر بگذارند؛ اما کاری از پیش نبردند. آقای زنجانی سه ساعت و آقای مرتضوی سیزده ساعت در جلسه ما حضور داشت، ولی ما قانع نشدیم که در گزارشمان تعدیلی در مورد آن‌ها انجام دهیم.

شاید فقر تخصصی افراد در تحقیق و تفحص‌ها و خود‌داری از ارائه اطلاعات، باعث ایجاد برخی مسائل شود، ولی علت اینکه گزارش ما گسترده شد به این دلیل بود که در دوران گذار انجام شد و گزاش‌های بسیاری به دستمان رسید و البته تخلفات بسیاری نیز در همین دوران انجام می‌شود؛ افزون بر این، هیأت نظارت با توجه به سابقه‌ای که برخی افراد آن از جمله بنده در سازمان تأمین اجتماعی داشته‌ایم، اطلاعات تخصصی در مورد دستگاه داشته است. نمایندگان جز حق چیزی مد نظرشان نبوده و حتی یک بار هم از سوی آن‌ها درخواست تخفیف در ارائه گزارش نشده است.

کار تحقیق و تفحص روایتگری است و نتیجه نهایی را در مجلس گزارش می‌دهیم. هر کسی هم ما در موردش اشتباهی کرده باشیم، در هر مرحله‌ای که باشد، روند کار اصلاح خواهد شد. ما همه گزارش خود را مستند کرده‌ایم اما تا امروز کسی مستندی نیاورده که مستندات ما را رد کند. تنها یک مورد بوده که در جایی نامی از همسر آقای مرتضوی برده شده که به درخواست وی حذف شد؛ اما متأسفانه نام وی در جای دیگری هست؛ افزون بر اینکه در پیوست‌ها تمام اطلاعات خواهد آمد.

با این همه اصل ما بر چشم‌پوشی و گذشت بوده و هر کجا که شک کرده‌ایم، مراقب بوده‌ایم. صد‌ها ادعا را به این دلیل که اثبات نشد، کنار گذاشتیم. ما ادعا نکرده‌ایم بلکه آنهایی را که ثابت شد در گزارش آوردیم. خانم ایشان که دکترای پزشکی دارد، پس از انتصاب آقای مرتضوی به ریاست این سازمان، بدون ارتباط تحصیلاتی و همچنین سابقه مربوط به عنوان مدیرکل آموزش این سازمان ارتقا‌ می‌یابد.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

دستور مرتضوی برای خرید کتابی با نویسنده‌ای جالب‌

پست توسط Goebbels »

بر پایه اسناد ضمیمه گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی که «تابناک» به دست آورده، هزینه‌های عجیبی به شیوه‌های جالبی انجام پذیرفته و جالب‌تر از ارقام و شیوه هزینه‌کرد، دریافت کننده این ارقام است که به رغم مشابهت کامل نام خانوادگی با همسر سعید مرتضوی، هر گونه نسبت فامیلی با سعید مرتضوی را در جریان تحقیق و تفحص انکار کرده است.

به گزارش «تابناک»، از جمله اسناد به دست آمده در جریان تحقیق و تفحص مفصل صورت پذیرفته از سازمان تأمین اجتماعی، نحوه هزینه‌کرد در حوزه‌های فرهنگی است که به صورت موردی و با هزینه‌های جالب توجهی بوده که بخشی عظیمی از نخبگان کشور حسرتش را می‌خورند و شاید می‌توانستند با مراجعه به سازمان تأمین اجتماعی چنین ارقامی را دریافت کنند، مشروط بر اینکه مدیرعامل وقت تأمین اجتماعی، دستور لازم را برای پرداخت هزینه مذکور صادر می‌کردند!

بر پایه چند برگ از هزاران برگ سند این تحقیق و تفحص که «تابناک» به طور مستمر منتشر خواهد ساخت و امروز نیز بخشی از آن‌ها را ‌خواهید دید، مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال معادل سی میلیون تومان بابت خرید ۲۰۰۰ جلد کتاب به نام «دوستت دارم مادر» نوشته آقای محمدرضا فلاح تفتی که فامیلی‌اش دقیقاً مشابه هما فلاح تفتی همسر سعید مرتضوی است، هزینه شده است. جالب اینکه این شخص در جریان تحقیق و تفحص منکر هر گونه نسبت فامیلی با مرتضوی شده و احتمالاً اتفاقی این تشابه حتی در پسوند فامیلی نیز رخ داده که البته این جزئیات در دادگاه‌های صالحه قابل تشخیص‌تر است.

کتاب «دوستت دارم ‌ای مادر» که فاقد هرگونه ارتباط با حوزه تأمین اجتماعی است، خریداری و در مراسم افطاری و برخی برنامه‌های دیگر سازمان در میان حاضران توزیع شده است. در این کتاب اشعار متنوعی از شاعران ‌مشهور ایرانی و خارجی و نیز سروده‌هایی از شاعران شهرستان‌های استان یزد، موطن سعید مرتضوی آورده شده است. این کتاب ششصد صفحه‌ای با چنین رویکردهایی به چاپ سوم رسیده است.

نام هما فلاح همسر مرتضوی در حالی در جریان انتخابات شورای شهر تهران در رأس دو لیست در کنار نام شیخ‌الاسلامی (وزیری که اصرار بر بقای مرتضوی موجب عزلش از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد) نقش بسته بود که وی در اظهار‌نظری عجیب مدعی شده بود: «اگر همسرم شهردار شود، تهران را از صفر تا صد می‌رساند‌». (روزنامه بهار ـ ۲۲ خرداد ۹۲)

باید دید در مرحله پیگیری قضایی این پرونده، نسبت فامیلی میان هما فلاح تفتی و محمدرضا فلاح تفتی کشف خواهد شد و یا در اتفاقی نادر، شخصی با چنین فامیلی کاملاً تصادفی کتاب‌هایش به دستور مرتضوی خریداری شده است؟ نکته دیگری که در این اسناد مورد توجه واقع شده، مربوط به فاکتور ارائه شده به سازمان تامین اجتماعی برای کتاب ها است که به خودیِ خود گویا است.

اسناد منتشره را در لینک زیر مشاهده فرمایید :

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

سهمیه ویژه مدیرعامل برای استخدام های فراوان!

پست توسط Goebbels »

بخشی از گزارشتحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به استخدام‌های خارج از قانون و به سفارشبعضی از افراد پرنفوذ مربوط است. بنا به گزارش مجلس، اختیارات مدیران عامل در ارتباطبا موارد استخدامی (استخدام، انتصابات، اخراج) بسیار گسترده بوده است.به گزارش «تابناک»، در گزارش مجلسآمده است که اختیارات مدیران عامل در ارتباط با موارد استخدامی (استخدام، انتصابات،اخراج) بسیار گسترده بوده که با توجه به عدم وجود آئین نامه های مصوب و فقدان کنترلهای موثر من جمله اعمال نظارت های لازم توسط شستا و هولدینگ صرفا بر اساس تشخیص مدیرعاملو بصورت سلیقه ای انجام گرفته است به نحوی که افراد دارای سابقه طولانی کماکان بصورتقراردادی بوده در حالی که افراد جدیدالاستخدام رسمی شده اند، شایستگی افراد در انتصاباتمد نظر قرار نگرفته و افراد دارای مدارک غیر مرتبط با نمرات بسیار ضعیف به سمت هایبالا منصوب شده اند. در انتصاب مشاورین به تخصص افراد و نیازهای موجود توجه نشده وصرفه و صلاح شرکت مد نظر قرار نگرفته است.

برخوردهای قانونیبا افراد متخلف صورت نگرفته و به اخراج آنان اکتفا شده است ضمن آنکه سنوات افراد مذکوربه صورت تشویقی محاسبه و پرداخت شده است. در یکی از شرکت ها علی‌رغم اخراج های متعددهیچگونه جلسه کمیته انضباطی طی مدت سه سال تشکیل نشده است. مستندسازی در رابطه با امورنیروی انسانی بسیار ضعیف بوده و مدارک کافی در رابطه با استخدام، ارتقاء و دلایل اخراجافراد در پرونده ها موجود نمی باشد. در برخی از موارد مدارک بدون هیچ دلیل منطقی توسطمسئولین پائین تر امحا گردیده و مستند اقدامات خود را اظهارات شفاهی مدیران عامل عنواننموده اند. استعلامات لازم در رابطه با مدارک تحصیلی و خدمت وظیفه عمومی افراد از مراجعذیربط صورت نگرفته و به رویت اصل مدرک ( حسب اعلام مسئولین ) و اخذ تصویر مدارک اکتفاشده است. کنترل های لازم در حضور و غیاب افراد صورت نگرفته است به نحوی که برخیاز افراد علیرغم عدم حضوردر شرکت هر ماهه حقوق و اضافه کار دریافت نموده اند. کنترل های لازم به ماموریت و اضافه کار کارکنان اعمال نشده که موجب گردیده در موارد مذکور مقررات مربوط رعایت نشود.

در بخش دیگریاز گزارش در مورد استخدام‌ها در آخرین روزهای مسئولیت روسای قبلی سازمان آمده است:تعداد 500 نفر حسب مصوبه هیات امنا (مصوبه ای از هیات مدیره مشاهده نشد) به دلیل آنچهاعلام نیاز سازمان عنوان گردید، در ایام پایانی دولت دهم فرایند استخدام را تحت نظارتوزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز نموده‌اند. آنچه در لیست اولیه استخدام شدگانجالب توجه است به کارگیری 94 نفر در استان گیلان (زادگاه وزیر وقت) 76 نفر در استانیزد (زادگاه مدیرعامل سازمان) و 26 نفر در استان مازندران است. ضمن اینکه 104 نیرواز سوی 66 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و 3 نفراز سوی آقای شیخ الاسلامی و2 نفر از سوی آقای مشایی جهت استخدام معرفی شده بودند. هیات به دلیل آنکه افراد فوقبدون شرکت در آزمون رقابتی استخدام شده و یا خواهند شد، تنها راه ادامه همکاری با ایشانرا برگزاری آزمون از کلیه جذب شدگان و تعیین سطح و صلاحیت برابر کف آخرین آزمون استخدامی می‌داند.

گزارش مجلس درمورد استخدام‌های خارج از آزمون نیز آمده است که: عطف به مصوبه هیات مدیره سازمان نیزبابت 5درصد استخدام خارج از آزمون تعداد 285 نفر نیروی جدیداز مرداد 1391 تاکنون جذبو یا در شرف استخدام یا انجام مراحل آن می باشند. 18 نفردر مراحل مربوطه انصراف دادهاند( از مجموع تعداد مذکور 166 نفر در استان یزد و به ویژه در درمانگاه شهرستان تفت مشغول به کارشده اند. ضمن اینکه معرف 18 نفر نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده اند.

بخش دیگری ازگزارش مجلس به وضعیت جذب و استخدام نیرو پرداخته و در مورد عواقب استخدام‌هایانجام شده طبق روال بالا نوشته: باز بودن دست مدیرعامل وقت در استخدام بی ضابطه افرادسبب شده است که تعداد زیادی از افراد با سفارشهای سیاسی و ... استخدام شوند. افرادزیادی با مدارک پایین و در پستهایی مثل نگهبان و نامه رسان و .. با مدارک نامربوط جذبشده اند اما در پستهایی مثل پرستاری و ... کمبودها به شدت احساس می شود و یا در تأمینپزشک عمومی برای قسمت اورژانس تلاش محسوسی برای رفع نیاز این مشاغل از سوی مدیر عاملوقت صورت نگرفته است و در این موارد تلاش معاون درمان نیز به دلیل مشکلاتی که در بخشپنجم به آن اشاره می شود به جایی نرسیده است.

برای مشاهده اسناد :

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: سهمیه ویژه مدیرعامل برای استخدام های فراوان!

پست توسط Present »

*اینکه مجلس داره از این موضوع تفحص می کنه خیلی خوبه ولی ای کاشک در بقیه مباحث هم اینقدر عزمش جزم بود برای مثال تفحص در مورد برادر رئیس مجلس !
نظر من اینه که اینقدر که دارند به مبحث تخلفات مرتضوی بها میدند از آن هدفی رو دنبال می کنند و آن است که اصل موضوعی که مرتضوی در مجلس فیلمش پخش شد از ارزش بیفته و کم کم از ذهن ها دور بشه ...
برای مثال اشخاص دیگری هم هستند که پرونده آنها در قوه قضاییه بود و حالا آزادانه دارند می گردند آن هم به لطف وثیقه میلیاردی !
عدالت خوبه ولی برای همه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲, ۹:۰۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار

Re: 300 میلیون کارت هدیه مرتضوی به این چهار نفر !

پست توسط strike eagle »

یاد جمله معروف حضرت امیر افتادم که درباره حکومت عثمان فرموده اند:
اینها مانند شتران گرسنه ای که به علف زار تازه روییده رسیده باشند ، بیت المال را میبلعند
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

طنز/ هرکس در پاکدستی من تردید دارد بیاید کهریزک!

پست توسط Goebbels »

با انتشار بخش‌هایی از گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در دولت دکتر احمدی نژاد و فرازهایی از شیرین​کاری​های قاضی دکتر استاد سعید مرتضوی، برخی از اسناد پاک​ترین دولت در تاریخ کشور را منتشر می​کنیم.   از اتفاقات جالب در سازمان تامین اجتماعی، نوع بذل و بخشش‌های صورت پذیرفته به مقامات ارشد دولت است که ظاهراً رابطه حسنه‌ای با رئیس وقت این سازمان داشته اند. مثلا طبق اسنادی که [External Link Removed for Guests]منتشر کرده: 
  تومان کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس جمهوری
100 میلیون تومان به آقای عباسی سرپرست وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
100 میلیون تومان به آقای شیخ الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس  
همچنین در این گزارش از [External Link Removed for Guests]تا ثبت ۱۵ میلیون مورد تخلف دیده می​شود. ضمن اینکه مبالغ جالبی با عنوان کارت هدیه (از 500هزار تومان تا 5 میلیون تومان) به 37 نماینده مجلس نیز اهدا شده که کاملا ناعدلانه توزیع شده است (نماینده ملت مگر درجه یک و دو و سه دارد که به یکی 500هزار تومان دادند و به دیگری 5میلیون تومان). طبق اطلاع ما حق اعتراض و شکایت این نمایندگان عزیز محفوظ است! حق شکایت معاون اول احمدی نژاد هم همینطور. هم شکایت به خاطر بی عدالتی و هم تضعیف جایگاه معاون اولی. آخر یعنی چی که معاون اول نصف سرپرست کارت هدیه بگیرد؟
  این حال همان کارت هدیه​ها به تنهایی سندی است دال بر اینکه دولت نهم و دهم از بعد مشروطه که هیچ از قبل مشروطه در کشور، بی نظیر بوده و یحتمل بی نظیر خواهد ماند که این دومی خیلی مهمتر از اولی است! به هر حال ثبت 15 میلیون تخلف در 4 سال مدیریت واقعا تلاش خستگی ناپذیر و پشتکار عجیبی می​خواهد. 
  این اساس ضمن کوبیدن مشت محکم بر دهان یاوه گویانی که صفت «پاکترین دولت در طول تاریخ بشریت» را زیر سوال می​بردند، به برخی واکنش های در خصوص انتشار این خبر توجه بفرمایید. 
 ​ها: 
 محمود احمدی نژاد در حاشیه مراسم آب پاشی باغچه منزل رو به خبرنگاران گفت: هوا خیلی سرد شده​ها! وی در برابر اصرار خبرنگاران توضیح داد: این تحقیق و تفحص​ها یک مشت کاغذ پاره است؛ اینقدر تفحص بکنن تا تفحص دانشون پاره شود! 
 سعید مرتضوی در گفتگو با فارس: 
  این اتهامات واهی است و من برای خدمت در آن پست باید پاداش هم می گرفتم که نگرفتم و گذاشتم برای بازنشستگان. هرکس قبول نداره بیاد کهریزک تا بهش تفهیم کنم. 
 علی اکبر جوانفکر در گفتگو با بهارپرس: 
  واضح است این است که مشکل مجلس در بحث تحقیق و تفحص یک مشکل ریشه ای است که تا زمانی که آقای هاشمی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام است امیدی به بهبود شرایط نیست. این گزارش هم سراسر کینه ورزی قالیباف و لاریجانی است که با احمدی نژاد مشکل دارند. 
سرمقاله روزنامه رسالت:

  وقت هم زدن دیگ گذشته نیست، اینقدر گذشته ها را به رخ مردم نکشید. گذشته گذشت. آقای روحانی! اصلا شما که می گویید خزانه خالی به شما داده‌اند، چطوری می​خواهید دو سبد کالا به مردم بدهید؟ اصلا چرا باید بدهید؟ اصلا چرا می​خواهید مردم را عوامفریبی نمایید؟ چرا اصلا ثروتمندان را از یارانه بگیرها حذف نمی کنید تا دائم از کمبود بودجه و پول یارانه ننالید؟ اصلا چرا نگران بررسی حساب های شخصی مردم هستید؟ چرا اصلا شما رای آوردید؟ چی شد که اینطوری شد؟ و... 
بیست و سی:

  تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی پس از قرائت در مجلس به قوه قضائیه ارجاع داده شد. ادامه اخبار...شنیده شده مبل‌های برنامه گزارش صدروزه رییس جمهور چند میلیون تومانی خرج روی دست بیت المال گذاشته که طبق اخبار رسیده مجموع چهار عدد مبل حدود 5 میلیون تومان شده که حتما در بخش​های بعدی خبر به آن رسیدگی می​شود. و اما گزارش مردمی مرآتی را از سطح شهر ببینید: 
  عدد مردم: ما چند ساله نون نداریم بخوریم آخه چرا بیت المال رو برای خرید مبل گرون هزینه می کنید؛ خب روی زمین می نشستید... 
  عدد مردم دیگر: دو تا بچه بیکار دارم که سه ساله صبح تا شب دنبال کارن. اون 5 میلیون پول مبل مصاحبه رو می دادین من اینا رو می فرستادم سر یه کاری. آخه این چه وضعیه؟! 
  گزارش مردمی 10 دقیقه طول می کشد. 

 ://khabaronline.ir/detail/326028/comic/ 
Novice Poster
Novice Poster
پست: 95
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱, ۱:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 509 بار
سپاس‌های دریافتی: 260 بار

Re: سند مبالغ دریافتی ۳۷ نماینده مجلس از سعید مرتضوی

پست توسط RaAmIiN »

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”