نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

سلام

این مبحث رو برای بحث در مورد حوادث عجیب و غریب و همچنین شایعاتی که روزانه در شبکه های اجتماعی قرار میگریند ایجاد کردم

امیدوارم دوستان در مباحث شرکت داشته باشند تا در مورد صحت اخبار مشکوک بتونیم به نتیجه درستی برسیم و در دام شایعه پراکنها نیوفتیم

پیشاپیش از شرکتتون در این مبحث سپاسگزارم تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Hesam - 1994, ويرايش شده در 0.
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

خانمی پس از 8 ماه یک سوسمار به دنیا آورد! تصویر 

  پیرامون موضوع زنی که سوسمار به دنیا اورده است شروع شده است.این خانم از سوی اهالی روستا متهم به جادوگری شده است.
خانم “دبی نوباتونیس” 31 ساله که پس از 8 ماه بارداری سوسمار زاییده است توسط مقامات کشور اندونزی به تیم پزشکی سپرده شده است تا تحقیقات بیشتر در این خصوص انجام گیرد. 
   
  چنین زایمانی را که خانم سوسمار بدنیا اورند خرافاتی بیش نمی دانند اما انها به دنبال دلیل منطقی برای این زایمان عجیب هستند. زایمان در روستای کنونتو در ماه می به وقوع پیوست. 
   
 [External Link Removed for Guests] 

  خانم و خانواده اش را متهم به جادوگری نموده اند اما دکتر “مسی آتوپا”یکی از مقامات ارشد پزشکی شهر کوپانگ سیتی می گوید تیمی برای روشن شدن موضوع فرستاده شده است.تا کنون گزارشی از این تحقیق صادر نشده است. 
   
  اتوپا می افزاید اینکه انسانی گونه متفاوتی از جانداران را به دنیا بیاورد چیز بی معنی است و تا کنون همچنین چیزی اتفاق نیفتاده است.وی می افزاید ساکنان روستا و همچنین زن ماما بارداری خانم را تایید کرده اند. 
   
 [External Link Removed for Guests] 

  می رود پدیده “سودوسایسیس” یا توهم بارداری رخ داده باشد که خانم فکر می کند که باردار است اما در حقیقت چیزی وجود ندارد هر چند اکثر علائم بارداری محرز باشد.خانم لیدیا هلن وادو زن ماما در مرکز پزشکی کنونتو اظهار نمود که خانم جوان را دیده که سوسمار به دنیا اورده است.تحقیقات بیشتر در حال انجام است. 
 
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re: شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط neely »

توجه به شایعات واقعا سر گرمی و گذرندان اوقات بیکاری و نوعی تفریح است ضمن این که ممکن قبول وباور شایعات تبعات ناخواسته زیانباری هم برای شنونده داشته باشه. شایعه را از یک گوش شنیدی از گوش دیگه بیرون کن . حتی حرف و خبر رسانه ای و صدا و سیمایی را از هر نوعش را هم باید 50 به 50 پذیرفت تا چه برسه به شایعه. محرم تسلیت و عزادازی تان قبول صاحب این ماه
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

fajer نوشته شده:توجه به شایعات واقعا سر گرمی و گذرندان اوقات بیکاری و نوعی تفریح است ضمن این که ممکن قبول وباور شایعات تبعات ناخواسته زیانباری هم برای شنونده داشته باشه. شایعه را از یک گوش شنیدی از گوش دیگه بیرون کن . حتی حرف و خبر رسانه ای و صدا و سیمایی را از هر نوعش را هم باید 50 به 50 پذیرفت تا چه برسه به شایعه. محرم تسلیت و عزادازی تان قبول صاحب این ماهبله شایعه رو باید از یک گوش گرفت و از گوش دیگه در کرد
اما مسئله اینجاست که شما چطور میخوای بفهمی یه حرفی شایعس یا واقعیته
امروزه با توجه به گسترش شبکه های مجازی بسرعت شایعات ساخته میشن {سیاسی - سلامتی جامعه - بحرانهای اجتماعی- حتی شبهات دینی و... }
اگه بخوایم به عقل خودمون اکتفا کنیم که عمرن بتونیم همه رو موشکافی کنیم
اما اگر به کمک سایر دوستان بشه روی قضایا بحث کرد مطمئنن به نتایج خوبی میرسیم و احتمال گمراه شدن خیلی کمتره
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

شایعه ای در برخی شبکه های اجتماعی


ایرانی نیستی اگه این مطلبو حداقل یکبار نخوانی....

من ایرانی نیستم چون عربها پ ندارند و به پارس ها میگویند فارس و من هم همینو میگم
*****
من ایرانی نیستم چون بجای درود میگویم سلام و بجای بدرود میگوییم خداحافظ
*****
من ایرانی نیستم چون روز کوروش بزرگ را نمیدانم (7 آبان ) چون این روز فقط در تقویم کشور من ثبت نشده است
*****
من ایرانی نیستم چون عربها به من آموختند به خوراک بگوییم غذا،در حالی ک خودشان به پیش آب شتر میگویند غذا و من هم تکرار میکنم
*****
من ایرانی نیستم چون عربها به من آموختند برای شمارش خودمان بجای تن از نفر استفاده کنیم که واحد شمارش حیوانات است
*****
من ایرانی نیستم چون عربها به من آموختند که بجای گفتن واق واق سگ بگوییم پارس که نام وطنمان است
*****
من ایرانی نیستم چون اعراب بمن آموختند بگویبم شاهنامه آخرش خوش است چون در آخر شاهنامه ایرانیان از اعراب شکست میخورند
*****
من ایرانی نیستم چون بجای نشر و کپی این مطلب بیخیال از کنار آن گذر میکنم.....
در مورد پارس کردن:
به اشتباه گفته شدهاست که اعراب صدای سگ را بدین جهت پارس کردن نام نهادهاند که ایرانیان یا پارسیان را مورد تحقیر قرار دهند. اصولا زبان فارسی از خانوادهی زبانهای هندو-اروپایی است و در نتیجه تشابهات و اشتراکاتی بین گویشهای هندی/سانسکریت و زبانهای اروپایی و همچنین زبان فارسی وجود دارند. پارس کردن یا همان صدای سگ، مترادف bhas است که ریشه سانسکریت دارد. در موردی دیگر تغییر شکل یافته آن bark است که در زبان انگلیسی استفاده میشود. بهعلاوه در زبان عربی "پ" وجود ندارد که بتوان چنین موضوعی را به اعراب نسبت داد، آنچنان که عربزبانان "پارسی" را نیز "فارسی" تلفظ میکنند و مینویسند!ولی بانگ سگ را نباح ،عواء و هریر می‌نامند، نه «فارس کردن»!
[External Link Removed for Guests]
در ضمن گمونم عوعو میگفتن
-----------------------
سلام بجای درود
«سلام» اسم خداست. خداوند متعال اسامی و نام هایی دارد که هر یک از آنها حاکی از یک صفت و حقیقتی در ذات حق تعالی است. «سلام» هم یکی از این اسامی و صفات است که به معنای سلامتی و سلم و دوستی است. خداوند متعال در سوره مبارکه حشر خود را به این نام خوانده است؛ آنجا که می فرماید: «هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ » ؛ اوست خداوند یگانه ای که جز او معبودی نیست، مالک و حاکم است و از هر عیبی منزّه می باشد، به کسی ستم نمی کند. (حشر/۲۳)
[External Link Removed for Guests]
یکی از ویژگی های نظام های توتالیترِ ایدئولوژیک این است که حکومت سعی می کند زبان مردم را به زبان معیاری که متأثر از ایدئولوژی حکومت است نزدیک کند. نمونه ی اغراق شده ی این پدیده را کسانی که کتاب ۱۹۸۴ را مطالعه کرده باشند تحت عنوان Newspeech می شناسند. اینجا از شرح دلایل این رفتار حکومت می گذرم تا برسیم به بحث خودمان! نئوناسیونالیست های کنونی حذف واژه های عربی را درواقع روشی برای مبارزه با حکومتی می دانند که برچسب اسلامیت را با خود دارد و سعی کرده ادبیات رسمی اش یک ادبیات اسلامی باشد. در واقع درود فرستادن به جای سلام کردن نه در دفاع از فرهنگ ایرانی و نفی «تهاجم فرهنگی» که با هدف دهان کجی به حکومت کنونی صورت می گیرد. رفتار این افراد یک رفتار صلبی است که از موضع ضعف در برابر رفتار طرف مقابل و بصورت رفلکسی اتفاق می افتد. اما آیا همین ها اگر بخواهند مردی را صدا بزنند، از واژه ی «آقا» استفاده نمی کنند؟ حتماً می دانید که آقا سوغاتی مغولها برای زبان فارسی است اما هرگز در سالهای اخیر شاهد چنین حساسیتی نسبت به این واژه ی مغولی در میان نئوناسیونالیست ها نبوده ایم. چرا؟ چون حکومت کنونی از حذف آن «لجش در نمی آید!»
اصولاً در طول تاریخ چیزی به نام زبان فارسیِ خالص (منظورم زبان اوستایی یا پهلوی نیست) وجود داشته؟ اگر پاسختان مثبت است، که بعید می دانم چنین باشد، آیا این زبان را می توان یک زبانِ «زنده» دانست؟ اجازه بدهید اینطور سؤالم ر مطرح کنم: وقتی از زبان فارسی حرف می زنیم، از چه چیزی حرف می زنیم؟ مخلوطی از ترکی و عربی و مغولی و فرانسه و اوستایی و پهلوی و…؟!
[External Link Removed for Guests]
-------------------------

7 آبان ماه روز جهانی کوروش نیست

به نوشته ظهور۱۲ : چند سالی است که برخی در فضای مجازی بر اساس توهمات ذهنی خود روزی را برای تفرقه انگیزی و قرار دادن ملیت در مقابل مذهب به صورت غیرمستقیم انتخاب کرده اند .بهانه این افراد روز جهانی کوروش است که در تقویم سازمان ملل در هفتم آبان یعنی ۲۹ اکتبر ثبت شده است .
همانطور که پیداست ، این روز به پیشنهاد سازمان بین المللی نجات پاسارگاد٬ انتخاب و نام‌گذاری شده است پس یعنی سازمان ملل و جهانی بودن این روز منتفی است . به عبارت بهتر این روز در هیچ کجا ثبت نشده و هیچ رسمیتی ندارد بلکه فقط توسط این سازمان پیشنهاد داده شده .اما چه کسی این سازمان را بین المللی خوانده هنوز معلوم نیست.
نکته ی دیگری که وجود دارد ، انتخاب ۲۹ اکتبر یعنی ۷ آبان برای سالروز این بزرگداشت است. حال آنکه بر اساس تحقیقات رضا مرادی غیاث آبادی تاریخ نویس، این روز یعنی روز ورود کوروش به بابل، شادباش و پیمان صلح با مردم برابر با ۲۹ مهر ایرانی (۲۸ اکتبر سال فتح بابل یا ۲۰ اکتبر در حال حاضر ) می باشد
[External Link Removed for Guests]

سایت یونسکو: ۲۹ اکتبر، مصادف با هیچ مناسبتی نیست

مهم‌ترین روزهای بین‌المللی سال: ۲۹ اکتبر، مصادف با هیچ مناسبتی نیست

سایت سازمان ملل: از ۲۴ تا ۳۰ اکتبر، «هفته‌ی خلع سلاح» نام گرفته است
[External Link Removed for Guests]
-------------------
در مورد غذا خوردن:
اینگونه ادعا شدهاست که چون "غذا" در عربی به معنای ادرار شتر است، در نتیجه اعراب واژه غذا را وارد زبان فارسی کرده اند تا بدین ترتیب نسبت به ایرانیان تحقیر و توهینی مضاعف کرده باشند. واقعیت اینست که هرچند کلمه‌ای در عربی وجود دارد که «غَذی» نوشته و «غذا» خوانده می‌شود (مانند موسی و موسا) و به معنی بول شتر است. و اما "غذاء" (بر وزن نساء)هم ریشهی کاملا عربی دارد و به معنی طعام، خوراک و گوشت است و در خود زبان عربی نیز کاربرد فراوان دارد.جمع آن"اغذیه" و عمل آن "تغذیه"است. مغذی، تغذیه، غذاء، غذایی،ترکیبهای مورد استفادهای هستند که همگی از یک مصدر میآیند. تقصیر از عرب‌ها نیست که ما همزه انتهای غذاء و املاء و انشاء را حذف کرده‌ایم.
[External Link Removed for Guests]
-----------------
نفر بجای تن
در توضیح باید گفت کلمه نفر را کلا به معنای گروه استفاده می کنند و مختص به شتر نیست! و این خود ما هستیم که از نفر فقط برای شمارش شتر و انسان استفاده می کنیم!
[External Link Removed for Guests]
-------------
آخر شاهنامه خوش است

به باور برخی از افراد هم این جمله را اعراب که در پایان «شاهنامه» با شکست یزدگرد بر ایرانیان پیروز می‌شوند، وارد ضرب‌المثل‌های ایرانی کرده‌اند. البته این باور در هیچ کتاب و پژوهشی سندیت تاریخی ندارد و به نظر بسیاری از پژوهشگران ادبیات مردود است.

در کتاب‌های مختلفی که درباره‌ی «شاهنامه»، سیر داستان‌ها و پایان آن نوشته شده، به این ضرب‌المثل اشاره شده است. در این کتاب‌ها «خوش» خوانده شدن آخر «شاهنامه» حاوی نوعی نگاه کنایی به شکست ایرانیان از اعراب و پایان اقتدار سلسله‌ی ساسانیان با شکست و مرگ یزدگرد است. «شاهنامه چگونه به پایان رسید» محمد محیط طباطبایی و «شاهنامه آخرش خوش است» محمدابراهیم باستانی پاریزی از جمله‌ی این کتاب‌ها هستند.

کتاب «ریشه‌های تاریخی امثال و حکم» نوشته‌ی مهدی پرتوی آملی که به بررسی تاریخی ریشه‌های ضرب‌المثل‌های ایرانی پرداخته شده، علت رواج این جمله را این می‌داند که در گذشته هر کس «شاهنامه» می‌خواند و به ستایش سلطان محمود غزنوی می‌رسید، از همت سلطان در تحسین «شاهنامه» خوشحال می‌شد؛ اما با پایان یافتن «شاهنامه» و فهمیدن حق‌ناشناسی سلطان محمود در قبال فردوسی و کتابش، متوجه اشتباه خود می‌شد. این روایت بعدها به ضرب‌المثل تبدیل شد و عاقلان به هر کس که دست به کار نابخردانه‌ای بزند و اصرار بر ادامه‌ی آن داشته باشد، می‌گویند: شاهنامه آخرش خوش است.

در این‌باره نظریات متناقضی هم وجود دارد. به عنوان مثال محمد‌علی اسلامی ندوشن در این‌باره معتقد است: این ضرب‌المثل کنایی نیست و اشاره به هسته‌ی اصلی «شاهنامه» یعنی جنگ‌های ایرانیان و تورانیان دارد. او اعتقاد دارد که خوش بودن پایان «شاهنامه» مربوط به حمله‌ی اعراب و شکست ساسانیان نیست، بلکه به پیروزی نهایی پهلوانان ایرانی بر لشکر توران اشاره دارد که البته این پیروزی در قسمت‌های میانی «شاهنامه» و در بخش پهلوانی آن است و به آخر «شاهنامه» که مربوط به بخش تاریخی می‌شود، ربطی ندارد.

محیط طباطبایی در کتاب «شاهنامه چگونه به پایان رسید» نظر دیگری هم در رابطه با این ضرب‌المثل دارد. در گذشته وقتی نقالان از خواندن یک دوره‌ی کامل «شاهنامه» فارغ می‌شدند، در مجلس نقل «شاهنامه» جشن کوچکی برپا می‌شد و کسانی که مدت‌ها با اشتیاق دل به داستان‌ها و حماسه‌سازی‌های پهلوانان ایران‌زمین می‌سپردند، بساط شیرینی و چای را فراهم می‌کردند و معتقد بودند که هرچند پایان کار ایرانیان در آخر « شاهنامه» خوش نیست، اما به پایان رساندن نقالی کامل این کتاب شایسته‌ی شادمانی است.

برخی نویسندگان و پژوهشگران «شاهنامه» هم مفهوم کنایی این ضرب‌المثل را مربوط به رفتار سلطان محمود غزنوی و طرد فردوسی و کتابش از دربار می‌دانند. آن‌ها معتقدند، این جمله به داستان‌های «شاهنامه» ربطی ندارد و به سرگذشت فردوسی و رانده شدنش پس از 30 سال تلاش برای سرودن «شاهنامه» اشاره دارد.

آن‌چه از پایان بخش پهلوانی و تاریخی «شاهنامه» می‌توان فهمید، این است که با کشته شدن رستم، نام‌دارترین پهلوان ایرانی و همچنین شکست ایرانیان از اعراب، پایان داستان‌های این اثر ماندگار برای مردم ایران «خوش» نیست. با این وجود، خلق این کتاب توسط فردوسی و داستان‌های زیبا و حماسی آن که در دلاوری و خصایص نیکوی پهلوانان و اساطیر ایرانی ریشه دارد، برای همیشه برای ایرانیان خوشایند خواهد بود.
[External Link Removed for Guests]
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

 متن شایعه 
"۱۶۸ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻭﺍﮐﺴﯿﻨﺎﺳﯿﻮﻥ ﺑﻪ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺁﻏﺎﺯ ﺷﺪ، ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ بعد ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩﻧﺪ علمای دینی ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺷﺎﯾﻌﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻭﺍﮐﺴﻦ ﺯﺩﻥ ﺑﺎﻋﺚ ورود ﺟﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﻥ ﻣﯽﺷﻮﺩ ! اﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ واکسن ﺁﺑﻠﻪ نزند ﺑﺎﯾﺪ ﭘﻨﺞ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺟﺮﯾﻤﻪ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ ، ﺍﻣﺎ ﻧﻔﻮﺫ ﺳﺨﻦ ملاهای نادان بر ﻣﺮﺩﻡ ﺑﯿشتر بود، پولدارها ﭘﻨﺞ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﺑﻠﻪﮐﻮﺑﯽ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺯﺩﻧﺪ دیگران نیز در خانه ها پنهان میشدند. پس از مدتی چند نفر را آوردند ﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪانشان ﺍﺯ ﺁﺑﻠﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ، ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﺴﺘﻦ ﮐﺮﺩ. ﻣﯿﺮﺯﺍ ﺁﻗﺎﺧﺎﻥ ﺁﻫﺴﺘﻪ به امیر کبیر ﮔﻔﺖ : ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻨﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺍﺛﺮ نادانی مرده اند. اﻣﯿﺮ کبیر ﮔﻔﺖ : ﻣﺴﺌﻮﻝ نادانیشان ﻧﯿﺰ ﻣﺎ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﺍﮔﺮ ﻣﺎ به اندازه کافی ﻣﺪﺭﺳﻪ ساخته بودیم ملاها ﺑﺴﺎﻃﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻤﻊ کرده بودند.
دوران افول و عقب ماندگی ملتها زمانی شروع شد که;
جای اندیشیدن را "تقلید"
, جای تلاش و کوشش را "دعا"
, جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را "قناعت"
و جای اراده برای رفتن و رسیدن را "قسمت" گرفت ........"


 تصویر  پاسخ شایعه 
1- جابجایی کلمه فالگیر و دعا نویس با کلمه ملا
ظاهرا این داستان از یک کتاب در مورد امیر کبیر کپی شده و فقط جای کلمه فالگیر و دعا نویس کلمه ملا قرار داده شده است. اصل متن کتاب به صورت زیر است:

متن واقعی در کتاب داستان هایی از زندگی امیرکبیر، نوشته ی محمود حکیمی، نشر فرهنگ اسلامی ص 47:

" اما چند روز پس از آغاز آبله کوبی به امیر کبیر خبردادند که مردم از روی ناآگاهی نمیخواهند واکسن بزنند. به ویژه که چند تن از فالگیرها و دعانویسها در شهر شایعه کرده بودند که واکسن زدن باعث راه یافتن جن به خون انسان میشود..... اما نفوذ سخن دعانویسها و نادانی مردم بیش از آن بود که فرمان امیر را بپذیرند............. امیر با صدی رسا گفت: و مسئول جهلشان نیز ما هستیم. اگر ما در هر روستا و کوچه و خیابانی مدرسه بسازیم و کتابخانه ایجاد کنیم، دعانویسها بساطشان را جمع میکنند."

2- اولین واکسیناسیون زمان فتحعلی شاه صورت گرفته است نه زمان امیر کبیر
ظاهرا اصل داستان هم مشکل داشته باشد.کتاب مورد نظر همانطور که از اسمش بر می آید داستان است و ممکن است واقعیت نداشته باشدواکسیناسیون آبله ( از نوع مایه کوبی ) ظاهرا اولین بار در زمان فتحعلی شاه در ایران باب شد. مهم ترین عامل در جلوگیری از شیوع آن واکسیناسیون بود، که در زمان فتحعلی شاه آندریو جاکس، جراح و مترجم نماینده سیاسی انگلیس سرهارفورد جونز، برای اولین بار، در 1225هـ/ 1810م، موفق به کسب اجازه آبله کوبی گروهی از اطفال شد و سال بعد پزشکان عضو هیئت سرگراوزلی نیز توانستند سیصد کودک را آبله کوبی کنند(رایت، 1364: 245).

3- در اولین واکسیناسیون از واکسیناسیون استقبال شده نه مقابله
در مورد همین واکسیناسیون گفته شده که زنان، خصوصاً زنان طبقه محروم، برای واکسینه کردن فرزندانشان به خانه های پزشکان هجوم می آوردند( لمبتون، 1375: 264). به دنبال آن، در 1228هـ، عباس میرزا به انجام آن مبادرت ورزید. عباس میرزا در تبریز فرمانروای آذربایجان و ولیعهد فتحعلی شاه بود که دکتر کورمیک انگلیسی را به خدمت درآورد. این پزشک انگلیسی توانست، در 1228هـ، واکسیناسیون با مایه گاوی را رواج دهد(سرمدی، 1378: ج2/ بخش اول، 128)؛ برای همین منظور برای اولین بار فرزندان ولیعهد نسبت به آبله واکسیناسیون شدند(آدمیت، 1361: 332). ولیعهد همچنین دستور داد تا، در تبریز 25000نفر و شهرهای اطراف چون، در خوی، 8214نفر، در ارومیه و اطراف آن، 6025نفر و، در مراغه، 5037نفر و در مجموع 80هزار تن، در آذربایجان، با مایه آبله گاوی(1)تلقیح شوند. در هیچ یک از تلقیح شدگان آبله ظاهر نشد. در صورتی که آبله کوبی با مایه آبله انسانی از هر بیست نفر یک نفر تلف می شدند(سرمدی، 1378: ج2/ بخش اول، 195). به جز عباس میرزا محمد علی میرزای دولتشاه، حاکم کرمانشاهان و برادر ولیعهد، نیز دست به اقدام مشابهی زد. به دنبال تمایل دولتشاه به آبله کوبی، اوانس مرادیان ارمنی اهل استانبول ابتدا خاندان وی سپس در شهرهای دیگر چون همدان، تهران، کاشان، اصفهان، جلفا اقدام به مایه کوبی کرد(همان: 196).

4- امیر کبیر واکسیناسیون را قانونی و اجباری کرد
امیر کبیر برای اولین بار در سراسر مملکت قانون آبله کوبی عمومی را وضع کرد و برای آگاهی مردم اعلام کرد « در ممالک محروسه ناخوشی آبله عمومی است که اطفال را عارض می شود که اکثری را هلاک می کند یا کور و معیوب می شود اشخاصی را که در کودکی این آبله را درنیاورده اند در بزرگی بیرون می آورند و به هلاکت می رسند خصوص اهل دارالمرز[...] اطبا چاره این ناخوشی را به این طور یافته اند که در طفولیت از گاو آبله برمی دارند و به طفل می کوبند و آن طفل چند دانه آبله بیرون می آورد و بی زحمت خوب می شود(وقایع اتفاقیه، نوزدهم شهر ربیع الثانی 1267، ص اول). او همچنین دستور داد تا روش مبارزه با این بیماری از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه شود(پولاک، 1361: 205) سپس آن را در اختیار مردم قرار داد. علاوه بر این اقدامات، اطبایی را برای تلقیح آبله با حقوق خوب به خدمت گرفت و آنان را به ولایات مختلف فرستاد(همان: 206). از جمله باید از کربلایی نورمحمد آبله کوب، که در مازندران سیصد چهارصد نفر طفل را آبله کوبید، و میرزا ابوالقاسم آبله کوب در گیلان جمعی اطفال را کوبید(اعتماد السلطنه، 1367: ج2/ 1056)یاد کرد.

 تصویر 
5- مقاومتهایی در بین مردم
با این حال مقاومت برخی از مردم به علت خرافات دور از ذهن نیست. علی رغم گزارش های عددی گفته شده از انجام واکسیناسیون در زمان فتحعلی شاه و استقبال مردم ، در میانه همین منابع و (البته بدون منبع) صحبتهایی از مقاومت برخی از مردم شده است . به دلیل جریمه های امیر کبیر به نظر می رسد برخی مردم از این کار دوری می کرده اند

6- جهل منشاء مقاومتهای مردمی
منشا این مقاومتها قطعا جهل بوده حال می توان برخی از جاهلان را روحانیون هم دانست ولی اینکه روحانیون با استناد به دین چنین فتوایی داده باشند چنین چیزی اصلا در تاریخ نیست. صحبتی هم از مخالفت علمای بزرگ با این موضوع نیست. از جمله مجتهدان طراز اول آن دوران مثل ملا احمد نراقی و غیره.بنابراین اینکه گفته شود روحانیون به طوری یکپارچه و سازمان یافته با این موضوع مخالفت کرده باشند امری ساختگی به نظر می رسد که هیچ دلیلی و مدرکی برای این ادعا نیست.اگر این موضوع مشکل شرعی از سوی روحانیون داشت می تونست مثل فتوای توتون و تنباکو یا جهاد بر علیه روسیه همه گیر بشه و سندی از اون باقی باش.با این حال اینکه برخی روحانیون هم جزء مخالفان بوده باشند اصلا بعید نیست.

7- آیا کلمه اصلی ملا بوده و برای مجوز چاپ عوض شده؟
ظاهرا کتاب داستانهایی از زندگی امیر کبیر برای اولین بار در سال 1354 و در زمان شاه چاپ شده است. الان به چاپ چهلم رسیده.اگر در سال 54 این کتاب این پیام را با نام ملاها چاپ کرده باشد بعید است بعد از انقلاب به این کتاب اصلا اجازه چاپ داده باشند. بنابراین به احتمال زیاد در خود چاپ کتاب هم به جای ملا همان فال گیر و دعا نویس بوده و در این پیام جای این دو کلمه ملا گذاشته شده و توضیحاتی هم به ان اضافه شده که در کتاب نیست.

8- نتیجه نهایی
با این حال الان هم نحله های دینی در داخل ایران وجود داره که برخی از امور انجام شده در زمان امیرکبیر را نقد می کنند و لذا داشتن عقبه مرتبط با اسلاف این تفکر غیر عقلانی نیست.ولی در هر صورت متن کتاب این نبوده و دستکاری شده و یک احتمال به یک امر یقینی بدل شده و همچنین جملاتی هم به دروغ به این داستان تحریف شده اضافه شده است. اصل داستان هم ایراد دارد چون زمان امیر کبیر اولین واکسیناسیون صورت نگرفته و در قبل از آن هم این کار با استقبال مردم مواجه شده است

[External Link Removed for Guests]
[HR]
پاسخی دیگر به قسمت "ملاها"

1. اگر چه این ماجرا در منابع دست اول یافت نشد اما منابعی هم که این مطلب را نقل کرده اند در متن خود فالگیران و دعانویسان را که همواره در پی سودجویی هستند عامل ترس مردم از آبله کوبی معرفی کرده اند نه علمای دین !

[External Link Removed for Guests]

2. علمای دینی همواره پیشقدم در روشنگری و خدمات رسانی به جامعه بوده اند. بعنوان مثال یک سوم وقف استان قم از سوی علما و در زمینه سلامت بوده است که شامل 35 مرکز وقفی درمانی است.

sahebkhabar.ir/news/3702820

3. اتفاقا امیرکبیر علاقه فراوانی به علما داشت، چنانکه وصیت می کند پس از مرگش ثلث دارایی هایش را صرف ساخت مدرسه علمیه و مسجدی نمایند.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[HR]
 پاسخ قسمت پایانی شایعه 
متن شایعه

"دوران افول و عقب ماندگی ملتها زمانی شروع شد که ; جای اندیشیدن را "تقلید" , جای تلاش و کوشش را "بلند کردن دستها بسوی آسمان" , جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را "قناعت" و جای اراده برای رفتن و رسیدن را "قسمت" گرفت ...."

پاسخ

1. تقلید از فقها نه تنها خلاف عقل نیست، بلکه از باب رجوع غیر متخصص به متخصص مى باشد که حکمی عقلی است. اگر کسى که صاحب تخصص نیست و باید تقلید کند، تقلید نکند واعمالى را انجام دهد، مانند بیمارى است که خودسر دارو مصرف کند.

[External Link Removed for Guests]

2. اسلام تصریح دارد که انسان باید تمام تلاش خود را بکارگیرد و در کنار آن باید از خداوند یاری بگیرد تا گمان نکند که دعایش همه چیز است و نیز گمان نکند که همه چیز مرتبط با خود اوست که طغیان کند و منحرف شود : * "اینان که تمام تلاش و کوشش خود را کرده‌اند و بعد مضطر شده‌اند، نباید احساس ناامیدی کنند، بلکه باید تلاششان را ادامه دهند و به درگاه خداوند متعال دعا کنند تا خداوند آسیب را از آنان دور کند و آنان را جانشینان خود در زمین قرار دهد." (سوره مبارکه نمل آیه 62)

3. قناعت حالتی است كه باعث اكتفا كردن به قدر حاجت و ضرورت می‌شود. ضرورت گاه برنامه ریزی ها و افکار با افق های بلند را می طلبد. اما آرزو خیال پردازی و ساختن حقیقتها بر پایه رویاهاست. * حضرت علی (علیه السلام) در قسمتی از وصیت نامه ی خودشان به حضرت حسن (علیه السلام) می فرمایند: « از تکیه نمودن بر آرزوها بپرهیزید که همانا سرمایه احمقان است و مانع خیر دنیا و آخرت می باشد». (نهج البلاغه نامه 31) * و یا در جای دیگری از این کتاب می فرمایند: « من بیش از هر چیزی برای شما از دو چیز هراس دارم: یکی پیروی از هوای نفس و دیگری آرزوهای طولانی». (همان، خطبه 28) * و در خطبه دیگر ی می فرمایند: « و بدانید آرزو باعث فراموشکاری و غفلت عقل می گردد و ذکر خداوندی را به فراموشی می اندازد؛ پس آرزو را تکذیب کنید که موجب فریب است و صاحب آرزو فریب خورده می باشد» . (همان، خطبه 86)

4. تقدیر خداوند در عرض اختیار و تلاش انسان نیست، بلكه در همان جا كه تلاش است، تقدیر نیز هست و این 2 رابطه ای در طول یکدیگر دارند.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط bamn »

  با سلام و عرض خسته نباشید .
دوستان عزیز ،اگر امکان دارد این بخش را فعال تر نمایید . بنده به شبکه های اجتماعی دسترسی ندارم و فقط اینترنت معمولی استفاده می کنم اما هر روز با عنوان و اقسام اینگونه شایعات در محیط خانواده یا جامعه مواجه می شوم که متاسفانه بین عوام طرفداران فراوانی پیدا می کنند . از حرمت ناخن گرفتن در شب گرفته تا بلعیده شده چهار کودک توسط یک سوسمار و ... بنابراین هرچه بیشتر به اینگونه شایعات و دروغ پراکنی ها پاسخ داده شود برای سلامت روانی جامعه مفید تر می باشد . با تشکر .
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

 
 
 هرکول ایرانی سعید پاپری برنده جایزه لاریسک از شهر ماکازیکا 
 
 
 تصویر
 
  هرکول ایرانی سعید پاپری برنده جایزه لاریسک از شهر ماکازیکا در رشته تناسب اندام این فرد به هرکول ایرانی معروفه خدا حفظش کنه 48 مدال طلا و30 در خواست از کشورهای دیگر از جمله ایالت متحده برای عضو تیم ملی شدن امریکا او نپذیرفت و در جوابش جلوی خبر نگاران از جمله خبرنگار NBC امریکا جواب داد من از تبار کوروش هستم و برای وطنم وزنه و به مسابقات شرکت میکنم چو ایران مباد تن من هم مباد وبا این حرفش یک فرد ایرانی 25 سال امریکا زندگی میکرد ساعت طلای خودش را به سعید پاپری هدیه داد
سعید پاینده 29 ساله 192 کیلو گرم با قد 2/01 و از شهر استان بوشهر_شهر برازجان_ برای سلامتیش لایک بزنید
جوان افتخار افرین بوشهر     
 
اغلب هم منبع رو [External Link Removed for Guests] زدن
ولی همین سایت منبع رو [External Link Removed for Guests] زده
جالبه که مطلب به اشتراک گذاشته شده در ویسگون متعلق به یک سال و دو ماه پیش توسط یکی از کاربران هست و هرچقدر هم توی اینترنت سرچ کنید غیر از این متن و تصویر چیز دیگه ای دستگیرتون نمیشهالا اینکه تعداد زیادی از شبکه های مجازی و سایت ها دارن خبر رو پخش میکنن
توی 5 سال 48 طلا و 30 درخواست از کشور های دیگر ، بخصوص درخواست آمریکا برای پیوستن به تیم ملی تصویر
ملت هم خوش خیال هی به شرفش درود میفرستن تصویر
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3058 بار

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط SMH »

  God  , این عکس داد میزنه که فتوشاپه ....
اونم یه فتوشاپ خیلی افتضاح ...
اخه کی اینو باور می کنه؟؟!!! :eek:
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 155
تاریخ عضویت: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۱۸ ق.ظ
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 517 بار
سپاس‌های دریافتی: 364 بار
تماس:

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط mosiuo »

Hesam God Zeus نوشته شده: 
  هرکول ایرانی سعید پاپری برنده جایزه لاریسک از شهر ماکازیکا  تصویر   هرکول ایرانی سعید پاپری برنده جایزه لاریسک از شهر ماکازیکا در رشته تناسب اندام این فرد به هرکول ایرانی معروفه خدا حفظش کنه 48 مدال طلا و30 در خواست از کشورهای دیگر از جمله ایالت متحده برای عضو تیم ملی شدن امریکا او نپذیرفت و در جوابش جلوی خبر نگاران از جمله خبرنگار NBC امریکا جواب داد من از تبار کوروش هستم و برای وطنم وزنه و به مسابقات شرکت میکنم چو ایران مباد تن من هم مباد وبا این حرفش یک فرد ایرانی 25 سال امریکا زندگی میکرد ساعت طلای خودش را به سعید پاپری هدیه داد
سعید پاینده 29 ساله 192 کیلو گرم با قد 2/01 و از شهر استان بوشهر_شهر برازجان_ برای سلامتیش لایک بزنید
جوان افتخار افرین بوشهر     
 
اغلب هم منبع رو [External Link Removed for Guests] زدن
ولی همین سایت منبع رو [External Link Removed for Guests] زده
جالبه که مطلب به اشتراک گذاشته شده در ویسگون متعلق به یک سال و دو ماه پیش توسط یکی از کاربران هست و هرچقدر هم توی اینترنت سرچ کنید غیر از این متن و تصویر چیز دیگه ای دستگیرتون نمیشهالا اینکه تعداد زیادی از شبکه های مجازی و سایت ها دارن خبر رو پخش میکنن
توی 5 سال 48 طلا و 30 درخواست از کشور های دیگر ، بخصوص درخواست آمریکا برای پیوستن به تیم ملی تصویر
ملت هم خوش خیال هی به شرفش درود میفرستن تصویر

سلام دوستان.بنده اهل استان بوشهر و اتفاقا اهل برازجان همان شهری که در خبر گفته شده هستم.فامیلی به نام پاپری در شهر داریم اما همچین فردی با این قیافه وجود خارجی نداره.این رو بچه های شهر برا خنده ساختن.فقط لازم به توضیح میدونم که فامیلی پاپری در شهر بسیار زیاد هست و یک طایفه بزرگ رو تشکیل میدن.احتمالا کار خودشون هم بوده
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط Hesam - 1994 »

SMH بله سوای تصویر فوتوشاپی ضایعی که گذاشتن ، بیخبری ملت ایران از چنین اسطوره ورزشی هست که 5 ساله غریب مونده :D

   عزیز ممنون از توضیحتون
بله منم که این اسم رو سرچ کردم متوجه شدم که این فامیلی متعلق به شهر برازجان هست
این که چه کسی این فامیلی رو براش گذاشته یا فردی با این اسم و فامیل وجود خارجی داره مد نظر نیست
مهم جدی گرفتن این شوخی توسط برخی افراد زودباور هست
منم منظورم از گذاشتن این پست تنها همین بوده و قصد بی احترامی به طایفه شریف پاپری یا سایر مردم بزرگوار برازجان نیست
امیدوارم که سوءتفاهمی برای هیچیک از دوستان عزیزمون پیش نیاد
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: نقد و بررسی شایعات و اخبار عجیب و غریب :-?

پست توسط bamn »

     
کشف راز قالیچه حضرت سلیمان! +عکسبه گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو» به نقل از جام نیوز: اخیرا داستان بسیار جالبی در مورد کشف راز قالیچه حضرت سلیمان در شبکه های اجتماعی پخش شده است که صحت و سقم آنرا بررسی کرده ایم.

متن شایعه
"کشف راز قالیچه پرنده سلیمان":
در سال 1386 سه دانشگاه بزرگ جهان یعنی دانشگاه اکسفورد و دانشگاه هاروارد و دانشگاهی از آلمان پروژه مشترکی را شروع کردند که موضوع آن بررسی یک عنصر ضد جاذبه بنام گراویتون در سطح سیارکها بوده که توسط تلسکوپ فضایی هابل شناسایی شد. بعد از دو سال تحقیق متوجه شدند که عکس های ماهواره ای از سطح زمین نقاطی را نشان میدهد که ممکن است این عنصر در ان یافت شود. این نقاط شامل بیابان نجد در عربستان و بیابانی در چین و کویر ریگ جن در ایران بود.

تیم مشترک تحقیقاتی از سه دانشگاه فوق تشکیل و در مدت سه سال بررسی خاک و شنهای بیابانهای نجد عربستان و چین نا امید از یافتن عنصر در حد منطقی ولو اندک شدند. نوبت به تنها گزینه باقی مانده یعنی کویر ریگ جن رسید. اما دولت احمدی نژاد بر سر کار بود و اجازه ورود به ایران وجود نداشت. تماسی از سوی دانشگاه آکسفورد با سفیر انگلیس در ایران گرفته شد و موضوع مطرح و تقاضای کمک شد. آقای سفیر با دوست ایرانی خود که کارگردان سینماست بنام جعفری جوزانی موضوع را مطرح و جناب جوزانی هم که ارتباط نزدیکی با رییس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی وقت یعنی اسفندیار رحیم مشایی داشت به این شکل به توافق میرسد که منشور کوروش کبیر بمدت سه ماه از سوی موزه لندن به ایران به امانت داده شود و در عوض بمدت دو ماه مجوز تحقیق علمی برای تیم سه دانشگاه فوق صادر شود.

بالاخره کارها طبق توافق صورت میگیرد. یک باستان شناس ایرانی به تیم اضافه میگردد و تیم به کویر ریگ جن میرود. این باستان شناس در حین تحقیق به نکته جالبی اشاره میکند و بیان میکند که مطابق الواح گلی کشف شده ایرانیان این عنصر را بنوعی در 2500 سال قبل میشناختند. بر طبق اسناد ارائه شده این موضوع مشخص شد که باغ کوروش بنام پردیس را به این صورت بنا کردن که هزار متر در هزار متر و به عمق پنجاه متر را کنده و خاک آنرا به جای دیگر تخلیه کرده و سپس با اسب و ارابه از کویر ریگ جن شن ها را آوردند و در این گودال ریختن تا با سطح زمین یکسان شود. سپس درختان توت را در این زمین شنی کاشتند و کرم ابریشم را روی درختان رها کردند. ماده ضد جاذبه از شنها وارد درخت و از انچا وارد برگها و سپس با خوردن برگها توسط کرم ابریشم وارد بدن کرم شده با تولید ابریشم توسط کرم وارد ابریشم میشد.

با این ابریشم قالی مببافتند و این قالی ها بدلیل وجود عنصر ضد جاذبه از سطح زمین بلند میشوند. هر چقدر که میزان ابریشم بکار رفته بیشتر بود قالی بیشتر از سطح زمین بلند میشد و وقتی در جهت شمال به جنوب میدان مغناطیسی زمین قرار میگرفت شروع به حرکت میکرد. کوروش کبیر دو عدد از این قالی ها را به رییس قوم یهود در آن زمان یعنی سلیمان هدیه میدهد. و از او میخواهد در حفظ راز ان کوشا باشد. اما سلیمان رعایت نکرد و به تعداد زیاد از این نوع قالی به نام خود تولید کرد. این تیم تحقیقاتی سر انجام با حجم زیادی از شنهای ریگ جن از ایران میروند.مطلب مهم در این موضوع عیان است اینکه چرا نام این بیابان ریگ جن است.

زنده باد ایران ...... منابع: قالیهای پرنده از افسانه تا واقعبت- گوگل منابع زمینی عناصر جهنده گراویتون - دانشگاه اکسفورد"

پاسخ شایعه
1. پروژه تحقیقاتی ادعا شده و همچنین بسیاری از جزئیات متن در منابع معتبر یافت نشد !

2. گراویتون یک ذره بنیادی فرضی بدون جرم است که به عنوان حامل انرژی گرانشی در نظر گرفته می شود و تمام ذرات مادی با شبكه پیچیده ای از گراویتون ها احاطه شده اند . ادعای مشاهده و تصویربرداری از آن و تعیین مکانهایی خاص در کره زمین که دارای گراویتون است ، حقیقت ندارد!

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

3. الواح گلی ادعا شده در کجا و چه زمانی کشف و در کجا نگهداری می شود ؟ متن آنها چیست و چگونه اثبات می کند که ایرانیان باستان گراویتون را می شناختند ؟!

4. درخت توت و اغلب گیاهان برای حیات نیاز به خاک دارند و در شن رشد نمی کنند! اگر شنها ضدجاذبه بودند، چرا خودشان معلق نبودند ؟!

5. ادعای شایعه غیر علمی و غیر منطقی است ! با فرض انتقال گراویتون از شن به درخت و کرم و تار ، چرا از درختان تختهای پرنده ساخته نشد و یا با خوردن توتها پرواز نکردند ؟ این قالیها چگونه در روی زمین نگهداری و چگونه در آسمان کنترل می شدند؟!

6. زندگی حضرت سلیمان حدود 1300 تا 1100 سال قبل از میلاد و مقارن ورود آریایی ها به ایران و پیش از دولت ماد بوده و مادها سلسله پیش از هخامنشیان بودند ! پس حضرت سلیمان و کوروش هم عصر نبودند.

[External Link Removed for Guests]

7. پیامبران الهی همگی معصوم هستند و ادعای خلف وعده حضرت سلیمان کذب است .

همچنین آیا قالیچه ای که با چنین مشقت ، تکنولوژی و مواد اولیه منحصر به فردی تهیه شده ، امکان تولید و تکثیر در جای دیگر را دارد؟!

[External Link Removed for Guests]

8. دلیل جابجایی سریع حضرت سلیمان تسخیر و تسلط بر باد با اذن خداوند بوده است . پس ابزار اصلی باد بوده و محمل ایشان هر چیزی مثل قالیچه ، کشتی ، اسب و ... می توانسته باشد . چنانچه خداوند می فرماید :"باد را برای سلیمان مسخر كردیم صبحگاهان تا موقع ظهر مسافت یك ماه می‌پیمود و بعد از ظهرها نیز مسافت یك ماه را""سوره سبأ آیه ۱۲"

 تصویر
[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  
   
   

  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”