پیگیری تحولات عراق

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۰, ۳:۵۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2568 بار

پیگیری تحولات عراق

پست توسط babak1985 »

یورش همه جانبه ارتش عراق بر القاعده از هوا و زمینارتش عراق پس از کنترل مسیرهای اصلی تردد اعضای القاعده بین این کشور با سوریه، عملیاتی را در مناطق حوران و الابیض در صحرای استان الانبار (غرب) اجرا کرد.
به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، ارتش عراق در حمله به مواضع اعضای القاعده در استان الانبار از بالگرد ، تانک و دیگر تجهیزات سنگین استفاده می کند.
نوری مالکی نخست وزیر عراق نیز در کربلای معلی اعلام کرد که عملیات نظامی در غرب این کشور تا سرکوب گروه های وابسته به القاعده ادامه خواهد داشت .
مالکی افزود: خودروهایی که در استان های دیوانیه (قادسیه) ، کربلا ، بصره و بغداد منفجر می شود ، در صحرای الانبار بمب گذاری می شود.
نخست وزیر عراق گفت: القاعده یک مرکز فرماندهی در صحرای الانبار دارد که این مرکز در چند روز آینده منهدم خواهد شد و اعضای این گروه تروریستی همچنان تحت تعقیب هستند .
عملیات نظامی ارتش عراق در صحرای الانبار درپی قتل "محمد الکروی" فرمانده تیپ هفتم به دست القاعده و افزایش فعالیت های تروریستی، آموزشی و بمب گذاری این گروه تروریستی آغاز شده است .
شورای پشتیبانی استان الانبار که همچون دیگر شوراهای پشتیبانی برای کمک به ارتش در سرکوب گروه های تروریستی تشکیل شده است ، اعلام کرد : قبایل الانبار از ارتش پشتیبانی می کنند .
حمید الهایس، رییس شورای پشتیبانی الانبار با تهدید تحصن کنندگان در برخی مناطق این استان گفت: اماکن تحصن به مخفیگاه اعضای مسلح القاعده تبدیل شده است .
الهایس افزود: اماکن تحصن معترضان استان الانبار به مواضع تروریست ها تبدیل شده است و هر فردی که مرتکب قتل یا آدم ربایی یا هر جرم دیگری می شود ، در اماکن تحصن مخفی می شود .
وی گفت: ما لیستی شامل اسامی مجرمانِ پنهان شده در میان تحصن کنندگان تهیه کرده ایم و مسوولان استانداری وعده داده اند که چادرهای تحصن کنندگان را برچینند و تروریست های پنهان شده در میان تحصن کنندگان را سرکوب کنند.
[External Link Removed for Guests]

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر


اینارو با چی دارند میزنند؟


تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
دشمن رو باید از دور دید
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۰, ۳:۵۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2568 بار

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط babak1985 »

آخرین تحولات عراق/ تهدید علاوی عملی شد


داوم اجرای عملیات ارتش عراق برای مهار تروریست‌ها در استان‌های غربی و درخواست رئیس فهرست «العراقیة» از وزراء جریان متبوعش برای استعفا در اعتراض به عملیات استان «الانبار» از جدیدترین تحولات عراق است.
گمانه‌زنی‌ها درباره هویت فرماندهی عملیات امروز ارتش عراق در استان «الانبار»،4 انفجار در طوزخورماتو، دستگیری 24 عنصر داعش در صلاح‌الدین، اعلام همبستگی مردم «کربلا» و «المثنی» با ارتش عراق، بستن جاده اصلی رابط میان فرماندهی عملیات «الانبار» و ساختمان استانداری، ترور یک رئیس پلیس عراق در فلوجه، کشف 7 سکوی پرتاب موشک در «الرمادی»، تخریب و آتش‌ کشیدن 35 منزل در روستاهای عراقی «المقدادیه»، صدور دستور ورود تجهیزات سنگین نظامی به «الانبار»، حکومت نظامی در «الرمادی» و «فلوجه» عراق، عملیات دستگیری نماینده العراقیه با 5 کشته و 10 زخمی، دعوت «علاوی» از وزرای «العراقیة» به استعفا و آزادی نماینده العراقیة پس از فشارهای معترضان در الانبار از جمله اخبار و تحولات امنیتی استان «الانبار» است.
رئیس فراکسیون المواطن فرماندهی عملیات ارتش عراق در الانبار را رد کرد
«باقر جبر الزبیدی» رئیس فراکسیون پارلمانی «المواطن» در گفت‌وگو با پایگاه خبری «واخ» اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه شخص او بر عملیات نظامی کنونی ارتش عراق در صحرای «الانبار» نظارت دارد را رد کرد.
وی افزود: ریشه‌های تروریسم تنها با مشارکت ملی خشک می‌شود.
زبیدی تصریح کرد که ارتش و پلیس فدرال عراق می‌تواند مواضع تروریست‌ها را از بین‌ببرد و کنترل امور را به دست گیرد.
بستن جاده اصلی رابط میان فرماندهی عملیات «الانبار» و ساختمان استانداری
«واخ» نوشت که افراد مسلح جاده اصلی رابط میان فرماندهی عملیات الانبار و ساختمان استانداری در الرمادی را بسته‌اند.
به نظر می‌رسد که اقدام دیروز نیروهای امنیتی عراق در دستگیری «احمد العلوانی» نماینده پارلمانی وابسته به فهرست العراقیة، خشم مخالفان دولت مالکی را برانگیخته است.
4 انفجار در «طوزخورماتو» علیه نیروهای «آسایش»
منابع آگاه در پلیس عراق اعلام کردند که صبح امروز 4 انفجار منازل عناصر امنیتی کُرد موسوم به «آسایش» وابسته به اتحاد میهنی کردستان را هدف قرار داد که طی آن سه نفر زخمی شدند که به بیمارستان انتقال یافتند.
دستگیری 24 عنصر داعش در صلاح‌الدین
منابع آگاه امنیتی اعلام کردند که نیروهای امنیتی عراق موفق شدند طی دو عملیات جداگانه 24 عنصر داعش را دستگیر کنند.
بر اساس این گزارش، پلیس عراق صبح امروز دو عملیات در منطقه «الشرقاط» و «بیجی» انجام داد و طی آن 24 نفر را دستگیر کردند.
اعلام همبستگی مردم «کربلا» و «المثنی» با ارتش عراق
ساکنان کربلا و المثنی دیروز با برگزاری تظاهرات، با ارتش عراق که در حال انجام عملیات علیه تروریسم در استان «الانبار» است، اعلام همبستگی کردند.
صدها نفر از ساکنان استان‌های «کربلا» و «المثنی» در حمایت از عملیات ارتش علیه تروریسم در استان «الانبار» تظاهرات کردند.
بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان در کربلا با در دست داشتن پرچم‌های عراق و پلاکاردهایی که روی آنها در حمایت از ارتش شعار نوشته شده بود، در خیابان‌های کربلا حاضر شدند. تظاهرات‌کنندگان از ارتش عراق خواستند تا با قدرت علیه گروه‌های تروریستی ظاهر شوند و از شخصیت‌های سیاسی خواستند که در کار این نیروها دخالت نکنند.
در استان المثنی نیز ده‌ها نفر از مردم همبستگی خود با نیروهای ارتش عراق در مبارزه با تروریسم در الانبار را اعلام کردند و گفتند که کنار این ارتش باقی می‌مانند.
ترور یک رئیس پلیس عراق در فلوجه
انفجار بمب در مسیر حرکت خودروی رئیس پلیس «البوعیفان» در شهر فلوجه به مرگ او و زخمی شدن 3 محافظش منجر شد.
پایگاه خبری «عراق پرس» نوشت: دیروز یک منبع آگاه در پلیس الانبار اعلام کرد که سرتیپ «محمد جارالله» رئیس پلیس «البوعیفان» در شهر فلوجه در جنوب این شهر ترور شد و 3 نفر از محافظانش زخمی شدند.
بر اساس این گزارش،انفجار یک بمب در مسیر حرکت خودروی این مقام پلیس در منطقه «حصی» در منطقه «العامریة» در جنوب فلوجه به کشته شدن وی منجر شد.
این در حالی است که در استان الانبار و به طور مشخص شهرهای فلوجه و الرمادی از صبح امروز حکومت‌نظامی اعلام شده است. دیروز نیز «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق به معترضان و تحصن‌کنندگان هشدار داده بود که ضرب‌الاجل آنها برای تخلیه میدان‌های تحصن رو به پایان است و امروز نیز تجهیزات نظامی سنگین از جمله خودروهای زرهی و تانک‌ها مجوز ورود به این استان را دریافت کردند.
کشف 7 سکوی پرتاب موشک در «الرمادی»
نیروهای امنیتی عراق دیروز موفق شدند 7 سکوی پرتاب موشک را در الرمادی کشف و منهدم کنند.
پایگاه خبری «این» دیروز نوشت، نیروهای امنیتی در استان «الانبار» ، 7 سکوی پرتاب موشک در استان «الانبار» کشف کردند.
یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای امنیتی وابسته به پلیس «حصیبة» در شرق الرمادی، 7 سکوی پرتاب موشک را کشف کردند.
استان الانبار امروز شاهد مجموعه حوادث امنیتی متعددی است. درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای سوات و افراد مسلح در نزدیکی میدان‌های تحصن در الرمادی از جمله این موارد است. صبح امروز نیز ارتش عراق «احمد العلوانی» نماینده العراقیة را طی یک عملیات و درگیری مسلحانه دستگیر کرد که طی آن 5 نفر از جمله برادر علوانی کشته شدند.
تخریب و آتش‌ کشیدن 35 منزل در روستاهای عراقی «المقدادیه»
استاندار دیالی عراق از تخریب و آتش کشیدن 35 منزل در 3 روستا از سوی شبه‌نظامیان تروریست خبر داد.
پایگاه خبری «المستقلة» نوشت: «عمر الحمیری» استاندار «دیالی» اعلام کرد که شبه‌نظامیان نفوذ کرده به سه روستا در شمال شرق بعقوبة، 35 خانه را تخریب کردند و آتش زدند.
وی در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: این شبه نظامیان منازل خانواده‌های مهاجر به روستاهای «الکف»، «الخیلانیة» و «عکیدات» در 10 کیلومتری جنوب «المقدادیة» را عصر دیروز هدف قرار دادند و 5 منزل را با بمباران تخریب و 30 منزل دیگر را به آتش کشیدند.
حمیری افزود: این جنایت کاملا آشکار است و نمی‌توان در قبال آن سکوت کرد.
وی درباره افزایش قدرت این شبه‌نظامیان در استان دیالی ابراز نگرانی کرد و آنها را داعش دوم خواند که بیگناهان را می‌کشند و به ایجاد فتنه طائفه‌ای تحریک می‌کنند.
«مالکی» دستور ورود تجهیزات سنگین نظامی به «الانبار» را صادر کرد
نخست‌وزیر عراق دستور ورود تجهیزات نظامی سنگین به استان «الانبار» برای مهار اعتراض‌های ضددولتی طی 48 ساعت آینده را صادر کرد.
پایگاه خبری «عراق پرس» نوشت «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق دستور ورود تجهیزات سنگین نظامی به استان «الانبار» طی 48 ساعت آینده را صادر کرد.
این درحالی است که وی طی سخنانی جمعه گذشته را آخرین روز تحصن‌های اعتراض‌آمیز در میدان‌های «الانبار» دانسته و عشائر این استان را به برچیدن خیمه‌های خود قبل از آتش زدن آنها دعوت کرده بود.
وی جمعه گذشته اظهار داشت: امروز، آخرین نماز جمعه در میدان تجمع و میدان فتنه خواهد بود. هر کس نماز جمعه وحدت بخش را بخواهد، مکانش در مساجد است و نباید به منظور برپایی نماز جمعه، راه‌ها را ببندد.
پیش از این نیز نخست وزیر عراق به معترضان در استان الانبار یک هفته فرصت داده بود که به تجمع‌های خود پایان بدهند.
بسیاری از عناصر القاعده و گروههای تکفیری، استان الانبار را بهترین مکان برای استقرار خود تشخیص داده اند. این استان، بزرگترین استان عراق و سنی نشین بوده و از همه مهمتر هم مرز با کشور سوریه نیز می‌باشد. از این رو، تروریست ها به راحتی می توانند پس از انجام اعمال تروریستی از عراق خارج شده و وارد خاک سوریه شوند.
مقامات محلی استان انبار عراق خبر داده اند که القاعده پایگاه‌های بزرگی در صحرای «رطبه» در این استان دارد و بیش از 2500 جنگجو مشغول گذراندن دوره‌های آموزش نظامی در این پایگاهها هستند.
گروه تکفیری داعش - دولت اسلامی عراق و شام- عمده این گروههای تروریستی را تشکیل می دهد و با سازمان دهی منظمی که در پیش گرفته، توانسته پیوند محکمی بین داعش عراق و داعش سوریه بر قرار سازد.
از سوی دیگر، برخی گروههای سیاسی با مطرح کردن، شعارهای قومی و فرقه ای، سعی دارند تا دولت نوری مالکی را در بحران قرار دهند، پیش از این در تاریخ 7 دی 92 نیروهای امنیتی عراق «احمد العلوانی»، نماینده استان سنی‌نشین الانبار در پارلمان و از بزرگترین حامیان تظاهرات ضد دولتی در این کشور را بازداشت کردند. «احمد العلوانی» از اعضای جبهه «العراقیه» به رهبری «ایاد علاوی» است. تا کنون بارها موضوع ارتباط فهرست العراقیه با برخی کشورهای منطقه، مطرح شده است.
نوری مالکی نخست وزیر عراق، چندی پیش در جریان سخنرانی در جمع عزادارن اربعین حسینی در این باره گفت: کشورهایی که خود هیچ بوئی از دموکراسی نبرده اند و اصلا نمی دانند حقوق بشر چیست؛ ما را متهم به نقض حقوق بشر می کنند.
حکومت نظامی در «الرمادی» و «فلوجه» عراق/ عملیات دستگیری نماینده العراقیه با 5 کشته و 10 زخمی
در پی دستگیری نماینده العراقیه در شهر «الرمادی» که 5 کشته و 10 زخمی برجای گذاشت و نیز درگیری‌ها در استان «الانبار» مقررات منع آمد و شد در این شهر و شهر فلوجه وضع شد.
شبکه خبری «العربیة» دیروز اعلام کرد: در پی دستگیری «احمد العلوانی» نماینده پارلمانی فهرست العراقیة» در «الرمادی»، ارتش عراق در این شهر، قانون منع آمد و شد وضع کرد.
علاوه بر آن در پی درگیری‌های خونین در استان الانبار، علاوه بر الرمادی، در شهر «فلوجة» نیز حکومت ‌نظامی اعلام شد.
روزنامه «المدی‌پرس» به نقل از یک منبع آگاه در پلیس استان «الانبار» نوشت: نیروهای مشترک ارتش و سوات، طی حمله‌ای به منطقه «البعلوان» در مرکز الرمادی، احمد العلوانی را دستگیر کردند و این عملیات به کشته شدن برادر علوانی و زخمی شدن تعدادی از محافظانش منجر شد.
بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی عراق بامداد امروز در ساعت 5:30 به منزل احمد العلوانی حمله کردند و پس از درگیری با محافظانش وی را دستگیر کردند اما برادر او در این درگیری کشته شد. علوانی نیز به مقر لشگر 8 ارتش عراق در خارج از شهر الرمادی منتقل شد.
این نماینده العراقیه، اخیرا به ائتلاف جدیدی به اسم ائتلاف «الکرامة» پیوسته است که نماینده اعتراض‌های مردمی در 6 شهر معترض علیه دولت عراق است. «اسامة النجیفی» رئیس پارلمان عراق در 8 سپتامبر گذشته متعهد شده بود که در صورت اثبات ادعاها علیه علوانی، وی بازخواست خواهد شد و پارلمان به هیچ وجه در قبال کسی که به حقوق ملت عراق تجاوز کند، سکوت نخواهد کرد.
العربیة نیز اعلام کرد که شخص احمد العلوانی نیز در این درگیری‌ها زخمی شده است.
«علاوی» وزرای «العراقیة» را به استعفا از دولت بغداد دعوت کرد
رئیس فهرست «العراقیة» وزاری جریان متبوعش در کابینه بغداد را به استعفای فوری در اعتراض به عملیات استان «الانبار» دعوت کرد.
تلویزیون «اسکای نیوز عربی» دیشب در خبری فوری اعلام کرد که «ایاد علاوی» رئیس فهرست «العراقیة» وزاری جریان متبوعش در کابینه بغداد را استعفای فوری در اعتراض به عملیات استان «الانبار» دعوت کرد.
تظاهرات‌کنندگان در الرمادی خواستار آزادی احمد العلوانی شدند.
دیروز پس از دستگیری این نماینده پارلمانی عشایر الرمادی خواستار آزادی او شده بودند و به دولت 12 ساعت مهلت دادند که وی را آزاد کند و امروز این ضرب‌الاجل به پایان رسید.

[External Link Removed for Guests]

درگیری با گروههای مسلح در استان الانبار عراق


تصویر
سنگر گرفتن عناصر مسلح در الرمادي براي درگيري با نيروهاي ارتش عراق
همزمان با انتشار خبرهایی ضد و نقیض درباره برچیدن چادرهای تحصن کنندگان در شهر "الرمادی" (در استان الانبار)، برخی خبرها نیز از درگیری تحصن کنندگان و نیروهای ارتش حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شبکه "العراقیه" تأکید کرد، پلیس استان الانبار امروز (دوشنبه) عملیات برچیدن چادرهای تحصن کنندگان در این استان را آغاز کرد.
شبکه "العراقیه" اعلام کرد که این عملیات با همکاری شورای استانداری صورت گرفت.
این درحالی است که سایت خبری "السومریه نیوز" به نقل از یک منبع در پلیس استان الانبار گزارش داد، برخلاف خبر شبکه العراقیه، چادرها همچنان در میدان تحصن در شهر الرمادی وجود دارند.
این منبع خاطرنشان کرد، پلیس استان الانبار در پی درگیری عشایر و نیروهای ارتش از میدان تحصن خارج شد، و این درگیریها همچنان ادامه دارد.
پیش از این رسانه ها به نقل از منبعی در پلیس استان الانبار تأکید کردند که درگیری افراد مسلح با نیروهای ارتش در این استان چندین کشته و مجروح بر جا گذاشت. این درگیری ها نزدیک میدان تحصن در "الرمادی" صورت گرفت.
این منبع خاطرنشان کرد که در جریان این درگیری ها یک تانک و 3 خودروی نظامی منهدم شد.
خبرنگار العالم نیز گزارش داد، عشایر الانبار از نیروهای ارتش عراق برای بازگرداندن امنیت به این استان حمایت می کنند.
از سوی دیگر، اداره مبارزه با تروریسم، امروز خبر حمله نیروهای امنیتی به تحصن کنندگان در الرمادی را رد کرد. این اداره خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی در آماده باش کامل هستند.
با آغاز عملیات گسترده ارتش در استان "الانبار" برای نابود کردن گروه های تروریستی، "نوری مالکی" نخست وزیر عراق هفته گذشته اعلام کرد که پس از پایان مهلت تعیین شده از سوی دولت، میادین تحصن را به هر صورت برمی چیند.

[External Link Removed for Guests]

درگیری با گروههای مسلح در استان الانبار عراق


تصویر
عمليات ارتش در استان الانبار
العالم - درگیری های روز دوشنبه میان نیروهای امنیتی و گروههای مسلح در استان الانبار عراق ، موجب کشته شدن یک فرد مسلح شد.

این درگیری ها پس ازآن آغاز شد که نیروهای عراقی با همکاری شورای استانداری الانبار به برداشتن خیمه های تحصن کنندگان در استان الانبار اقدام کردند.
عملیات نظامی نیروهای عراقی ضد تروریست ها و گروه های تکفیری در صحرای الانبار با حمایت گروه های سیاسی و حمایت های گسترده مردمی درحال اجراست.
به گزارش پایگاه"سی.ان.ان"، وزارت دفاع عراق اعلام کرده است که برخی از خیمه های تحصن در میادین استان الانبار توسط " عناصر تروریستی " با هدف منفجر شدن هنگام برداشتن خیمه ها از سوی نیروهای پلیس عراق ، بمب گذاری شده است.
" محمد العسكري " مشاور اطلاع رسانی وزارت دفاع عراق به تلویزیون عراق گفت : نیروهای ارتش عراق دراین عملیات مشارکت نکردند.
العسکری افزود برداشتن خیمه های تحصن از میادین استان الانبار بعد از توافق میان " سعدون الدليمي " کفیل وزیر دفاع و روحانیون و بزرگان قبایل صورت می گیرد.
وی افزود میادین تحصن به کانون تهدید و مرکز برای تروریست های وابسته به القاعده تبدیل شده است".
العسكري افزود اطلاعات موجود نشان می دهد که بیش از 30 نفر از عناصر وابسته به القاعده قبل از ورود پلیس از میدان تحصن فرار کرده بودند.
شبکه العراقیه امروز اعلام کرد که عشایر استان الانبار حمایت خود را از نیروهای امنیتی در تعقیب گروه های تندرو اعلام کرده اند و از تصمیم برداشتن خیمه های تحصن حمایت می کنند.
نوری مالکی نخست وزیر عراق یک هفته پیش تهدید کرد که بعد از پایان مهلت دولت به تحصن کنندگان برای خارج شدن از میادین تحصن ، دولت به هر شکلی ، میادین را از تحصن کنندگان خالی خواهد کرد.
نیروهای امنیتی عراق عملیات موسوم به "انتقام از خون فرمانده محمد" را در صحرای الانبار برای تعقیب عناصر داعش و گروه های تندرو به اجرا گذاشته اند.
[External Link Removed for Guests]
دشمن رو باید از دور دید
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط f14tomcat »

اینجورکه معلومه فعلاسنی های عراقی به بهانه القاعده سرکوب می شن واونها هم این مساله روازچشم ایرانیها می بینن ومعتقدن که مالکی بعدازسفربه ایران خط گرفته که چنین کاری انجام بده.
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط شیرافکن »

f14tomcat نوشته شده:اینجورکه معلومه فعلاسنی های عراقی به بهانه القاعده سرکوب می شن واونها هم این مساله روازچشم ایرانیها می بینن ومعتقدن که مالکی بعدازسفربه ایران خط گرفته که چنین کاری انجام بده.

چرا مثلا باید سنی ها به بهانه القاعده سرکوب بشن؟؟
واقعیت اینه که سالهای طولانی یک اقلیت کوچک بر اکثریت با وحشیانه ترین شکل ممکن حکومت کردن همانطور که الان در بحرین این کار داره صورت میگیره.حالا که تقسیمات قدرت درعراق عادلانه تر شده این اقلیت بخصوص در جاهایی مثل الانبار شده محل توطئه چینی و گسترش خشونت و تروریسم علیه اکثریت.دولت عراق باید زودتر اینها را سرکوب میکرد.به اندازه کافی بین شیعیان و زائران عتبات بمب گذاری کردن و ادم کشتن.اگر دستشون با القاعده در یک کاسه نیست چرا محل عضوگیری و بمب سازی و.....فقط این مناطق است؟؟؟
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط mjavad. »

ربطی به شیعه سنی نداره، میون چادرها خودروهای حامل بمب و اسلحه پیدا کردن
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۰, ۳:۵۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2568 بار

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط babak1985 »

رسانه های عربی درصدد کشاندن پای ایران به درگیریهای عراق


تصویر
تصویر
تصویر
روزنامه السياسه كويت
العالم - یک روزنامه کویتی مدعی شد : ایران به نخست وزیرعراق پیشنهاد کرده است در صورت گسترش درگیری ها میان نیروهای امنیتی عراق و گروهک تروریستی داعش، آماده است کمک های نظامی و لجستیک خود را به دولت عراق ارایه کند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم روزنامه "السیاسة" این خبر را به نقل از منبعی که به اسم آن اشاره ای نکرده و تنها از آن به عنوان "یک عضو برجسته جریان صدر" عراق یاده کرده است، نوشت: ایران به مالکی پیشنهاد کرده است که در صورت گسترش درگیری ها میان تروریست ها و نیروهای امنیتی به دیگر شهرهای بزرگ عراق آماده ارایه هر گونه کمک نظامی و لجستیک به این کشور است.
"این نشریه کویتی ادعا کرد: مالکی در انتخاب گزینه نظامی برای الانبار دو نکته را مد نظر داشته است: نخست وعده های مقام های ایرانی که گفته اند تهران در صورت خارج شدن اوضاع از کنترل نیروهای ارتش عراق و پیش روی تروریست ها به سمت جاده فلوجه – بغداد از دو راه هوایی و زمینی سلاح و تجهیزات جنگی برای نیروهای عراقی ارسال خواهد کرد.برخی از افراد در ایران نیز وعده داده اند که اگر تحولات میدانی اقتضا کند درست مانند آنچه در سوریه اتفاق افتاد نیروهای حزب الله به عراق اعزام شوند. دوم مالکی به این جمع بندی رسیده است که درگیری های الانبار منجر به افزایش شکاف میان عشایر هوادار روریارویی با دولت و هواداران آتش بس و مذاکره و سازش با دولت خواهد شد.
السیاسة به نقل از منبعی که از آن به عنوان"عضو ارشد جریان صدر" یاد می کند، افزود: نظام بشار اسد معتقد است پیروزی نظامی مالکی در الانبار ضربه ای روحی و نظامی به تروریست های سوریه خواهد زد؛ صحراهای استان الانبار - به عنوان گذرگاه سلاح و تروریست به سوریه- باعث نگرانی نظام سوریه شده است.
این درحالی است که به نوشته السیاسة ناکامی نیروهای دولتی در الانبار و تسلط تروریست ها بر این استان و مرز با سوریه کاملا نتایج عکسی را به دنبال خواهد داشت و این چیزی است که به ادعای السیاسه مالکی و ایران و سوریه از آن بیم دارند.
گفتنی است برخی پایگاه های خبری دیگر نیز ادعاهای مشابهی را این بار به نقل از " یک عضو برجسته مجلس اعلای اسلامی عراق" مطرح کردند.
شبکه اسکای نیوز در این زمینه نوشت: یک عضور ارشد مجلس اعلای اسلامی عراق به این شبکه گفته است ایران به مالکی پیشنهاد استقرار نیروهایی مشترک از ارتش عراق و 10 هزار نیروی سپاه پاسداران در مکان های مختلف عراق ارایه کرده است که شامل استقرار در مرزهای عراق و سوریه، در بین دو استان الانبار و کربلا در صحرای النخیب - محل انتقال سلاح، مواد منفجره و تروریست ها به عراق" و مابین مرزهای الانبار و پایتخت عراق (بغداد) – که بیشترین سهم را از حملات القاعده و بعثی ها دارد ـ می شود.
روزنامه السیاسه از جمله روزنامه های عرب زبان منطقه است که همواره سیاست ضد ایرانی داشته و در دوران صدام حسین از سیاست های تجاوزکارانه و توسعه طلبانه صدام علیه ایران حمایت می کرد. این روزنامه حتی پس از اشغال کویت توسط صدام و سپس آزاد سازی آن نیز سیاست های ضد ایرانی خود را دنبال کرد.

[External Link Removed for Guests]

5 مرکز پلیس در فلوجه و الرمادی به آتش کشیده شد


تصویر
گروهاي مسلح و تروريستي
العالم - یک منبع پلیس استان الانبار عراق اعلام کرد، به دنبال عقب نشینی ارتش از این استان و سپردن امنیت آن به پلیس، گروه های مسلح 5 مرکز پلیس را در فلوجه و الرمادی به آتش کشیدند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری العالم، این منبع به "السومریه نیوز" گفت: افراد مسلح ناشناس بعد از ظهر امروز به اداره پلیس و مراکز پلیس جنوب و شمال فلوجه و دو مرکز پلیس در الرمادی حمله کردند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: افراد مسلح پس از یورش به این 5 مرکز و بیرون راندن نیروهای پلیس و سرقت تسلیحات، این مراکز را به آتش کشیدند.
استان الانبار از روز شنبه به دنبال بازداشت احمد العلوانی نماینده پارلمان عراق و کشته شدن برادرش در درگیری های الرمادی، تا امروز چهارشنبه شاهد اجرای قانون منع رفت و آمد بوده است و امروز با لغو این قانون و آزاد شدن تردد خودروها در تمام شهرهای الانبار این رویداد به وقوع پیوست.

[External Link Removed for Guests]
دشمن رو باید از دور دید
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط &mmt »

به گزارش مشرق، فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: نیروهای امنیتی عراق در بغداد «واثق البطاط» رهبر جماعت «جیش المختار» را که در نوامبر گذشته، مسئولیت شلیک خمپاره‌های «هاون» به سوی مرزهای عربستان سعودی را بر عهده گرفته بود، دستگیر کردند.

یک سرهنگ وزارت کشور عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی بطاط را در خیابان فلسطین در شرق بغداد دستگیر کردند.

پیش از این سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرده بود که کشورش، عراق و کویت به طور مشترک در حال تحقیق درباره این حمله خمپاره‌ای به سوی مرزهای سعودی هستند.

تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: پیگیری تحولات عراق

پست توسط esijoon »

الان خبری پخش شد با این موضوع که استان الانبار عراق به دست داعش قوط کرده.....

کسی اطلاعات کافی داره ما رو روشن کنه؟؟؟
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”