قتل فجیع پیرمرد خیر ایرانی توسط دو افغانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

قتل فجیع پیرمرد خیر ایرانی توسط دو افغانی

پست توسط شیرافکن »

2 جوان افغانی که با پیگیری یک پرونده سرقت در مشهد دستگیر شده بودند در اولین جلسه بازپرسی، زوایای پیدا و پنهان ارتکاب 2 قتل فجیع پیرمرد خیر و همسرش را نیز فاش کردند.

دقایق اولیه بامداد روز هجدهم فروردین ماه، زنگ تلفن همراه قاضی ویژه قتل عمد به صدا درآمد و مأموران کلانتری گلشهر مشهد وی را در جریان وقوع 2 جنایت هولناک در بولوار شهید آوینی قرار دادند. با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله قاضی اسماعیل شاکر به همراه کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی ماجرا به محل اعلام شده واقع در یک منزل مسکونی عزیمت کرد و بدین ترتیب تحقیقات قضایی درباره چگونگی این جنایت فجیع آغاز شد. جسد خون آلود پیرمردی حدود 80 ساله روی تخت قرار داشت که با وارد آمدن 6 ضربه چاقو کشته شده بود و جسد همسر 37 ساله پیرمرد نیز در کف اتاقی دیگر در حالی کشف شد که مهاجم یا مهاجمان ناشناس او را با 32 ضربه کارد به قتل رسانده و گلویش را نیز بریده بودند.

در بررسی های بیشتر مشخص شد که قفل در گاوصندوق داخل اتاقی که پیرمرد در آن کشته شده بود باز است و تنها یک بسته اسکناس 5 هزار تومانی در انتهای صندوق قرار دارد. شواهد امر بیانگر آن بود که قاتل یا قاتلان با پیرمرد آشنا بوده اند و به راحتی وارد منزل شده اند و پس از ارتکاب جنایت پول های داخل گاوصندوق را سرقت کرده اند به همین دلیل و با توجه به این که همسر جوان پیرمرد با وارد آمدن ضربات بیشتری کشته شده بود این احتمال قوت گرفت که ممکن است این جنایت هولناک خانوادگی باشد؛ بنابراین به دستور مقام قضایی، 2 تن از نزدیکان همسر اول پیرمرد به عنوان مظنون دستگیر شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند اما هنوز مدت زیادی از بازداشت این دو نفر نگذشته بود که کارآگاهان پس از انجام یکسری تحقیقات فنی و پلیسی دریافتند که دو فرد مظنون نقشی در ارتکاب جنایت نداشته اند. بدین ترتیب احتمال جنایت خانوادگی رنگ باخت و گره کوری در این پرونده جنایی ایجاد شد.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود در حالی به پرونده یک سرقت از انبار آهن مقتول برخورد کردند که ماجرای سرقت در هشتم اسفند ماه سال گذشته اتفاق افتاده بود اما پیرمرد به دلایل نامعلومی از پیگیری این پرونده منصرف شده بود و تنها سوابقی از این سرقت در کلانتری گلشهر و پلیس آگاهی موجود بود. با پیدا شدن این سرنخ، بررسی های پلیس روی پرونده سرقت متمرکز شد چرا که با توجه به سرقت از گاوصندوق، این احتمال وجود داشت که این پرونده نیز ارتباطی با عامل یا عاملان جنایت داشته باشد؛ بنابراین کارآگاهان دایره جنایی با مطالعه پرونده سرقت از انبار آهن مقتول به این نتیجه رسیدند که در انبار آهن نیز با کلید باز شده است و دزدان آهن از افرادی بوده اند که با پیرمرد آشنایی داشته اند.

کارآگاهان در ادامه موفق شدند خریدار آهن های مسروقه را در منطقه گلشهر شناسایی و از او بازجویی کنند. وی مشخصاتی از یک جوان که آهن ها را به وی فروخته بود ارائه کرد و گفت: آن جوان به من گفت: حاجی (پیرمرد) مرا فرستاده تا آهن ها را به شما بفروشم! خریدار آهن آلات همچنین شماره تلفنی را در اختیار کارآگاهان قرار داد که جوان یاد شده از طریق آن با وی تماس گرفته بود. بررسی این شماره تلفن توسط کارآگاهان مشخص کرد که شماره مذکور مربوط به جوان افغانی به نام «الف» است که در شب حادثه نیز از همین شماره با تلفن همراه پسر مقتول تماس گرفته شده است.

پسر مقتول در این باره به کارآگاهان گفت: آن شب (الف) که قبلا برای پدرم در ساخت ساختمان های امور خیریه ای جوشکاری می کرد با من تماس گرفت و گفت: کجا هستی؟ به او گفتم من الان در یک کافی نتم! (الف) سپس از من خواست تا در همان جا منتظرش بمانم که می خواهد مرا ببیند. با این اظهارات بلافاصله کارآگاهان با کسب دستورات قضایی، (الف) را در منطقه گلشهر دستگیر و به آگاهی منتقل کردند. وی که تحت بازجویی های فنی قرار گرفته بود مدعی شد که شماره تلفن مذکور متعلق به دوست افغانی اش است؛ بنابراین کارآگاهان (الف) را در حالی که داخل خودرو پلیس نشسته بود برای نشان دادن محل اختفای «م» به اطراف میدان تختی مشهد بردند او ساختمانی را به کارآگاهان نشان داد و گفت: «م» در آن ساختمان مشغول کار است وقتی کارآگاهان برای دستگیری «م» از خودرو پیاده شدند ناگهان (الف) از فرصت ایجاد شده استفاده کرد و پا به فرار گذاشت کارآگاهان نیز به تعقیب وی پرداختند و با شلیک چند تیر هوایی دوباره او را دستگیر و به داخل خودرو منتقل کردند. این در حالی بود که «م» نیز در محل کارش دستگیر و به دایره جنایی آگاهی هدایت شد.

2 جوان افغانی وقتی در برابر هم قرار گرفتند چاره ای جز اعتراف ندیدند و به قتل پیرمرد خیر و همسرش با انگیزه سرقت اعتراف کردند. یکی از متهمان این پرونده گفت: من قبلا کارگر پیرمرد بودم و می دانستم او پول زیادی در گاوصندوق نگه می دارد چون حقوق ما را در منزل پرداخت می کرد به همین دلیل آشنایی کاملی با محیط زندگی او داشتم. اسفندماه سال قبل وقتی به انبار آهن دستبرد زدیم من از دوستم «م» خواستم تا آن ها را به فردی که با پیرمرد آشنایی داشت بفروشد چرا که او مرا می شناخت و من نمی خواستم سرنخی از سرقت به جا بگذارم. وقتی در این پرونده دستگیر نشدیم وسوسه شدیم تا به پول های گاوصندوق هم دستبرد بزنیم. به همین دلیل نقشه سرقت را با «م» کشیدیم و شب جمعه در اطراف منزل او کشیک می دادیم تا وقتی که در منزل تنها شد به داخل برویم اما می ترسیدم پسر او در همین موقع سر برسد؛ بنابراین با تلفن همراه او تماس گرفتم و وقتی مطمئن شدم او داخل کافی نت منتظر ما می ماند «م» را فرستادم که از این موضوع اطمینان حاصل کند وقتی «م» برگشت دیدیم که همسر و دختر پیرمرد نیز از منزل خارج شدند در همین فرصت با تلفن همراه پیرمرد تماس گرفتم و به او گفتم ما در مقابل منزل هستیم در را باز کند تا داخل منزل برویم وقتی پیرمرد در منزل را باز کرد دست و پایش را گرفتیم و روی تخت انداختیم. «م» با دستش جلوی دهان او را گرفته بود که سروصدا نکند وقتی چند ضربه چاقو به او زدیم و مطمئن شدیم که مرده است پول های گاوصندوق را داخل 2 کیسه برنج ریختیم، قصد فرار داشتیم که با باز شدن در منزل در جایمان میخکوب شدیم. همسر مقتول که با کلید در را باز کرده بود متوجه موضوع شد و مرا شناخت دیگر چاره ای نداشتیم 2 نفری به سمت او هم حمله ور شدیم و با ضربات متعدد کارد او را هم داخل اتاق کشتیم. پس از آن با برداشتن پول ها از محل فرار کردیم و به خانه ما رفتیم در آن جا پول ها را شمردیم 30 میلیون تومان بود که با هم تقسیم کردیم و «م» به خانه خودشان رفت.

کارآگاهان دایره جنایی آگاهی در پی اعترافات صریح متهمان این پرونده، منازل آن ها را به دستور قاضی شاکر بازرسی و وجوه مسروقه را کشف کردند اما مشخص شد که مقداری از پول ها نیست تا این که در بازرسی های بیشتر مقدار دیگر پول ها از داخل باندهای پخش رایانه یکی از متهمان پیدا شد. بنابر این گزارش، پس از مشخص شدن زوایای پیدا و پنهان این پرونده در اولین جلسه بازپرسی که در شعبه 809 مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد انجام شد 2 متهم این پرونده جنایی که 21 و 25 ساله هستند با صدور قرار بازداشت موقت، به اتهامات شرکت در 2 فقره قتل عمدی و سرقت روانه زندان شدند تا پرونده آنان مسیر قانونی خود را طی کند. با برملا شدن راز این پرونده جنایی، 2 مظنون که در ابتدای ماجرای قتل دستگیر شده بودند به دستور مقام قضایی آزاد شدند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”