بابک زنجانی دستگیر شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط &mmt »

دادستان کل کشور از بازداشت بابک زنجانی خبر داد.
خبرگزاری فارس: بابک زنجانی دستگیر شد


محسنی‌اژه‌ای دادستان کل کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس، اظهار داشت: بابک زنجانی عصر امروز بازداشت شد.

به گزارش فارس، روز گذشته نیز دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار فارس از مفتوح بودن پرونده بابک زنجانی خبر داده بود.

چندی پیش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه، خواستار برخورد با پرونده فساد مالی بابک زنجانی شدند.

علیرضا سلیمی یکی از امضاکنندگان این نامه در گفت‌وگویی گفته بود که ما معتقدیم اگر برخورد لازم با پرونده‌های فساد مالی افرادی همچون بابک زنجانی صورت نگیرد، موجب سلب اعتماد عمومی می‌شود و ما نگران آسیب دیدن اعتماد عومی هستیم.

وی افزود: باید با دانه درشت‌ها مقابله شود تا شفاف‌سازی لازم صورت گیرد. در حال حاضر افکار عمومی در تردیدند. باید معلوم شود که این فرد مجرم است یا نه و مورد اعتماد هست یا خیر؛ چرا دستش در مسائل مختلف باز است و به تخلفاتش رسیدگی نمی‌شود؟

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: دغدغه و انتظار ما این است که هر سه قوه هرچه سریع‌تر نسبت به تنویر افکار عمومی در این رابطه اقدام کنند.

بابک زنجانی به گفته خودش دارای بیش از 70 شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، "اولین بانک سرمایه‌گذاری اسلامی" ( First Islamic Investment Bank) در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است. او همچنین شرکت‌هایی در دوبی، ترکیه و تاجیکستان دارد.

زنجانی در مصاحبه‌ای گفته است که او 64 شرکت داخلی و خارجی دارد و "هم‌اکنون در ایران و دیگر کشورهای دنیا با 17 هزار نفر پرسنل مشغول ارائه تجارت و خدمات هستیم."

متن کامل نامه جمعی از نمایندگان مجلس به این شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادران ارجمند

سران محترم سه قوه

حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی

آیت‌الله آقای آملی لاریجانی

آقای دکتر علی لاریجانی

سال‌ها مماشات با فساد مالی، متاسفانه امروز کشور را به فساد سیستمی رسانده است.

ویژگی این مرحله از فساد آن است که دستگاه‌ها و نهادهای مسئول مبارزه با فساد، خود گرفتار مراتبی از فساد می‌شوند.

فساد مالی مزمن، به فساد سیاسی و جرائم یقه‌سفیدها دامن زده است. بدین معنا که سوءاستفاده از قدرت عمومی برای مقاصد شخصی، تباری و گروهی گسترش یافته و به رشد شگفت‌آور زراندوزان بی‌آزرمی منجر شده است که به عنوان مجرمان یقه سفید خریدار کالای سیاه از فروشندگان تکیه زده بر مصادر دولتی و حکومتی هستند.

این عناصر مشئوم که مرتباً تکثیر می‌شوند، در زمان‌های نسبتاً کوتاه به ثروت‌های افسانه‌ای دست می‌یازند.

این پدیده بدون همکاری دو طرف میز و در بستری از ساختارهای مستعد، قوانین و مقررات ناشفاف، سیاست‌های نامناسب و محدودیت‌های بی‌وجه رسانه‌ای، ممکن نیست.

یک مصداق که این روزها رنج مردم شریف را دوچندان کرده است، بابک زنجانی است.

بابک زنجانی 43 ساله که راست و دروغ، آغاز کار خود را به یکی از مقامات جمهوری اسلامی که به رحمت خدا پیوسته است، منتسب می‌کند، امروز به عنوان ثروتمندی همه‌فن‌حریف در صحنه‌های مختلف در جولان است و با تکبر و تبختر همه‌چیز را "خریدنی" نشان می‌دهد.

این نمونه‌ای از پدیده شگفت‌آوری است که تمامی نظام را به فساد متهم می‌کند و عجیب این است که رسانه ملی نیز، خواسته یا ناخواسته با نحوه برخوردش با این زرسالار، به "آدم شویی" مشغول است.

بزرگواران!

الان هرسه قوه نزد کثیری از مردم متهم‌اند. تعجبی ندارد؛ زیرا وقتی این فرد به تصریح مکاتبات نظارت بانک مرکزی با مدارک سجلی مجعول در بانک‌های مختلف حساب باز کرده ولی نه تنها مانعی نمی‌بیند، بلکه از آن‌ها تسهیلات می‌گیرد؛ هنگامی که وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی دیگر به پشتیبانی از زنجانی متهم می‌شوند ولی به جای توضیح به مردم سکوت می‌کنند؛ وقتی با داشتن پرونده‌های متعدد قضایی که لااقل در دو مورد به محکومیت منتهی شده ولی حکم حبس اجرا نمی‌شود؛ هنگامی که چنین عنصری امین وزارت نفت شناخته شده و پول نفت فروخته شده را برای مدت‌ها پس نمی‌دهد و کسی هم با او کاری ندارد؛ وقتی آشکار می‌شود که وی با مفسد دیگری که مدیرعاملی سازمان بزرگی را غصب کرده، برای معامله‌ای چهار میلیارد یورویی به شکل غیرقانونی تفاهم‌نامه امضاء می‌کند ولی صدایی از هیچ دادگاهی بلند نمی‌شود؛ هنگامی که رئیس کمیسیون اصل نود که به معرفی هیات رئیسه و رأی مجلس برگزیده می‌شود، چنان موضع می‌گیرد که گویی در دفاع و تطهیر بابک زنجانی تلاش می‌کند؛ و ... چرا متهم نشویم؟

بر اساس اطلاعات موثق موجود، دلایل کافی برای تعقیب این فرد به اتهام فساد و افساد در دست است. چرا شما مسئولان محترم سه قوه که به امر رهبری خبیر در این مبارزه مسئولیت دارید، تحرکِ درخور به خرج نمی‌دهید؟ تعلل در برخورد با جرثومه‌های فساد به شیوع بیشتر آن منجر می‌شود.

اگر در همان سال‌های اول دوره سازندگی که جرائم یقه سفیدها، با سوءاستفاده معدودی از سیاستمداران آغاز شده بود، به هشدارهای دلسوزان توجه می‌شد، حالا به اینجا نمی‌رسیدیم که اعتماد مردم به نهادهای مسئول به حضیض برسد و افرادی با بی‌پروایی همه نظام و ارزش‌های آن را به سخره بگیرند.

ما از موضع خیرخواهی هشدار می‌دهیم که عدم برخورد با این عناصر شوم همه تلاش‌های شما و مدیران و کارکنان پاکِ هر سه قوه را برای خدمت به مردم و اسلام و ایران، ابتر می‌سازد و آبروی نظام جمهوری اسلامی را مشوه می‌کند. همه می‌دانیم شرط نخست پیشرفت و تامین عدالت، به تأیید دین و علم، مبارزه با فسادی است که نه تنها رشد اقتصادی و عدالت اجتماعی را به شدت عقب می‌راند؛ بلکه دین و اخلاق مردم را نیز برباد می‌دهد. جا دارد دو نکته بدیهی را نیز ذکر کنیم: نخست آن که این برخورد باید بدون تبعیض، سریع و قاطع صورت گیرد؛ دوم آن که برای ریشه کن ساختن این بلیه باید برخورد قاطع اداری و قضایی، با اصلاح ساختارها و روش‌ها، حمایت بیشتر از رسانه‌های آزاد و اعمال سیاست‌های عاقلانه و سازگار با مبانی اعتقادی و اقتضائات ملی تکمیل گردد تا زمینه‌های پیدایش این پدیده نامبارک تنگ شود و مصادیق مشابه بیش از این تکثیر نگردد.

آرزومند توفیق شما بزرگواران برای خدمت به ملت شریف ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی»

به گزارش فارس، حسین نجابت، احمد توکلی، غلامرضا مصباحی‌مقدم، اسماعیل کوثری، محمدرضا آشتیانی، احمد امیرآبادی، حسین ذوالانوار، الیاس نادران، محمد دهقان، مفید کیایی‌نژاد، احمد سالک و علیرضا سلیمی از امضاکنندگان این نامه هستند.

انتهای پیام/
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط Present »

اینم پروندش مثل لاریجانی ها ، پسر رفسنجانی و خیلی های دیگر به نتیجه نمی رسد و این قانون نانوشته ای در ایران است !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط neely »

خیلی خیلی دیر اقدام شده اما از هر جایی جلو زیان و ضرر به مملکت و مردم گرفته بشه خوبه و تاخیر بیشتر در موارد دیگر مساوی سست شدن اعتماد جامعه به قوت و انضباط نظام اسلامی.
Major II
Major II
پست: 89
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 747 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط ATABACKAN »

Present نوشته شده:اینم پروندش مثل لاریجانی ها ، پسر رفسنجانی و خیلی های دیگر به نتیجه نمی رسد و این قانون نانوشته ای در ایران است !
البته دوست من باید در نظر داشت که این فرد رو افراد گردن کلفتتری مثل اقای بووووووووق واقایی بوووووووووووووووق به اینجا رسوندن و اگر واقعا نمایندگان مجلس و قوه قضایه نیت مبارزه جدی با فساد اقتصادی رو داشته باشن (که ندارن) باید با مفسدان واقعی جامعه برخورد کنن (که متاسفانه زورشون بهشون نمیرسه)
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط Present »

  , دقیقا به خاطر همین سیاست یک بام و دو هوا در ایرانه که می گم پرونده آنها چی شد ؟
اینا دونه کوچیکاشن چرا اول از سرکرده ها شون شروع نمی کنند ؟
آیا پرونده مهدی هاشمی زودتر باز نشده بود ؟
چرا به هیچ کجا نرسید ؟
پرونده فتنه گران سال 88 چی شد ؟ تازه خبر رسیده که از مطهری به خاطر درخواست محاکمه سران فتنه از طرف دادستان تهران اقامه دعوا شده است ! هرچند که به نظر من این مطهری بویی از پدر نبرده است ! فقط کارش حاشیه سازی در راستای اهداف یک جناح خاص است !
یعنی واقعا رسیدگی به پرونده بابک زنجانی در راه رضای خداست و مبارزه با مفاسد اقتصادی ؟ یا مانند پرونده سعید مرتضوی می ماند و ...!
آیا واقعا قوه قضاییه به دنبال اجرای عدالت است ؟ پاسخ به این سوال زیاد سخت نیست ! کافی است به سوالات بالا جواب دهید به پاسخ این سوال خواهید رسید !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰, ۷:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط masoud-35 »

fajer نوشته شده:خیلی خیلی دیر اقدام شده اما از هر جایی جلو زیان و ضرر به مملکت و مردم گرفته بشه خوبه و تاخیر بیشتر در موارد دیگر مساوی سست شدن اعتماد جامعه به قوت و انضباط نظام اسلامی.


دوست عزیز کسی که خودش ادعا میکنه 14 میلیارد دلار سرمایه داره یک شبه ویک ساله که جمع نکرذه !!!ذر طول چنذ سال با کمک بزرگترها ورانت وزدوبند بدست آورده واگر حالا مثلا گرفتنش یا دیدن خیلی آبروریزیه یا اینکه مسائل سیاسی دنبالشه.ضمنا در مسائل اقتصادی وپاک بودن خیلی از مسئولین دیگر اعتمادی بین مردم وجود نداره
بیشترین اختلاسها در زمان کسی اتفاق افتاده که ادعا میکرد پاکترین دولتهاست
10درصد مشکل ارقام ومبالغ اختلاس است 90درصد مشکل نبودن اراده ای برای برخورد با افراد متخلفه واز بین رفتن قبح بدست آوردن مال حرام است
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 22
تاریخ عضویت: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲, ۸:۳۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 121 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط parvaaz »

یک راس دونه ریز در ایران = 14 میلیارد دلار
چند راس دونه درشت = کل منابع اقتصادی و طبیعی و .....

حرف زدن که مالیات نمیخواد هر چه میخواهد دل تنگت بگو ! اصلا بشین و هی به در و دیوار فحش بده ! که چی بشه ؟ اونی که بهش ناسزا میگی آردشو بیخته و الکشو هم آویخته . بازم این ماها هستیم که با طرفداری از این و اون و این حزب و اونیکی دار و دسته ، با رای چلوکبابی و تقویم جیبی و خودکار فشاری و شیرینی و شکلات و کوفت و زهرمار رای میدیم که بعضیا که خوب چاپیدند و بردند از سر خوان نعمت حق الناس و بیت المال کنار برن و یه دسته دیگه سوگلی تشریف بیارن سر سفره بشینند و بخورند تا اونیکی ها تا انتخابات بعدی فرصت کنند آروغشونو بزنند و یه استراحتی به معده شون بدند ! بیخود نیست که علی مرتضی گفت هر ملتی لایق همان حکومتیست که بر آن حکم میراند . من نه تنها مخالف جمهوری اسلامی نیستم که بسیار هم طرفدار آن هستم ، اما حکومت اسلامی انقلابی علی مرتضی کجا و ما کجا !و اینکه چرا علی مرتضی ترور گردید ؟ و اینکه چرا فرزندانش یکی پس از دیگری شهید شدند در حالیکه خواهان اجرای حکومت و عدالت اسلامی طبق نص صزیح آیات قرآنی بودند و البته برای رسیدن به آن نیز چه کارها که نکردند .

تنها باید اینرا در مخمان فرو کنیم . هر آنکس که لباس احرام بندد و سر بتراشد حاجی نمیشود . شاید ما خود نیز گونه ای از خوارج زمان خود باشیم ........
مرد آنست که در کشاکش دهر _ سنگ زیرین آسیا باشد
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط &mmt »

به گزارش جهان، دکتر علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس در صفحه گوگل پلاس خود نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر دستگیری بابک زنجانی مجدداً بارقه های امید مبارزه بی اغماض با مفاسد اقتصادی را در اذهان روشن ساخت و کم تحرکی مسوولان کشور در برخورد با عناصر سودجو را اندکی جبران نمود.

اما به نظر بنده کار مبارزه با مفاسد اقتصادی، اقداماتی بسیار عمیقتر و قاطع تر از سوی مسوولان سه قوه طلب می نماید.

اگر از بنده بعد از ده سال حضور در مجلس بپرسید راه حل درست مبارزه با مفاسد اقتصادی چیست، خواهم گفت هر راه حلی جز با شروع از برخورد با مسوولان متخلف در کشور، فرزندان و اطرافیان سودجوی آنها آب در هاون کوبیدن است.

تا دولت، دستگاه قضایی و مجلس از خودشان شروع نکنند و افراد متخلف و یا زمینه ساز فساد را (هر چند کم تعداد) طرد ننمایند و با آنها برخورد قاطع نکنند، کار بی تاثیر یا بسیار کم تاثیر است زیرا حکایت ماجرا همان بهره گیری از دستمال آلوده ای است که با آن نمی توان شیشه ای را پاک کرد.

پاسخ زاکانی به حامی بابک زنجانی

به گزارش جهان، پس از انتشار این یادداشت، یکی از بازدیدکنندگان در حمایت از زنجانی نظراتی را منتشر کرد و مفسدان را به دو دسته خوب و بد تقسیم کرد که با واکنش زاکانی مواجه شد. زاکانی در پاسخ به این فرد نوشت:

به نظر من فساد چپ و راست نمی شناسه، آدم های فاسد در هر لباسی بدنبال منافع خویش هستند و مهمترین راه رسیدن به اهدافشان را نیز آلوده کردن دیگران و بازکردن دایره فساد می دانند.

موثرترین راه، برخورد غیرسیاسی و با اشد مجازات با کسانی است که صاحب قدرتند تا برای دیگران درس و عبرت شود.

در خصوص سایرین نیز به هیچ وجه نباید اغماض کرد ولی قدرتمندان می بایست در اولویت برخورد باشند.
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط Present »

 & , چرا ایشون که موافق برخورد با مفسدین هستند در مورد پرونده مهدی رفسنجانی موضع نگرفتند؟
باید گفت آقای زاکانی مطمئنی نظر خودت سیاسی نیست ؟
قوه قضاییه بی عرضه و جربزه هست ، یک کلام ! تمام برخوردهای آنها کاملا مغرضانه و جهت داره ! تا زمانی که اینگونه است نباید انتظار عدالت را در حکومتی که به نام اسلام در جمهوری اسلامی ایرانه بر پا هست امیدوار بود !!
فقط باید منتظر ظهور و حضور امام عصر باشیم و بس ، بلکه ایشون بتونند ما رو ازاین همه بلا و تفرقه نجات دهند !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط &mmt »

پرونده ی پسر نحس جناب هاشمی که سر دراز دارد .فقط همین قدر اشاره کنم که شیرین 4-5 تا حکم اعدام از توش در میاد و هر چند من خودم محاکمه نکردن امثال این انگل را از بی غیرتی قوه ی قضاییه می دانم ولی در عین حال باید توجه داشت که هر جا مکان مناسبی برای زیست انگل به وجود اید انگلش هم پیدا می شود حالا هاشمی نه یه خر دیگه .
دلیل این که سیستم های نظارتی قادر به حذف و یا مقابله ی جدی با فساد نیستند این است که در بسیاری موارد خود سیستم به بخشی از ضد سیستم تبدیل شده که صد البته ساز و کار های غلط مبهم پر از حفره و معیوب هم مزید بر علت هستند که بعضا قدمتی 100 ساله دارند و یک نکته از ان هزاران اینکه در کل مملکت ما حتی یک سامانه ی کامل و جامع ثبت و پردازش اطلاعات وجود ندارد فقط یک سری جزیره درست کردیم با انبوهی از اشکالات و کاستی ها و انها را به هم وصل کرده ایم تا در عیوب هم شریک شوند که حاصلش نابسامانی ها اداری و اجرایی اتلاف لجام گسیخته ی وقت غیر شفاف بودن امور به خصوص در مباحث اقتصادی و مالی و طبعا ایجاد زمینه برای رانت خواری و فساد و ........
مورد دیگرش که پی گیری پرونده ها را با چالش مواجه میکند پیوند خوردن عمیق مفاسد اقتصادی و سیاسی حول کانون های قدرت است که چپ و راست هم متاسفانه ندارد به عنوان یک نمونه ی کوچک مثلا داستانی ! را تصور کنید که فرد یا باندی انقدر مانند زالو از خون این مردم مکیده و گردن کلفت کرده که به کله گنده های بازار ارز ایران بگوید:" امشب باید بخاطر گل جمال فلانی دلار 100 تومن پایین بیاد ضرر همتون رو من میدم." یا یه بنده خدایی را پر بدهند تا توی دادگاه بقیه را با خودش نکشد پایین البته چون زورشون بهش نرسیده زنده پرش دادن وگرنه مثل " سعید امامی " تو زندان سرشو زیر اب می کردن می گفتند خود کشی کرده .
یه زمانی حضرت امام فرمودند " یه عده ای رجایی را شهید کردند خودشون هم برایش عضا داری کردند " شده حال و روز مبارزه با مفاسد اقتصادی امروز ما .

چند وقت قبل یک روایتی از پیامبر اسلام (ص) خونده بودم که نقل به مضمون میکنم فرمودند : خداوند اقوامی را عذاب فرستاد و از روی زمین نابودشان کرد به این دلیل که احکام و قوانین را فقط برای ضعفا اجرا می کردند و صاحبان قدرت و ثروت مصون از محاسبه و کیفر بودند ."
خدا اخر و عاقبت ما رو به خیر کنه
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط &mmt »

توطئه مشترک بابک زنجانی و رئیس جمهور تاجیکستان برای فریب بانک مرکزی ایران

تصویر

يك منبع مطلع به خبرنگار «انتخاب» گفت: آخرين اقدام متقلبانه بابك زنجاني قبل از دستگيري ارائه يك سند جعلي بانكي به دولت به مبلغ دو ميليارد يورو بوده است.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ به گفته اين منبع مطلع بابك زنجاني دوهفته قبل به مسئولان بانكي كشور اظهار كرده بود كه مبلغ دوميليارد يورو از بدهي هاي خود بابت پول نفت را به يكي از بانكهاي تاجيكستان منتقل كرده است، وي براي باوراندن اين موضوع به مسئولان دولت ايران اقدام به تباني و پرداخت رشوه به رئیس جمهور تاجيكستان مي كند و او نیز به بانك مركزي اين كشور دستور مي دهد مدارك لازم را در جهت تاييد ادعاي بابك زنجاني در اختيار وي قرار دهد.

از سوي ديگر بابك زنجاني با مذاكره واغفال يكي از بانكهاي خصوصي كشور از اين بانك نيز بعنوان طرف ايراني سواستفاده مي كند.

تصویر

با اعزام نماينده بانك مركزي به تاجيكستان به همراه نماينده اين بانك خصوصي همه شرايط براي اغفال دولت ايران در اين موضوع كه دوميليارد يورو طلب ايران در تاجيكستان وجود دارد اما قابل انتقال به ايران نيست فراهم مي شود اما در آخرين مرحله تيزهوشي مقامات وزارت نفت وبانك مركزي موجب مي شود تا پرده از اين توطئه برداشته شود.

گفتني است سال گذشته بابك زنجاني توانسته بود با همين شگرد واستفاده از بانك مسكن بعنوان طرف ايراني 138 شركت سازمان تامين اجتماعي را كه ارزشي معادل 1 هزار ميليارد تومان داشت خريداري كرده وسويفت جعلي ارائه كند و اضافه بر آن 17هزار ميليارد تومان چك سازمان تامين اجتماعي را بعنوان تضمين دريافت وآن را به زورات نفت بابت بدهي خود ارائه كند.

بورس-نیوز
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 141
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۰, ۸:۵۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 306 بار

Re: بابک زنجانی دستگیر شد

پست توسط sazan1978 »

:smile: عجب الکاپونی است اين بنده خدا
[HIGHLIGHT=#ffff00]«گاوآهِن»  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”