دستگیری باند بشیر افغانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

دستگیری باند بشیر افغانی

پست توسط شیرافکن »

فرمانده انتظامي مشهد روز گذشته با بيان جزئياتي از متلاشي شدن باند سارقان افغاني در مشهد گفت: ماموران گشت هاي غيرمحسوس که در ايام تعطيلات نوروزي به طور شبانه روزي فعاليت مي کردند به ۳ جوان افغاني که مشغول بارکردن تعدادي لوازم ساختماني به يک دستگاه وانت بودند در خيابان لادن مشکوک شدند و آنان را تحت نظر گرفتند.

حرکات و رفتار ۳ جوان مذکور که يکي از آنان اطراف را مي پاييد و ۲نفر ديگر با سرعت درحال جمع آوري آهن آلات از ساختمان نيمه ساز بودند ظن ماموران را بيشتر کرد.

سرهنگ حجت نيکمرام افزود: در همين حال ماموران براي بررسي موضوع به طرف آن ها رفتند اما ۳جوان افغاني با ديدن ماموران و رهاکردن خودرو با پاي پياده از محل گريختند ماموران انتظامي نيز با دادن اخطارهاي قانوني و شليک تير هوايي به تعقيب مظنونان پرداختند و پس از مدت کوتاهي تعقيب و گريز، حلقه هاي قانون را بر دستان آنان گره زدند.

رئيس پليس مشهد خاطرنشان کرد: پس از انتقال متهمان و اموال مسروقه به کلانتري، مشخص شد که آن ها از يک دستگاه پرايد نيز براي دستبرد به ساختمان هاي نيمه تمام استفاده مي کردند که بررسي هاي پليس مشخص کرد خودرو پرايد نيز از منطقه الهيه مشهد سرقت شده است.

سرهنگ نيکمرام با اشاره به اين که متهمان براي انجام بازجويي در اختيار ماموران زبده تجسس کلانتري قرار گرفتند، تصريح کرد: متهمان افغاني پس از بازجويي هاي فني که با شگردهاي خاص پليسي انجام شد اعتراف کردند که از حدود ۳ماه قبل سرقت هاي خود را در مناطق قاسم آباد و سجاد آغاز کرده اند و تاکنون به تعداد زيادي از منازل و ساختمان هاي در دست احداث دستبرد زده اند و بسياري از اموال مسروقه را نيز که هنوز نتوانسته اند آن ها را بفروشند در مخفي گاه خود نگهداري مي کنند.

وي اضافه کرد: با توجه به اهميت موضوع و تعداد زياد سرقت ها، سرهنگ هادي عبدالهي (رئيس کلانتري شهرک ناجا) فرماندهي عمليات را به عهده گرفت و ماموران انتظامي ضمن هماهنگي با قاضي توکليان( معاون دادستان مشهد) مخفي گاه سارقان را در شهرک صابر مشهد به محاصره درآوردند.

وي افزود: در اين عمليات غافلگيرانه ۴ عضو ديگر اين باند افغاني نيز در مخفي گاه مذکور دستگير شدند و حدود ۳ وانت نيسان اموال مسروقه شامل، لوازم منزل، رينگ و لاستيک، در، کاپوت و گلگير خودرو، باتري، وسايل بنايي، دستگاه جوش، سنگ فرز، دستگاه آسفالت شکن، کليد و پريز و ... کشف شد.

سرهنگ نيکمرام با اشاره به اين که باند ۷نفره افغاني هاي غيرمجاز تاکنون نتوانسته اند مدارکي دال بر اقامت در ايران ارائه دهند، اضافه کرد: در بررسي هاي بيشتر مشخص شدکه سرکرده باند افغاني ها جوان ۲۲ساله اي معروف به «بشير افغاني» است و ديگر اعضاي باند زير ۲۰سال سن دارند.

همچنين ادامه تحقيقات نشان داد: آنان يک دستگاه ال سي دي را نيز از انبار يک موسسه سرقت کرده اند.

رئيس پليس مشهد در ادامه اين مصاحبه گفت: اعضاي اين باند که به موادمخدر نيز اعتياد دارند در پوشش خريدار ضايعات و مواد بازيافتي منازل خالي از سکنه و ساختمان هاي نيمه ساز را شناسايي مي کردند و در نيمه هاي شب به اين مکان ها دستبرد مي زدند.

سرهنگ نيکمرام يادآور شد: اگرچه اعضاي باند تاکنون به بيش از ۷۰فقره سرقت اعتراف کرده اند اما بررسي هاي پليس نشان مي دهد تعداد جرايم ارتکابي اعضاي باند بيش از ۱۰۰فقره است به همين خاطر متهمان در اختيار کارآگاهان پليس آگاهي خراسان رضوي قرار گرفتند تا درباره سرقت هاي ديگر آنان با توجه به کشف اموال مسروقه تحقيقات بيشتري انجام شود.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 88
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۴ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۵۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1000 بار
سپاس‌های دریافتی: 1084 بار

Re: دستگیری باند بشیر افغانی

پست توسط bravo »

شیرافکن نوشته شده:وي افزود: در اين عمليات غافلگيرانه ۴ عضو ديگر اين باند افغاني نيز در مخفي گاه مذکور دستگير شدند و حدود ۳ وانت نيسان اموال مسروقه شامل، لوازم منزل، رينگ و لاستيک، در، کاپوت و گلگير خودرو، باتري، وسايل بنايي، دستگاه جوش، سنگ فرز، دستگاه آسفالت شکن، کليد و پريز و ... کشف شد.

باند!!!! بشیر افغانی!!!
چنان تیتر زده بودید باند بشیر افغانی که من فکر کردم حداقل 2 تن مواد مخدر و 30 تا گروگان گرفته بودند!
واقعا یعنی نیروی انتظامی مشهد اینقدر بیکار شده که موضوع کشف چند تا بیل و فرغون و استانبولی رو رسانه ای کرده و جناب سرهنگ در این مورد مصاحبه فرمودن؟
اگه اینجوریه که من هم در طول سال 10 تا از این باندها رو که از سر ساختمونم کمچه و ماله و آرماتور دزدی میکنن میگیرم و بعد از زدن چند تا چک و لگد آزادشون میکنم, از این به بعد در رسانه ها اعلام کنم!
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”