روبات کوچک که خودش را نابود می‌کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 447
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳, ۳:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 423 بار
تماس:

روبات کوچک که خودش را نابود می‌کند

پست توسط novinmarketing »

روبات جدید دانشگاه MIT قابلیت راه رفتن , انعطاف و شنا کردن دارد بسیار کوچک بوده و و در آخر پس از انجام وظیفه، خود را به کلی از بین می برد. این روبات کوچک ساخته شده از آهن‌ربا و قطعه‌های کوچکی از PVC است؛ این قطعه‌ها بین لایه‌هایی از پلی‌استر یا کاغذ جمع شده و می‌توان این روبات را بدون اتصال کابل به آن، مورد استفاده قرار داد.

زمانی که ساختار مسطح آن روی یک قطعه‌ی داغ قرار گرفت، لایه‌های PVC باعث می‌شود تا روبات خودش را به شکل از قبل تعیین شده در اطراف یک آهن‌ربا تا بزند. آهن‌ربای نئودیمیوم مکعبی شکل در مرکز این روبات کار موتور آن را انجام می‌دهد. هنگامی که در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار گیرد، این آهن‌ربا از درون ارتعاش ایجاد می‌کند. این روبات به لطف طراحی بسیار جالبش، به خوبی می‌تواند پس از تا شدن تعادل خود را حفظ کرده و شروع به حرکت کرده و راه برود.

علاوه بر این روبات جدید می‌تواند بر روی آب راه رفته و زمانی که قدرت میدان مغناطیسی آن از حدی فراتررفت، می‌تواند در داخل آب شنا نیز بکند. پس از آنکه وظایف خود را با موفقیت انجام داد، می‌تواند در یک محلول استون خود را ازبین ببرد؛ در این محلول همه‌ی عناصر آن به غیر از آهن‌ربا از بین می‌رود و هیچ اثری از خود به جا نمی‌گذارد.
این روبات می‌تواند روزی به عنوان یک ابزار جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد. حتی اگر بتوان آن را بسیار ریزتر طراحی کرد تا در داخل بدن انسان قرار گیرد، به عنوان یک ابزار پزشکی جهت درمان قابل استفاده خواهد بود.
منبع : فلزیاب[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”